Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty czy snowboard

narty snowboard

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#1 TomCat

TomCat

Advanced Member

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 145719 postów
Reputacja: 402
Bardzo dobra

Napisano 18 wrzesień 2008 - 09:06

Witam. Zbliża się zima wiec i zimowe szaleństwo. na czym jeździcie co wolicie co polecacie ld poczatkujacych zaawansowanych co potraficie :)
  • 0

#2 AdYaCh

AdYaCh

Buntownik z wyboru...

• VIP
  • PipPipPip
  • 466 postów
Reputacja: 695
Bardzo dobra

Napisano 19 wrzesień 2008 - 08:16

Ke? Zdaje się, że wypowiadałem się już w tym temacie...(?)

Ano nic : )

Zawsze jeździłem na nartach, jednakże teraz mam zamiłowanie do deski; ) Wiem, że rodzinka planuje mi ją wepchnąć pod choinkę, także jeżeli będę grzeczny, a taki jestem zawsze to opiszę wrażenia, za parę miesięcy, że szpitala, że na desce jeździ się fajnie x)

Oj, Panie Adminie czyżbyśmy zapomnieli o Łyżwach ; )? Proponuję zabrać ze sobą płeć piękną i wpadać na siebie czasem od tak przypadkiem ^ ^
  • 0

#3 MildMan

MildMan

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
Reputacja: 346
Bardzo dobra

Napisano 19 wrzesień 2008 - 09:00

Tak zbliża się. Wychodze dwa czy trzy dni temu z domu rano, patrze, a tu śnieg z deszczem. W nocy już śnieg. Dla początkujących to nie wiem co polecić. Na desce nie próbowałem.
  • 0

#4 martin10x

martin10x

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Reputacja: 18
Neutralna

Napisano 20 wrzesień 2008 - 01:18

Wole snowboard fajny ale początkujący jestem więc żadnych akrobacji nie potrafię.
Ale i narty i snowboard są fajne ale łatwiejsze są chyba narty chociaż na desce też nie jest trudno
  • 0

#5 pawel603

pawel603

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 20 wrzesień 2008 - 08:03

Zdecydowanie snowboard kto nie prubował niech żałuje
  • 0

#6 Guest_Kuler_*

Guest_Kuler_*
  • Guests

Napisano 21 wrzesień 2008 - 07:26

Dla początkujących zdecydowanie narty , później można na snowboard się przerzucić ; )
  • 0

#7 blizniakracing

blizniakracing

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Reputacja: 11
Neutralna

Napisano 13 listopad 2008 - 10:09

ja od 5 lat śmigam na desce...kiedyś jezdziłem na nartach i powiem ze snowboard jest lepszy...można o wiele więcej tricków robić i w ogóle. na desce wyżej sie lata...a deska to przede wszystkim lans...laski lecą na snowboarderów którzy cały dzień siedzą na snow parku i sklejają zaje. tricki.
  • 0

#8 blizniakracing

blizniakracing

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 13 listopad 2008 - 10:11

kuler...jesli od początku sie bedziesz uczył na desce to szybciej sie nauczysz jezdzic. dla nie nie ma róznicy...na nartach jest tak samo cieżko jak na desce. uwazam ze kazdypowinien zastanowic sie jaki ma styl jazdy i styl bycia i sam podjąc decyzję...sory za błedy...;p
  • 0

#9 blizniakracing

blizniakracing

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 13 listopad 2008 - 10:13

aa co do akrobacji to od niedawna potrafie backside 360 indy...;p na przyszły sezon chce nauczyc sie backside 180 indy na boxa. a jesli dobrze pujdzie to fronta...;)
  • 0

#10 Filiposki

Filiposki

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 57 postów
Neutralna

Napisano 12 grudzień 2008 - 07:07

Próbowałem na desce ale wolę narty.Przyjemniej mi się jedzie. A dla początkującego to zdecydowanie
narty.Na desce z orczykiem są problemy.
  • 0

#11 pepe0000

pepe0000

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1443 postów
Reputacja: 1533
Świetna

Napisano 13 grudzień 2008 - 12:43

Długo jeździłem na nartach (ach tę piękne konkursy skoków narciarskich) ale od jakiś bodajże 4 lat jeżdzę na descę to się w sumie zaczęło od deskorolki bo jak w lecie dlaczego nie w zimie :D
A co potrafię takie podstawy 180 fs/bs jakieś graby, za bata nie mogę zrobić 360 nie wiem czemu ani na snowboardzie ani na deskorolce nie mogę się jakoś przełamać żeby się obrócić więcej niż 180 :P
  • 0

#12 Strugi1991

Strugi1991

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
Reputacja: 158
Bardzo dobra

Napisano 13 grudzień 2008 - 07:53

Jeszcze nie miałem okazji jeździć na snowboardzie więc zdecydowanie powiem, że wolę narty.
Jeżeli nazwa tematu to pytanie to odpowiem, że każdy ma swój gust i każdy wie na czym mu jest lepiej.
  • 0

