Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zbieranie autografów

autografów zbieranie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ramiko

Ramiko

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Reputacja: 101
Dobra

Napisano 14 marzec 2012 - 05:10

Tak się zastanawiam, czy ktoś na forum zbiera autografy?

Ja mam niewielką kolekcję, ale wśród tych które mam jest kilka "perełek". Mam np: M.Perepeczkę, Cz.Niemena, I.Kwiatkowską, H.Bielicką, ks.Twardowskiego, W. Drzewicza, Wiecha, J. Waldorffa...
  • 0

#2 konto usunięte

konto usunięte

PsychofAnka

• Precylek
  • PipPipPip
  • 690 postów
Reputacja: 616
Bardzo dobra

Napisano 04 kwiecień 2012 - 03:03

Tak się zastanawiam, czy ktoś na forum zbiera autografy?

Ja mam niewielką kolekcję, ale wśród tych które mam jest kilka "perełek". Mam np: M.Perepeczkę, Cz.Niemena, I.Kwiatkowską, H.Bielicką, ks.Twardowskiego, W. Drzewicza, Wiecha, J. Waldorffa...

Niezła kolekcja o.O
Zbierasz je na zdjęciach/płytach/książkach czy na kartkach? Jak je łowisz?

Ja raz poszłam po autograf po koncercie Myslovitz... Nie miałam nic na czym mogłabym go odebrać oprócz siebie i... i dostałam autograf na przedramieniu :D:D:D
to było bardzo dawno temu, w czasach kiedy komórki nie miały aparatów itd... Ale było takie miejsce w Krakowie - oko sieci, czy jakoś tak... Automat cykający zdjęcia co 60s. Można je było później na sieci zobaczyć. Poszłam więc z koleżanką i jakieś 5 min ustawiałyśmy się w różnych pozach, oczywiście tak, żeby autograf był widoczny, a później zgarnełyśmy zdjęcia z sieci :D
  • 0

#3 xsuchyx

xsuchyx

Advanced Member

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 2458 postów
Reputacja: 2933
Świetna

Napisano 04 kwiecień 2012 - 06:17

Dołączona grafika :D yeah
  • 0

#4 Ramiko

Ramiko

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Dobra

Napisano 04 kwiecień 2012 - 07:05

Zbieram na kartkach , plakatach i w książkach. Część autografów zdobyłem czatując na aktorów po spektaklu , wkradając się za kulisy. Do kilku osób napisałem z prośbą o autograf, a kilka trafiłem wyłapując "perełki" na antykwarycznych aukcjach.
  • 0

#5 Kogeki

Kogeki

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów
Reputacja: 145
Dobra

Napisano 06 kwiecień 2012 - 09:29

Ja mam autografy judoków polskich i zagranicznych...Owoc bycia widzem na Pucharze Świata Mężczyzn w Judo Warszawa 2011 :)
  • 0

#6 waskos

waskos

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 4401 postów
Reputacja: 1900
Świetna

Napisano 07 kwiecień 2012 - 12:05

Kurcze, jak mój wzrost nie przekraczał 120cm, zbierałem autografy polskich piosenkarzy, chyba z racji miejsca zamieszkania. Ba w tych niesłusznie minionych latach, moja mama wynajmowała pokój piosenkarzom, tak więc przez moje mieszkanie przewinęli się m.in D. Rinn, B. Czyżewski, Jarema Stępowski, Joanna Rawik czy Irena Jarocka. Od p. Jarockiej i Rawik i Rinn Mam zdjęcia z dedykacją. Kurcze, muszę poszukać i odświeżyć sobie tamte czasy.
  • 0

#7 Elixia

Elixia

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
Reputacja: 131
Dobra

Napisano 12 kwiecień 2012 - 10:27

Ramiko niezła kolekcja :D Ja to w swojej mam tylko paru polskich aktorów, nawet nie wiem gdzie, chociaż prawdopodobnie leżą gdzieś na końcu jakiejś szuflady.. :P
  • 0

