Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Opętanie

opętanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Babcia Stasia

Babcia Stasia

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 1013 postów
Reputacja: 587
Bardzo dobra

Napisano 12 wrzesień 2010 - 03:20

Opętanie..

Wiele się słyszy o opętaniu, dręczeniach szatana itp.
Wierzyć, czy nie?

Powstało wiele filmów na faktach o tym zjawisku, m.in. Egzorcyzmy Emily Rose... jednak mimo to wielu ludzi odrzuca możliwość istnienia szatana i jego wpływu w nasze życie. Nawet wśród katolików często zauważa się brak wiary w siły zła.. wielu widzi tylko istnienie Boga, natomiast całkowicie zapomina o tej ciemniejszej stronie życia.

Czy Waszym zdaniem szatan istnieje? Czy powinniśmy się obawiać jego wpływu?
Czy może sami słyszeliście o zjawisku opętania?
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

• 0

#2 Panzer

Panzer

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 7329 postów
Reputacja: 874
Bardzo dobra

Napisano 12 wrzesień 2010 - 04:28

Agi,polecam Ci dokumentalny film pt."Egzorcyzmy Anneliese Michel" (na nim oparto wspomniane przez Ciebie "Egzorcyzmy Emily Rose"). Obejrzyj to koniecznie. Jeśli będziesz miała problemy ze znalezieniem tegoż,napisz do mnie na PW.
  • 0

#3 Babcia Stasia

Babcia Stasia

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 1013 postów
Bardzo dobra

Napisano 12 wrzesień 2010 - 07:57

Szczerze to nie wiem czy chce.. oglądałam Egzorcyzmy Emily Rose i film był straszny... tzn. oglądałam go jakoś sama w nocy, więc to w ogóle niezłego stracha miałam, jedyny horror jaki zrobił na mnie takie wrażenie. Jeśli się przełamię to obejrzę, ale chyba wolałabym obejrzeć go z kimś, a niestety wśród moich znajomych nie ma takich osób, które lubią, lub chcą oglądać takie klimaty. ;)
  • 0

#4 Guest_wandal246_*

Guest_wandal246_*
  • Guests

Napisano 12 wrzesień 2010 - 08:14

Na Investigation Discovery leci program "Duchy". Program trwa 60 minut (łącznie z przerwami na reklamy). Jest to rekostrukcja zdarzeń na podstawie opowiadań ludzi, którzy różnych zjawisk doświadczyli. W trakcie trwania filmu rekonstrukcyjnego są wcinki osób, które owe zdarzenia przeżyły i opowiadają swoje odczucia przez kamerą. W każdym odcinku można poznać inną historię. Najczęściej jest o nawiedzonych domach, do których wprowadzają się nowi domownicy.. Czasem zdarza się, że jest poświecony przypadkowi z opętaniem. Jest wtedy pokazane jak odbywają się egzorcyzmy, jakie są reakcje ofiary i inne ciekawe elementy fabuły. Jeśli jesteś zaciekawiona, to obejrzyj. Jak nie masz tego kanału to poszukaj odcinków w necie, na pewno są..
  • 0

#5 Panzer

Panzer

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 7329 postów
Reputacja: 874
Bardzo dobra

Napisano 13 wrzesień 2010 - 07:03

@agi - jeśli przeraziły Cię "Egzorcyzmy Emily...",to za te dokumentalne o Anneliese Michel nawet się nie zabieraj... Są tam między innymi zamieszczone oryginalne nagrania dźwiękowe z egzorcyzmów - powiem,że robią wrażenie...

@wandal246 - są w necie te "Duchy",są...;). Oglądałem je,i złe nie były,tylko za bardzo takie "amerykańskie" - jeśli wiesz,co mam na myśli.

