Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Co myślicie o Airsofcie?

airsofcie myślicie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#21 slayer2415

slayer2415

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 08 styczeń 2009 - 08:20

No tak dobrze , a słyszałeś może o wypadku na jednym z większych zlotów asg ?
Chłop wbiegł przed granat asg, wolał byś nie oglądać zdjęć jego twarzy ...
A z resztą po 1 : Nie mówię że PB jest złe [ Czytaj też nawiasy człowieku ! ]
Po 2 to jest temat o air sofcie ...
  • 0

#22 piotrekp123

piotrekp123

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 09 styczeń 2009 - 10:13

Ja tam lubię ASG.
  • 0

#23 prokurator

prokurator

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 12 styczeń 2009 - 07:48

1. Dlatego pirotechnika powinna być zakazana na zlotach.
2. Dlaczego ASG ma większe powodzenie niż PB ? CENA, i ammo, i replik/markerów.
3. ASG tylko od 18 lat !!!!
4. Gram w ASG już 5 lat, zaczynałem ze sprężyną, raz miałem AK 47 z Tokio Marui, był ok, ale teraz wolę tanie repliki DiBoys lub Cyma i JG. CENA
  • 0

#24 slayer2415

slayer2415

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
Neutralna

Napisano 13 styczeń 2009 - 02:24

1. Nie cała pirotechnika powinna być zakazana . Jedyne czego nie ma i dobrze to : Wszelkiej maści granaty ogłuszające i flashbangi .
Ja bym do tego jeszcze dorzucił wszystkie granaty ASG ponieważ są one lekko niebezpieczne [ zwłaszcza z bliska ...] . Zostawił bym jedynie granaty dymne oraz flary :]

2.No akurat co do ceny to kłócił bym się , można oczywiście dorwać sprzęt za niecałe 100 zeta ale większość ludzi w asg ma na sobie sprzęt za około 1500 - 2000 zł xD
Myślę że głównym powodem jest odwzorowanie rzeczywistości [ mundury , oporządzenie , wygląd replik , scenariusze itp. ]

3.ASG jest od 16 roku życia i raczej nie bardzo się coś zmieni aczkolwiek na większych zlotach obowiązuje zasada : Albo masz 18 lat albo czyjąś rekomendację .

4.Tanie repliki , nie powiem że są złe , ale za cenę paru tanich masz już porządną :P
  • 0

#25 Robsno

Robsno

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów
Reputacja: 44
Dobra

Napisano 13 styczeń 2009 - 02:42

ASG to świetna zabawa, nawet jeśli ma się tanie 'odpustówki' po 15 zl.. oczywiście prawdziwa zabawa zaczyna się od ok. 1000 zł :/. A nie wszystkich na to stać.. ja osobiście mam LW 96 z lunetą za 400 zł i się na zasięgu >60m z kulkami <.25 gramów wyśmienicie sprawdza. No oczywiście na wiosnę szykujemy kilka zlocików tylko nie po 4 osoby w drużynie (jak to było do tej pory), tylko coś na większa skalę.. tak z 10 osób w jednym teamie i będzie git. ;)
  • 0

#26 slayer2415

slayer2415

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
Neutralna

Napisano 14 styczeń 2009 - 03:42

Znaczy się 1000 złotych na replikę to sporo :D Moim zdaniem repliki AEG zaczynają się tak od 400 zł :P
  • 0

#27 Robsno

Robsno

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów
Reputacja: 44
Dobra

Napisano 14 styczeń 2009 - 10:16

Owszem, ale jeśli już ktoś się bawi w ASG bardziej profesjonalnie to musi trochę zabulić... ;)
  • 1

#28 slayer2415

slayer2415

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
Neutralna

Napisano 16 styczeń 2009 - 05:07

No tak , ale to jest jak ze wszystkim . Można drożej można taniej ale też do pewnej granicy :P
  • 0

#29 Dziadeekk

Dziadeekk

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 18 styczeń 2009 - 12:56

W airsofcie przynajmniej dla mnie nie chodzi o to jaką kto ma replikę i za ile. Jak już niektórzy z Was napisali można bawić się mając odpustówke za 50pln .Można też wydać parę tysięcy bo i takich (zawodników) znam .
Dla mnie najważniejsza jest integralność teamu ,to że ludzie ze sobą współpracują ,że potrafią rozumieć się bez słów i działać grupowo .To wkońcu ma nas zbliżać do realizmu współczesnego pola walki ,dlatego ekipa w której jestem np; nie używa magazynków typu hi-cap ,a jeśli ktoś nie posiada real-capów to ładuje tylko tyle kulek ile ostra wersja jego repliki pojemności magazynka ma na prawdę .Co się tyczy zaś zwolenników PB i tej całej polemiki co lepsze dodam tylko, że i w PB i w ASG są ludzie którzy wiedzą ''o co chodzi'' , i są też zjeby które za nic mają honor i FAIR PLAY Pozdrawiam
:)
  • 0

