Jump to content

- - - - -

Najgorsza ksiązka

ksiązka najgorsza

• Please log in to reply
128 replies to this topic

#1 Guest_Michal_*

Guest_Michal_*
  • Guests

Posted 20 January 2008 - 01:06 PM

Według mnie najgorszą ksiązką jest...ksiązka do matemtyki xD
  • 0

#2 Guest_eduardo_*

Guest_eduardo_*
  • Guests

Posted 21 January 2008 - 07:13 PM

"stary człowiek i morze"-książka psychicznie chora i nudna:) przynajmniej według mnie:)

EDIT: jeszcze gorsza jest "antygona" :)
  • 0

#3 s4k0n

s4k0n

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 157 posts
Dobra

Posted 23 January 2008 - 10:03 PM

Krzyżacy... booże
  • 0

#4 Guest_BOŁOZ_*

Guest_BOŁOZ_*
  • Guests

Posted 08 February 2008 - 11:02 AM

To książka od biologii
  • 0

#5 Ingela777

Ingela777

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 79 posts
Dobra

Posted 11 April 2008 - 09:33 PM

Zdecydowanie Słownik języka polskiego;)
  • 0

#6 indywidualista

indywidualista

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 posts
Neutralna

Posted 12 April 2008 - 03:50 AM

"starego czlowieka..." zaczynam wlasnie czytac, nie sadze by byla to "nudna" powiesc, aczkolwiek refleksje na temat dziela Ernesta Hemingway'a przedstawie po przeczytaniu ; ) Najgorsza? Trudno wlozyc do tego worka jedna ksiazke, prawda jest taka iz wiekszosc ksiazek jest kiepskich, jakby na to nie patrzec, stad pojecia "bestseller" ; )
  • 0

#7 tofficzka

tofficzka

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 posts
Neutralna

Posted 18 April 2008 - 12:48 PM

stary człowiek i morze z tym sie tez zgadzam ale jeszcze tajemniczy ogród to najnudniejsza lektura
  • 0

#8 MildMan

MildMan

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 posts
Bardzo dobra

Posted 27 April 2008 - 05:01 PM

50 stron Hołdu Pruskiego moze rozwalić... Jest krótki, ale tak nudny, że szkoda gadać...
  • 0

#9 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1,602 posts
Świetna

Posted 27 April 2008 - 06:25 PM

Szkolne dzieła Sienkiewicza, Harry Potter, Trylogia Tolkiena...
  • 0

#10 ember

ember

VIP

• VIP
  • PipPipPip
  • 294 posts
Bardzo dobra

Posted 29 April 2008 - 11:34 AM

stary człowiek i (jeszcze) morze :P tragedia xD
  • 0

#11 wolehasz

wolehasz

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 posts
Neutralna

Posted 15 September 2008 - 06:58 AM

czytałem 3 tytuły Paulo Coelho. to jest dno... a ludzie się podniecają tymi banialukami...
kiedyś dostałem "piątą górę", łatwa i lekka. Ale najbardziej popularny był "alchemik" więc po jakimś czasie zmusiłem się.. Powiedziałem sobie - nigdy więcej! Aż z nudów na tych wakacjach zmęczyłem "na rzeku rzeki...". Mówię z nudów bo szybko czytam i taka książka to jeden wieczór, ale absolutnie jestem zrażony do tego autora, bleee :P
  • 0

#12 m.magda

m.magda

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 43 posts
Neutralna

Posted 15 September 2008 - 07:38 AM

czytałem 3 tytuły Paulo Coelho. to jest dno... a ludzie się podniecają tymi banialukami...
kiedyś dostałem "piątą górę", łatwa i lekka. Ale najbardziej popularny był "alchemik" więc po jakimś czasie zmusiłem się.. Powiedziałem sobie - nigdy więcej! Aż z nudów na tych wakacjach zmęczyłem "na rzeku rzeki...". Mówię z nudów bo szybko czytam i taka książka to jeden wieczór, ale absolutnie jestem zrażony do tego autora, bleee :P

Paulo Coelho z założenia nie czyta się łatwo i przyjemnie, dlatego nie polecałabym tych lektur na zabicie nudy! Trzeba się wczytać, żeby pod przykrywką lekkiej historyjki ujrzeć głębszy sens! Szkoda, że nie czytałeś "Demon i panna Prym" bo osobiście uważam, że to jego najlepsza książka. Jeszcze nie widziałam żeby ktoś tak dobrze odzwierciedlił ludzką dusze! :)

A co do najgorszych książek, to zdecydowanie lektury. Niczego nie czyta się dobrze jeżeli zmuszają Cię żebyś to przeczytał.
  • 0

#13 zoja47

zoja47

Super Precylowiczka

• Super Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 3,500 posts
Świetna

Posted 15 September 2008 - 04:42 PM

Ferdydurke, Gombrowicza-masakra
Dziady,Mickiewicza-totalny złam
  • 0

#14 AdYaCh

AdYaCh

Buntownik z wyboru...

