Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rzucamy palenie

palenie rzucamy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#81 saxxon

saxxon

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 476 postów
Reputacja: 23
Dobra

Napisano 20 październik 2011 - 07:30

Tabaka to podobny dobry zamiennik do papierosów na początek :D
  • 0

#82 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1800 postów
Reputacja: 1254
Świetna

Napisano 20 październik 2011 - 08:58

no mnie się udało już trzeci rok nie palę.A dla chcących rzucić polecam E papieros ,większy jednorazowy wydatek ,ale pomaga bezboleśnie rzucać
  • 0

#83 xsior

xsior

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 532 postów
Reputacja: 379
Bardzo dobra

Napisano 21 październik 2011 - 08:02

no mnie się udało już trzeci rok nie palę.A dla chcących rzucić polecam E papieros ,większy jednorazowy wydatek ,ale pomaga bezboleśnie rzucać

Ja się też pochwale bo paliłem około 16 lat a już 17 lat nie palę.Motywem do rzucenia palenia była walka o zdrowie.
Przyznam że mi dość łatwo było rzucić palenie, dość łatwo mi to poszło.Może dla tego że za kilka dni jak rzuciłem palenie przyjołem się do pracy i wiedziałem że jak znów zacznę palić to znowu gorzej się poczuję i praca stanie pod znakiem zapytania, nie będę mógł jej podołać i się zwolnię z pracy.A miałem ciekawą pracę w reklamie którą lubiłem, choć też w niej nie było łatwo;).
Co do tego e-papierosa to jak ktoś nie będzie miał motywacji do i chęci do rzucenia palenia to i mu e-papieros nie pomoże.
Mam kolegę który kupił sobie e-papierosa z myślą pewno że zastąpi mu normalnego papierosa i tylko wyrzucił 200zł w błoto.Pali dalej zwyczajne papierosy a e-papieros leży w kącie, zresztą chyba już popsuty.E-papieros to nie nie zastąpi normalnego papierosa, to nie to samo palenie nie daje takiej przyjemności co zwykły papieros.Po drugie obsługa e-papierosa jest podobno uciążliwa.

90% ludzi którym udało się rzucić palenie to robili to z dnia na dzień.Ja taż tak zrobiłem, rzuciłem palenie od razu, gdy się próbowałem ograniczać w paleniu to paliłem jeszcze więcej;) :D bo ciągle o tych papierosach myślałem;) :D

Powodzenia w rzucaniu palenia życzę i zachencam do tego;)
  • 0

#84 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1800 postów
Reputacja: 1254
Świetna

Napisano 23 październik 2011 - 05:02

ja powtarzam opinię kumpla,Jego papieros /z ładowarką/kosztował około stówy ,a daje posmak prawdziwej nikotyny z tym że nie cuchnie i śmieci tytoniem;)
  • 0

#85 xsior

xsior

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 532 postów
Reputacja: 379
Bardzo dobra

Napisano 23 październik 2011 - 05:35

Może dobry by był taki e-papieros co by się go ładowało jak co tysiąc;) wypaleń normalnego papierosa;)
  • 0

#86 Muchachoo

Muchachoo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
Reputacja: 32
Dobra

Napisano 24 październik 2011 - 10:43

Ja pozostaje w przekonaniu, że decyzja o rzuceniu palenia musi być radykalna. I jeśli już bierzemy to pod uwagę, to powinniśmy pomyśleć o jednoczesnym zaprzątnięciu sobie głowy innym 'hobby'. U mnie poskutkowało odejście w kierunku sportu - bieganie. Zapalenia fajka po przewałkowaniu np. 4,5 km, może być porównane do..nabrania w usta benzyny i połknięcia wraz z płonącą pochodnią (efekt nieziemski - przed spróbowaniem, radzę zadzwonić po straż albo zakupić basenik dla dzieci, wypełnić wodą i dokonać tego w pobliżu).

Oczywiście na pytanie 'po jaką cholerę biegać/pływać' et caetera - pominąwszy szerokie/rosnące kółko zapaleńców -, odpowiedź może wydawać się błaha i bezsensowna jeśli ktoś nie ma problemu z paleniem, ale jeśli ma, jest to dobra odskocznia, pomagająca utrzymać postanowienie. I jak z reklamy znanych trampkokorków nike, hasło "just do it".

pozdro
  • 1

#87 Mojdark

Mojdark

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 18 grudzień 2011 - 06:41

Żeby rzucić palenie musi być motywacja (mocny powód) no i nie palę 3 lata. A może do tego trzeba dorosnąć i być sknerą. To też argument. Pozdrawiam wszystkich, którzy chociaż mają zamiar rzucić palenie.
  • 0