Skocz do zawartości

- - - - -

Alergie

alergie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#41 gosiak_18

gosiak_18

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 93 postów
Reputacja: 39
Dobra

Napisano 16 lipiec 2009 - 04:11

Ja mam na pyłki na wiosne mam przeje***:D

ja to samo :(
  • 0

#42 pralina111

pralina111

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 12 grudzień 2009 - 12:05

Ja jestem uczulona na typowe alergie-roztocza kurzu,pyłki,mleko ale również na leki przeciwbólowe. Jedynie apap nie wywołuje u mnie pokrzywki i obrzęku twarzy. Zauważyłam również że po wypiciu jakiegokolwiek alkoholu na dekolcie, szyi i twarzy pojawiają się ogromne czerwone plamy.
  • 0

#43 angel004

angel004

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 59 postów
Reputacja: 27
Dobra

Napisano 13 grudzień 2009 - 08:29

Ja jestem uczulona na Biseptol czy jakoś tak co mi szczególnie w życiu nie przeszkadza:) ale gorsze są pyłki no i mam skóre nadwrażliwą na słońce :( wystarczy że pochodzę bez kremu z filtrem trochę po słońcu to maskakrycznie mnie swędzi skóra i nie mogę się przestać drapać potem mi wysypka wyskakuje :(
  • 0

#44 piotr4751

piotr4751

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Neutralna

Napisano 27 styczeń 2010 - 09:28

ja mam alergie na roztocza. ja wiem może za dziecka to było uciążliwe ale teraz juz nie jest. U mnie alergia objawia sie tylko katarem :) i niczym więcej. no i czasami dusznościami ale to w nocy przeważnie [ostatnie duszności ok 3-4 lat temu]

Myslę ze na komisji wojskowej dostane kategorie A :)

Pozdro :)_
  • 0

#45 Krzysztof

Krzysztof

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów
Neutralna

Napisano 27 styczeń 2010 - 09:35

ja mam alergie na pracę.
  • 0

#46 Sky_is_the_limit

Sky_is_the_limit

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
Neutralna

Napisano 09 luty 2010 - 11:56

hehe, bardzo wygodna alergia;) Też taką mam;) A do tego duzo rzeczy wywołuje u mnie rekcje skórne, dlatego muszę uważać na mydła, balsamy i różne środki myjące i piorące. Dużo kasy kosztują różne pielęgnacyjne akcesoria dla alergików skórnych. W aptece stacjonarnej wydawałam na to naprawdę sporo pieniędzy. Ale znalazłam aptekę internetową e-lek.pl, w której mają całkiem sporo tych rzeczy, które kupowałam, wiele taniej. Teraz zamawiam i już zaoszczędziłam kilkadziesiąt złotych na tym wszystkim.
  • 0

#47 pan-dem

pan-dem

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 25 marzec 2010 - 08:02

Ja jestem uczulony na:
-kurz (jak diabli)
-pyłki kwiatów
-leszczyna , brzoza
a pokarmowo na;
-pszenica
-mleko
-zielony groszek
-kakao

Jest tego jeszcze więcej . Lekarz się dziwił jakim cudem mogę mieć tyle uczuleń; kazał powtórzyć testy :)
  • 0

#48 tygrysss

tygrysss

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 07 kwiecień 2010 - 02:20

na szkołę jak tylko tam wchodzę nie mogę się skupić i robię się senny
  • 0

#49 mystha

mystha

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 193 postów
Reputacja: 23
Dobra

Napisano 04 maj 2010 - 06:25

Wiosnę kocham, ale co roku daje mi się porządnie we znaki. Pyłki i alergia to przekleństwo.
  • 0

#50 Marciniak1995

Marciniak1995

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 227 postów
Reputacja: 14
Neutralna

Napisano 02 grudzień 2010 - 08:31

Ja mam alergię na kurz.
  • 0

#51 szprotka02

szprotka02

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2010 - 03:11

mam uczulenie na mentol. musze uwazac na kosmetyki, bo mentol to taka mieta, srodek odswiezajacy. po mentolu mam okropne czerwone plamy szczypiące i brzydkie, wrr.
  • 0

#52 mrobert15

mrobert15

Zbanowany

• Banned Users
  • Pip
  • 8 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 01 styczeń 2011 - 09:45

cały czas biorę leki na alergię, ale są skuteczne i jakoś daję radę :)
  • 0

#53 patrykcross1

patrykcross1

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
Neutralna

Napisano 25 luty 2011 - 06:52

Zboża, trawy, kurze... Dajcie spokój ^^
  • 0

#54 sempay

sempay

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1372 postów
Reputacja: 944
Bardzo dobra

