Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Opętanie

opętanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 hard_player

hard_player

Paktofonika

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 06 luty 2013 - 07:35

Mi jakoś ciężko w to uwierzyć choć jestem katolikiem. Może kiedyś będzie mi dane na coś takiego popatrzeć.
  • 0

#22 DSTR.

DSTR.

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 08 luty 2013 - 02:15

znam jedną opętaną osobe, moją katechetke ;) , nie robie sobie jaj ksiądz nawet tak powiedział :goth:
  • 0

#23 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Reputacja: 150
Bardzo dobra

Napisano 24 luty 2013 - 05:23

Polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=_9p7rc4UAx4

• 0

#24 Ichimaru Gin

Ichimaru Gin

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
Neutralna

Napisano 25 luty 2013 - 03:45

Uważam, że nie ma czegoś takiego jak opętanie. I prawdopodobnie większość przypadków opętań to choroby psychiczne bądź innego rodzaju zaburzenia w działaniu umysłu. Ludzki mózg jest zagadkowym urządzeniem i trzeba się z tym liczyć, że pod wpływem różnych impulsów może zacząć działać nie tak jak chcemy. Ludzie wierzący są bardziej narażeni na tego typu rzeczy, gdyż wierzą że one istnieją i mózg uznaje tę informacje za prawdę co może mieć później właśnie takie nieprzyjemne skutki jak opętanie. ]:-)
  • 0

#25 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Bardzo dobra

Napisano 25 luty 2013 - 04:23

Ichimaru jesteś człowiekiem nie poważnym jeśli wierzysz w to co piszesz. Opętanie jest prawdą, obejrzyj cały materiał powyżej.
  • 0

#26 Ichimaru Gin

Ichimaru Gin

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
Neutralna

Napisano 25 luty 2013 - 10:24

Opętanie jest prawdą, obejrzyj cały materiał powyżej.

Materiał ten został usunięty przez użytkownika.

Ichimaru jesteś człowiekiem nie poważnym jeśli wierzysz w to co piszesz.

I niestety widocznie jestem osobą nie poważną, bo wierze w to co pisze. ;)

Ja wyraziłem tylko swoje zdanie na ten temat, a wiedz że jest to temat ciężki (jak zresztą każdy związany z wiarą). A co wszelkich "materiałów" jestem sceptycznie nastawiony, gdyż zapewne nie trudno zauważyć, że w naszych czasach jest tak samo łatwo znaleźć dokument zaprzeczający "czemuś" jak i potwierdzający to.
  • 0

#27 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Bardzo dobra

Napisano 26 luty 2013 - 01:21

Proszę
http://jamek8.wrzuta.pl/film/4sA1flygryr/egzorcysta_-_gabriel_amorth

• 0

#28 Mana-sama

Mana-sama

Precylowiczka

• Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 1206 postów
Reputacja: 440
Bardzo dobra

Napisano 27 luty 2013 - 09:30

To tzw. "opętanie", fakt faktem jest dobrze udokumentowanym zjawiskiem, z tym nie dyskutuję. Ale jestem przekonana że to choroba psychiczna. Vremenia zmieściłeś w tym temacie link do filmu, który jest kompletnie nieobiektywny (obejrzałam ten film do połowy, nie mam na tyle czasu i cierpliwości na to).
  • 0

#29 merkaba12

merkaba12

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
Reputacja: 85
Dobra

Napisano 24 marzec 2013 - 10:24

najgłupszy demon ma inteligecje wszystkich ludzi i dla tego moze nas tylko kusic lub samemu go zaprosic przez np jego własnosc czyli np magia
BÓG MOZE TERZ DOPUSCI działanie demona by doswiadczał człiowieka w pis sw hiob a i teraz terz doswiadcza np ojciec pio ,proboszcz z ars
  • 0

#30 Kristofer_Art

Kristofer_Art

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 7 postów
Neutralna

Napisano 28 marzec 2013 - 07:56

Myślę, że jak ktoś całym sobą oddaje się jakiejś religii typu chrześcijaństwo, gdzie ciągle gada się o jakiś demonach i diabłach, to w końcu oszaleje... prędzej, czy później. Jak się mocno wierzy, że szatan przez całe życie łazi za człowiekiem, kusi i tylko czeka na chwilę nieuwagi żeby wkraść się do jego umysłu, to potem takie są skutki...

