Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

mondeo(1.8) czy Omega(2.0

mondeo18 omega20

• Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 mojenowekonto

mojenowekonto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 26 grudzień 2008 - 03:50

Które auto lepiej wybrać: Ford Mondeo II 1.8 benzyna 115km ~1997, czy Opla Omege B 2.0 130km ~1997r
Które ma lepsze warunki jezdne, oraz usterki jakie występuja w tych autach...
  • 0

#2 Guest_pojupoju_*

Guest_pojupoju_*
  • Guests

Napisano 26 grudzień 2008 - 07:27

Oba samochody wybrałeś dobre. A co do tego który lepszy to już kieruj się wyglądem. Nie słuchaj stwierdzeń typu : 'Ford g*** wort';p Ja osobiście wybrałbym Opla, bo ma lepszy silnik. Bardziej niezawodny. Chodź z drugiej strony w Omedze dość szybko posypią ci się nadkola:) Ale po zakupie dobra konserwacja i będzie zył 20 lat. A lepiej prowadzi się mondeo bo bardziej zwrotniejsze:) Omega trzyma się bardziej drogi. Mniejsze możliwości skrętne.:) Tak więc wybór należy do ciebie:) Polecam Omegę. W serwisowaniu Opel jest tańszy i prostszy:) Sam mam Omege:)
  • 0

#3 greg2222

greg2222

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 26 grudzień 2008 - 08:52

To inne klasy samochodów. Omega to już kawał auta, zastanów się czy potrzebna ci limuzyna. Co do nadkoli to po 96 roku jest lepiej , jak nie była walnięta to powinno być ok. komfort jazdy oczywiście po stronie omegi. osiągi uwzględniając masę aut będą podobne a zużycie w omedze większe. Tak więc określ potrzeby potem wybierz.
  • 0

#4 viteckboss

viteckboss

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 26 grudzień 2008 - 09:52

ja osobiscie wybralbym forda (bo mam takiego juz kilka lat) i jedyny kosztowny remont to zmiana paskow i rolek(rozrzad) omega krowa (jak dla mnie za duza i nie lubie opla,pewnie za biedne wykonanie)
  • 0

#5 Ziembol

Ziembol

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Reputacja: -40
Kiepska

Napisano 27 grudzień 2008 - 04:16

ja osobiscie wybralbym forda (bo mam takiego juz kilka lat) i jedyny kosztowny remont to zmiana paskow i rolek(rozrzad) omega krowa (jak dla mnie za duza i nie lubie opla,pewnie za biedne wykonanie)

biedne wykonanie? hmm dobre sobie...
Mialem juz 2 ople, m.in stara Omege A 87r. bodajze i wcale biedna nie byla jak na tamte lata, silnik 2.0 w gazie... 6 lat benzyny nie widzial... jesli nie chcial odpalic to czajnik goracej wody na reduktor i szla Xd
Oczywiscie teraz stane za Oplem... jezdzilem takowa Omega 2.0 i jestem naprawde mile zaskoczony :) prowadzi sie swietnie, moc jest wykonanie nienajgorsze wyposazenie rowniez... czy zwrotna ? nie mam porownania jesli chodzi o Opel vs Ford o ktorych mowa ale Omega wszedzie wykrecilem bez wiekszych problemow :) Oczywiscie opinia gnijacych blach opla... a czy inne auta nie gnija ? ktos napisal dobra konserwacja i sie trzyma - i slusznie.. moja omega byla stara jak swiat i faktycznie rdza ja zzerala ale byla 2 razy porzadnie bita wiec nie mamy o czym mowic :] A Fordow poprostu nielubie bo to amerykancki shit ch** wart... tym sie jezdzi dobrze tylko na wprost, na zakretach (ktorych w Polsce mamy tak 'niewiele') ginie gdzies ta cala frajda, komfort i wyogoda, a zaczyna sie meka :|
  • 0

