Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

przerywający i gasnący skuter

gasnący przerywający skuter

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mateuszxd406

mateuszxd406

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 28 maj 2013 - 02:19

Witam
Od razu przejdę do sedna sprawy.
A więc tak. Wyjeżdżałem dziś ze szkoło wszystko cacy do 1 skrzyżowania. potem zaczął przerywać i szarpać. puściłem manetke na 2 sekundy. i dałem do poowy gazu. potem przy 60 znów zaczyna przerywać więc zwolniłem do 40 i było gitez majonez. po przejechaniu około 1.3km znów zaczął szarpać i przerywać. zgasiłem na około 30 sekund sprawdziłem fajke. siedzi na miejscu. odpaliłem i z małymi przerywnikami pojechałem dalej przez piaski. potem już kilkadziesiąt metrów od domu zgasł i już dopchałem do domu. Jakbyście wiedzieli co mogło by być przyczyną tego prosił bym o szybką odpowiedź. do informacji powiem że kiedyś przy około 60 tez przerywał ale po chwili już wszedł na większe obroty i licznik doszedł do 70 co narazie jest maxem. dodam również że mam silnik 2t oraz moduł wymieniony w tamtym sezonie.
Pozdrawiam
  • 0

#2 AHMPL

AHMPL

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 02 czerwiec 2013 - 02:43

Nie da sie określić jednoznacznie co jest przyczyna po takim opisie. Albo prąd czyli cewka moduł przebicie na fajce, albo brak paliwa tzn mieszanki. Obstawiał bym to drugie, sprawdź gaźnik dopływ powietrza, przeczyść i przede wszystkim podnieś pływak w gaźniku jeśli przy mniejszych obrotach jedzie a przy większych brakuje mu paliwa to wina będzie w pływaku, ewentualnie zawór paliwa w skuterach jest podciśnieniowy wymień lub go omiń puść palio bezpośrednio. Nikt nie da ci gotowej odpowiedzi to tylko wskazówki
  • 0

#3 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 03 czerwiec 2013 - 04:14

Przyczyny moga być 2 albo kupiłeś kiepskie paliwo, albo masz zarąbany gaźnik, proponuję przeczyścić gaźnik i kupić lepsze paliwo, wiem z własnego doświadczenia bo miałem skutera a aktualnie ogara 200 i ten sam problem właśnie tak rozwiązałem :)
  • 0

#4 alien19999

alien19999

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 09 czerwiec 2013 - 10:22

A ja jeszcze bym koledze polecił założyć filtr paliwa na wężyku od paliwa. Najlepiej papierowy. Po takim rozwiązaniu problem nie powinien już się powtórzyć.
  • 0