Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gdy nie znamy tytułu filmu...

filmu filmy pomocy szukam szukam film pomocy tytułu znam znamy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#101 jacek.d

jacek.d

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 26 styczeń 2012 - 09:03

Proszę o pomoc w odnalezieniu tytułu chyba amerykańskiego filmu z mniej więcej taką fabułą:
Jest początek XX wieku, ranczo, rodzina, ojciec i synowie (3 albo 4) i służba (mn. stary Indianin), wśród której jest dziewczyna darzona uczuciem co najmniej dwóch synów właściciela. Podczas I Wojny Światowej co najmniej dwóch synów walczy w Europie. Pamiętam, że jeden pomagał drugiemu rannemu znaleźć się poza linią ognia. Chyba jeden ginie. Drugi po powrocie do Stanów prowadzi życie podróżującego samotnika. Trzeci w tym czasie robi karierę polityczną i chyba uwodzi wspomnianą wcześniej dziewczynę, która jednak darzy uczuciem wędrującego samotnika. Ten postanawia powrócić na ranczo i pomóc je prowadzić starzejącemu się ojcu, który już w tym czasie chyba jest już sparaliżowany. Zaczyna się czas kryzysu i prohibicji. Dziewczynę poślubia młody ustatkowany ranczer. Żeby utrzymać rodzinę i ranczo, postanawiają robić bimber. Proceder umożliwia im przeżycie. Podczas powrotu z miasta do domu po przeprowadzeniu kolejnej transakcji, zainteresowana procederem policja zatrzymuje powóz z małżonkami. Ona jest chyba w ciąży, sytuacja się zaostrza, padają strzały i zabłąkana kula zabija kobietę.
Najlepiej zapamiętałem scenę, kiedy po tym incydencie na ranczo zjeżdża kilka samochodów policyjnych. Sytuacja wygląda na beznadziejną, niespodziewanie jednak na pomoc przychodzi sparaliżowany ojciec i obława zostaje rozbita. Nie wiem jaki jest koniec filmu, ani jakie jest jego przesłanie, bo film widziałem jako dziecko, chyba w latach 80 w TVP może nawet 2 razy.
Proszę o pomoc, bo jakoś dziwnie ta sprawa mnie ostatnio nurtuje.
  • 0

#102 tankmaster

tankmaster

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 26 styczeń 2012 - 11:08

[h=2]Dziewczyna brała narkotyki, imprezowała, mieszkała z ojcem, a jej matka nie żyła (to chyba). Zakochała się w takim chłopaku, który się uczył i chciał zostać kimś w lotnictwie. Przeżywali tę miłość bardzo mocno itd. Dziewczyna to taka krótko włosa, on był brunetem.
To pamiętam, wiecie co to za film?
Często w tv leciał, nie mogę sobie za nic tytułu przypomnieć.[/h]
  • 0

#103 zosiaczekk

zosiaczekk

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 28 styczeń 2012 - 06:26

kto zna tytuł tego filmu.Akcja:facet i kobieta spotykają się na przygotowaniach do misji w afryce, są lekarzami, zakochują się i wyjeżdżają.później on zostaje ranny w wypadku i ona jest bogata więc ojciec stawia jej ultimatum- albo zapłaci za jego przelot i musi wyjść za innego za mąż albo zginie.no i się rozstaja on ponownie się żeni, ale później znów po latach się spotykają i on ja leczy z guza mózgu.zna to ktoś?:)kto zna tytuł tego filmu.Akcja:facet i kobieta spotykają się na przygotowaniach do misji w afryce, są lekarzami, zakochują się i wyjeżdżają.później on zostaje ranny w wypadku i ona jest bogata więc ojciec stawia jej ultimatum- albo zapłaci za jego przelot i musi wyjść za innego za mąż albo zginie.no i się rozstaja on ponownie się żeni, ale później znów po latach się spotykają i on ja leczy z guza mózgu.zna to ktoś?:)
  • 0

