Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

"Internet Football Quiz - IFQ"

internet football quiz ifq

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartekzsa

bartekzsa

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 28 grudzień 2008 - 07:02

Co to jest IFQ?

Internet Football Quiz, jest rozgrywką, która polega na odpowiadaniu na pytania z zakresu wiedzy o pilce noznej. W sposób mało wyrafinowany można powiedzieć, że jest to swego rodzaju symulacja gry w piłkę nożną, w której spotykają sie dwie drużyny skladające się z sześcioosobowych skladów (plus rezerwowi). W grze tej - jak w rzeczywistosci - jest sędzia, który jest rownież autorem pytań zadawanych w danym meczu. Mecze odbywają się na chatach Polchatu . Drużyny grają ze sobą w ramach rozgrywek ligowych.

Zasady gry

Mecz IFQ rozegrywany jest w nastepujący sposób:

Obie drużyny przedstawiają składy swych drużyn (6 graczy podstawowych i 2 rezerwowych)W meczu gramy na 15 tzw. odslon. W każdej odslonie startują 4 osoby - ich sklad przedstawia sędzia techniczny, który obsluguje program meczowy(nie ma biegow nominowanych, każdy odpowiada na pięć pytań). W trakcie meczu można dokonać maksymalnie dwóch zmian w zespole z tym, że zawodnik który opuscił plac gry nie moze powtornie juz na niego powrócić. Wszelkie protesty do sędziego może składać tylko trener drużyny lub jej przedstawiciel( zawodnicy jeśli mają jakieś pretensje do sędziego wysyłają je przez priv do trenera, a ten wedle uznania interweniuje lub nie jeśli uzna, że to nie jest konieczne).Zeby przystąpic do meczu druzyna musi mieć przynajmniej czterech zawodnikow w skladzie.

Internet Football Quiz, zrzesza ponad 20 zespołów z całej Polski. Mecze odbywają się raz w tygodniu zgodnie z przyjętym na całym świecie systemem mecz-rewanż. Opracowany został regulamin, który zawiera przepisy dotyczące rozgrywek i stanowi podstawę do ewentualnych odwołań. Liga posiada także Radę i Wydział Dyscypliny, do których członkowie wybierani są przez wszystkich zawodników

Jest to przede wszystkim okazja na wykazanie się swoją wiedzą jednak odradzam zniechęcanie się od razu ponieważ prócz wiedzy w ifq liczy się także spryt i szybkość pisania na klawiaturze. IFQ to gra drużynowa i między innymi przez to dostarcza wiele emocji i adrenaliny. Rozrywka jest przednia i nie zajmuje dużo czasu. Mecze odbywają się nie częściej niż dwa razy w tygodniu, przede wszystkim w weekendy w godzinach od 19 do 22. Poniżej podaje linki do zapisu przykładowego meczu ifq .

Szpon 1-0 Sharks.html

Jest ktoś chętny ? Jak tak to zapraszam na moje gadu-gadu to zapoznam Was dokładniej IFQ - gg: 8564002
  • 0

#2 DaNy

DaNy

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
Reputacja: 25
Dobra

Napisano 11 styczeń 2009 - 11:38

jak będziesz chciał gracza :D to w sumie mógł bym spróbować, ale ja bardziej czasy obecne no i jako czynny zawodnik przepisy perfecto :P
  • 0

#3 suchy94

suchy94

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
Reputacja: 11
Neutralna

Napisano 23 styczeń 2009 - 08:58

no ja w sumie tez moge sprubowac
  • 0

#4 Voskee

Voskee

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 7 postów
Neutralna

Napisano 25 styczeń 2009 - 10:10

chętnie też bym wziął udział...
  • 0

#5 bartekzsa

bartekzsa

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 05 kwiecień 2009 - 11:11

No nadal szukam ludzi do IFQ. Zachęcam i zapraszam do uczestnictwa w tej zabawie ! Zgłoszenia na gg: 8564002.
  • 0

#6 Kuraso

Kuraso

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 30 maj 2010 - 12:38

Raczej w kwestii zasad gry wszystko zostało napisane - zostaje mi tylko kolejne zachęcenie użytkowników do gry ;) Quiz nadal działa dosyć prężnie, jeżeli masz jakieś pytania lub chciałbyś sprawdzić swoją wiedzę - zapraszam na gg: 6185673.

Pozdrawiam ;)
  • 0

#7 Zajmik

Zajmik

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 25 lipiec 2011 - 11:19

IFQ (Internet Football Quiz) to polska liga wiedzy piłkarskiej. Polega ona na odpowiadaniu na pytania z zakresu wiedzy o piłce nożnej, zarówno polskiej jak i zagranicznej.

Jest to swego rodzaju symulacja gry w piłkę nożną, w której spotykają się dwie drużyny składające się z sześcioosobowych składów (plus rezerwowi). W grze tej - jak w rzeczywistości - jest sędzia, który jest również autorem pytań zadawanych w danym meczu.

Mecze odbywają się na internetowych chatach, a drużyny grają ze sobą w ramach rozgrywek ligowych. Spotkania rozgrywane są w niedzielne wieczory. Przeciętnie trwa ono 15-20 minut.

Mój zespół (jestem jego trenerem) - Koszerni Traktorzyści, szuka graczy chętnych dołączyć do naszej 1-ligowej ekipy. Zainteresowanych zapraszam do mojego asystenta Elano na gg - 5504263. Zada on chętnym kilka/kilkanaście pytań, by sprawdzić zakres wiedzy danej osoby i opowie o samej grze.

Szczegółowe zasady gry --->
http://ifq.pl/zasady-gry/
Zagraj z nami --->
http://forum.ifq.pl/index.php?showtopic=25&st=1120&start=1120

• 0