Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Budowa stołu bilardowego

bilardowego budowa stołu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 *Archi8*

*Archi8*

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 73 postów
Reputacja: 18
Neutralna

Napisano 04 maj 2013 - 04:07

Jako młody majsterkowicz i fan gry w bilarda postanowiłem zbudować swój własny stół. Proszę o nie pisanie, że nie ma co się za to brać, że gotowe są tanie, że można kupić używany itd, bo ja chcę zbudować sam od początku do końca.

Zmierzyłem wszystkie pomieszczenia w moim domu i stwierdziłem, że miejsca na stół brak. Musze więc go postawić w domku letniskowym i tu się rodzi jeden problem - warunki pogodowe.
Czy sukno może być wystawione na wahania temperaturowe i nic mu się nie stanie? W nocy w domku robi się zimno. Piecyk co prawda jest, ale nie będę grzał jak nikogo nie ma w środku... Na zimę mógłbym ściągać bandy i sukno zabierać ze sobą, ale wolałbym gdyby wytrzymało i mrozy.

Jeżeli niska temp jest groźna dla sukna, to będę musiał wymyślić jakiś sprytny sposób na szybkie ściąganie i zakładanie :D
  • 0

#2 cojarobietu

cojarobietu

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 07 maj 2013 - 07:21

Jeżeli temperatura jest zawsze powyżej 0 to jest spoko, jak jest bardzo zimno możesz czymś przykrywać, są specjalne pokrowce na takie stoły
  • 0

#3 Serotonina

Serotonina

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
Reputacja: 80
Dobra

Napisano 26 maj 2013 - 09:01

ogólnie prawdziwy stół bilardowy ma plyte marmurową w środku jako blat do gry. Kiedyś oglądałem taki program "jak to jest zrobione" i bylo pokazane jak się robi stoly bilardowe. Dlaczego marmur? Pewnie dlatego że nie działają na niego zbytnio zadne sily i powierzchnia pola do gry w bilarda nie zniekształca się. Powierzchnia jest stale równa i nie przeklada się to na tor uderzonej bili.
  • 0