Czytałeś kiedykolwiek Pismo Święte? W Nowym Testamencie przedstawione są osoby dotknięte różnymi chorobami, jak i opętaniem i gdy Pan Jezus ich uzdrawia to zwykle mówi "Idź i więcej już nie grzesz". To nie trzymanie się wiary (czystej wiary opartej na Biblii a nie na tradycji) lecz brak wiary i odstępstwa ludzi powodowały dopuszczanie do siebie szatana i demonów. Czytajcie Pismo Święte ale czytajcie ze zrozumieniem, a znajdziecie tam odpowiedź na wiele pytań.

Ponadto, jeśli ktoś twierdzi że demony to rodzaj istot o inteligencji debili i niedorozwojów, to bardzo się myli. Są to istoty nadzwyczaj inteligentne i przebiegłe. Warto na nie uważać. Najlepiej trzymać się Pana Jezusa - w pełni człowieka i w pełni Boga.

Dla odważnych mam propozycję (na marginesie.. warto by każdy przeczytał tą historię) PODRÓŻ W ŚWIAT NADPRZYRODZONY. Autorem jest człowiek który przeżył to wszystko co opisuje i doświadczył niesamowitej łaski Boga.

"Niezwykła historia nawrócenia Rogera Morneau, autora książki "Niesamowita moc modlitwy". Doświadczenia i pytania stawiane w dzieciństwie i podczas wojny sprawiły, że Roger Morneau odwrócił się od Boga, a nawet zaczął Go nienawidzić. Po wojnie przyjaciel Rogera wprowadził go do tajnego zgromadzenia czcicieli demonów. Jest to niezwykła opowieść o zetknięciu się z nadziemskimi mocami i ratunku zesłanym przez Boga, którego Morneau nie znał."

Poczytajcie trochę Ewangelie Mateusza, Marka, Łukasza i Jana a poznacie.. trochę Pana, Jego miłość i nienawiść szatana i jego aniołów zwanych demonami.

I już całkiem na koniec. Biblia sama się tłumaczy, trzeba tylko szukać i czytać, a nie poddawać się indoktrynacji religijnej różnych wyznań. Człowiek się myli - czy to papierz, kardynał, biskup, ksiądz czy pastor (w kościołach protestanckich).. jest ułomny gdyż jest człowiekiem. Jedynie Bóg się nie myli, a ci którzy Mu zaufali działali z niesamowitą mocą - czyt. Dzieje Apostolskie (księga w Piśmie Świętym zaraz po Ewangeliach umieszczona).

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świąt
Pamiętajcie na jaką pamiątkę są te święta i co Pan Bóg dla nas uczynił byśmy nie umarli śmiercią wieczną - bo jak widać umieramy, ale tak jak jest napisane w Ewangelii Jana 11 rozdział, wersety od 1-44. Wczytajcie się dobrze w te słowa. Pan Jezus powiedział, parafrazując; Łazarz nie umarł, on zasnął - Jezus wypowiadając te słowa chciał przekazać uczniom swoim, że Łazarz umarł ale nie drugą tj wieczną śmiercią, lecz pierwszą która tak naprawdę jest tylko krótkim snem. Pan Jezus wiedział, że Łazarz nie umarł drugą śmiercią - w końcu był z tą rodziną z Betanii zaprzyjaźniony (Łazarz i dwie jego siostry Marta i Maria). :)

Jeszcze raz Pogodnych Świąt.
  • 0

#31 merkaba12

merkaba12

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
Dobra

Napisano 31 marzec 2013 - 10:17

Książka Ebena Alexandra to najlepszy dowód na to, że szatan, aby zwieść człowieka, nie będzie przebierał w środkach. Jeżeli ktokolwiek, kto przeczytał tę pozycję, zastosuje w niej zawarte zalecenia, wcześniej czy później będzie szukał pomocy u egzorcysty. Ta pseudoreligijna i pseudoewangelizacyjna publikacja, jakkolwiek napisana niezwykle żywym, barwnym, sugestywnym językiem, to nic innego, jak zakamuflowana zachęta do praktyk, którym bardzo blisko do satanizmu.