#13 Believer

Believer

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 79 postów
Reputacja: 402
Bardzo dobra

Napisano 14 grudzień 2008 - 08:31

8 lat na nartach

4 Lata na Snowboardzie (ostatnio 360 robilem :P)
  • 0

#14 john11

john11

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 421 postów
Reputacja: 235
Bardzo dobra

Napisano 16 grudzień 2008 - 04:20

jezdze juz osiem lat na nartach i powiem wam ze nie wyobrazam siebie na desce, chciaz moze kiedys sprobuje, snowboardzistow nie lubie poniewaz ze stokow robia lodowisko zwijajac snieg , moze tez dlatego ich nie lubie bo przez jednego malo co nie wyladowalem z noga w gipsie
  • 0

#15 Rayla

Rayla

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Neutralna

Napisano 20 grudzień 2008 - 03:56

Pytanie narty czy snowboard jest trudne. Kocham i jedno i drugie. Wszystko ma swoje plusy< o minusach nie mówię bo ich nie ma:P>
Na nartach jeżdż od 12 lat, na desce od ok 4 z tym, że jestem samoukiem<ok miałam jedną lekcje>.
Jedno i drugie dostarcza niesamowitych wrażeń. Deska daje więcej możliwości "zabawy" i freestyle'a, narty<jak się trafi na odpowiednią trasę> dają niesamowite przeżycia podczas szybkiej jazdy. Gorąco polecam spróbowanie jednego i drugiego<dla osób, które jakimś cudem jeszcze na niczym nie jeździły:) nic straconego! na naukę nigdy nie jest za późno:)>
Jedynym minusem jest to, że w Polsce nie ma takich możliwości wykorzystania swoich umiejętności, jakie zapewniają alpejskie stoki...ale tu też da sie poszaleć...trzeba tylko wiedzieć jak! :D
  • 0

#16 nanufary11

nanufary11

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Neutralna

Napisano 22 grudzień 2008 - 09:28

Narty---sentyment z dzieciństwa
  • 0

#17 gozdzikowa7

gozdzikowa7

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 24 grudzień 2008 - 11:41

jeździłam kiedyś na nartach... ale teraz nie wróciłabym do nich;] z całą pewnością deska(dla mnie) jest lepsza, dostarcza wiecej adrenaliny i zabawy;]
  • 0

#18 muflonwlkp

muflonwlkp

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 24 grudzień 2008 - 02:29

według mnie ewidentnie snowboard. świetna zabawa. ps. tylko nie po pijaku ( strasznie trudno wymanewrować i co chwila gleba) :P
  • 0

#19 MarPTi

MarPTi

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 26 grudzień 2008 - 12:18

to co lubisz , ja osobiście preferuje snowboard , chyba większa frajda i dreszczyk emocji!
  • 0

#20 mojzesz600

mojzesz600

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2008 - 01:27

na desce śmigam juz 5 lat, teraz 6 sezon przedemną, narty raz mialem na nogach i "umiałem" tako jako jeździc uzywając wiedzy z deski :P brałem udział juz w 3 zawodach slalomowych, jesli chodzi o tricki to ciezka sprawa, jakies 180 z revertem, prosty grabik, proste slidy na niskich boksach, jeslii ktos zaczyna z deska to polecam przynajmniej 1 godzine z instruktorem, naprawde pomaga, sam jak zaczynałem w 1 sezonie wzialem 2 godziny potem juz sam a w 2 sezonie dla odnowienia 1 godz, naprawde pomaga, a zeczy takie oczywiste jak wstawanie, slizg przodem i tyłem i skręcanie są naprawde skomplikowane, mimo pozorów jakie stwarzają zaawansowani na deskach i opinie ludzi: "ile to, zapinasz sie i jedziesz" co sie kończy tym ze widzisz na stoku takiego kaskadera co wali jak strzała przez cały stok z zamkniętymi oczami a na koncu zeby sie zatrzymac zalicza glebe, (czasem pomaga im jakies drzewo albo płot) to nie jest to takie łatwe, uwazam ze jazda na desce jest trudniejsza z uwagi na większy łuk jaki zataczami podczas skrętów(no chyba ze juz mamy prędkosc i sobie szybko zmieniamy krawędz ale nie przy ruszaniu) , do tego na nartach mozna rownoczesnie hamowac i skręcać: "/\"(moze zrozumiecie :P) a na desce albo skręcasz, albo hamujesz :) odnoszę sie teraz do bardziej stromych stoków, stromy stok + ubity śnieg = męka na desce(widzailem ze narciaze radza sobie o wiele lepiej w takich warunkach), ogolnie wiadomo ze snowboardzisci kochają strome stoki z tzw. puchem ;) mięciutko a i krawędziowac mozna ino śniegu nosem dotykac :P pozdawiam milosnikow narciarstwa i snowboardingu :) polecam zawitać do czeskiego "peca" czy jakos tak :P masa wyciągów na 1 bilet, pełno tras i snowpark! :) ciao!
  • 0