Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Góry

góry

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Babcia Stasia

Babcia Stasia

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 1013 postów
Reputacja: 587
Bardzo dobra

Napisano 13 sierpień 2010 - 07:55

Jakie polskie góry chętnie odwiedzacie? W jakich nigdy nie byliście i chcielibyście zobaczyć? Jakie miejsca uważacie za warte uwagi?

Zachęcam do pisania. :)
  • 0

#2 kaska87

kaska87

Precylowiczka

• Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 603 postów
Reputacja: 656
Bardzo dobra

Napisano 13 sierpień 2010 - 08:06

Stanowczo Dolnośląskie góry Sowie, Stołowe:) Mnóstwo zamków, góry i Śnieżka, duchy gór, tamy i sztolnie. Sam Dolny Śląsk ma w sobie magię i tajemnicę:)
  • 0

#3 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1800 postów
Reputacja: 1254
Świetna

Napisano 13 sierpień 2010 - 08:45

kocham góry,wszystkie mają swój urok,zdobywać szczyty nawet niskie duża satysfakcja.Bez przesady mogę powiedzieć cale Beskidy mam wydeptane/mieszkam blisko/Tatry !w tym roku mogłam sobie wejść na Giewont,Kasprowy,Gęsią Szyję ,Bieszczady też mają swój urok ,połoniny ech,,,,szkoda gadać,oczywiście nie umiejszając Snieżce,stołowym itd a Rysy ?o jakie cudowne widoki ubodzy są ci którzy nie lubią gór:eek:
  • 0

#4 noclegowiec_pl

noclegowiec_pl

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 15 wrzesień 2010 - 09:41

Jak do tej pory byłem tylko w Bieszczadach, piękne góry polecam.
  • 0

#5 mrzysty

mrzysty

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
Neutralna

Napisano 29 wrzesień 2010 - 01:07

Stanowczo Dolnośląskie góry Sowie, Stołowe:) Mnóstwo zamków, góry i Śnieżka, duchy gór, tamy i sztolnie. Sam Dolny Śląsk ma w sobie magię i tajemnicę:)

Przyłączam się Dolny śląsk, a głównie góry stołowe to jedne z najpiekniejszych miejsc w Polsce, byłem tam dziesiątki razy, o G.Stołowych i pięknej wiosce u ich stóp Pasterce mozecie poczytać na mojej stronce Moje podre
  • 0

#6 YELON

YELON

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów
Reputacja: 76
Dobra

Napisano 12 grudzień 2010 - 03:35

Właściwie całe Sudety,które kryją bardzo wiele tajemnic warto odwiedzić.Jest gdzie pochodzic i po górach i poodwiedzac stare sztolnie,podziemne miasto w Górach Sowich,Park Miniatur Zamków Dolnego Śląska w Kowarach,zapory na rzece Bóbr oraz bardzo wiele zamków i ruin pałace,dworya także domy tyrolskie w okolicach Karpacza,Bogatynia,choć zniszczona przez tegoroczną powódż.
  • 0

#7 dessperadoska

dessperadoska

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 54 postów
Neutralna

Napisano 14 grudzień 2010 - 08:03

Oczywiście Tatry!! tam jest cudownie i taki klimat jak nigdzie:) zakopane, Krupówki mogłabym tam jeździć 5 razy w roku:)
  • 0

#8 Dall

Dall

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 24 grudzień 2010 - 09:29

Tatry! Uwielbiam je. Nie mam wielu szczytów na konice, ale to dopiero początki (Kasprowy Wierch, Ornak) Polecam zaglądnięcie do Jaskini Mroźnej :D
  • 0

#9 plaski61

plaski61

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 25 grudzień 2010 - 06:09

Ja co roku jeżdżę na narty do Bukowiny niedaleko Zakopanego .... Fajne małe miasteczko w którym można odpocząc .... ; ]
  • 0

#10 schloser

schloser

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2010 - 11:59

Wszystkie góry są piękne ale tylko w Bieszczadach panuje taka atmosfera dzikości...chociaż niestety i tam to już zaczyna powoli zanikać...
  • 0

#11 piotrq2

piotrq2

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2010 - 02:53

no Bieszczady to jest coś
tam jest pięknie
Np. Fauna
  • 0

#12 Folker

Folker

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 28 grudzień 2010 - 05:00

Jak nasze góry, to tylko Tatry.
Jak Tatry, to Dolina 5 Stawów.
Jak 5-tka to zima i widok z Zawratu lub Krzyżne.
  • 0