A jeśli już piszemy o opętaniu,to grzechem byłoby nie wspomnieć najlepszego filmu,ba! - wręcz dzieła! - w tym temacie,czyli "Egzorcysty". Po nim powstały dwa sequele i jeden prequel,które razem wzięte nie dorównują pierwowzorowi nawet w jednym procencie!
  • 0

#6 Babcia Stasia

Babcia Stasia

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 1013 postów
Bardzo dobra

Napisano 13 wrzesień 2010 - 09:46

To ja chyba już gdzieś słyszałam o tym filmie i o tych głosach, na youtubie można nawet to znaleźć nawet z tego co słyszałam.. to fakt chyba sobie to podaruję. :)
No ale dobra, bo trochę uciekliśmy od tematu.
Nikt jeszcze nie odpowiedział na te pytania które zadałam. :P

Ja wierzę w Boga, więc co za tym idzie istnienie szatana. Z opętaniem spotkałam się, może nie bezpośrednio ale z opowieści mojego księdza.
  • 0

#7 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Reputacja: 479
Bardzo dobra

Napisano 13 wrzesień 2010 - 06:04

Demony a szatan pozornie dwie rozne sprawy.

Szatan, diabel, to istota odpowiedzialna za zlo na Ziemi.
Jedyna istota odpowiedzialna za zlo na Ziemi jest czlowiek.
Wnioski wyciagnijcie sobie sami.

Tak duchy czyste/swiete, jak i nieczyste/demony, to czesc psychiki czlowieka.

Opetania, depresje to zdominowanie psychiki czlowieka przez te stany.
Psychologowie i psychiatrzy okreslaja to jako choroby psychiczne.

Szlachetny synu, rozpoznaj w nich forme wlasnego umsylu - tybetanska ksiega zmarlych.

Wiara to stan swiadomosci czlowieka.
Nie tylko wasza wiara, ale i nie wiara, nie zmienia zeczywistosci.
Wiara czesto dziala wbrew zdrowemu rozsadkowi i logice.
Jest ona rodzajem opetania.

Ludzi psychicznie chorych/wierzacych ze sa Napoleonami
leczy sie poprzez konfrontacje z logicznym mysleniem.
Innych wysluchuje jak przemawiaja z ambony.

Koscioly NIE UCZA prawdy, dlatego ich nauki
sa AntyChrystyczne. A jesli ktos twierdzi inaczej
to niech odpowie sobie na pytanie:
Iu ksierzy naucza ze jahwe ze starego testamentu
zabil wiecej ludzi niz Hitler i Stalin razem wzieci?

,,najwiekrze demony tego swiata chodza w jedwabiach" - Laozi
Wspolczesnie nalerzalo by powiedziec:
,,najwieksze demony tego swiata chodza w garniturach"

Czlowiek jako duch jest nieczysty.

,...Bog stworzyl wszystko po to by bylo
a byty tego swiata niosa zdrowie..." - biblia.

"Nie walczymy bowiem przeciwko cialu i krwi
lecz przeciw bytom i duchom nieczystym
w sferach niebieskich".

"karzda reka i noga caly moj swiat
potrzeboje psychologa" - happysad psychologa.
  • 0

#8 grzegorz2112

grzegorz2112

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów
Reputacja: 142
Dobra

Napisano 13 wrzesień 2010 - 10:16

secutorr nie moglem sie doczekac kiedy sie udzielisz w tym temacie :D
  • 0

#9 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Bardzo dobra

Napisano 14 wrzesień 2010 - 07:24

grzegorz2112
Skoro wiec to co pisze spotkalo sie z zainteresowaniem napisze druga czesc.

Opetanie cz.2
Paranormal activity.
Czyli propaganda przeciw braciom.

Byc moze ktos ogladal ten film, byc moze nie.
O co chodzi?
Chodzi oto ze ktos pomylil pozaziemskie rasy z demonami.
Byc moze swiadomie
byc moze nie.

A oto powody dlczego pozaziemskie rasy nie moga byc demonami:
2 demony sa prymitywne, glupie i zacofane.
W porownaniu do ludzi cofniete w rozwoju.

Demony nie umia zyc w spoleczenstwie.
Demony nie umia tworzyc spoleczesntwa.
Demony nie umieja wspoldzialac ze soba swiadomie
Demony nie umialy by wytworzyc cywilizacji
Demony nie umialy by rozwijac cywilizacji
Demony nie umialy by nawet jej podtrzymac.
Demony jako glupie istoty nie umieja wymyslic zadnej cywilizacji
Demony nie ewoluuja, nie rozwijaja sie.
Przyroda nie zna przypadku deewolucji czyli cofania sie w ewolucji.
Ewolucja ZAWSZE podarza do przodu
i NIGDY sie nie cofa.