#104 Metanowa

Metanowa

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 30 styczeń 2012 - 04:06

Hej.
A ja poszukuje bajki.Oglądałam ja całe wieki temu jeszcze za czasów kaset VHS.
Była to opowieść z wątkami Królewny Śnieżki, Brzydkiego Kaczątka, Kopciuszka, Śpiącej królewny.... no generalnie pojawiały się tam elementy każdej znane baśni...
Była bym wdzięczna za pomoc.
  • 0

#105 ewela8778

ewela8778

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 30 styczeń 2012 - 08:44

Ogladalam kiedyś film. Opowiada on o pewnym meksykaninie który został cieżko ranny i zgwałcony, wyrada się do mieszkania pastora i tam spotyka jego córke. Zakochują sie w sobie i wogóle ona opowiada mu o swoim zyciu. Potem uciekaja samochodem przed rodzicami tej dziewczyny, sciaga ich policja, chłopak- meksykanin ratując ukochana wypycha ja z samochodu po czym on ginie w wybuchu. Ona nie wraca do domu tylko ucieka dalej. Ktoś moze wie jaki to film
  • 0

#106 yendrek73

yendrek73

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
Reputacja: 362
Bardzo dobra

Napisano 31 styczeń 2012 - 07:07

Proszę o pomoc w odnalezieniu tytułu chyba amerykańskiego filmu z mniej więcej taką fabułą:
Jest początek XX wieku, ranczo, rodzina, ojciec i synowie (3 albo 4) i służba (mn. stary Indianin), wśród której jest dziewczyna darzona uczuciem co najmniej dwóch synów właściciela. Podczas I Wojny Światowej co najmniej dwóch synów walczy w Europie. Pamiętam, że jeden pomagał drugiemu rannemu znaleźć się poza linią ognia. Chyba jeden ginie. Drugi po powrocie do Stanów prowadzi życie podróżującego samotnika. Trzeci w tym czasie robi karierę polityczną i chyba uwodzi wspomnianą wcześniej dziewczynę, która jednak darzy uczuciem wędrującego samotnika. Ten postanawia powrócić na ranczo i pomóc je prowadzić starzejącemu się ojcu, który już w tym czasie chyba jest już sparaliżowany. Zaczyna się czas kryzysu i prohibicji. Dziewczynę poślubia młody ustatkowany ranczer. Żeby utrzymać rodzinę i ranczo, postanawiają robić bimber. Proceder umożliwia im przeżycie. Podczas powrotu z miasta do domu po przeprowadzeniu kolejnej transakcji, zainteresowana procederem policja zatrzymuje powóz z małżonkami. Ona jest chyba w ciąży, sytuacja się zaostrza, padają strzały i zabłąkana kula zabija kobietę.
Najlepiej zapamiętałem scenę, kiedy po tym incydencie na ranczo zjeżdża kilka samochodów policyjnych. Sytuacja wygląda na beznadziejną, niespodziewanie jednak na pomoc przychodzi sparaliżowany ojciec i obława zostaje rozbita. Nie wiem jaki jest koniec filmu, ani jakie jest jego przesłanie, bo film widziałem jako dziecko, chyba w latach 80 w TVP może nawet 2 razy.
Proszę o pomoc, bo jakoś dziwnie ta sprawa mnie ostatnio nurtuje.

"Wichry namiętności"(Legends of the fall) występują:Brad Pitt,Anthony Hopkins,Aidan Quinn,Julia Ormond.Film jest z 1994 roku
  • 0

#107 PtasiorZz

PtasiorZz

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 02 marzec 2012 - 11:16

A więc...oglądałem kiedyś taki film ale za cholerę nie pamiętam jego tytułu:

