Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

ASO czy mechanik?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Samuel_L_Jackson

Samuel_L_Jackson

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08 czerwiec 2016 - 01:32

Jeśli stanęlibyście przed takim wyborem to na co byście postawili? Na serwis autoryzowany czy raczej "zwykłego" mechanika? 

• 0

#2 jaanula

jaanula

Świeżak

• Świeżak
  • PipPip
  • 10 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 09 czerwiec 2016 - 08:52

Od nowości u nas ASO. Na początku wiadomo, gwarancja, później stwierdziliśmy, że w razie czego z taką książką serwisową drożej sprzedamy. A potem zauważyliśmy, że jednak jakość usług jest dużo wyższa i tak zostało. Ceny, wbrew krążącym legendom, wcale nie są takie wysokie ;)

• 0

#3 Samuel_L_Jackson

Samuel_L_Jackson

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11 czerwiec 2016 - 09:41

Książka serwisowa zawsze w cenie. W cenach ASO za bardzo się nie orientuję, ale załóżmy, że chciałbym zrobić przegląd, ile by mnie to wyniosło? 

• 0

#4 jaanula

jaanula

Świeżak

• Świeżak
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 30 czerwiec 2016 - 12:52

Dla aut 4+ mają promocje, 279 zł, jesli dobrze pamiętam, w cenie jest przegląd, wymiana filtrów i chyba oleju. Poza tym mają przegląd klimatyzacji w promocji i jeszcze przez miesiąc 20% zniżki na wybrane akcesoria. Także moim zdaniem warto.

• 0

#5 Endru2

Endru2

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 76 postów
Reputacja: 17
Neutralna

Napisano 16 listopad 2016 - 04:29

Niektóre naprawy nie muszą być robione w ASO ani u mechanika. Spróbujcie sami chociaż kontrolne czynności http://sprzedajemy.pl/poradnik/jakie-cisnienie-w-oponach-jak-sprawdzac-cisnienie-powietrza-w-oponach-samochodowych-art1272 wykonać samodzielnie.

• 0

#6 Shizoman

Shizoman

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 02 grudzień 2016 - 05:13

Zawsze warto samemu coś zrobić a z mechanikami i ASO to jak się trafi. Oszustów i naciągaczy nie brakuje. Mnie coraz bardziej wkurza pazerność usługodawców którzy mają nieraz stawki za godzinę w przeliczeniu za cenę usługi 100, nawet 200zł kiedy mi płaca 13zł netto za godzinę. Są takie rzeczy które odradzam robić samemu na początek jak układy hamulcowe, paliwowe, wydechowe na przykład za to prosta wymian filtra pyłkowego, powietrza a nawet paliwa jest na ogół prosta i to sama przyjemność zwłaszcza latem gdzieś na działce przy grillu. Nie warto natomiast wymieniać samemu oleju bo robota jest brudna, nieraz nie łatwa płaci się 30-40zł, nie ma problemu co zrobić ze starym filtrem i olejem natomiast trwa to relatywnie długo bo 30min więc stawka mechanika jest w tym przypadku zasłużona. Zasada przy naprawach jest taka że mechanika czy ASO zawsze pytamy z góry o cenę i to najlepiej widełki min-max. Jeśli odpowiadają nam że nie wiedzą bo to i tamto to na bank nas naciągną. Po naprawię zawsze prosze o pokazanie zużytych części, niby z ciekawości jak wyglądają. Raz przy pierwszym aucie miałem przypadek gdzie kupiłem sam zestaw sprzęgła, zawiozłem do wymiany a okazało się później że zmienili mi tylko linkę sprzęgła żeby mi się wydawało ze mam "coś inaczej". Sprzęgło nawet nie było ruszone. To co pokazują w TV w programach typu ukryta kamera to nie jest pic na wodę, niezbyt dociekliwy i kumaty klient przepłaci kilkukrotnie. Temat rzeka ogólnie.

• 0