Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Życie po życiu

życie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Reputacja: 479
Bardzo dobra

Napisano 07 marzec 2011 - 06:23

Nie ma sprzecznosci.
Ale jest brak zrozumienia.
Sa dusze istot inteligetnych, zwierzece, roslinne, oraz dusze materii.
(igeneza materii, genetyka materii)
Ingeneza - atomy zawieraja, przenosza i przetwarzaja informacje
Oraz jest dla wielu ludzi niewiadoma:
,, co czyni je odmiennymi?"
  • 0

#22 anisocoria

anisocoria

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 21 marzec 2011 - 11:07

Nie ma braku zrozumienia, może być co najwyżej brak wiedzy. Dzięki za cenne informacje.
A sprzeczność w Twojej wypowiedzi jest. Nie liczy się, co masz na myśli, liczy się w jaki sposób to wyrażasz [może inni potrafią czytać w cudzych myślach, ale ja nie] i w jaki sposób przekazujesz sens.
  • 0

#23 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Reputacja: 299
Bardzo dobra

Napisano 05 kwiecień 2011 - 08:04

ja tam w sumie nie wiem co o tym twierdzić. Książkę życie po życiu czytałem kiedyś i może tak być jak jest opisywane. Też jeden dokument oglądałem gdzie było podobnie jak w książce z tym że był nasączony chrześcijańską ideologią. Koleś twierdził, ze widział szatana i Jezusa. Ci z Krishny twierdzą jednak, że jest reinkarnacja i jest to możliwe do udowodnienia - wprowadzenie w taki stan, że przypomina sobie jakaś osoba żyjąca w latach dzisiejszych jak to było u niego w np. XVI w. Chciałoby się to sprawdzić czy to prawda:D
Niektóre osoby wyznały mi, że odwiedza ich duch np. Matka we śnie i ostrzega przed złymi sytuacjami. Więc to pewnie będzie tak, ze kto chce to będzie w to wierzył, kto nie to nie.
  • 0

#24 Elixia

Elixia

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
Reputacja: 131
Dobra

Napisano 12 styczeń 2012 - 11:49

Ja uważam, że jest życie po życiu ale tylko jeśli śmierć jest traktowana jako jego zakończenie. Bo wtedy człowiek przechodzi do wieczności i żyje, żyje, żyje. Jeśli chodzi o reinkarnację to w to nie wierzę. Dusza człowieka tak naprawdę nigdy nie umiera a śmierć jest tylko przejściem do "drugiego" innego życia.
  • 0

#25 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 13 styczeń 2012 - 02:30

A też spotkałem się z połączeniem hinduizmu z katolicyzmem. "Człowiek będzie się odradzał tak długo na nowo, aż osiągnie świetność i będzie mógł być przyjęty do Królestwa Bożego". Spodobała mi się ta teoria, bo coś naskrobiesz w życiu po śmierci rodzisz się na nowo jako człowiek, tylko w innym miejscu i tak aż do skutku:D Jak będzie grzeczny to od razu do Nieba.
  • 0

#26 anisocoria

anisocoria

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
Dobra

Napisano 16 styczeń 2012 - 08:49

A też spotkałem się z połączeniem hinduizmu z katolicyzmem. "Człowiek będzie się odradzał tak długo na nowo, aż osiągnie świetność i będzie mógł być przyjęty do Królestwa Bożego". Spodobała mi się ta teoria, bo coś naskrobiesz w życiu po śmierci rodzisz się na nowo jako człowiek, tylko w innym miejscu i tak aż do skutku:D Jak będzie grzeczny to od razu do Nieba.

Może na tym forum się z tym spotkałeś? Secutor cały czas o tym tutaj pisze.
Pzdr
  • 0

#27 Elixia

Elixia

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
Reputacja: 131
Dobra

Napisano 16 styczeń 2012 - 09:00

Taak też o tym słyszałam, ale mam co do tego mieszane uczucia. Bardziej przekonująca dla mnie jest teoria, że człowiek ma jedno życie i jedną szansę na to żeby się znaleźć w raju. Może z niej skorzystać lub nie. Do niego należy wybór. Może się znaleźć w raju albo krainie śmierci i cierpienia. Trochę odbiegając od tematu słyszałam również, że dusza człowieka gdy umrze "rozbija się" na części i każda z tych części ma za zadanie odnaleźć drugą i ta dusza jest jego 2 połową w miłości. Ciekawe. Zastanawia mnie to trochę... :P
  • 0

#28 anisocoria

anisocoria

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
Dobra

Napisano 17 styczeń 2012 - 05:45

Bardziej przekonująca dla mnie jest teoria, że człowiek ma jedno życie i jedną szansę na to żeby się znaleźć w raju. Może z niej skorzystać lub nie. Do niego należy wybór. Może się znaleźć w raju albo krainie śmierci i cierpienia.\

A co według tej teorii człowiek powinien zrobić, żeby nie zaprzepaścić swojej szansy?
  • 0

#29 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 17 styczeń 2012 - 06:18

Taak też o tym słyszałam, ale mam co do tego mieszane uczucia. Bardziej przekonująca dla mnie jest teoria, że człowiek ma jedno życie i jedną szansę na to żeby się znaleźć w raju. Może z niej skorzystać lub nie. Do niego należy wybór. Może się znaleźć w raju albo krainie śmierci i cierpienia. Trochę odbiegając od tematu słyszałam również, że dusza człowieka gdy umrze "rozbija się" na części i każda z tych części ma za zadanie odnaleźć drugą i ta dusza jest jego 2 połową w miłości. Ciekawe. Zastanawia mnie to trochę... :P

No to nie każdego cząstka dobrze wpada:D
Zastanawia mnie ta jedna jedyna szansa. Człowiek nie robot - błędy popełnia, co tkwi w naszej naturze. Wg mnie za dużo ludzi by nie przeszło "egzaminu". Każdy coś tam nieświętego w sobie ma. Zbyt bardzo naturalne jest u ludzi popełnianie błędów, by tak sobie można by było zasłużyć sobie na raj. Mi bardziej właśnie pasowała mi koncepcja połączenia hinduizmu i katolicyzmu. Może dałoby się dojść do jednej konkluzji porównując wszystkie wierzenia ws. przemijania. Tylko co by to dało. Niektórzy widzieli Boga - ja nie, niektórzy twierdzą, ze byli świadkami opętania lub byli opętani - ja nie (jeszcze) :D Ale wiele religii co wiadomo ma u siebie miejsce na poprawę - czyściec, zmiana ciała, jakieś miejsce ulepszeń.

anisocoria

A co według tej teorii człowiek powinien zrobić, żeby nie zaprzepaścić swojej szansy?

Pewnie żyć wg etyki i przykazań religijnych.

• 0

#30 pokazmad

pokazmad

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 14 luty 2012 - 07:01

a ja mysle ze bedzie pustka.......:(
  • 0