• VIP
  • PipPipPip
  • 466 posts
Bardzo dobra

Posted 17 September 2008 - 09:33 AM

Wszelakie książki o polityce, różne kodeksy się bardziej nudne niż książki, które wymieniliście : )

Z lat szkolnych nie lubię tylko "Krzyżaków" inne znosiłem/znoszę ; )

Ale w porównaniu tego do chociażby dzieła Kopernika, w której dwie książki poświęcone są obliczeniom to naprawdę pikuś :)
  • 0

#15 XVII

XVII

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 posts
Neutralna

Posted 18 September 2008 - 09:20 AM

Ferdydurke, Gombrowicza-masakra
Dziady,Mickiewicza-totalny złam

Ferdydurke to zdecydowanie najlepsza i najmądrzejsza książka z jaką kiedykolwiek miałem do czynienia. Cały problem z nią polega na tym, że trzeba umieć się w nią wgryźć i zobaczyć w niej coś więcej niż tylko bezsensowny, denerwujący bełkot szaleńca, którym w warstwie tekstowej w istocie jest. Tylko że pod Formą bełkotu ukrywa się naprawdę pouczająca, smutna historia.

Dziady - nie skomentuję. Kto się nie zna na poezji tamtego czasu niech się do niej nie zabiera. Mickiewicz rulez.

A Coelho może nie jest taki zły, ale wielki pisarz to z niego też nie bardzo. Gość tak naprawdę całe życie pisze na nowo tą samą książkę, tylko za każdym razem ubiera ją w nową fabułę, a przesłanie jest z grubsza to samo co np. u LeGuin czy w muzyce Enigmy - tylko że oni to chyba robią lepiej.

Najgorszą książką z jaką miałem do czynienia był mój podręcznik do psychologii poznawczej! Pozdrowienia dla panów Nęcki i Orzechowskiego.
  • -1

#16 santogold

santogold

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 posts
Neutralna

Posted 28 September 2008 - 09:34 PM

mi tam stary czlowiek sie podobal.

najgorsze sa zdecydowanie dla mnie lektury, bo sama nazwa "lektura" mnie odrzuca na sto mil morskich od biblioteki.
faraon
krzyzacy
pan tadeusz

fuuuuuj.
  • 0

#17 norby

norby

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 posts
Neutralna

Posted 04 October 2008 - 06:19 PM

wypociny następców R.E.Howarda na temat Conana, dramat
  • 0

#18 paweł1982

paweł1982

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 89 posts
Dobra

Posted 05 November 2008 - 12:55 PM

Przygody pilota Pirxa feeeeeeeeeeeeeee!!!!:mad:
  • 0

#19 paweł1982

paweł1982

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 89 posts
Dobra

Posted 05 November 2008 - 12:58 PM

Ferdydurke to zdecydowanie najlepsza i najmądrzejsza książka z jaką kiedykolwiek miałem do czynienia. Cały problem z nią polega na tym, że trzeba umieć się w nią wgryźć i zobaczyć w niej coś więcej niż tylko bezsensowny, denerwujący bełkot szaleńca, którym w warstwie tekstowej w istocie jest. Tylko że pod Formą bełkotu ukrywa się naprawdę pouczająca, smutna historia.

Dziady - nie skomentuję. Kto się nie zna na poezji tamtego czasu niech się do niej nie zabiera. Mickiewicz rulez.

A Coelho może nie jest taki zły, ale wielki pisarz to z niego też nie bardzo. Gość tak naprawdę całe życie pisze na nowo tą samą książkę, tylko za każdym razem ubiera ją w nową fabułę, a przesłanie jest z grubsza to samo co np. u LeGuin czy w muzyce Enigmy - tylko że oni to chyba robią lepiej.

Popieram w całej rozciągłości

Pozdrawiam :)
  • 0

#20 Senna Mara

Senna Mara

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 22 posts
Neutralna

Posted 05 November 2008 - 10:31 PM

Najgorsza??