Zaczynał się mniej więcej tak, że taki facet dostał auto takie typowo do ścigania się na torze od sponsora. Pojechał nim zaszpanować na jakiś uliczny zlot, ktoś go tam wkurzył i wyzwał na pojedynek....a ten głupi zgodził się i rozwalił brykę. Potem właśnie jakoś tak było, że wykopali go na zbity pysk od tego sponsora, a następnie on pojechał do swojego ojca, który w przeszłości też był kierowcą rajdowym. Chłopaczek przywiózł ze sobą białego nissana skyline. Tam poszedł do szkoły, poznał fajną dziewczynę itd. Pracował u ojca w garażu i równocześnie przygotowywał się właśnie do takich zawodów w stylu nascar.
  • 0

#108 Tigtrzyer

Tigtrzyer

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów
Neutralna

Napisano 24 marzec 2012 - 10:02

Ten film to Born to Race
  • 0

#109 bluedragon75

bluedragon75

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 05 kwiecień 2012 - 12:15

Witam
Poszukuję filmu w którym główny bohater dekoruję wystawy w starym domu towarowym który skłania się do bankructwa.
Podczas jednej z nocnej zmiany na wystawie ożywia się manekin. Jest to młoda dziewczyna na którą rzucono czar w Egipcie bo nie chała wyjść za mąż. Po wysłuchaniu prośby jej bogini sprawiła że co 100 lat pojawiała się w świecie ludzi poznając na przestrzeni wieków różnych historycznych postaci.
Ów dekorator zakochuje się w młodej dziewczynie i żyli długo i szczęśliwie.
Jeśli ktoś z Państwa kojarzy ten film to proszę o tytuł tegoż filmu. Góry dziękuję.
  • 0

#110 yendrek73

yendrek73

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
Reputacja: 362
Bardzo dobra

Napisano 05 kwiecień 2012 - 01:05

Jedyne co przychodzi mi na myśl to "Manekin"(Mannequin) z 1987 roku z Kim Cattrall.

Tutaj końcowa piosenka i teledysk z tego filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=wGobOIU6Qes

• 0

#111 mateuszzz0

mateuszzz0

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 8 postów
Neutralna

Napisano 05 kwiecień 2012 - 05:28

Witam,
Otoz jakies 3/4 lata temu ogladalem film w tv(TVP2). Film produkcji niemieckiej, opowiadal o mlodym chlopaku ktory pracowal u ojca w firmie jako kurier/taksowkarz(tego dokladnie nie pamietam, na pewno jezdzili mercedesami)...owy chlopak glowny bohater zostal wplatany w afere szpiegowska przez poznana wczesniej kobiete ktora przewozil(badz dostarczal jej przesylke). Jesli ktos kojarzy film badz ma jakies pomysly piszcie smialo.
p.s Nie jest to film z Seagalem ani DeNiro.
  • 0

#112 frodo09

frodo09

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 25 listopad 2012 - 12:20

Jumanji
  • 0

#113 Bewarka

Bewarka

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 03 grudzień 2012 - 09:24

Szukam takiego filmu co oglądałem już wieki temu. Aktorka była czarno skóra, gosc był blondynem, ona pracowała w jakimś biurze i zleciła temu gościowi żeby jej zaprojektował ogród, a potem miedzy nimi rozpoczął się romans. Ten ogród był piękny, wychodziło sie do niego poprzez takie odsuwane drzwi. On chyba nie chciał od niej pieniedzy za ten ogród. Mam nadzieje ze ktoś bedzie w stanie mi pomuc.

Trochę mi zeszło, ale chyba znalazłam, "Something new" :D
  • 0

#114 Davidos84

Davidos84

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 01 styczeń 2013 - 08:50

Witam. Szukam filmu który przedstawia początki wydobycia ropy naftowej. w pierwszych minutach przedstawiona jest scena jak facet wydobywa urobek z głębokiej studni i nagle natrafia na czarną maź.. W filmie ukazane są początki rozwoju motoryzacji. Jak powstaje pierwsza pompa do tłoczenia ropy, potem kolejna i następna aż teren zamienia się w sztuczny las. Niestety niewiele pamiętam ponieważ widziałem tylko kilka pierwszych minut filmu. Ale jeśli niczego nie pomieszałem to tak to mniej więcej wygląda. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Temat zakończony sukcesem. to film pt. Aż poleje się krew.