Wydaje się, iż nie jest przypadkiem, że promocja tej szatańskiej książki została zaplanowana na 27 marca, czyli tuż przed Wielkim Czwartkiem.

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy - „Dowód” jak działa diabelski marketing

• 0

#32 Serotonina

Serotonina

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
Reputacja: 80
Dobra

Napisano 04 kwiecień 2013 - 01:59

Każdy wierzy w to co chce. Dużo jest rodzajów opętania. W różnych kutrach, zwłaszcza w afrykańskich, jest to stosowane w rytuałach, gdy demon opętuje jakiegoś członka plemiona w jakimś tam celu. Dokładnie nie pamiętam wielu rzeczy na ten temat. Oglądało się różne programy dokumentalne, lecz pamięć słaba : ) Jeżeli chodzi o egzorcyzmy, czarownice, demony i szatany są od czasów średniowiecza, a może nawet wcześniej? W dzisiejszych czasach słyszymy o różnych przypadkach opętania, jedni uważają to za choroby psychiczne, drudzy za paranormalne zjawiska, czyli demony i inne zjawy które chcą nami zawładnąć. Nawet co niektórzy księża uważają, że nie istnieje coś takiego jak opętanie, ale są i tacy co wierzą. Jak widać sama wiara dużo mówi nam, czym tak naprawdę się kierujemy. Można o tym pisać, rozmawiać, a i tak każdy przy swoim zostanie. Tak jak na wstępie napisałem: "Każdy wierzy w to co chce" i niech tak zostanie. Dla mnie te zjawiska nie są do końca rozwiązane. Są przypadki gdzie właśnie egzorcyzmy pomogły ludziom opętanym, jednak też się spotkamy z takimi przypadkami gdzie stwierdzono zaburzenia psychiczne. A może obydwa to zaburzenia psychiczne? Tylko w jaki sposób zadziałały egzorcyzmy na osobę chorą psychiczną? Może przez sugestie, nie wiem nie znam się na tym. W sumie tym się nie interesuje. Jest dużo sprzeczności na ten temat. Dużo się o tym także rozmawia i każdy ma tam swoje jakieś przekonania. Jedni zostają oddani nauce inni religią i cytują rożne swoje "biblie".
  • 0

#33 merkaba12

merkaba12

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
Dobra

Napisano 08 kwiecień 2013 - 12:46

jezus był pierwszym egzorcysta Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego" (Mk 1, 26).
i apostołowie egzorcyzmowali moca jezusa
razem nie mogli pokonać zła, a przecież mieli w sobie moc Chrystusa. Czynili cuda, uzdrawiali, uwalniali od złych duchów. Tego dnia się nie udało. Jezus wytłumaczył im, dlaczego tak się stało: „Ten rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem”. ?Mt 17,21/
  • 0

#34 Imayra

Imayra

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 04 czerwiec 2013 - 12:28

Powstało wiele filmów na faktach

Tylko skąd mają te fakty? Wiele filmów dokumentalnych spreparowano ale ogólnie wierzę, że takie coś jest możliwe. Jednakże nie wierzę aby mógłby w tym pomóc jakikolwiek ksiądz gdyż to tylko zwykły człowiek, trzymający
w ręku Biblię. Sama Biblia ma większy wpływ niż taki ksiądz bo kto księdza namaścił Duchem Świętym? Drugi człowiek a więc nie ma mowy w tym o tym aby miał jakąkolwiek moc Boską. Jak już, to szybciej Szatańską.
  • 0

#35 merkaba12

merkaba12

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
Dobra

Napisano 11 czerwiec 2013 - 09:21

jakikolwiek ksiądz gdyż to tylko zwykły człowiek, trzymający
w ręku Biblię. Sama Biblia ma większy wpływ niż taki ksiądz
ksiądz wypędzą mocą Jezusa

Mk 9,38-40

38 Odezwał się do Niego Jan: "Nauczycielu, zobaczyliśmy kogoś, jak w Twoje imię usuwa demony. Zabranialiśmy mu więc, bo nie chodził z nami". 39 Jezus rzekł: "Nie zabraniajcie mu. Nie ma takiego, kto by uczynił cud w moje imię i zaraz by o mnie potrafił źle mówić. 40 Kto nie jest przeciwny nam, jest po naszej stronie.
każdy może w imię Jezusa to robić
  • 0