#6 GIGOL1977

GIGOL1977

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2008 - 10:15

Jeśli chcesz porównywać mondeo to raczej porównuj je z vectrą b.Niecały rok temu sam zastanawiałem się nad takim wyborem.W przypadku porównania z omega ja bym wybrał omegę .Wiadomo że nie jest to auto z górnej półki jeśli chodzi o usterkowość ,ale to w dużej mierze zależy od sposobu eksploatacji, a mondeo też nie ma w tej kwestii najlepszych opinii.Natomiast jeśli chodzi o wyposażenie to zarówno vectre jak i omege można trafić z naprawdę świetnym wyposażeniem za relatywnie niewielkie pieniądze (szczególnie te sprowadzane zza odry).Jeśli chodzi o silnik to prawdopodobnie chodzi ci o X20XEV 136km.W Vectrach spisuje się on świetnie jeśli chodzi o dynamikę( przy dość umiarkowanym spalaniu), do omegi pasuje chyba lepiej coś większego np: 2,5 v6.
  • 0

#7 DawidU89

DawidU89

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
Neutralna

Napisano 28 grudzień 2008 - 01:48

NIE TYLKO NIE OMEGA B to krolowa warsztatow nie bierz tego
poszukaj omega bardzo dobry samochod tylko nie omega B!
a silniczek 2,2 smiga az milo :)
  • 0

#8 mojenowekonto

mojenowekonto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 28 grudzień 2008 - 11:33

Musze sie dobrze zastanowić. Nie mam jeszcze 4os rodziny to i wielkie auto mi nie potrzebne.
Sprawa komfortu tez jest ważna i bezpieczeństwa.. Ale Omega moze faktycznie za duża...
Jak już kupę auto to dam znać co wybrałem.
  • 0

#9 charliecharlie

charliecharlie

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 29 grudzień 2008 - 01:43

Musze sie dobrze zastanowić. Nie mam jeszcze 4os rodziny to i wielkie auto mi nie potrzebne.
Sprawa komfortu tez jest ważna i bezpieczeństwa.. Ale Omega moze faktycznie za duża...
Jak już kupę auto to dam znać co wybrałem.

nie mam 4os rodziny - mam omegę kombi
nie jest królową warsztatów (jak napisał ktoś wyżej) auto mam 3 lata ( '95 197tkm)
koszt utrzymania przez ten okres (nie liczę płynów eksploatacyjnych)
nowy rozrząd kpl z pompą = 300zł
nowe hamulce (tarcze +klocki) przód i tył kpl = 500zł
nowy czujnik wałka rozrządu = 120zł
alternator (używka) = 150zł
nowe łożyska tył (to kombi, więc szybciej siadają) = 200zł
tłumiki (łącznik elastyczny, środkowy i tylni) = 250zł
spalanie średnio (mam ciężką nogę) do 10litrów
przy lżejszej jeździe do 8litrów

fordami się już najeździłem - miałem 4różne
mondek to klasa niżej niż oma
ja bym omy na mondka nie zamienił!!!!

aktualnie przymierzam się do przesiadki na nowszą omę kombi, lecz nie podoba mi się design wnętrza omy po lifcie (masakra!!!), więc jestem w kropce

pozdrawiam

charliecharlie
  • 0

#10 pysiaibombelek

pysiaibombelek

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 7 postów
Neutralna

Napisano 29 grudzień 2008 - 11:11

my mamy opla omege B z 94, 2,0 i powiem ze jak na auto za tą kase nie ma lepszego, sa oczywiscie lepsze auta ale trzeba odpowiednio zapłacić, mamy juz ja trzeci rok sprawuje sie wysmienicie a komort jazdy znakomity, fakt przy parkowaniu pod marketem trzeba uwazać ale ogólnie jest oki, zwłaszcza bakażnik(kombi) olbrzymi zwłaszcza na wypad na urlopik wszystko mozna zapakować
  • 0

#11 Ziembol

Ziembol

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Reputacja: -40
Kiepska

Napisano 31 grudzień 2008 - 02:40

Ehh, mialem przyjemnosc smigac sobie Omka 2.0 w sedanie jak juz wczesniej pisalem :) Choc wydaje sie duza... za kolkiem czuje sie ja swietnie, nie ma problemu z parkowaniem itd.. moim zdaniem jest wypadsna :)
Skoro juz przy parkowaniu jestesmy... widzial ktos kiedys Mieta E290 (okular) kombi? to jest dopiero kolumbryna i jakos daje sie parkowac... a wy sie uzalacie nad taka omka :P
  • 0