Użytkownik Davidos84 edytował ten post 01 styczeń 2013 - 09:21
Rozwiązanie zagatki

• 0

#115 bobik54

bobik54

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 02 luty 2013 - 06:17

ja tez mam takie filmy ktorych tytułow niestety nie znam a zchecia bym sobie je obejrzal jest np taki jeden o chlopcu ktory czyta ksiazke w szkole i pozniej przenosi sie do krainy fantazji i lata na takim duzym psie czy cos takiego fajny filem ale niestety nie pamietam tytlulu pozdor dla wszystkich

never ending story
  • 0

#116 cagalli

cagalli

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 11 marzec 2013 - 12:21

Witam mam problem z tytułem filmu pamiętam tylko że opowiadał o chłopaku który miał przyjaciela i mieli wybrać się na imprezę w domu jakiejś dziewczyny, od przyjaciela siostra nie chciała z nimi iść, chłopak później próbował za wszelką cenę zdobyć prezerwatywy bo ta dziewczyna u której była impreza miała się z nim kochać czy coś takiego.. wiem że siostra jego kumpla się w nim bujała i później on też o niej cały czas myślał...Niestety nie potrafię przypomnieć sobie aktorów no a tym bardziej tytułu filmu byłabym bardzo wdzięczna za pomoc :)
  • 0

#117 szczurmopize

szczurmopize

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 13 maj 2013 - 12:21

witam

szukam horroru którego okładka była w kolorach pomarańczu i czarnego (pamiętam jak przez mgłę), przedstawiała jakby fragment poparzonej twarzy miała ślady jakby cętki . film chyba nisko budżetowy może być z 1996-2002 co z niego pamiętam to tyle że był koleś który to chyba miał pół twarzy oszpeconej albo to jakaś zaraza była rzecz działa się chyba w dżungli. tam była dziewczyna chyba lekarka, po kolei ginęli jacyś ludzie ich ciała w tej dżungli znajdywali. ten koleś siedział cały czas w jakimś domku a ta lekarka miała się nim zajmować chyba. Wszystko jest na chyba bo słabo pamiętam film.

za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje!!!;)
  • 0

#118 Syader

Syader

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 08 czerwiec 2013 - 04:19

witam
szukam filmu z tematyką podobną do filmu "skóra w której żyję" różnica jest taka że w lochach jest pamiętnik córki porywacza, która jest w śpiączce, facetowi porwanemu przypalają opuszki palców patelnią, i porywacz ma jednego służącego. aha i w pamiętniku jest fragment o kopaniu w ogródku jakichś kwiatków, chyba odczytany przy zakopywaniu zastrzelonej policjantki(albo policjanta) w ogródku.
Ps. Możecie nie znać, znaleziony w odmętach internetu z czterema listkami, a jak chcecie więcej szczegółów to napiszcie może coś sobie przypomnę.
Ps2 aha pamiętam, po pewnym posiłku bohater chowa kość z kurczaka i piłuje ją tak żeby uszkodzić goryla i uciec, niestety nie udaje mu się, tak samo z próbą zadzwonienia po pomoc(stąd policjantka).
  • 0

#119 angel99percent

angel99percent

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 11 czerwiec 2013 - 01:22

Ja poszukuję filmu, który oglądałam jeszcze będąc dzieckiem (między 1990 a 1995 rokiem nie pamiętam dokładnie)
w filmie były jakieś potwory z tego co pamiętam czarne chyba maziaste ale nie jestem pewna, te potwory chowały się w kanalizacjach (studzienki na ulicach)
pamiętam końcową scenę właśnie jak jeden taki stwór schował się w studzience i zasunął wieko (że jednak ludzie nie pozbyli się potworów) i tyle co pamiętam :/

Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś znał tytuł owego filmu :)
  • 0

#120 samanada

samanada

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 08 lipiec 2013 - 08:47

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
  • 0