#8 Ramiko

Ramiko

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Dobra

Napisano 14 kwiecień 2012 - 05:47

Kurcze, jak mój wzrost nie przekraczał 120cm, zbierałem autografy polskich piosenkarzy, chyba z racji miejsca zamieszkania. Ba w tych niesłusznie minionych latach, moja mama wynajmowała pokój piosenkarzom, tak więc przez moje mieszkanie przewinęli się m.in D. Rinn, B. Czyżewski, Jarema Stępowski, Joanna Rawik czy Irena Jarocka. Od p. Jarockiej i Rawik i Rinn Mam zdjęcia z dedykacją. Kurcze, muszę poszukać i odświeżyć sobie tamte czasy.

Oooo i to jest dopiero historia i kolekcja. Szukaj szukaj, może się "wymienisz" ? :cool::D
  • 0

#9 lolomgroflpwned

lolomgroflpwned

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1017 postów
Reputacja: 165
Bardzo dobra

Napisano 14 kwiecień 2012 - 05:56

dla mnie zbieranie autografów to głupota, a rozdawanie ich to frajerstwo. to tak jakbym mówił zbierającemu "ja jestem nadludziem, a ty jedynie możesz trzymać mój podpis". jeśli ktoś chce się szczycić "znajomością" z "gwiazdą", to niech lepiej sobie zrobi z nim fotkę. przynajmniej ostatnie się na dłużej. a taki bazgroł jak autograf nie ma dla oglądającego żadnego znaczenia. no chyba, że ten, któremu pokazujemy leje w gacie na widok podpisu/autografu
  • 0

#10 Ramiko

Ramiko

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Dobra

Napisano 16 kwiecień 2012 - 10:40

dla mnie zbieranie autografów to głupota, a rozdawanie ich to frajerstwo. to tak jakbym mówił zbierającemu "ja jestem nadludziem, a ty jedynie możesz trzymać mój podpis". jeśli ktoś chce się szczycić "znajomością" z "gwiazdą", to niech lepiej sobie zrobi z nim fotkę. przynajmniej ostatnie się na dłużej. a taki bazgroł jak autograf nie ma dla oglądającego żadnego znaczenia. no chyba, że ten, któremu pokazujemy leje w gacie na widok podpisu/autografu

Wnosząc po tonie i charakterze wypowiedzi nie sądzę, by akurat jej autor był zbyt często nagabywany o autograf.
Zdjęcie , czy (bardziej pasującą do powyższej wypowiedzi) sweet focię- może sobie "strzelić" byle "burak" z telefonem. Jest nawet taki skecz kabaretu Ani Mru Mru . Imienna dedykacja odautorska w książce to już inna bajka.Po pierwsze- trzeba czytać książki...Po drugie- wiadomo,że nie jest się "znajomym" autora, ale to dowód ,że poświęcił nam swój czas , upamiętnianie kilku chwil rozmowy. Po trzecie- czasem jest to pamiątka po wybitnym twórcy, który już odszedł. Poproszenie kogoś o autograf jest dowodem szacunku dla tej osoby, dla jej twórczości. Nie wiele ma wspólnego z rozwrzeszczanymi panienkami na koncercie Biebera...
  • 1

#11 Y4NNI

Y4NNI

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 24 kwiecień 2012 - 09:52

Według mnie dostać autograf od kogoś znanego to sam zaszczyt o ile ta osoba się nie wywyższa. Osobiście posiadam autografy dżemu i golców. :D
  • 0

#12 Ramiko

Ramiko

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Dobra

Napisano 24 kwiecień 2012 - 09:24

Według mnie dostać autograf od kogoś znanego to sam zaszczyt o ile ta osoba się nie wywyższa. Osobiście posiadam autografy dżemu i golców. :D

Z tym zaszczytem to bym nie przesadzał, no chyba,że akurat dostawał bym autograf od papieża, albo królowej angielskiej...
  • 0

#13 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Reputacja: 150
Bardzo dobra

Napisano 04 grudzień 2012 - 09:21

Ja mam autografy Jean Michel Jarre'a, Pudziana, Ringo Starr'a, Kalwi & Remi ;)
  • 0