Demony podobnie jak pasorzyty potrzeboja zywicieli.
Demoy sa wiec uzalerznione od dobra, ale
Demony darzac do destrukcji darza do samodestrukcji
Zaden pasorzyt niechce smierci swojego zywiciela.

NIE MA ZLYCH RAS WE WSZECHSWIECIE OPRUCZ LUDZKIEJ!

Gdyby inna rasa chciala zdominowac, ludzka juz dawno by to zrobila
Gdyby inna rasa chciala zdominowac ludzia nie czakala by az ludzka sie rozwinie
Lew atakuje najslabsze zwierzeta, a karateka najczulsze punkty.
Pozaziemska rasa gdyby chciala zaatakowc najlepszym momentem
byl ten gdy ludzkosc byla prymitywna i nierozwinieta.
Slaba jak dziecko ktore raczkoje.

W historiach o ufo, slyszy sie ze jakies samoloty obstrzelaly ufo.
NIEBYLO przypadku (nie znam takiego) gdy ufo zabilo pilota.
Swoja droga, co by bylo gdyby, jeden rzad obstrzelal samolot drugiego
Area 51 jesli tam faktycznie trzymaja lub trzymali przedstawiceli
obcej rasy, to jest to porwanie.
Porwania w historii ludzi bylo czestym powodem wojen.
Ale nawet bez powodu mozna rozpoczac wojne.
A takiej nie ma.
Nie bylo oficjalnego powitania zadnej obcej rasy.
Jesli istnieja to dlaczego jeszcze takiego nie bylo?
Czyzby rzady tego swiata za wypowiedzialy sie
w imieniu wszystkich ludzi ,,niejestescie tu mile widziani".
Dlaczego swiat nauki nie przyznaje mozliwosci
wystepowania obcych ras we wszechswiecie?
Logika mowi ze nieskonczony wszechswiat ma nieskonczone
mozliwosci. Jest pewne ze istnieja.

Spewnoscia ludzka rasa jest opetana
nie umie zyc w spoleczenstwie
nie umie tworzyc spoleczenstwa
darzy do samodestrukcji.

obym dla dobra wszystkich czujących istot,
podobnych w liczbie nieobjętym niebiosom, osiągnął stan Buddy.
Nie będę poddawać się lękowi przed tłumem widziadeł spokojnych i gniewnych!
- szlachetny synu rozpoznaj w nich forme wlasnego umyslu. - tybetanska ksiega zmarlych.
  • 0

#10 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Reputacja: 299
Bardzo dobra

Napisano 28 wrzesień 2010 - 03:09

trudno jest mówić o czymś czego się nie doświadczyło. W różnych dokumentach można zaobserwować działania sił nieczystych. Ja nie spotkałem się w rzeczywistości z takimi zjawiskami i czasami mam wrażenie, że jest to po prostu ludzka psychika i nic poza tym. Teorii jest wiele jeśli chodzi o demony i szatana. Nawet spotkałem się z taką, ze szatanowi chodziło o to, by ludzie byli dobrzy a Bogu o to, by człowiek miał wolną wolę. To podobno było powodem Lucyfera, by zerwać z Bogiem. I jak to z teoriami bywa, jedne zdają się być głupie inne logiczne, a jeszcze inne nie warte nawet małej uwagi.
Wiele opętań można przypisać chorobom psychicznym. Ja osobiście nie wierzę w opętania itp. sprawy, ale nie twierdzę również, że takie coś w ogóle nie ma miejsca. Pewien dystans trzymać chyba się powinno do tego.
  • 0

#11 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Bardzo dobra

Napisano 28 wrzesień 2010 - 08:47

Tak, opetanie to ludzka psychika.
Demon jest wytworem czlowieka.
Wszelkie zlo jakkolwiek nazwane,
darzy do destrukcji, lacznie z samomodestrukcja.

