Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak polubić czytanie książek?

czytanie książek polubić

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 davidq93

davidq93

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 30 grudzień 2012 - 11:51

Witam

W dzisiejszych czasach wszyscy czytają. Jedni trochę więcej, drudzy trochę mniej.
Chciałbym polubić czytanie książek. Zawsze gdy zabieram się za czytanie książki to przeczytam połowę i koniec-odkładam na półkę i do niej nie wracam. Po prostu nie lubię.
Coś mnie dusi gdy czytam książkę. W większości przypadków gdy "czytam" książkę myślę o niewiadomo czym, myślami odbiegam całkowicie gdzie indziej lecz oczy dalej śledzą tekst :/.
Niechęci nabrałem w dzieciństwie gdy mama zmuszała mnie do lektur, których nienawidziłem.
Część "czytających" potępia tych "nieczytających" myśląc, że to skończeni idioci, analfabetycy, debile. Czasem spotkałem się z czymś takim.
Jeżeli chodzi o czytanie w sensie ogólnym to czytam ale jakieś fora lub czasopisma. Przy książkach jakoś brak mi skupienia.

Macie może jakieś rady aby wziąć zacząć czytać książkę i się w niej zaszyć?
  • 0

#2 TytusFajfus

TytusFajfus

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Neutralna

Napisano 31 grudzień 2012 - 10:53

Oczywiście, wystarczy znaleźć książkę, która Cię wciągnie bez reszty. Wybierz coś, co jest dla Ciebie nowe i z czym się wcześniej nie spotkałeś - np. jeżeli te odkładane w połowie książki to było fantasy, to może spróbuj sięgnąć po literaturę piękną albo pozycje dokumentalne. Szukaj swojego "świata" wśród książek, a prędzej, czy później, znajdziesz to, co przykuje Twoją uwagę.
  • 0

#3 adryg

adryg

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów
Neutralna

Napisano 12 styczeń 2013 - 08:12

Ja czytanie zacząłem od "Harry'ego Pottera". Specjalnie nie przepadałem za czytaniem jednak podobał mi się film więc postanowiłem przeczytać. Przeczytałem siedem tomów, a kiedy skończyłem miałem taki "głod" książkowy i wziąłem się za inne książki fantasy. Dzisiaj za nic nie przeczytał bym "Harry'ego Potter'a" ( bo nie lubię) ,ale to dzięki tej książce polubiłem czytanie. Może tez spróbuj przeczytać ksiązkę na podstawie której zrobiono fim, który ci się podobał. ;)
  • 0

#4 Ilyusha

Ilyusha

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Neutralna

Napisano 12 styczeń 2013 - 10:55

tak jak napisał Tytus, znajdź tematykę, którą polubisz.. no i, skoro zwykle nie kończysz książek to możesz zacząć od tych 'cieńszych'..
  • 0

#5 her6

her6

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 01 luty 2013 - 10:57

Nielube czytać książek(oczy mi się męczą ;D), wole przerobić w audiobooka programem ivona i wrzucić na mp3, warto spróbować
  • 0

#6 konto usunięte

konto usunięte

PsychofAnka

• Precylek
  • PipPipPip
  • 690 postów
Reputacja: 616
Bardzo dobra

Napisano 12 luty 2013 - 07:28

ivona nie odda emocji. Bardzo nietrafiony pomysł.
  • 0

#7 cojarobietu

cojarobietu

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów
Neutralna

Napisano 15 luty 2013 - 08:45

z książkami jest jak ze sportem albo się to lubi albo nie, ewentualnie można polubić czytanie jak się znajdzie książkę która jest w stanie mocno wciągnąć człowieka.
  • 0

#8 yendrek73

yendrek73

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
Reputacja: 362
Bardzo dobra

Napisano 15 luty 2013 - 06:38

Czytanie książek wzbogaca słownictwo,uruchamia wyobraźnię,pozwala robić mniej błędów ortograficznych, etc.Ja osobiście uwielbiałem czytać odkąd pamiętam.Do tej pory podczas rodzinnych spotkań krąży anegdota o tym jak zamiast odkurzyć i posprzątać swój pokój, ja czytałem(odkurzacz sobie chodził włączony, a ja z nosem w książce :)). Lektur nie lubiłem czytać bo były obowiązkowe,ale już po szkole z przyjemnością i już dobrowolnie przeczytałem wszystkie.Do tej pory jak idę do biblioteki to pracujące tam panie mówią że pamiętają czasy jak byłem dzieckiem i wypożyczałem nawet 10 (słownie dziesięć) książek tygodniowo i czytałem je wszystkie.Teraz czas i obowiązki sprawiają że czytam o wiele mniej, ale staram się.Jeżeli ktoś nie lubi czytać to na siłę się tego nie zmieni.
  • 0

