Jump to content

Photo
- - - - -

Co warto zwiedzić w Twojej okolicy?

okolicy twojej warto zwiedzić

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Babcia Stasia

Babcia Stasia

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 1,013 posts
Bardzo dobra

Posted 01 April 2010 - 04:59 PM

Jakie są największe atrakcje turystyczne niedaleko Twojego miejsca zamieszkania?
Co warto zobaczyć, zwiedzić?
Czym możecie się pochwalić?

Zareklamuj swoje regiony, przedstaw miejsca warte uwagi :D
  • 0

#2 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1,800 posts
Świetna

Posted 01 April 2010 - 09:12 PM

Z czystym sumieniem mojego miasta jak i większości Śląska nie można turystom polecac.Gliwice są brudne ,szare,odrapane,zakorkowane i już.Wciąż cos się buduje ,autostradę remontuje ,markety powstają jak grzyby po deszczu.Starówka zaniedbana,no może ratusz odnowiony,ale komercja wkracza wszędzie.Do Zabrza,Katowic to i owszem przynajmiej na megakoncerty można przyjeżdżac:eek:
  • 0

#3 kaska87

kaska87

Precylowiczka

• Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 603 posts
Bardzo dobra

Posted 02 April 2010 - 03:13 PM

u mnie tarasy widokowe na KWB Bełchatów. Polecam, pozatym centrum Wielunia, bo Bełchatów nie ma starego miasta. Jurę Krakowsko-Częstochowska w okolicach Działoszyna(min jaskinie). No i moje wojewódzkie miasto Łódź, nieźle się wyrobiła ostatnio.
  • 0

#4 Nieskalana

Nieskalana

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 17 posts
Neutralna

Posted 02 April 2010 - 04:49 PM

ja moge powiedzieć że u nas to można wycieczkę objazdową po monopolowych robić, między jednym a drugim nie więcej niż 10 metrów

a tak całkiem na serio... jest u nas tak obskurnie, że nie warto nic polecać :(
  • 0

#5 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1,800 posts
Świetna

Posted 03 April 2010 - 05:24 PM

zapomniałam o parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie,tam warto si,e wybrac szczególnie z dziecmi.Atrakcji masa,wszelkiego rodzaju karuzele z diabelskim młynem łącznie.Wyciszyc moze spacerek po rozarium ,popływac stateczkiem po jeziorku,gastronomia na miejscu ,także tylko kesch i jazda
  • 0

