Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

System zabezpieczeń - informacja na temat wdrożenia

informacja temat wdrożenia zabezpieczeń

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 TomCat

TomCat

Advanced Member

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 145719 postów
Reputacja: 402
Bardzo dobra

Napisano 25 wrzesień 2011 - 02:21

Dobry Wieczór,

Informuje że na forum został wdrożony system zabezpieczeń, który ma za zadanie:
- wyeliminować wszelkiego rodzaju boty oraz narzędzia do podejmowania zautomatyzowanych praktyk na naszym forum
- zablokować wejścia na forum z zainfekowanych komputerów wykorzystywanych w sieciach typu zoombie i podobnych
- zablokować wejścia na forum z krajów o podwyższonym ryzyku (rosja, chiny, tajwan itd..)
- tworzyć "białe listy" użytkowników
- automatycznie dodawać użytkowników który wykorzystują niedozwolone praktyki "do czarnej listY"
- wykluczyć wejścia z zewnętrznych serwerów (zdalne pulpity, shelle)

(....) I tak dalej..

W związku że jest to dopiero pierwszy dzień w którym wdrożyliśmy a zarazem, testujemy ten system. Proszę o natychmiastowe powiadomienia gdy zauważycie cokolwiek dziwnego lub gdy by przypadkiem któryś z znajomych został wykluczony z forum - zależy nam na jak najbardziej owocnym zamknięciu etapu testowego i wdrożeniu pełnej, oficjalnej wersji produkcyjnej.

Z uszanowaniem,
Administrator Techniczny
  • 1

#2 Karajakatamta

Karajakatamta

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 67 postów
Reputacja: 62
Dobra

Napisano 25 wrzesień 2011 - 07:22

Cieszę się, że takie zabezpieczenia zostały dodane na naszym forum.
Pewnie tych zmian nawet nie odczujemy, ale przynajmniej mamy stu procentową pewność,
że z Precylem nigdy się nic nie stanie.

Mam nadzieję, że ten nowy system zabezpieczeń sprawdzi się jak najlepiej.
Będę uważnie obserwował, czy wszystko jest 'ok'.

Regards,
KaraJakaTamta

• 0

#3 TomCat

TomCat

Advanced Member

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 145719 postów
Reputacja: 402
Bardzo dobra

Napisano 25 wrzesień 2011 - 10:02

Dzięki za wiadomość! Na pewno będzie to do odczucia poprzez zmniejszenie, mamy nadzieje że do całkowitego zera wszelkiego rodzaju robotów chodzących nam po forum. Obecnie po kilkunastu godzinach od wdrożenia jesteśmy zadowoleni z efektów! Wykluczyliśmy z forum ponad 700 użytkowników tych zarejestrowanych oraz jeszcze nie zarejestrowanych (podejmujących próbę rejestracji która zakończyła się niepowodzeniem) - jak widać, mocno filtrujemy połączenia. Więc istnieje małe prawdopodobieństwo (ale istnieje) że któryś z aktywnie korzystających użytkowników na forum zostanie zablokowany (potraktowany jako bot przez system) - oczywiście, sukcesywnie system ulepszamy a każdy przypadek blokady analizujemy.
  • 0

#4 Kcurek

Kcurek

Wielki pomocnik :)

• Banned
  • PipPipPip
  • 3255 postów
Reputacja: 1840
Świetna

Napisano 26 wrzesień 2011 - 07:28

Mam jedną wątpliwość - co z robotami google i innych wyszukiwarek? Przecież wykluczenie ich oznacza uniemożliwienie pozycjonowania forum...
  • 0

#5 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 26 wrzesień 2011 - 07:29

Co to są te "Białe listy" ? Fajnie że na forum wprowadzono nowe systemy zabezpieczeń :)
  • 0

#6 Kcurek

Kcurek

Wielki pomocnik :)

• Banned
  • PipPipPip
  • 3255 postów
Reputacja: 1840
Świetna

Napisano 27 wrzesień 2011 - 10:05

Paweł, białe listy to listy użytkowników/adresów IP/hostów/maili, które bot omija przy ograniczaniu/blokowaniu dostępu do forum.
  • 0

#7 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 27 wrzesień 2011 - 07:30

Paweł, białe listy to listy użytkowników/adresów IP/hostów/maili, które bot omija przy ograniczaniu/blokowaniu dostępu do forum.

Aha dziękuje za informacje.
  • 0

#8 halif

halif

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 28 wrzesień 2011 - 07:05

Jaki jest mechanizm wykreślenia z czarnej listy, lub dopisania do białej? Mój IP został zabanowany (nie wiem czemu). Pisałem do TomCat'a, ale bez odpowiedzi. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co teraz zrobić? Żadnego topicu o tym nie znalazłem...
  • 0

#9 paliszoman

paliszoman

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 29 wrzesień 2011 - 06:36

Jak na razie mam tylko error gdy wpisuję samą frazę "precyl.pl" i nie jestem zalogowany. Serwer się wtedy nie chce załadować, ale to pikuś. A ogólnie rzecz biorąc to ten cały system jest całkiem niezłym pomysłem. :)
  • 0