Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Życie i śmierć człowieka

człowiek człowieka śmierć Życie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cinderella181

Cinderella181

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 04 czerwiec 2011 - 07:04

Co jest po śmierci? dobre pytanie, niestety jeśli ktoś dobrze przestudiuje biblie może doczytać, że człowiek umierając przestaje istnieć. Wcale nie idzie do nieba czy piekła, czy tam jakiegoś czyśćca..On po prostu przestaje istnieć
  • 0

#2 Sebol20

Sebol20

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2827 postów
Reputacja: 590
Bardzo dobra

Napisano 04 czerwiec 2011 - 08:16

Całkiem możliwe i nie zaprzecze gdyż nie mam prawa bo nie wróciłem z tamtego świata i nie wiem jak tam jest. Można sobie aby gdybać. Jestem bardzo ciekaw tej chwili ale też chcę jeszcze żyć bo cały life przede mną.
  • 0

#3 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 12 czerwiec 2011 - 10:59

Też chce żyć ale według mnie po śmierci idzie się w piach i się leży ;( a możę do czyśćca albo do nieba ;)
  • 0

#4 xsior

xsior

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 532 postów
Reputacja: 379
Bardzo dobra

Napisano 16 czerwiec 2011 - 07:37

wyciągniemy kopyta to zobaczymy albo i nie.
  • 0

#5 loczus97

loczus97

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
Reputacja: 55
Dobra

Napisano 05 sierpień 2011 - 10:35

MNIE się wydaje, że po zgonie, możemy pójść do nieba itd.
A jak nie to "dusza"-coś mentalnego pozostanie na tym świecie]:-)
A jak tak, to pamiętajcie, jak umre to zrobię wam takie Paranormal Activity, że się zesracie]:-)]:-)]:-)
  • 0

#6 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Reputacja: 299
Bardzo dobra

Napisano 30 sierpień 2011 - 04:22

to taki konflikt czy parapsychologię można uznać za dziedzinę wiedzy. Są ludzie którzy się tym zajmują i próbują to zbadać jak autor słynnej książki "Życie po życiu". Jakieś ciekawe aparatury, nagrania duchów. Problem jest w tym, że osoby twierdzące, że tam były mogły mieć po prostu jakieś działanie mózgu, być w jakimś stanie - niczym hipnoza. No do tego też jest coś takiego jak podróże astralne. Ciekawe co by się działo jakby każdy to umiał. Może świadomość ludzka uległaby diametralnej zmianie.
  • 0

#7 Karajakatamta

Karajakatamta

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 67 postów
Reputacja: 62
Dobra

Napisano 30 sierpień 2011 - 06:43

Drogi autorze wątku, zgadzam się z Tobą z tym, że "CZŁOWIEK PO ŚMIERCI PRZESTAJE ISTNIEĆ".
Jednak mamy zupełnie co innego na myśli. Nie możesz Twierdzić, iż w bibli wyczytamy to, że człowiek i dusza przestaje istnieć.
W tym wypadku zaprzeczyłbyś podstawowym prawom 'bibli' o której się wypowiadasz. Oczywiście możesz uważać, iż masz rację -
w takim razie prosiłbym Cię, abyś zacytował dany werset z bibli przedstawiając przy tym jego rozdział.

Osobiście wierzę, iż po śmierci, w dzień zwanym 'ostatecznym' pójdziemy do miejsca, które nazywamy niebem.
Niekonieczne będzie to działało na zasadzie pięknego ogrodu, szczęśliwych "ludzi"* itp. Może być zupełnie inaczej. Nadal nie możemy dyskutować o tym
jak tam będzie. Dowiemy się tego dopiero gdy umrzemy.

Na obecną chwilę radzę się tym nie martwić. Cieszmy się chwilami i obecnym życiem.

Pozdrawiam,
KaraJakaTamta

• 0

#8 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 31 sierpień 2011 - 12:13

Myślę, że pytanie na temat reinkarnacji byłoby też tu trafne. Co to by było jak rodzisz się jako kot, rekin itd?;P:cool:
  • 0

#9 Cris000

Cris000

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 344 postów
Reputacja: 381
Bardzo dobra

Napisano 31 sierpień 2011 - 02:32

Nie potrzebny temat (przez kwestie czysto logiczne), nie wiemy co będzie i nikt nie może mieć tutaj ostatniego zdania, bo np. mogę napisać:

-wszystkich was będą dymać 24/7 do końca końców we wszystkie dziurki, a, i... facetów też :)

Nikt mi nie zaprzeczy, bo nikt tego nie wie.

A jakby dobrze pomyśleć w tym tekście widzę tyle samo logiki co w niebie (rajski ogród, życie wieczne itd. - było by to moim zdaniem nudne, bez sensu i po prostu głupie ;) no bo co, do końca końców będziemy krążyli po rajskim ogrodzie, zbierali owoce z drzew i przy każdej okazji oddawali chwałę Bogu, jakiego imienia by nie miał ;) - no chyba że będzie Wi-Fi i będę mógł wbić na precylka, wtedy to warto się starać o "niebo".