#30 Ziadamoz

Ziadamoz

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 19 styczeń 2009 - 09:10

Ja dopiero zaczynam zabawe w airsoft, mam dosc tania replike H&K MP5A5, i niestety nie jestem z niej zadowolony :(
nie warto kupowac coraz to nowych i drozszych karabinow, lepiej uciułać trochę kasy, i kupic raz a porządnie cały sprzęt ;)
a potem z czasem dokupować nowe repliki, które się poprostu podobają :)
I uważam również że 1500pln powinno wystarczyc na rozpoczecie zabawy^^
  • 0

#31 Ziadamoz

Ziadamoz

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 19 styczeń 2009 - 09:11

ale oczywiscie zalecam najpierw blizsze zapoznanie się z tą zabawą, ponieważ wydanie 1500pln, aby pozniej stwierdzic ze to jednak nie to czego sie szukało, byłoby głupotą :P
  • 0

#32 slayer2415

slayer2415

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
Neutralna

Napisano 19 styczeń 2009 - 11:29

1500 złotych to na prawdę dużo . Ja mam karabinek za 400 zł i w cale nie narzekam .
Obiektywnie patrząc , to żeby się zacząć strzelać na normalnie trzeba wydać mniej więcej 100 zł [ 60zł dobre shotguny , które polecam na początek + 10 zł paczka 2000 0.20 P&J + 10 zł. okulary + 20 zł reszta jak kto lubi ]
  • 0

#33 drozdek96

drozdek96

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów
Neutralna

Napisano 20 styczeń 2009 - 08:01

ja mam ak47 beta specnaz od cymy i jest zajefajny
  • 0

#34 prokurator

prokurator

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 23 styczeń 2009 - 10:23

Bzdury, kupić coś za 1500 zł!! Ja kupiłem M-14 EBR za 400 zł, jest swietna, miałem już kilkanaście karabinków ( bawię się już 5 lat) i obecne "tanie",( od 400 zł ) nie odbiegają od markowych.
Mundur miałem z Lumpexu za 60 zł, buty skoczki za 80 zł, a zabawy po pachy.
A Beta to był mój 2gi AEG, mój kumpel ma go do dziś ( Tokio Marui), strzela nim często, tylko wymienił zębatki i lufe na precyzyjną. Dobre do CQB
  • 0

#35 MichalMP5A4

MichalMP5A4

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 24 styczeń 2009 - 09:37

O stary ASG to jest najlepszy sport jaki uprawiałem do tej pory :). Jest troche kosztowny no ale zabawa jest świetna i klimat na imprezach też :). Polecam każdemu. Na początek nie potrzebujesz repliki za 1500zł jak dla mnie to strata kasy. Moim zdaniem lepiej jest kupic na początku coś drugiej klasy od JG, Cymy czy Boy'a. Ja zaczynałem zabawe z chinskim elektrykiem (G36c) za 150zł. Jak mi sie spodobało to kupiłem MP5A4 od JG za 400zł i mam go już prawie rok i nie ma z tą repliką żadnych problemów, a strzelam sie regularnie z moją ekipa co tydzien i wywalam miesięcznie 4tys kulek. Teraz mam troche kasy i nie jeździłem na imprezy w te mrozy to robie mały tuning.
  • 0

#36 brayano

brayano

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 26 styczeń 2009 - 12:48

1500 za replikę na początek to strata kasy, ale tylko w przypadku jak stwierdzisz, że ten sport to nie dla Ciebie. Zaczynając zabawę lepiej zaliczyć kilka strzelanek z pożyczonymi replikami, po pierwsze stwierdzisz wtedy czy to wogóle zabawa dla Ciebie, po drugie jaka replika "leży" Ci najlepiej.
Potem można coś kupić - jeżeli tylko jest kasa to z górnej pólki (ICS, G&P ...) żeby później nie narzekać, że się sypie po kilkudziesięciu kilo kulek. 4000 kulek miesięcznie to naprawdę mało, w takim przypadku chińczyk faktycznie wystarczy, ale jak będziesz wywalać 6x tyle miesięcznie to trzeba zainwestować w porządną replikę.
  • 0

#37 malycs

malycs

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 27 styczeń 2009 - 06:22

zarabisty jest AirSoft mozna w koncu sie wyzyc:P:P:P nie tylko cs
  • 0

#38 TRRJJ

TRRJJ

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 01 luty 2009 - 08:08

Chciałbym sobie tak postrzelać... ale potrzebny jest duży teren :) najchętniej to w lesie:) ...POSTRACH GDZYBIARZY :) ...
  • -1

#39 twinmos

twinmos

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 01 luty 2009 - 09:43

Hejka
A jaki polecacie karabinek na początek? Zaznaczam że się zaczołem dopiero ASG interesować. A, odpuście sobie kałacha, nie podoba mi się ta broń :)
  • 0

#40 drozdek96

drozdek96

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów
Neutralna

Napisano 11 luty 2009 - 05:56

na poczatek wez za ok 70 zl g36c sprężynowe - jest super!!! strzela daleko i celnie. mój kolega dostał ode mnie w piszczel i przzez 2h prawie nie mógł chodzić :D
  • 0