#6 ManieczeKkK

ManieczeKkK

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 posts
Bardzo dobra

Posted 03 April 2010 - 11:48 PM

Przyjeżdżając do Miasta Szczecin, opisanego dalej jako Floating Garden (pływające ogrody), najlepiej ubrać się ciepło oraz zabrać dużo cierpliwości ;)
Preferowanym środkiem przyjazdu do miasta jest pociąg.Odrazu po wysiadce, zobaczysz zabytkowy, oraz przepięknie zniszczony peron dworca.Kompozycja, w jaką układają się wzory na dachu jest nie do opisania, trzeba samemu zobaczyć.Po wyjściu ze stacji Szczecin Główny, zobaczysz zieloną rzekę, zazwyczaj rzeki mają kolor niebieski, lecz nie u nas, ponieważ nasze miasto jest unikalne i swój kolor ma.Pierwszą rzeczą którą trzeba u nas zobaczyć, jest wieża Quistorpa.Malownicze krajobrazy oraz inwestycję wielu ludzi, pomogły odnowić ten budynek do jego świetności.Tak oto on wygląda.Dołączona grafika.Drugą dumą naszego miasta jest centrum.Ma ono doskonałą kompozycję, wiele dziur, w których mają powstać nowe biurowce oraz centra handlowe są w nich zabytkowe fundamenty budynków z przed wojny.Centrum miasta wygląda jak szwajcarski ser, ale nasz Prezydent się tym nie przejmuje, planuje kolejne inwestycje, mimo iż pozostałe jeszcze sie nie zakończyły.W naszym mieście nie budujemy aerobiko klubów siłowni, ani nic podobnego.Mieszkańcy tego wspaniałego miasta nie są głupi.Wystarczy wykupić bilet na 2 godziny (normalny 4.40 ulgowy 2.20) wsiąść do tramwaju dowolnej linii i liczyć ile to kalorii się straciło.Również mięśnie można wyćwiczyć.Wieczorami można spotkać wielu sportsmenów.Co prawda nie ćwicza mięśni klatki piersiowej, ale nadgarstek oraz ramiona mają doskonale wyćwiczone.Jednakże, ich długotrwałe ćwiczenia zaburzają ich równowagę.Nie próbował bym też konfrontacji na słowa, ponieważ są tak zaangażowani w te ćwiczenia, że nie myją zębów.Floating Garden to doskonałe połączenie ogrodów z wodą.Przykładem mogą być wielokrotnie spotykane zbiorniki wodne, nazywane przez ludz kałużami oraz ich bliskość z drzewami.Warto też zwiedzić most długi.Jenak nie jest on tak długi, jak można by o soie wyobrazić.Miasto jest przyjaźnie nastawione do cyklistów.Jednak oni tego niedoceniają!Budujemy drogi rowerowe na odcinkach uczęszczanych bardzo żadko.W centrum miasta żaden rower nie może wjecha, bo może skutkowa to kalectwem.Na koniec, polecam odwiedzić nasze ukochane dzielnie Skolwin oraz Stołczyn.
Aby nie było jakiś niedomówień, napisałem na koniec.

Pozdrawiam, i serdecznie zapraszam ;)
  • 0

#7 Babcia Stasia

Babcia Stasia

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 1,013 posts
Bardzo dobra

Posted 15 April 2010 - 08:00 PM

Ja mieszkam niedaleko Torunia, więc też zaprezentuje swoje miasto :D

Główną atrakcją w tym mieście jest przede wszystkim starówka.. Gotyk na dotyk.. nasze hasło reklamowe, haha :D

Największe zabytki to m.in. ratusz i pomnik Mikołaja Kopernika, główne miejsce spotkań:
Dołączona grafika

Katedra św. Janów:
Dołączona grafika

Kościół św. Ducha:
Dołączona grafika

Dom Kopernika:
Dołączona grafika

Teatr Williama Horzycy:
Dołączona grafika

no i na koniec panorama Torunia:
Dołączona grafika

Właściwie nie tylko starówka jest jedną z atrakcji, Bydgoskie Przedmieście jest również urokliwe pomimo tego że jest zaniedbane. Kamienice zniszczone, ale gdyby były odnowione na pewno przyciągnęłyby turystów, w końcu to secesyjne kamienice ;)

Trochę powstawiałam zdjęć sorry, ale ja chętnie również zdjęcia z Waszych ciekawych miejsc bym pooglądała :D
  • 0

