Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Poszukuję dobrej książki fantasy!!!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
182 odpowiedzi w tym temacie

#1 adamkowallo

adamkowallo

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 8 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 24 lipiec 2009 - 09:38

Tylko błagam, nie polecajcie mi Harrego Pottera, Zmierzchu, Wiedźmina, czy Władcy Pierścieni. Potrzebuję czegoś oryginalnego... czegoś, co nie jest światowym bestsellerem, aczkolwiek Wam się podoba.
  • 0

#2 zimozielony

zimozielony

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
Reputacja: 270
Bardzo dobra

Napisano 24 lipiec 2009 - 10:40

George R.R. Martin - Pieśń Lodu i Ognia, cz. 1 - "Gra o Tron" ;)
  • -1

#3 AB47

AB47

Naprawa elektroniki (tel)

• Precylek
  • PipPipPip
  • 830 postów
Reputacja: 1715
Świetna

Napisano 25 lipiec 2009 - 07:01

może pullman "Magiczny nóź" ?
  • 0

#4 padas40

padas40

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 25 lipiec 2009 - 07:58

Pasikowski Władysław - "Ja, Gelerth"Książka Pasikowskiego (tego od Psów) i chyba jedyna książka tego autora jest jednocześnie jedną z najlepszych książek akcji / s-f jakie wpadły mi w ręce
  • 0

#5 wiesniak2000

wiesniak2000

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
Reputacja: 294
Bardzo dobra

Napisano 25 lipiec 2009 - 08:08

Gordon R.Dickinson-"Smok i jerzy'. Lawrence Watt-Ewans-"Jednym zaklęciem" i nie calkiem fantazy ale polecam-Gene Wolfe- "Piesń kata" i pozostałe tomy jak sie spodobaja cykl "Księca nowego słońca", czytałem tez kiedys w fantastyce "Niechętny szermierz" ale niestety nie pamiętam autora. Polecam tez Nika Perunowa- "Pierscień mroku" i "Kroniki Hjorwardu"
  • 0

#6 merkaba12

merkaba12

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
Reputacja: 85
Dobra

Napisano 25 lipiec 2009 - 09:17

nierządnica jeżeli lubisz przygodo historyczne
  • 0

#7 czmiela

czmiela

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Neutralna

Napisano 26 lipiec 2009 - 10:45

Andrzej Ziemiański - Achaja (3 tomy), fantastyka po wszystkich epokach, brutalność,erotyka, humor,prosty język, czyta się lekko i przyjemnie, naprawde polecam
  • 0

#8 lonely99

lonely99

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów
Neutralna

Napisano 26 lipiec 2009 - 02:35

"wrota" Niestety nie pamiętam autora ale książka super... Opowiada o małej dziewczynce która mieszkała w twierdzy i miła w głowie wrota do piekieł. Oczywiście opisane sa jej przygody i przezycia... Książka wciąga niesamowicie, jest pisana językiem niezwykle przystępnym dla młodych ludzi:) Polecam
  • 0

#9 deathange

deathange

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 27 lipiec 2009 - 01:43

Polecam ''Miłosny skandal''-Mary Balogh jest to romans historyczny ale warty przeczytania
  • 0

#10 marcia_g1

marcia_g1

Świeża Użytkowniczka

• Świeża Użytkowniczka
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 28 lipiec 2009 - 03:43

hejka
najlepsza książka fantasy jaką czytałam niestety wyszła spod pióra Stephenie Meyer twórczyni Zmierzchu.
Nazywa się INTRUZ, jest bardzo interesującą powieścią.
Kolejna to BEZ ŚLADU, autora nie pamiętam (swoją drogą jak kniga do mnie wróci to podam) jest to thiller psychologiczny, fajna aczkolwiek ciężko się czyta.
  • 0

#11 aga3435

aga3435

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 15 postów
Neutralna

Napisano 28 lipiec 2009 - 06:29

Bez śladu napisał Harlan Coben, ale nie wiem czy o tą właśnie Ci chodzi... A jeżeli chodzi o fantasy to ja bym poleciła cykl Oko Jelenia Andrzeja Pilipiuka, książki Ewy Białołęckiej oraz książkę Doroty Terakowskiej "W krainie kota".
  • 0

#12 adamkowallo

adamkowallo

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 8 postów
Neutralna

Napisano 28 lipiec 2009 - 06:29

thrillery psychologiczne? super! moja siostra je uwielbia;)
  • 0

#13 aga3435

aga3435

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 15 postów
Neutralna

Napisano 28 lipiec 2009 - 10:39

Ja też bardzo lubię takie książki, ale chyba wole fantasy ;)
  • 0

#14 Limia

Limia

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów
Neutralna

Napisano 29 lipiec 2009 - 10:02

Polecam:

