Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Najlepsze książki fantasy lub historyczne

fantasy historyczne książki najlepsze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 1a1

1a1

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
Reputacja: 37
Dobra

Napisano 16 luty 2010 - 03:33

Które według was książki fantasy lub historyczne są najlepsze? W kwestii historycznych chodzi mi o takie, które są osadzone w starożytności lub średniowieczu, no ewentualnie do maximum XVIII w. Możecie też podawać tytuły historyczno - fantastyczne.
Szukam porządnej literatury z podaną już wcześniej tematyką.
Ja przeczytałem już:
- J. R. R. Tolkien: "Hobbit, czyli tam i z powrotem" ( fantasy) , cała trylogia "Władca Pierścieni" (fantasy) ("Silmarillion" jakoś mi nie przypadł do gustu - po kilkudziesięciu stronach przestałem)
- Andrzej Sapkowski: tzw. Trylogia Husycka: "Narrenturm" , "Bozy Bojownicy" , "Lux Perpetua" (historyczno - fantastyczna)

Teraz czytam piąty tom sagi wiedźmińskiej.

Trochę mało, ale ja jestem molem książkowym od niedawna XD.

Jakie są wasze propozycje dla mnie?

Ja gorąco polecam Trylogię Husycką!

P. S. Przy propozycjach umieszczajcie swoje wrażenia, jakieś minirecenzje, o czym dana książka opowiada itp.
  • 0

#2 sigismundusrex

sigismundusrex

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 16 luty 2010 - 03:47

Polecam serię Córka Imperium, Sługa Imperium, Władczyni Imperium. Autor Reymond E. Feist. Jest to książka fantasy ale pewne realia odpowiadają "wczesnośredniowiecznej" "umagicznionej" Japonii. Akcja toczy się wartko i nie ma przestojów. Intrygi, walka itp. Świetna książka. Jest również tegoż autora seria Wojen Rozdarcia Adept Magii, Mistrz Magii itd. Obie serie są częściowo zbieżne fabularnie. Razem kilkanaście tomów godnych polecenia.
  • 0

#3 Sugyz

Sugyz

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów
Neutralna

Napisano 16 luty 2010 - 05:17

Polecam Eragona i wogóle całą serie Christophera Paoliniego
Książka opowiada o tym jak młody chłopak znajduje jajko smoka
a później zostaje wciągnięty do walki o całą jego kraine
jesli nawet to cie nie zacheca polecam bo to co powiedzialem jest tylko 1 milionowa tego co dzieje sie w ksiazce
i jesli nie podobal ci sie film to wiedz ze ksiazka jest o wiele lepsza
  • 0

#4 1a1

1a1

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
Dobra

Napisano 17 luty 2010 - 11:13

Jak przeczytałem w necie o tej córce imperium to wydaje się naprawdę świetną książką, w ogóle cała saga. Piszą, że napisana jest z rozmachem, a to sobie szczególnie cenię w dobrej książce. Tylko jeden szczegół... :( Książka opowiada o dziewczynie... No ale to chyba nie będzie mi przeszkadzało. Dobrze, że mi ją poleciłeś, bo wydaje się naprawdę niezwykła, a ja bym się o niej chyba nigdy nie dowiedział, bo trochę cicho o niej.

Eragon, Najstarszy i Brisingr - ja to po skończeniu Wiedźmina zamierzam między innymi też przeczytać. Filmu nie widziałem i bardzo się z tego cieszę, bo jak bym obejrzał, to bym przy czytaniu nie miał żadnej niespodzianki. Czytałem, że ta trylogia to jedne z najlepszych bestsellerów fantasy. Na pewno przeczytam!

Zajrzyjcie na:
superNOWA : ksi??ki : Andrzej Sapkowski : Trylogia husycka, komplet tom 1-3

I w ogóle obczajcie sobie wszystkie książki wydawnictwa Supernowa, bo ten wydawca ma niesamowite książki, za które w pierwszej kolejności się wezmę po Wiedźminie (nie licząc Eragona :) ) :
superNOWA

Ludzie! Czekam na dalsze propozycje!
  • 0

#5 Frizer

Frizer

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 18 luty 2010 - 04:38

Ja mogę Ci polecić sagę David'a Eddings'a pt. "Elenium i Tamuli". Jest to saga podzielona jakby na dwa epizody. Opowieść utrzymana jest w klimacie średniowiecza rycerze, królowie itd. Saga warta uwagi, ponieważ dobrze się ją czyta i jest wciągajaca.

Drugą sagą tego autora jest "Belgariada i Malloreon". Też warta polecenia.

Następną sagą jest "Miecz Prawdy" Terry'ego Goodkind'a. Jest to jedna z najlepszych sag fantasy jaką czytałem.
  • 0

#6 Daru152

Daru152

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Neutralna

Napisano 19 luty 2010 - 05:36

Gorąco polecam ,,Miecz Prawdy " Terrego Goodkina czytam od niedawna właśnie kończe pierwszy tom pt ,,Pierwsze Prawo Magi"
  • 0

#7 Panzer

Panzer

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 7329 postów
Reputacja: 874
Bardzo dobra