#8 dessperadoska

dessperadoska

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 54 posts
Neutralna

Posted 14 December 2010 - 08:14 PM

A u mnie nie ma co zwiedzać:(:(:(
  • 0

#9 fretkaa

fretkaa

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 posts
Neutralna

Posted 29 December 2010 - 02:44 PM

W Świętokrzyskim nie polecę jednego miejsca bo nasze perełki są porozrzucane po okolicy, mam tu na myśli np. klasztor w Wąchocku, przeróżne zabytki związane z Centralnym Okręgiem Przemysłowym jak m.in. Wielki Piec, idealne dla "spacerowiczów" pasma Gór Świętokrzyskich, klasztor w Św. Katarzynie, ruiny zamku w Bodzentynie, Szydłów z małym ryneczkiem i zamkiem na dziedzińcu którego znajduje się obecnie boisko szkolne, lub ruiny zamku Krzyżtopór z Ujeździe. Oczywiście do tego Św. Krzyż. Nie znajdzie się tu wielkich miast z klimatycznymi starówkami ale za to są magiczne miasteczka takie jak Sandomierz czy Opatów. Dzieciom na pewno spodoba się Bałtów z Parkiem Jurajskim i "ranczem" a także Kurozwęki z pałacem i kolejnym, chyba ciekawszym "ranczem", latem natomiast warto wybrać się do Nowej Słupi na Dymarki. Godzian polecenia jest też skansen w Tokarni i Uważam że warto też zajrzeć do Kielc i zobaczyć przede wszystkim Pałac Biskupów, katedrę, naturalny amfiteatr i skałki na Kadzielni. Dla dzieciaków Muzeum zabawek i gadarium : ) Proponuję też poszukać wiadomości na temat ukrytych w rozległych lasach kapliczek, źródełek i pamiątek po partyzantach - z każdym z tych miejsc wiąże się niepowtarzalna historia. Niestety wiele z wymienionych miejsc jest zaniedbanych, ciężko do nich trafić lub są nieodremontowane. Problemem jest też dość kiepska infrastruktura, szczególnie jeśli chodzi o transport, dlatego narazie najlepszym wyjściem jest własny samochód. Tym niemniej zachęcam, i zapraszam dopóki jeszcze jest co oglądać! : )
  • 0

#10 nataliahart

nataliahart

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 posts
Neutralna

Posted 03 January 2011 - 09:06 PM

Hey znacie jakieś ciekawe miejsca na jurze krakowsko-częstochowskiej? Nie interesuje mnie Mirów, Bobolice i Ogrodzieniec. Tam już byłam :)
  • 0

#11 nabierzkolorow

nabierzkolorow

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 23 posts
Neutralna

Posted 10 May 2011 - 08:41 PM

nie będę się rozpisywał, bo jest tego sporo. Począwszy od miejsc, wydarzeń powiązanych z kulturą, przez aktywne spędzanie czasu, po prawdziwe lenistwo ;) ciekawe miejsca w mojej okolicy można łatwo odszukać tu
  • 0

#12 green104

green104

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 posts
Neutralna

Posted 05 June 2011 - 07:35 PM

Ja mieszkam niedaleko Fromborka. Podsyłam wam opis tego fajnego miasta. Ogólnie zachęcam do zwiedzania całej Warmii. Zamki, pagórki, blisko również na Mierzeję Wiślaną. Super!

http://lostravelos.com/Artykuly/Miasta-i-miasteczka/Romantyzm-we-Fromborku-ukryty.html

• 0

#13 nabierzkolorow

nabierzkolorow

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 23 posts
Neutralna

Posted 03 July 2011 - 03:04 PM

dla chętnych podrzucam stronkę z fajnie spisanymi atrakcjami Trójmiasta. Warto je zobaczyć! Widziałem je wiele razy i nadal chętnie wybiram się na spacery lub przejażdżki na rowerze, żeby je oglądać. A to ta stronka
[url=http://katalog.trojmiasto.pl/turystyka_i_noclegi/atrakcje_turystyczne/]Atrakcje turystyczne - Zabytki GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT, TRÓJMIASTO.[/url]

• 0

#14 kleopatraxx

kleopatraxx

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 230 posts
Neutralna

Posted 27 July 2011 - 03:37 PM

u mnie nic nie ma ciekawego .Chyba że ktoś interesuje się powstaniem listopadowym to znajdzie coś dla siebie
  • 0

#15 karina7692

karina7692

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 posts
Neutralna

Posted 01 December 2011 - 03:46 PM

Mieszkam w Ełku - w samym centrum Mazur. Polecić mogę wszystko. Sam przyjazd tutaj to relaks i odpoczynek. Dodatkowo jest wiele atrakcji w pobliskich miejscowościach. Zdecydowanie miejsce zarówno dla aktywnych jak i tych lubiących poleniuchować turystów.
  • 0