#12 GosiaMx

GosiaMx

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 513 postów
Reputacja: 214
Bardzo dobra

Napisano 31 grudzień 2008 - 09:05

JA mam omege B Face Lifting ale miałem omege b na motorku 2,0 i go bardzo chwaliłam
  • 0

#13 snack

snack

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów
Neutralna

Napisano 01 styczeń 2009 - 01:47

Ja bym wybrał Forda, nie miałem nigdy opla i nie wiem jak się spisują!
  • 0

#14 framed

framed

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
Neutralna

Napisano 03 styczeń 2009 - 11:32

Omegą z 94 roku jeżdżę już dziewiąty rok i cały czas spisuje się znakomicie. Problemy sprawia instalacja gazowa. Komfort, bezpieczeństwo i niezawodność. Nadchodzi insignia....:rolleyes:
  • 0

#15 apogea

apogea

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Neutralna

Napisano 07 styczeń 2009 - 06:50

chłopie ani jeden ani drugi VW jedyna marka która cie nie zawiedzie
  • 0

#16 Seberon

Seberon

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 08 styczeń 2009 - 02:09

Koledzy witam powiem szczerze ze mondeo to troszke nie udany angielski polonez, a co do omegi autko ładne funkcjonalne ale ta blacha.
ople gniją i to jes fakt. przeprowadzone w 1996 roku badania przez niemiecki ADAC wykazało że 68% opli gnije i bedzie gniło w okolicach nadkoli zwłaszcza. Teraz ta wada fabryczna jest poprawiona i ople są ładne i trwałe , ale co prawda drogie. Mondeo też jest teraz już zmienione i inne niz te wcześniejsze ale to dalej ford.
Pisze tak bo nie miałem forda ale miałem okazje nim pare razy nim jezdzić i przyznam sie szczerze ze nie robił dobrego wrażenia.
Obecnie jestem posiadaczem Laguny II z 2003 roku w wersji kombi 2.2 dci i myślę ze to jest przyszłość motoryzacji.
Francuzi teraz zaczynają być wielkim liderem jeśli chodzi o kształty rozwiązania i estetykę aut jutra, nie udane modele aut typu citroen XM.BX zostają teraz zastąpione autami przypominającymi dzieła sztuki typu Peugeot 407 SW nowa laguna Coupe czy nowe Citroeny.
Tak więc myśle ze era niemieckich VW czy Opli powoli się kończy te marki sie wypaliły i powoli nie pokazują nic nowego i ładnego, a jedyna marka niemieckiego potentata będąca ciągle na topie i z pomysłami to Audi..
Jedyny kult sprawiający ze te auta są nadal popularne w polsce to niemiecka niezawodność, ale i to kiedyś przeminie.....
Na tym kończę moje głośne rozmyślanie a wybór marki pozostawiam wam koledzy, ja już wybrałem i jestem bardzo zadowolony

pozdrawiam Seberon
  • 0

#17 celaq

celaq

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 10 styczeń 2009 - 10:58

zdecydowanie mondeo.... wiem bo mam
  • 0

#18 rastawojtas

rastawojtas

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 10 styczeń 2009 - 07:57

oczywiscie ze omege ...
  • 0

#19 kemot301

kemot301

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Neutralna

Napisano 10 styczeń 2009 - 08:28

oczywiscie ze omege ...

Auto nie do zaje******. Polecam
  • 0

#20 grafirafi

grafirafi

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 13 styczeń 2009 - 09:52

witam ja mam mondeo juz 4 lata mk1 1996r 1,8 113kw, jestem bardzo zdowolony z niego. wszystko co koledzy wymienili w odpowiedziach zależy, kto eksploatowal ten samochud w cześniej ile ma przebiegu. za te pieniadze co dałem za mondeo mam wszystko klime super welur, central halogeny. zakup zalerzy od gustu i upodobania. w mondeo hb jest bardzo duży kufer inaczej bagażnik, jak jade na w czasy to niema problemu z pomieszczeniem się. omega 2,0 jest faja ale sypią się reperaturki tył i często padają kradzieżą w tych autach wkłady lusterek i halogeny. a pozatym musisz spojrzeć na reflektory w tym samochodzie . omegi maja kiepskie reflektory które żułkną a soczewka przestaje świecić.
  • 0