Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Padł filesonic

filesonic hosting

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 malypm

malypm

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 23 styczeń 2012 - 09:40

Witam

Chciałbym ogłośić że padło FILESONIC. Można jedynie własne pliki wrzucone na serwer przeglądać !!!
  • 0

#2 cross099

cross099

Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 2028 postów
Reputacja: 682
Bardzo dobra

Napisano 25 styczeń 2012 - 11:19

Tak potwierdzam że można pobierać własne pliki jako kopie zapasowe. Jest to wg mnie lepsze niż z ludźmi którzy mieli kopie zapasowe na MegaUpload które zostało zamknięte i stracili swoje dane.
  • 0

#3 iAnkada

iAnkada

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 27 styczeń 2012 - 10:04

Acta Działa??
  • 0

#4 MrQ

MrQ

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
Reputacja: 408
Bardzo dobra

Napisano 30 styczeń 2012 - 12:10

Acta najpierw musi przejść ratyfikacje. Filesonic i fileserve jak i kilka innych ratują sie przed sytuacja jaka spotkalo megaupload poprzez blokowanie i kasowanie plikow. Chyba tylko chomiki nie panikuja ;)
  • 0

#5 Dj.Archimedius

Dj.Archimedius

Legenda Precyla

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 2816 postów
Reputacja: 1097
Świetna

Napisano 30 styczeń 2012 - 01:43

Acta najpierw musi przejść ratyfikacje. Filesonic i fileserve jak i kilka innych ratują sie przed sytuacja jaka spotkalo megaupload poprzez blokowanie i kasowanie plikow. Chyba tylko chomiki nie panikuja ;)

Fileserve działa jak należy i filesonic za niedługo też pewnie zacznie działać jak tylko opadnie szum z zamknięciem megauploadu.

Z reszta nie wiem po co tyle szumu... Rapidshare zamykają od lat a do dnia dzisiejszego działa.
  • 0

#6 kkraik

kkraik

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
Neutralna

Napisano 30 styczeń 2012 - 10:21

nie działa jak należy ponieważ nie płacą za wrzucanie co za tym idzie nikt tam nie wrzuca ponadto pobieranie tylko swoich plików, a na powrót tych serwerów do dawnej świetności raczej bym nie liczył do półki nie znajdą następnego sposobu na przechowywanie plików tak by właścicielom serwerów nic nie groziło...
  • 0

#7 Dj.Archimedius

Dj.Archimedius

Legenda Precyla

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 2816 postów
Świetna

Napisano 31 styczeń 2012 - 07:27

nie działa jak należy ponieważ nie płacą za wrzucanie co za tym idzie nikt tam nie wrzuca ponadto pobieranie tylko swoich plików, a na powrót tych serwerów do dawnej świetności raczej bym nie liczył do półki nie znajdą następnego sposobu na przechowywanie plików tak by właścicielom serwerów nic nie groziło...

Kiedyś żaden hosting nie płacił i nie było żadnego problemu a teraz naglę sami biznesmeni się zrobili który chcą kokosy zarabiać.
A to że filesonic, fileserve itd. powrócą wcześniej czy później jest raczej pewne gra jest o dużą kasę. Tak jak napisałem wcześniej RapidShare umierał już nie raz a jest cały czas żywy tak samo hotfile. Tak wiem w Polsce prawię się nic na te serwisy nie wrzuca ale zagranicą są dość mocno popularne bo tam uploaderzy nie wrzucają tylko po to żeby zarobić kasę ale przede wszystkim dla satysfakcji że komuś pomogli...
A na koniec przypomnę że MegaUpload nie został zamknięty za to że nie usuwał plików itd. Tylko za to że planował nowy interes z artystami a interes miał być taki że artyści mogli sprzedawać swoje utwory i dostawać od tego 90% aktualnie artysta od sprzedanej płyty przez wytwórnie dostaję góra 30%.
Więc najwięcej by straciły wytwórnie i inne korporację więc trzeba było zamknąć z rozmachem pomysłodawcę a zarazem właściciela MegaUpload i się udało...
A właściciel MegaUpload miał jeszcze jeden ciekawy pomysł który też oczywiście najbardziej uderzał w wytwórnie itp. Chciał płacić artystą kasę za to że będą udostępniać za darmo swoje kawałki. Więc możecie sobie włożyć między bajki mit o tym że MegaUpload został zamknięty przez to że były na nim nielegalne pliki które na prośbę wytwórni nie były usuwane. To był tylko pretekst! Prawdziwą przyczyną był MegaBox i MegaKey który uderzał tylko i wyłącznie w wytwórnie i inne korporację.
A inne hostingi wykorzystały to jako pretekst do wyczyszczenia się z syfu którego na ich serwerach nie brakowało bo z 70-80% uploaderów to remotowcy którzy tylko zaśmiecali swoimi psuedo uploadami hostingi i przede wszystkim fora internetowe.
  • 0

#8 cross099

cross099

Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 2028 postów
Bardzo dobra

Napisano 01 luty 2012 - 05:14

Ludzie są tylko zachłanni i zbijają kasę na tym co robią. Jak RapidShare płacił najwięcej to tam też najwięcej plików można było znaleźć. A później pojawił się wyścig na kasę. Kto da więcej i taka huśtawka się stworzyła kto da więcej tam wrzucę. Ja tam twierdze że przeze to że ludzi chcą jak najwięcej zarobić i na takim filesonic nawet na kontach premium prędkości nie dochodzą do maksimum bo serwery są po prostu przeciążone.
  • 0