Upadle anioly to rasa ludzka.
Chodzilo o bunt przeciw Kreatorowi
Chodzilo i wciarz chodzi wielu ludzia oto
by byc bogiem.
By ustanawiac wlasne prawa, a poniewaz prawo
juz bylo wiec czlowiek ustanowil bezprawie.
Poniewaz Bog stworzyl zycie, czlowiek stworzyl i wciarz
tworzy i szerzy smierc.
Bog stworzyl zywnosc, czlowiek zatrul zywnosc.
Bog stworzyl Ziemie, czlowiek wyniszcza Ziemie.
Bog dal czlowiekowi rozum, czlowiek odszedl od rozumu i stworzyl wiare.
itd. itp.
  • 0

#12 DWMT

DWMT

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 202 postów
Reputacja: 75
Dobra

Napisano 17 październik 2010 - 05:58

Opętania nie ma i nigdy nie będzie.
  • 0

#13 jajkolinijka

jajkolinijka

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 21 wrzesień 2011 - 01:02

Cześć. Musi być krótko, bo nie mam czasu.
Doświadczyłem spotkania ze złymi duchami. Proszę nie zadać głupich pytań: czy straszny, czy przebiegły czy okropny, czy ma kopyta albo rogi itd. Po prostu zły duch nie wygląda nijak. Nie ma postaci. Jednak jest PRZERAŻAJĄCY. Potrafi odebrać, zniszczyć życie. Nie mam tu na myśli naszego życia tu i teraz w cielesnej powłoce. Tylko tego życia, które będzie po śmierci ciała. Utrata tamtego życia jest tą właściwą katastrofą. Rzeczy jakie dzieją się TAM nie da się opisać. W języku ludzi brak zwyczajnie słów. To tak jakbyś mrówce kazał opisać budowę komputera. Spotkań było kilka. Niezależne w pewnym sensie ode mnie. Wszystkie tak samo PRZERAŻAJĄCE. Pytanie zatem jak udało mi się "uciec" ? Sama operacja zabijania duszy trwa sekundy a opatrzona jest wściekłą nienawiścią.
(Tak na marginesie to nie ma szans na ucieczkę). Sposób jest jeden. Zawsze NATYCHMIAST wzywałem na pomoc Pana Boga. Diabeł uciekał jak poparzony. Teraz nie mam spotkań. NIE CHCE !!!! Prosiłem o to Pana Boga i zabrał to ode mnie. Ufff ... co za ulga. Tam jednak gdzie mogę daję świadectwo wiary na chwałę Jezusa Chrystusa Wybawiciela. Założyłem kilka lat temu bloga gdzie opisałem wszystko co mnie spotkało. (Nie wiem czy nie łamię regulaminu ale podaję linka *******]) Jest tam też mail do mnie. Odpowiadam zainteresowanym na pytania.
Co do opętania to wydaje mi się, że działa to tylko wtedy jeśli: wyrazimy nawet nie zgodę ale przyzwolenie na to by naszymi uczynkami dyrygował szatan i kiedy nie mamy ochrony Pana Boga (nie wierzymy)
O mnie:
Mam 44 lata, jestem statecznym obywatelem RP, żona, dzieci, dobra pozycja społeczna i materialna. Pracuję w poważnej firmie na ważnym stanowisku. Znajomi i rodzina darzą mnie szacunkiem. Z wzajemnością. Pozdrawiam.
  • 0

#14 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 21 wrzesień 2011 - 08:20

w sumie warte uwagi jest, to, że jeśli już dochodzi do tzw. opętań, to są to najczęściej osoby mocno w coś wierzące
  • 0

#15 anisocoria

anisocoria

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 21 wrzesień 2011 - 09:02

Cześć. Musi być krótko, bo nie mam czasu.
Doświadczyłem spotkania ze złymi duchami. Proszę nie zadać głupich pytań: czy straszny, czy przebiegły czy okropny, czy ma kopyta albo rogi itd. Po prostu zły duch nie wygląda nijak. Nie ma postaci. Jednak jest PRZERAŻAJĄCY. Potrafi odebrać, zniszczyć życie. Nie mam tu na myśli naszego życia tu i teraz w cielesnej powłoce. Tylko tego życia, które będzie po śmierci ciała. Utrata tamtego życia jest tą właściwą katastrofą. Rzeczy jakie dzieją się TAM nie da się opisać. W języku ludzi brak zwyczajnie słów. To tak jakbyś mrówce kazał opisać budowę komputera. Spotkań było kilka. Niezależne w pewnym sensie ode mnie. Wszystkie tak samo PRZERAŻAJĄCE. Pytanie zatem jak udało mi się "uciec" ? Sama operacja zabijania duszy trwa sekundy a opatrzona jest wściekłą nienawiścią.
(Tak na marginesie to nie ma szans na ucieczkę). Sposób jest jeden. Zawsze NATYCHMIAST wzywałem na pomoc Pana Boga. Diabeł uciekał jak poparzony. Teraz nie mam spotkań. NIE CHCE !!!! Prosiłem o to Pana Boga i zabrał to ode mnie. Ufff ... co za ulga. Tam jednak gdzie mogę daję świadectwo wiary na chwałę Jezusa Chrystusa Wybawiciela. Założyłem kilka lat temu bloga gdzie opisałem wszystko co mnie spotkało. (Nie wiem czy nie łamię regulaminu ale podaję linka *******]) Jest tam też mail do mnie. Odpowiadam zainteresowanym na pytania.
Co do opętania to wydaje mi się, że działa to tylko wtedy jeśli: wyrazimy nawet nie zgodę ale przyzwolenie na to by naszymi uczynkami dyrygował szatan i kiedy nie mamy ochrony Pana Boga (nie wierzymy)
O mnie:
Mam 44 lata, jestem statecznym obywatelem RP, żona, dzieci, dobra pozycja społeczna i materialna. Pracuję w poważnej firmie na ważnym stanowisku. Znajomi i rodzina darzą mnie szacunkiem. Z wzajemnością. Pozdrawiam.