Napisano 19 luty 2010 - 11:03

Sapkowski rulezzz...!!!
  • 0

#8 Koniec Świata

Koniec Świata

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 14 postów
Neutralna

Napisano 20 luty 2010 - 02:16

Książki Pana Sapkowskiego są najlepsze :)
  • 0

#9 jester1

jester1

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
Reputacja: 67
Dobra

Napisano 20 luty 2010 - 06:09

Mnie dawno już znudziła się literatura fantasy typu Conan - wojownicy, smoki i miecze. Polecam więc "Świat Dysku" Terrego pratchetta. Rzecz dzieje się nie tyle tysiące lat temu, co gdzieś w równoległym nam wymiarze. W świecie czarodziejów i gildii złodziei nagle pojawia się człowieczek w koszuli w kratę i bermudach i robi wszędzie zdjęcia, a do tego ma skrzynię złota. Jeśli dodasz jeszcze że po świecie chodzi TEN śmierć... Jeśli dodasz legendarnego Conana który z racji wieku stracił już wszystkie zęby a wszyscy zapraszją go do ogniska na pieczeń i dodasz jeszcze wampira na odwyku który zamiast krwi uzależnił się od kawy... Mam nadzieję że zachęciłem. Masz lekturę na jakiś czas, bo u nas wyszło prawie 40 tomów. Szczególnie polecam "Muzyka Duszy" i " Pomniejsze bóstwa". Ta ostatnia świetnie odzwierciedla ludzki pęd do wiary w Bogów.
Po za tym trylogia Baniewicza " Smoczy Pazur". Nasze realia przeniesione w świat fantazy - haracze za ochronę koni pozostawionych przed oberżą (by ktoś boku nie zarysował) lub syrena która okazuje się nie jest syreną ale kobietą zapiętą w pas cnoty wydzielającą osobliwą woń z powodu niemożności wypróżnienia się jak należy...
Pratchett i Baniewicz są MISTRZAMI.
  • 0

#10 Mey

Mey

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 20 luty 2010 - 06:11

Polecam trylogie Czarnego Maga ( 'Gildia Magów' 'Nowicjuszka' i 'Wielki Mistrz' ) Trudi Canavan. Dwa pierwsze tomy są naprawdę boskie! Wszystko jest osadzone w niesamowitym przesyconym magią świecie:) trzeciego tomu jeszcze nie czytałam ale słyszałam ze bije na głowę 2 pozostałe wiec tez gorąco polecam bo sama nie mogę się doczekać kiedy go przeczytam.
  • 0

#11 merkaba12

merkaba12

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
Reputacja: 85
Dobra

Napisano 21 luty 2010 - 12:45

trylogia Strzała Kusziela
  • 0

#12 1a1

1a1

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
Dobra

Napisano 01 marzec 2010 - 09:47

Ok ludzie! Dzięki. To wszystko wydaje się interesujące XD.
Nie piszcie więcej. Sam też troszkę poszukałem. Już wystarczy.
Jeszcze raz dzięki XD.
  • 0

#13 pershing03

pershing03

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 16 marzec 2010 - 08:07

A ja polecam R. A. Salvatore:
Legenda Drizzta ( o mrocznym elfie - drowie) i Pięcioksiąg Cadderliego
Nie moglem sie oderwać!!
  • 0

#14 xsuchyx

xsuchyx

Advanced Member

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 2458 postów
Reputacja: 2933
Świetna

Napisano 27 marzec 2010 - 06:49

Terry Goodkind :D jego saga 11 ksiag polecam kazda super :D czyta sie na raz :D
  • 0

#15 Guest_Charming_*

Guest_Charming_*
  • Guests

Napisano 27 marzec 2010 - 07:02

Andrzej Ziemiański "Achaja" szczególnie 1 i 2 tom :D fabuła osadzona w średniowieczu i dużo dużo humoru i właśnie fantastyki
  • 0

#16 gnago

gnago

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 52 postów
Reputacja: 28
Dobra

Napisano 27 marzec 2010 - 07:51

Cykl Forestera Hornblower (Odpowiednik trylogii dla angoli) związane z nim a raczej przeniesione w przyszłość Cykl o Honor Harrington , Całość Lema , twórczość Zelaznego, Diuna też dużo daje. To na początek a starczy do wakacji
  • 0

#17 konował1

konował1

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 7 postów
Neutralna

Napisano 26 wrzesień 2011 - 08:18

Dołożyłbym:
1. Graves -Belizariusz
- Herkules z mojej załogi
- Ja Klaudiusz, Klaudiusz i Messalina
2. Gemmell - cykl Troja
3. Parnicki - Srebrne orły
- Aecjusz ostatni rzymianin (dalszych nie polecam bo są dla zaawansowanych historycznie)
i wiele innych których już nie wymienię.
  • 0

#18 konował1

konował1

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 7 postów
Neutralna

Napisano 26 wrzesień 2011 - 08:24

Cykl Forestera Hornblower (Odpowiednik trylogii dla angoli) związane z nim a raczej przeniesione w przyszłość Cykl o Honor Harrington , Całość Lema , twórczość Zelaznego, Diuna też dużo daje. To na początek a starczy do wakacji

Chciałbym tu zwrócić uwagę na zbieżność między Hornblowerem a Harrington. Identyczna kariera. Ten we flocie z okresu wojen napoleońskich, Honor Harrington we flocie kosmicznej - awans od podoficera do admirała. Ciekawe co by nato powiedział eber?
  • 0

#19 buczek77

buczek77

Analityk, Haker, Gangster

• VIP
  • PipPipPip
  • 497 postów
Reputacja: 612
Bardzo dobra

Napisano 28 wrzesień 2011 - 10:37

Feliks W Kres - Cykl Szererski, potężna sprawa :)
  • 0

#20 Jacek-Filefox

Jacek-Filefox

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 61 postów
Neutralna

Napisano 30 wrzesień 2011 - 07:15

Ale i tak dodam bo jestem swiezo po lekurze. Gorąco polecam "Eon" Alison Goodman, nastepnie "Eonę" - część druga
  • 0