#9 kts2210

kts2210

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 03 luty 2012 - 10:01

Czyli dobrze rozumiem, że pomimo wykupienia dostępu nie mogę już niczego ściągnąć?długo to potrwa?
  • 0

#10 cross099

cross099

Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 2028 postów
Bardzo dobra

Napisano 03 luty 2012 - 03:45

Na razie nie jest to określone możesz ściągać jedynie swoje pliki które wcześniej wrzuciłeś. Przypuszczam że już niedługo ruszą z serwerem ale trzeba poczekać i zobaczyć co będzie dalej.:)
  • 0

#11 matek895

matek895

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 08 luty 2012 - 06:18

No trochę zwlekają :/. Sam mam konto premium do marca chyba jeszcze i korzystam z Filesonic przeważnie do pobierania ale wrzucam tez własne prywatne rzeczy, np. zdjęcia co akurat jest bardzo pożyteczne. No nic musimy czekać.
  • 0

#12 swiderski4

swiderski4

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
Reputacja: 22
Dobra

Napisano 09 marzec 2012 - 06:29

Wiadomo już coś kiedy filesonic będzie działał normalnie? i czy w ogóle to nastąpi?
  • 0

#13 cross099

cross099

Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 2028 postów
Bardzo dobra

Napisano 09 marzec 2012 - 09:10

Na razie nie ma żadnych nowych informacji. Trzeba uzbroić się w cierpliwość bo taki stan rzeczy długo nie potrwa. Sprawy afer już powoli umilkły więc serwery powinny wrócić już powoli do normalności. Jeżeli coś się pojawi to na pewno zaraz się o tym dowiecie w tym temacie ;)
  • 0

#14 lumian1

lumian1

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPip
  • 13 postów
Reputacja: 17
Neutralna

Napisano 10 marzec 2012 - 04:43

myśle że nie bedzie tak różowo hosty zauważyły że mogą oferować ludziom grosze a i tak będą tam upać (turbobit) albo kantować na rangach (bitshare)
  • 0

#15 PROAC

PROAC

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 339 postów
Reputacja: 458
Bardzo dobra

Napisano 10 marzec 2012 - 05:42

Możliwe,jak na tą chwilę filesonic nie pozwala ściągać niczego oprócz własnych plików.
  • 0

#16 Dj.Archimedius

Dj.Archimedius

Legenda Precyla

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 2816 postów
Świetna

Napisano 10 marzec 2012 - 06:02

Wupload też padł a już działa a przecież wupload jest spod skrzydeł filesonica. I co ciekawe pobierając z wupload na koncie free mam full transfer (~2500 KB/s).
Co potwierdza moją tezę że te wszystkie zamknięcia itd. były tylko po to żeby oczyścić serwer z plików.
  • 0

#17 Kcurek

Kcurek

Wielki pomocnik :)

• Banned
  • PipPipPip
  • 3255 postów
Reputacja: 1840
Świetna

Napisano 10 marzec 2012 - 09:44

wupload jest spod skrzydeł filesonica.

A skąd ta informacja? Możesz pokazać jakieś wiarygodne źródło?

Co potwierdza moją tezę że te wszystkie zamknięcia itd. Były tylko po to żeby oczyścić serwer z plików.

Czyli sugerujesz, że chcieli zwyczajnie przeczyścić dyski? Przecież to nie ma sensu, można było zrobić to całkiem inaczej, bez zasłaniania się SOPA czy czymkolwiek innym, nieco ciszej, bez narażania się na utratę zaufania uploaderów.
Nawiasem mówiąc, wg mnie sonic był najlepszym hostingiem swojej epoki, czekam na jego powrót.
  • 0

#18 Mr.Bondik

Mr.Bondik

Very Drunk Person

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 4363 postów
Reputacja: 910
Bardzo dobra

Napisano 11 marzec 2012 - 01:40

A skąd ta informacja? Możesz pokazać jakieś wiarygodne źródło?

Czyli sugerujesz, że chcieli zwyczajnie przeczyścić dyski? Przecież to nie ma sensu, można było zrobić to całkiem inaczej, bez zasłaniania się SOPA czy czymkolwiek innym, nieco ciszej, bez narażania się na utratę zaufania uploaderów.
Nawiasem mówiąc, wg mnie sonic był najlepszym hostingiem swojej epoki, czekam na jego powrót.

założyciel wupload był "kuzynem" założyciela filesonicka - nigdy się z tym nie kryli, można było o tym przeczytacna wjunction (takie forum odnośnie webmasteringu/zarabiania w internecie). Na powrót filesonicka bym nie liczył - przynajmniej nie pod ta nazwą (po tym jak wydymali uploaderów nie płacąc im zamykając program partnerski i banując konta - wątpię że wrócą pod tą nazwą ). Chociaż prawda jest taka, że gdyby wrócili do gry to i ludzie by wrócili do nich do upania. Co do zamknięcia z chęci wyczyszczenia ich serverów - możliwe że to dlatego, jednak wydaje mi się że gdyby to zrobili to po pewnym czasie by wrócili pod inną nazwą by zacząć od zera i znów osiągnąć szczyt :P
  • 0