Bez urazy, ale jakoś mi to spamem zalatuje..

Dziwne, że relacje o piekle zwykle są jakieś rozbieżne, każdy podaje inne opisy. Już słyszałam o piekle w którym człowiek wyszedł z ciała, a później bestia połamała mu żebra [no comments], słyszałam też o piekle w którym człowiek spotkał bliskie mu osoby, a one krzyczały do niego, aby tam nie wchodził, bo jak wejdzie, to już stamtąd nie wyjdzie... [ach, urocze to piekło, w którym tyle troski o drugą osobę... myślałam, że w piekle jest tylko nienawiść...]

w sumie warte uwagi jest, to, że jeśli już dochodzi do tzw. opętań, to są to najczęściej osoby mocno w coś wierzące

Jaki z tego morał? Najlepiej trzymać się z dala od wierzeń religijnych.
  • 1

#16 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 22 wrzesień 2011 - 07:38

no w sumie taki to morał:D ale to może też oznaczać, ze sami siebie wpędzamy w taki stan. Może to jakaś forma autosugestii.
  • 0

#17 anisocoria

anisocoria

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 22 wrzesień 2011 - 10:15

Myślę, że jak ktoś całym sobą oddaje się jakiejś religii typu chrześcijaństwo, gdzie ciągle gada się o jakiś demonach i diabłach, to w końcu oszaleje... prędzej, czy później. Jak się mocno wierzy, że szatan przez całe życie łazi za człowiekiem, kusi i tylko czeka na chwilę nieuwagi żeby wkraść się do jego umysłu, to potem takie są skutki...
  • 0

#18 gnago

gnago

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 52 postów
Reputacja: 28
Dobra

Napisano 21 listopad 2011 - 06:13

NIEBYLO przypadku (nie znam takiego) gdy ufo zabilo pilota.

Ponoć ruscy dostali rakiety plot pod koniec 60-tych i zestrzelili jakiś tam spodek, to ich zwapniło, cała obsada baterii - tak jak Meduza swoim spojrzeniem

To problem diagnozy. Ateista opętany nie będzie widział swojej awersji np: do wody święconej bo nie będzie miał z nią kontaktu. A awersję do KK miał wcześniej

Użytkownik niebieskooka edytował ten post 21 styczeń 2013 - 10:51

• 0

#19 Pietrek

Pietrek

Super pro elo koleś ;D

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 538 postów
Reputacja: 357
Bardzo dobra

Napisano 19 styczeń 2013 - 09:41

Opętanie... tak jest, przez złe duchy, demony, bądź inne byty astralne. Jak się tego pozbyć ? Na zwykłego ducha może wystarczyć kiepski rytuał wygnania np pomniejszy rytuał pentagramu, co do demonów wątpię, że to pomoże, najlepiej skorzystać z pomocy fachowca egzorcysty, ale najlepiej zapobiegać... np stworzyć tarcze energetyczne. :)
  • 0

#20 gotenksDBZ

gotenksDBZ

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
Reputacja: 98
Dobra

Napisano 06 luty 2013 - 06:47

Podobno Bóg sam je wybiera, aby pokazać że belzi może opętać każdym
  • 0