Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dlaczego młodzież nie lubi informatyki?

informatyki lubi młodzież

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#101 deliar

deliar

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 10 listopad 2010 - 02:08

zaciekawiło mnie twoje pytanie : Ja osobiście berdzo lubie informatyke i będzie to w przyszłości mój kierunek studiów ale na maturze zdaje matematykę ponieważ w szkole nie przygotowują za bardzo do matury z inf. a matematyke mam na dobrym poziomie

Pozdrawiam
  • 0

#102 Pietrek

Pietrek

Super pro elo koleś ;D

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 538 postów
Reputacja: 357
Bardzo dobra

Napisano 10 listopad 2010 - 05:09

Ja chodzę do pierwszej gimnazjum i bardzo lubię informatykę! Mam zamiar iść na technikum informatyczne!

Ja do 3 gim i też się wybieram do technikum informatycznego ;)
  • 0

#103 bartek67

bartek67

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Reputacja: 65
Dobra

Napisano 11 listopad 2010 - 12:43

Na studiach mieliśmy takiego od Javy, miał wszystkie możliwe certyfikaty ale nie potrafił tej wiedzy "sprzedać" i w efekcie nikt Javy nie znał. Z innym wykładowcą mieliśmy C++ i PHP i te zajęcie były prowadzone w sposób ciekawy, pisanie programów było czystą przyjemnością. Wszystko zależy od wykładowcy.
  • 0

#104 AB47

AB47

Naprawa elektroniki (tel)

• Precylek
  • PipPipPip
  • 830 postów
Reputacja: 1715
Świetna

Napisano 12 listopad 2010 - 09:13

Młodzież nie lubi informatyki z kilku prostych powodów
- Bo od 1 klasy podstawówki do 3 gimnazjum nie robią na informatyce niczego ciekawego
- Potem idzie do LO o informatycznym profilu lub do technikum i dziwi się że to może być ciekawe ale i trudne więc się poddaje i zmienia profil na łatwiejszy
Jaka jest na to rada, uczcie czegoś dzieci już w podstawówkach i gimnazjach, myślę że w 6 lat podstawówki ogarną pakiet ms office, w gimnazjum można zacząć proste algorytmy i programowanie. Może wtedy będzie ciekawiej na informatyce :)
  • 0

#105 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Reputacja: 299
Bardzo dobra

Napisano 14 listopad 2010 - 09:06

wg mnie nie jest to jeszcze tak popularne. Tutaj może działa jakiś instynkt stadny. "Będę zdawał z tego co moja/mój koleżanka/kolega". A ile przecież ludzi patrzy na ręce innych. A może co niektórych dziwi to, ze można z informatyki zdawać, bo jest niedoinformowana. A informatyka w szkole wygląda różnie a chyba najczęściej tak, że róbta co chceta, albo wałkowanie ciągle tego samego jak arkusz kalkulacyjny czy word.
  • 0

#106 hamulec99

hamulec99

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
Reputacja: 62
Dobra

Napisano 15 listopad 2010 - 06:41

ja lubiłem informatykę, dalej lubię, zawsze byłem z tego dobry, mówili mi żebym poszedł dalej na kierunki informatyczne, inni mówili na kierunki językowe, bo z angielskiego też bylem niezły, inni na matematyczne ale mam ich w dupie i poszedłem na kierunek technik żywienia i gospodarstwa domowego xD

informatykę traktuje tylko jak hobby
  • 0

#107 Yui-chan

Yui-chan

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
Neutralna

Napisano 06 maj 2013 - 04:50

Mnie trochę nudziła informatyka. Dlatego młodzież jej nie lubi, bo zamiast robić coś ciekawego, jakieś strony, programowanie itd, magluje się w kółko worda, excela i painta :eek:
  • 0

#108 lazormajor

lazormajor

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 50 postów
Neutralna

Napisano 15 maj 2013 - 11:14

Myślę, że informatyka w szkole powinna się po prostu nazywać 'podstawowa obsługa komputera' bo właśnie tym ona w istocie jest.
  • 0

#109 Patryczek..

Patryczek..

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Neutralna

Napisano 23 maj 2013 - 04:57

Nie lubie, pod koniec gimnazjum robimy prezentacje i malujemy w paincie LOL
  • 0

#110 Serotonina

Serotonina

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
Reputacja: 80
Dobra

Napisano 26 maj 2013 - 09:53

Nie kazdy musi lubić informatykę bo nie każdego to musi interesować. Podobnie jak z innymi przedmiotami tu nie ma chyba zadnej filozofii. Sprawa jest prosta.

Użytkownik Serotonina edytował ten post 26 maj 2013 - 10:28

• 0

#111 sakuwbarakushow

sakuwbarakushow

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPip
  • 24 postów
Neutralna

Napisano 29 maj 2013 - 09:31

Sam nie zdawałem matury z infy ze względu na matmę. Gdyby chociaż matura wygląda podobnie jak egz. zawodowy czyli miała coś wspólnego z tym tematem to ok, ale już mam dość matmy na matmie aby jeszcze 2x na maturze ją zdawać :D i z tego co widzę to dobrze postąpiłem nie wybierając tego przedmiotu. Z algorytmem do wielomianów nie dałbym rady . :D
  • 0

#112 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 03 czerwiec 2013 - 01:39

Np : Ja nie lubie dlatego że zwykle są jakieś pierdoły typu: Zrób prezentacje albo coś, a nie uczymy się pożytecznych rzeczy :/
  • 0