Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mix w play koniec umowy

koniec play umowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michal

Michal

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 198 postów
Reputacja: 54
Dobra

Napisano 20 listopad 2011 - 01:08

Witam, 3 lata temu zawarłem dwie umowy w play mix teraz jest to taryfa Nowy mix w play. Dnia 23.12.2011 dobiega koniec umowy i w związku z tym chciałbym jedną umowe zakończyć(czy musze składać wypowiedzenie, czy samoistnie wygasnie? jesli musze to kiedy mam to zrobić?). Drugą umowę chcę przedłużyć i tutaj tez pytanie, kiedy dostane nowy telefon? Licze na szybkie odpowiedzi.
  • 0

#2 JamesVoo

JamesVoo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
Reputacja: 14
Neutralna

Napisano 20 listopad 2011 - 02:15

@Michal - Nie wiem jak to jest konkretnie w Play, ale prawdopodobnie około miesiąca przed wygaśnięciem umowy będziesz mógł ją przedłużyć i wtedy otrzymać nowy telefon.
Najlepszym wyjściem było by zadzwonienie do Biura Obsługi Klienta i zapytanie się o konkretną datę, kiedy będziesz mógł telefon otrzymać.
Podobnie z rozwiązaniem umowy, prawdopodobnie musisz napisać pisemne wypowiedzenie, lecz o to też lepiej szczegółowo dowiedzieć się w BOKu :)
  • 0

#3 kajus01

kajus01

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
Reputacja: 25
Dobra

Napisano 20 listopad 2011 - 05:40

A czytać umiesz? To przeczytaj coś podpisał.
  • 0

#4 xemronn

xemronn

like a boss

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 698 postów
Reputacja: 458
Bardzo dobra

Napisano 20 listopad 2011 - 07:46

Podpisując umowę zgodziłeś się na samoistne przedłużenie po jej wygaśnięciu, chyba że sam zgłosisz że chcesz ją zakończyć. Okres wypowiedzenia trwa 3 miesiące(zazwyczaj), więc należało to robić we wrześniu. Idź do play'a i powiedz że rezygnujesz, odczekasz 3 miechy i umowa wygaśnie.

Co do drugiego pytania, telefon zazwyczaj można już brać na miesiąc przed końcem umowy(można i wcześniej chyba, ale jest to bardzo nie korzystne), ale radze odczekać prawie do końca umowy, telefony lecą teraz na łeb na szyje i może się okazać że za miesiąc weźmiesz telefon 2x lepszy od tego jaki teraz mógłbyś dostać, a w zasadzie w tej samej cenie.
  • 0