• cykl "Symfonia Wieków" E. Haydon (w skład tegoż wchodzą Rapsodia, Proroctwo, Przeznaczenie, Requiem za słońce, Elegia na utraconą gwiazdę i niewydany jeszcze po polsku ostatni tom, którego tytułu nie pamiętam), czyta się bardzo dobrze, a przy okazji jest to książka przy której można pomyśleć. Dodatkowo smaczki takie jak nawiązania do kultury celtyckiej, liczne powiązania z muzyką i bardzo szczegółowo stworzony świat.
  • "Mroczna Wieża" S. Kinga jeśli ktoś lubi książki pisane na kilometry:) Skomplikowane, łamie przynajmniej część stereotypów, chociaż jak dla mnie za dużo "zatkajdziur", jakby autor wpisywał tam wszystko, czego nie mógł upchnąć do innych książek.
  • "Wody głębokie jak niebo" A. Brzezińskiej - to raczej zbiór opowieści niż jednolita powieść, ale tworzą zgrabny, logiczny cykl. Napisana bardzo pięknym językim, przyjemnie się czyta.
  • "Kroniki krwi i kamienia" R. Newcomba, kolejny cykl, tym razem poszczegółnych tytułów sobie nie przypomnę, bo dawno temu czytałam. Dużo walk, brutalności i skłonność do przesady, ale też kilka ciekawych pomysłów, w gruncie rzeczy czyta się szybko. Nie wiem, czy to polecać, bo mam mieszane odczucia, ale może ktoś spróbuje i mu się spodoba.
  • "Pierścień pięciu smoków" i "Zasłona tysiąca łez" E. van Lustbadera, bardzo mi sie podobała, ciekawie napisana, pomysłowa, ze szczegółowo stworzonym światem. Autor ma też bardzo dobry styl (albo tłumacz...), więc czyta się lekko i szybko, mimo, że rozsądnych rozmiarów.
  • jeżeli do fantasy dołączymy także powieści o wampirach, to tutaj mogę wymienić (poza klasycznymi "Kronikami Wampirów" A. Rice) wszystkie, które wyszły po polsku, ksiażki L.K. Hamilton ("Grzeszne rozkosze", "Uśmiechnięty nieboszczyk", "Cyrk potępieńców", "Kafejka u Lunatyków"), w których mamy i humor, i zagadki kryminalne i dużo nowoczesności. Dalej dodatek do starego dobrego "Draculi" czyli "Historyk" E. Kostovej, jeśli nie pomyliłam nazwiska, ksiażka długa, trudna, wielowątkowa i bardzo myśląca, z licznymi odwołaniami do różnych kultur i historii, ale naprawdę godna uwagi.
  • A jeśli ktoś umie i lubi czytać po niemiecku to mogę jeszcze dorzucić ksiązki U. Schweikert, np. "Der Duft des Blutes", których po polsku jeszcze nie widziałam, są to kryminały z wampirami w tle... lub roli głównej, zależy jak na to spojrzeć:) Pomysłowe, z dużą dawką rozważań psychologicznych i humorem. I na sam koniec powrót do dzieciństwa, "Wicked: Die Hexen von Oz", z pewnością jest też po angielsku (czy po polsku - nie wiem), bo to chyba nawet Anglik (Amerykanin?) napisał, ja posiadam jednak tylko wersję niemiecką, więc o takiej mogę mówić. W dużym skrócie ksiazka mówi, dlaczego Zła Wiedźma z Zachodu stała się zła... niekoniecznie dla młodszego rodzeństwa.

Adamkowallo: może to nie thriller i nie fantasy, ale na pewno bardzo dobra książka psychologiczna "Mag" Fowlesa. Polecam Siostrze:)
Aga3435: Wszystkie książki Terakowskiej są warte polecenia:)
  • -1

#15 Falentak

Falentak

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 29 lipiec 2009 - 11:05

"wrota" Niestety nie pamiętam autora ale książka super... Opowiada o małej która mieszkała w twierdzy i miła w głowie wrota do piekieł. Oczywiście opisane sa jej przygody i przezycia... Książka wciąga niesamowicie, jest pisana językiem niezwykle przystępnym dla młodych ludzi:) Polecam

Autorką jest Milena Wójtowicz. Polecam także jej "Podatek".

A po za tym godne polecenia to oczywiście Grzędowicza "Pan lodowego ogrodu" dwa tomy.
  • 0

#16 bl0w

bl0w

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 30 lipiec 2009 - 09:24

ja polecam
Bułhakow Michaił "Czarny mag; Wielki kanclerz; Książę ciemności; Uczennica maga"
  • 0

#17 waylander1716

waylander1716

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 30 lipiec 2009 - 12:50

"Herezjarcha" , "czarna bandera" i inne książki Jacka Komudy. Po za tym wszystkie książki Sapkowskiego:D
  • 0

#18 matgoz

matgoz

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
Neutralna

Napisano 30 lipiec 2009 - 02:11

a ja polecam cokolwiek Pracheta, "Ani slowa prawdy" Jacka Piekary, oraz "Amerykanscy Bogowie" Neila Gainmana i zaczalbym od tej ostatniej. A do rozeznania sie w fantasy polecam antologie Legendy i LegendyII
  • 0

#19 kenik

kenik

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 31 lipiec 2009 - 11:04

Ja również polecam twórczość Pratchetta "Dywan" czy cały cykl "Świat dysku" a jeśli wolisz mroczne klimaty to "Pierwsze prawo magii" Goodkinda lub sagę Recluse autorstwa L.E. Modesitt Jr.
  • 0

#20 Frizer

Frizer

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 01 sierpień 2009 - 01:20

Pierwsza ksiazke, ktora przeczytalem i polecam jest "Pionek Proroctwa" David'a Eddings'a. Polecam takze jego sagi pt. "Belgariada i Malloreon" oraz "Elenium i Tamuli".
  • 0