Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nasz piękny kraj - Polska

kraj piękny polska

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1602 postów
Reputacja: 1716
Świetna

Napisano 13 kwiecień 2011 - 10:48

Witam wszystkich zainteresowanych!

Jako, że trochę świata już zobaczyłem, a w naszym kraju najlepiej zwiedziłem lotniska, planuję w okolicach września zrobić sobie miesięczną eskapadę dookoła Polski, lecz nie mam jeszcze przygotowanego konkretnego planu. Póki co przeglądałem miejsca stąd, ale jeszcze nic nie postanowiłem. Miałem nadzieję, że dzięki waszemu doświadczeniu zaproponujecie mi miejsca, w które warto pojechać, zobaczyć:)

Wasz Zbój jak ...
  • 0

#2 nabierzkolorow

nabierzkolorow

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
Reputacja: 11
Neutralna

Napisano 18 kwiecień 2011 - 08:17

cześć Zbój :) a może morze?? ;) wejdź sobie na
http://www.nabierzkolorow.pl
Znajdziesz tam mnostwo interesujacych podpowiedzi co mozna ze soba zrobic w woj. Pomorskim. Atrakcje sa podzielone na rozne kategorie, wiec to ulatwi Ci sprawe. Daj znac czy cos wpadlo Ci w oko. Pozdrawiam :)
  • 0

#3 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1602 postów
Świetna

Napisano 18 kwiecień 2011 - 09:33

Stronka twojego autorstwa, czy tylko tak promujesz pomorze?

Odpowiadając na posta, to morze być może jak najbardziej! Całe wybrzeże chcę zjeździć. Z tego, co widziałem, jest wiele informacji o różnego rodzaju ośrodkach na tej stronce, więc na pewno wezmę niektóre pod uwagę.
  • 0

#4 nabierzkolorow

nabierzkolorow

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
Neutralna

Napisano 20 kwiecień 2011 - 08:11

Kocham Pomorskie... po prostu. Takie jakie jest :) a wracając do jazdy.. pisałeś, że chcesz objechac całe Pomorze. Ile to będzie mniej więcej km? Chcesz to jakoś podzielić czy jednym ciągiem np. urlop 2 tygodnie jeżdżę po Pomorzu? Czy faktycznie miesiac i cała Polska wchodzi w rachubę? pozdrawiam.. :)
  • 0

#5 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1602 postów
Świetna

Napisano 22 kwiecień 2011 - 10:25

Niestety nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy dokładnie odpowiedzieć na twoje pytania. Cały wyjazd mam zamiar zaplanować na pełny miesiąc (czyli jednym ciągiem cała Polska). Pomorze pewnie zajmie około tygodnia. Kilometrów wyjdzie tyle, ile przejadę - tutaj również nie ustalam limitów.
  • 0

#6 Saszar

Saszar

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 32
Dobra

Napisano 02 maj 2011 - 05:28

Jeśli będziesz objeżdżał Polskę dookoła, to przejeżdżając przez lubelskie polecam zrobić kawałek trasy bezpośrednio wzdłuż rzeki Bug - jest to największa w Polsce nieuregulowana rzeka, więc widoki i flora i fauna warte zobaczenia, zwłaszcza miejscowości Neple z rezerwatem "Szwajcaria Podlaska"(pow. Biała Podlaska), czy Kryłów w powiecie Hrubieszowskim (świetne ruiny zamku z XIV w.)
Warto abyś w lubelskiem zwiedził Poleski Park Narodowy i miejscowość Zwierzyniec koło Zamościa - osobiście polecam!
  • 1

#7 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1602 postów
Świetna

Napisano 02 maj 2011 - 07:10

Jeśli będziesz objeżdżał Polskę dookoła, to przejeżdżając przez lubelskie polecam zrobić kawałek trasy bezpośrednio wzdłuż rzeki Bug - jest to największa w Polsce nieuregulowana rzeka, więc widoki i flora i fauna warte zobaczenia, zwłaszcza miejscowości Neple z rezerwatem "Szwajcaria Podlaska"(pow. Biała Podlaska), czy Kryłów w powiecie Hrubieszowskim (świetne ruiny zamku z XIV w.)
Warto abyś w lubelskiem zwiedził Poleski Park Narodowy i miejscowość Zwierzyniec koło Zamościa - osobiście polecam!

Serdecznie dziękuję za te informacje:)
  • 0

#8 misiieeekk

misiieeekk

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 68 postów
Reputacja: 157
Bardzo dobra

Napisano 03 maj 2011 - 06:18

Dookoła ??? Dobrze się składa :D Podlasie czeka ;)

Nie należy się zrażać faktem, że nasze tereny są zacofane względem zachodu, ale to daje nam przewagę tego, że jeszcze nas nie przekształcili :D Polecam Białowieski Park Narodowy ale nie ten szlak wyznaczony tylko po dróżkach itp... Piękny jest park po stronie Białoruskiej byłem kilka razy ale aby przejść przez granicę trzeba mieć wizę. Wiem bo mieszkam od Białowieży 30 km a od przejścia 15 km ;) Jeżeli zahaczyłbyś o północ Podlasia tereny Suwałk, jest cholernie dużo jezior i to takich naprawdę zapierających dech w piersi. Bardzo pięknym miejscem są Wigry. Mam tam dziadków :)