#9 mac844

mac844

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Neutralna

Napisano 19 luty 2013 - 10:48

Nic na siłę nie lubisz - nie czytasz i tyle to tak jakbyś nie lubił budyniu ale na siłę próbował różnych smaków nie dla tych smaków ale dla samego jedzenia budyniu :) Jak ktoś wyżej napisał lektury w szkole były takie sobie dopiero gdy znikną ten przymus czytania człowiek docenia, że w gruncie rzeczy nie są takie złe :) Czytanie przyjdzie Ci z czasem albo i nie ale nie ma co się mocno nad tym rozwodzić, zastanawiać ludzie maja większe problemy :P
  • 0

#10 somni

somni

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów
Neutralna

Napisano 19 luty 2013 - 04:36

najlepiej jest wybrać tematykę, która nas interesuje, nie da się polubić czegoś na siłę koniecznie trzeba znaleźć swój gatunek
  • 0

#11 Ichimaru Gin

Ichimaru Gin

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
Neutralna

Napisano 28 luty 2013 - 03:17

Jak będziesz się kiedyś nudził i nie wiedział co robić to weź sobie książkę do ręki i zacznij czytać, wtedy nic cię nie będzie od niej odciągać, gdyż nie będziesz myślał o innych rzeczach. Problemem jest to, że zwykle żeby mieć czas na czytanie książek trzeba poświęcać inne zajęcia, jak na przykład błądzenie bez celu w internecie. ;)
  • 0

#12 lazormajor

lazormajor

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 50 postów
Neutralna

Napisano 01 marzec 2013 - 01:00

Trzeba trafić na książkę, która Cie pochłonie w całości, potem już nie będziesz mógł przestać:)
  • 0

#13 kaczuszka123

kaczuszka123

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 82 postów
Neutralna

Napisano 04 marzec 2013 - 04:46

Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na zajebi**** ważne pytanie. Jakie książki lubię?
Ja pamiętam siebie jak dzisiaj, nienawidziłem książek tych co dawali w szkole np Pan Tadeusz, Quo Vadis. Jednak czasy szkoły minęły i można powiedzieć, że czytanie książek to moje drugie ja.
Wybór książek jest na prawdę ogromny, tylko musisz sobie odpowiedzieć na wyżej wymienione pytanie.
Ja np. lubię książki kryminalne np Powieść Agathy Christie Zło, które żyje pod słońcem. różne książki przygodowe.
Jeżeli matka zmuszała cię do czytania lektur, to te działania twojej matki odbiły się na twojej psychice, przez co twoja reakcja jest taka jaka jest. Z podświadomością da się pracować, więc i ten nawyk "nielubienia czytania" da się zlikwidować.
  • 0

#14 Railgun

Railgun

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 postów
Reputacja: 64
Dobra

Napisano 04 marzec 2013 - 06:37

Na pewno masz jakieś swoje własne zainteresowania. Czytaj o tym.
  • 0

#15 KarenBlixen

KarenBlixen

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 78 postów
Neutralna

Napisano 04 kwiecień 2013 - 12:10

Po prostu czytać, czytać....
  • 0

#16 agrok

agrok

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
Reputacja: 18
Neutralna

Napisano 06 kwiecień 2013 - 03:42

Czytaj to co lubisz. Ja np uwielbiam fantasy.
  • 0

#17 Ernerek

Ernerek

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
Neutralna

Napisano 01 maj 2013 - 08:31

Dokładnie,jedynie czytać co się lubi. Czytanie nie da się polubić to powinna być taka odskocznia od świata ,usiąść wygodnie i poprostu się rozczytać,a samo Cię wciągnie :)
  • 0

#18 NataliW

NataliW

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 19 czerwiec 2013 - 11:38

Trzeba trafić na książkę, która Cie pochłonie w całości, potem już nie będziesz mógł przestać:)

Witam, Właśnie, ja tak mam, że niektóre książki pochłaniam, a przez inne nie mogę przebrnąć. Trzeba znaleźć to coś w książce, co dla każdego może oznaczać coś innego. Jak już trafię na książkę, która mi odpowiada, jest to cudowna przygoda, która przenosi nas w inny świat, tak jakby się żyło w świecie bohaterów. Często mam tak, że nie mogę się doczekać, aż będę mogła wrócić do czytania. Jednak znam takiego osoby, które po prostu nie mogą, nie lubią czytać i nie są w stanie żadnej książki przeczytać do końca.
  • 0

#19 RasGrocek

RasGrocek

MuzykaMojąDuszą

• VIP
  • PipPipPip
  • 325 postów
Reputacja: 55
Dobra

Napisano 23 czerwiec 2013 - 06:24

No i odpowiedź na pytanie padła. Nie da sie polubić czytania, tylko trzeba polubić bohatera, fabułę, rozwój wydarzeń. :) Jak ja powiem Ci, że lubie czytać, to nie znaczy że czytam każdą książkę, tylko interesuje mnie konkretny gatunek. W moim wypadku thrillery, kryminały i książki działające na psychikę.
  • 0

#20 Pietrek

Pietrek

Super pro elo koleś ;D

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 538 postów
Reputacja: 357
Bardzo dobra

Napisano 24 czerwiec 2013 - 02:09

Nie da się polubić czytania, czytasz to lubisz nie czytasz, nie lubisz, to nic z tym nie zrobisz... tak mi się wydaje.
  • 0