#16 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 posts
Dobra

Posted 01 December 2011 - 04:00 PM

W mojej okolicy (Mieszkam w Okolicy Nowego Targu) - Zamku w Niedzicy, Zamku w Czorsztynie, Zapory w Niedzicy]:-)
  • 0

#17 mulekposen

mulekposen

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 posts
Neutralna

Posted 20 January 2012 - 01:18 PM

W Poznaniu to oczywiście Stare Miasto. Następnie Cytadela oraz pierścień fortów. Można wybrać się do Nowego Zoo, gdzie mamy m.in. nowoczesną słoniarnię. Na Jeżycach można przechadzać się i zwiedzać Stare Zoo. Polecam także Ogród Botaniczny. Jeśli ktoś uwielbia spacery, to polecam Lasek Marceliński w dzielnicy Grunwald. Dla miłośników muzeów godne polecenia jest Muzeum Narodowe z licznymi filiami m.in. Muzeum Sztuk Użytkowych, Muzeum Instrumentów Muzycznych. Miłośnicy motoryzacji chętnie wstąpią do Muzeum Motoryzacji, gdzie znajduje się m.in. najstarszy samochód w Polsce, czyli wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych REO z 1908 roku.
Pasjonaci historii będą usatysfakcjonowani zwiedzając Wielkopolskie Muzeum Wojskowe na Starym Rynku, Muzeum Armii "Poznań" oraz Muzeum Uzbrojenia (oba na Cytadeli), a także Muzeum Broni Pancernej na terenie koszar Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych na Golęcinie (po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z kustoszem muzeum majorem Tomaszem Ogrodniczukiem). Swoisty urok posiadają uliczki wokół Starego Rynku. Na pewno warto zwiedzić Ostrów Tumski, gdzie zaczęło się Państwo Polskie oraz gdzie spoczywają doczesne szczątki Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Osobom pasjonującym się komunikacją miejską można polecić najstarszą w Polsce zajezdnię tramwajową Gajowa na Jeżycach (działającą do 28 grudnia 2010 roku) oraz turystyczne linie tramwajowe i autobusowe obsługiwane zabytkowym taborem (m.in. dwuskładem N+ND oraz autobusem Jelcz RTO 043 Caro "Ogórek").
Natomiast pod Poznaniem warto zwiedzić Pałac Raczyńskich w Rogalinie, Pałac Działyńskich w Kórniku czy też Muzeum-Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera w Puszczykowie (z repliką słynnego brytyjskiego samolotu myśliwskiego Hawker Hurricane Mk I oraz statku Krzysztofa Kolumba "Santa Maria").
  • 0

#18 mrobert151

mrobert151

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 posts
Neutralna

Posted 22 January 2012 - 01:27 PM

Witam.
Polecam Wrocław. Pięknie odrestaurowany Rynek, kamienice Satrego Miasta. Mamy też znane ZOO, Panoramę Racławicką, piękne parki. Warto odwiedzić Ostrów Tumski z ciekawymi zabytkami. I co ważne - jest się gdzie zabawić a Rynek "żyje" prawie całą noc - szczególnie w ciepłych miesiącach warto posiedzieć w knajpie przy piwku (albo na lodach).
  • 0

#19 Karoolcia-reinkarnacja

Karoolcia-reinkarnacja

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 posts
Neutralna

Posted 05 June 2012 - 11:19 AM

Wszystko ;] Sosnowiec jest najpiękniejszy miastem na ziemi ;] jest tak piękny, że trudno wybrać jedną bądź miliard rzeczy do odwiedzenia ;]
  • 0

#20 lazormajor

lazormajor

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 50 posts
Neutralna

Posted 19 February 2013 - 10:01 AM

Wszystko ;] Sosnowiec jest najpiękniejszy miastem na ziemi ;] jest tak piękny, że trudno wybrać jedną bądź miliard rzeczy do odwiedzenia ;]

Hhaha, ale się uśmiałam:P
  • 0