Zapraszam na Podlasie
  • 1

#9 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1602 postów
Świetna

Napisano 03 maj 2011 - 07:26

Również dziękuję. Miałem nadzieję, że Podlasie będzie jednym z piękniejszych miejsc :)
  • 0

#10 nabierzkolorow

nabierzkolorow

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
Neutralna

Napisano 03 maj 2011 - 11:16

Zboj i jak tam idzie planowanie trasy?? Znalazles juz cos interesujacego w pomorskim na tej stronce?? A może czytales jakieś podróznicze blogi rowerzystów? Pisales, ze to bedzie objazdowka po Polsce - miesiac, wiec moim zdaniem jeszcze Bieszczady i Gorce to obowiązkowe punkty :)
  • 0

#11 mroźnydziad

mroźnydziad

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 05 sierpień 2011 - 08:55

Bieszczady są świetne, w ogóle cała Polska jest fantastyczna, trzeba tylko poznać kilka miejsc. Gdzie szukacie noclegów tak w ogóle? Ja ostatnio wyczaiłem stronkę
ideatur.pl
, tam mają bardzo dużą bazę noclegów, można też u nich sprawdzić, gdzie można zjeść w pobliżu interesującego nas miejsca noclegowego. Fajna stronka
  • 0

#12 KarenBlixen

KarenBlixen

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 78 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 01 wrzesień 2011 - 09:11

Zbój, daj znać, czy sie udała eskapada, jesli masz jeszcze plany w trakcie tworzenia, to nie zapopmnij o Mazurach, a może i Warmii , fajne miejsca, moje ulubione to okolice Starych Jabłonek.
Gratuluję pomysłu na wyprawę, też o takiej marze.
  • 0

#13 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1602 postów
Świetna

Napisano 01 wrzesień 2011 - 10:30

Niestety się nie uda. Wrzesień cały pracuję, więc odwiedzę tylko kilku znajomych, a w październiku Hiszpania. Z jednej strony szkoda, z drugiej też będzie ciekawie:)
  • 0

#14 oczekiwator

oczekiwator

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Neutralna

Napisano 02 wrzesień 2011 - 08:07

Zboj
jak będziesz kiedyś chciał zaglądnąć w Polskę to możesz sobie obczaić takie miejscowości jak Kazimierz Dolny, Szczebrzeszyn, Horyniec Zdrój, Solina, Ustrzyki Dolne i Górne, Niedzica, Zakopane i okoliczne wsie, Rabka- to są mniejsze punkty na mapie, ale bardzo klimatyczne i myślę, że spędziłbyś tam mile czas :)
  • 0

#15 andi130

andi130

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
Reputacja: 28
Dobra

Napisano 02 wrzesień 2011 - 08:35

W Małopolsce jest tak naprawdę wiele ciekawych miejsc, między innymi Krościenko, Rytro(parki linowe dla ludzi lubiących odrobinę adrenaliny).
Malowniczych okolic jest mnóstwo, górskie krajobrazy, cisza spokój. Nie każdego to kręci ale dla ludzi z miasta to rarytas. Nie warto planować całego urlopu w jednym miejscu, polecam zaplanować małą trasę w kilku schroniskach, spróbować lokalnej kuchni ;)
  • 0

#16 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1602 postów
Świetna

Napisano 02 wrzesień 2011 - 09:20

Dziękuję za sugestie. Jeżeli tylko będzie okazja, na pewno wezmę je do uwagę. No i może inni na tym skorzystają:)
  • 0

#17 wojoi

wojoi

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów
Reputacja: 15
Neutralna

Napisano 21 wrzesień 2011 - 05:29

Witam . Swego czasu mieszkałem w Bornym Sulinowie . Miasteczko w latach 90-tych "wróciło" do Polski . Warto zwiedzić , poznać historię . Niedaleko jest Kłomino , kiedyś "miasto na sprzedaż" również warte zobaczenia . Borne Sulinowo leży na trasie Szczecinek - Czaplinek , 25 km od Szczecinka . Polecam !
  • 0

#18 Elixia

Elixia

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
Reputacja: 131
Dobra

Napisano 12 styczeń 2012 - 07:20

Polska jest pięknym krajem Mazury są warte zobaczenia. Możesz wybrać się w Góry również jest pięknie. Tatryy mm jak ja lubię chodzić po górach. Bieszczady, Pomorze w Polsce jest bardzo wiele miejsc które można odwiedzić:)
  • 0

#19 amsterdamka

amsterdamka

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 19 styczeń 2012 - 05:30

moje ulubione miejsca w Polsce to Wrocław, Kazimierz Dolny i sąsiedni Janowiec, Trójmiasto, Jastarnia, Zielona Góra i Jelenia Góra. Polecam również wycieczkę po bieszczadzkich cerkwiach, Sanok i muzeum Beksińskiego, Arkadię i twierdzę Modlin niedaleko Warszawy.
  • 0