#13 fretkaa

fretkaa

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 29 grudzień 2010 - 02:54

Popieram opinie o Bieszczadach! : ) Niestety z roku na rok więcej tam pseudoturystów a ogólny rozwój regionu ma dobre i złe strony bo jakkolwiek coraz łatwiej się tam dotransportować i dotrzeć do sklepu a do najbliższej stacji benzynowej jest mniej niż 60 km (tak jak ja to pamiętam) to jak już wspomniano, coraz mniej tam dzikości która przecież tworzy 90% tamtejszego klimatu. A zobaczyć bym chciała wreszcie Góry Sowie i Stołowe.
  • 0

#14 jac-enty

jac-enty

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
Neutralna

Napisano 05 styczeń 2011 - 09:01

Uwielbiam wędrówki po górach. Byłem we wszystkich polskich górach, wędrowałem też po chorwackich ,czeskich i słowackich ale zawsze najchętniej wracam do Tatr, jest tam niesamowity klimat, tylko trzeba jechać we wrześniu , jest wtedy mniej ludzi . w wakacje nawet na granatach jest taki tłok że trzeba w kolejce czekać na wejście ,a jeszcze dzikie wycieczki które prowadzą księża, to trochę denerwuje.
  • 0

#15 cynus1

cynus1

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 78 postów
Neutralna

Napisano 03 luty 2011 - 03:40

Oczywiście Tatry!! tam jest cudownie i taki klimat jak nigdzie:) zakopane, Krupówki mogłabym tam jeździć 5 razy w roku:)

A ja jestem w Tatrach 15-20 razy w roku. Mieszkam blisko i jeżeli tylko mogę to jadę.
  • 0

#16 centuś

centuś

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów
Reputacja: 18
Neutralna

Napisano 15 luty 2011 - 07:31

Najpiękniejsze są Tatry i to zarówno w lecie jak i w zimie.
  • 0

#17 jasnabdn

jasnabdn

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Reputacja: 43
Dobra

Napisano 21 luty 2011 - 09:14

Absolutnie zgadzam się z przedmówcami.
Tatry i Bieszczady to są moje ulubione góry :)
Bieszczady - za dzikość i za przepiękne połoniny ;)
Tatry - za poczucie bezsilności w kontakcie z naturą i za przepiękne widoki :)

To pewnie będzie off topic ale dla wszystkich fanów Tatr polecam Fogarasze w Rumunii - niezapomniane widoki, wyższe od Tatr i w dodatku można rozbić namiot i spać pod szczytami, czego w Tatrach się nie uświadczy :) No i niemalże zagwarantowana piękna pogoda.
  • 0

#18 SKORPION2014

SKORPION2014

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 118 postów
Reputacja: 353
Bardzo dobra

Napisano 22 luty 2011 - 04:50

Pierwszą wycieczkę jaką miałam to była do Zakopanego. Od tej pory co roku jadę i zwiedzam co róż to inne ciekawe miejsca, góry. W tym roku mam zamiar wejść na Rysy. Zobaczymy jaka pogoda pozwoli.... Do samych Tatr się nie ograniczę :). Może za rok na Śnieżkę?! :) Tyle chęci ile gór do zdobycia!

Pozdrawiam wszystkich miłośników gór. (Zwłaszcza wysokich gór!)
  • 0

#19 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1800 postów
Reputacja: 1254
Świetna

Napisano 07 marzec 2011 - 08:20

Piwniczna ,malutkie miasteczko otoczone górkami,wszystkie do zdobycia nawet zimą,przy dobrej widoczności widać Tatry polskie i słowackie,jednak klimat/powietrze /w Zakopanem zdecydowanie zdrowsze,przynajmiej dla mnie,już po kilku dniach czuję przypływ energii ,byłam tam z pięć razy i chyba nigdy mi się nie znudzi,pomijam Krupówki oczywiście
  • 0

#20 crocco

crocco

Super Precylowicz

• Super Precylowicz
  • PipPipPip
  • 3614 postów
Reputacja: 979
Bardzo dobra

Napisano 07 marzec 2011 - 08:35

Co dwa lata witamy w Zakopcu i łazimy po Tatrach,reszta lat to Sudety albo coś bardziej płaskiego.Fajnie jest.
  • 0