PRZEPRASZAM, że opisałem tak lakonicznie, ale się spieszę, nie do końca zdążyłem się zastanowić nad logiką tego co napisałem, jak wrócę to poprawię, bo klikam instynktownie w klawisze. Trzymajcie się... liczę na poważną dyskusję ;)

P.S. co do "wyobrażenia" nieba, chodzi mi o to że nie wiemy jak będzie wyglądał, ale z tego co opisuje biblia - może wydawać się co najmniej nudne :)
  • 0

#10 Cris000

Cris000

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 344 postów
Reputacja: 381
Bardzo dobra

Napisano 19 listopad 2011 - 09:26

W sumie, choć Twoja odpowiedź przeczy prawom interpunkcji (:D) to jest dość logiczna, pozdrawiam hithitcc'a :)
  • 0

#11 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 21 listopad 2011 - 10:46

trzeba by było zastanowić się tutaj co to jest świadomość - jaźń. Chyba musimy mieć jakąś duszę, która jest wieczna, gdyż tak na ogół jesteśmy tylko zlepkiem komórek. Nie sadze, żeby to tak funkcjonowało jak funkcjonuje, że przeżywamy jakieś emocje, analizujemy coś skoro mózg to tylko zwykła gąbka. Chyba wszystko mogłoby być sprawne, ale bez tej iskierki świadomości - duszy nic by z tego nie było. Zastanawia mnie również to czasami, czy religie się nie mylą, mówiąc, że zwierzęta nie mają duszy - skoro w ten sam sposób mogą zginąć jak my. Jakaś iskierka życia jest w nas. Mówi się też o nawiedzonych pomieszczeniach, gdzie niektórzy przeżywają to na co dzień. Ostatnio też czytałem dowody na istnienie reinkarnacji - no ale to zależy od nas czy dać temu wiarę - były przypadki, że niektóre osoby mówiły starożytnymi językami, mimo, że nie uczyły się nawet nowożytnych języków obcych, lub opowiadały wydarzenia z kilkuset lat wstecz z niesamowitą precyzją i faktami historycznymi. Ale ja sam nie wiem czy w to wierzyć. Zależy chyba o jaką się dziedzinę nauki opierać - astronomowie twierdzą, że jesteśmy stworzeni z pierwiastków występujących w kosmosie (Wielki Wybuch) - można rzec, że naszym praprapraprzodkiem jest zwykła bakteria:P i tu też ewolucja Darwina wchodzi w grę. Zaprzeczenie nieco Biblii. Teorii jest więc mnóstwo i nikt stanowczo nie może powiedzieć ty się grubo mylisz, bo sam dokładnie nie wie.
  • 0

#12 xsior

xsior

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 532 postów
Bardzo dobra

Napisano 21 listopad 2011 - 06:31

że naszym praprapraprzodkiem jest zwykła bakteria

jeszcze trzeba zadać pytanie, skąd się ta zwykła bakteria wzięła?
  • 0

#13 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Reputacja: 53
Dobra

Napisano 24 listopad 2011 - 11:32

Ciekawe jest jeszcze to czemu tylko na ziemi jest życie a na innych planetach Układu Słonecznego nie ma. Na marsie mogło być kiedyś życie ale czy było to nie wiadomo:(
  • 0

#14 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Dobra

Napisano 24 listopad 2011 - 04:15

Też tak myślę .... tylko co było i czemu nagle zamarło;)
  • 0

#15 dzubu

dzubu

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Neutralna

Napisano 24 listopad 2011 - 07:12

Ja mam lepsze pytanie, co jest przed narodzeniem?
  • 0

#16 kkraik

kkraik

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
Neutralna

Napisano 24 listopad 2011 - 07:20

usg i testy ciążowe

a co do tematu to będzie co będzie albo nic nie będzie jak dla mnie reinkarnacja by mogła być ale nad czym tu myśleć półki żyje trzeba cieszyć się życiem
  • 0

#17 xsior

xsior

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 532 postów
Bardzo dobra

Napisano 25 listopad 2011 - 11:48

Trzeba by sobie odpowiedzieć na pytanie: czy może istnieć świadomość bez ciała?
  • 0

#18 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 25 listopad 2011 - 11:52

Trzeba by sobie odpowiedzieć na pytanie: czy może istnieć świadomość bez ciała?

no wierząc parapsychologii pewnie tak - zjawiska paranormalne czy podróże astralne. Z tym, ze to raczej nie wiedza tylko wiara
  • 0

#19 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Dobra

Napisano 25 listopad 2011 - 12:06

Kojarzy się z czymś nie ziemskim, bardziej nadprzyrodzonym. Co z kolei jest tajemnicą samą w sobie:cool:
  • 0

#20 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Reputacja: 479
Bardzo dobra

Napisano 25 listopad 2011 - 06:31

Kojarzy się z czymś nie ziemskim, bardziej nadprzyrodzonym. Co z kolei jest tajemnicą samą w sobie - gregor87gg

Co to za tajemnica ktora jest znana uprawiajacym parapsychologie?
To zadna tajemnica.

Ja mam lepsze pytanie, co jest przed narodzeniem? - dzubu

Skad swiadomosc u dziecka? I skad brak swodomosci u zmarlego?
Charakter czlowieka kreuje sie za zycia, skad juz wypracowany charakter u dziecka np. poczucie humoru?
  • 0