Napisano 03 lipiec 2011 - 07:18

Wiosenne pyłki traw powodują, że kicham i mam katar. Muszę więc w tym okresie brać tabletki na to.
  • 0

#55 beatkaaa119922

beatkaaa119922

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów
Neutralna

Napisano 08 sierpień 2011 - 05:02

wiosnę i lato mam zazwyczaj przekichane... ;/
  • 0

#56 Magda.Mała.Mi

Magda.Mała.Mi

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 29 listopad 2012 - 09:30

Mój 5,5 miesięczny synek ma uczulenie, które objawia się m.in. wysypką oraz nawrotem ciemieniuszki. Lekarz podejrzewa mleko, dlatego odstawiłam produkty mleczne. Zastanawiam się czy to uczulenie minie, czy jak będzie większy też będzie miał uczulenie. Jeśli ma być dzieckiem z alergią na niektóre pokarmy to pomyślałam, że warto wybrać się na kurs dietetyczny. Widziałam coś takiego na klubznizek.pl w dobrej cenie. Tam pewnie się nauczę, jak zastępować pokarmy innymi, żeby zapewnić dziecku zbilansowaną dietę.
  • 0

#57 Darcia K

Darcia K

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 21 postów
Reputacja: 59
Dobra

Napisano 06 grudzień 2012 - 07:21

Alergiczka, miło mi.
Proszę nie podchodzić do mnie z lateksem.
  • 0

#58 barber234

barber234

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 30 maj 2016 - 06:31

Czy można zostać alergikiem w dorosłości?? Mi się wydawało żę albo się alergikiem jest albo nie, ale ostatnio męczy mnie rano i wieczorem kaszel i coś mi się wydaje że4 to może być alergia, tylko na co...

• 0

#59 monika6699

monika6699

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 10 lipiec 2016 - 06:45

nie jestem zwolennikiem leków tych chemicznych, dlatego też z powodzeniem stosuję leki ziołowe i dzieki temu nie mam żadnej alergii

Osoby cierpiące na alergię sezonową muszą przyjmować preparaty wspomagające od wczesnej wiosny. Zamiast leków konwencjonalnych przeciwalergicznych, można zażywać kwercetynę. Leki blokują działanie histaminy, natomiast kwercetyna wstrzymuje jej uwalnianie nie powodując żadnych objawów ubocznych.
Dobrze jest przyjmować ją z liśćmi pokrzywy herbatka która też hamuje histaminę oraz zmniejsza kichanie, świąd i obrzęk przewodów nosowych.
Najważniejszym przeciwutleniaczem jest oczywiście Wit.C wzmacnia ona cały układ obronny oraz działa przeciwzapalnie i przeciwhistaminowo.
Kwas pantotenowy zmniejsza przekrwienie przewodów nosowych. W okresie pylenia wszystkie wymienione preparaty można stosować, nawet stosując leki konwencjonalne.
Kwasy tłuszczowe omega-3 znajdujące się w olejach rybnych lub oleju lnianym pomaga zmniejszyć objawy zapalne.
Objawy zapalne mogą też się zmniejszyć kiedy pijemy herbatki: rumiankową, z babki, szałwiową, z dziurawca lub czarnego bzu.

Rozmaitości

Niektóre zioła np. anyżek, imbir, mięta są naturalnymi substancjami przeciwhistaminowymi. Imbir i mięta zmniejszają również przekrwienie. Żeby zmniejszyć objawy należy pić do 4 filiżanek herbatki z tych ziół - zaparzonych oddzielnie lub razem dziennie

MIESZANKI ZIOŁOWE W RÓŻNYCH  ALERGIACH

Przygotowanie ziół
Na każde jednorazowe użycie brać kopiastą łyżkę stołową odpowiedniej mieszanki, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na 3 godziny. Następnie przecedzić lekko podgrzać i pić:

Uczulenia różnorodne  po 50g.
liść babki, ziele przetacznika leśnego, ziele rdestu ptasiego, ziele poziewnika, kłącze perzu, kłącze tataraku, liść podbiału, kłącze pięciornika, liść brzozy, korzeń mniszka
Pić 3x dziennie po szklance, 20 minut przed posiłkiem. Pamiętać należy że po wypiciu całego zestawu ziół trzeba zrobić przerwę na 7 dni i zacząć pić taki sam zestaw , po skończeniu drugiego zestawu przerwać na 12 dni i wypić trzeci jako porcję profilaktyczną.

Alergiczny nieżyt sienny po 50g.
ziele fiołka trójbarwnego, ziele świetlika, ziele dziurawca, ziele skrzypu polnego, ziele tasznika, owoc kolendry, liść pokrzywy, ziele bylicy, kora kruszyny, ziele bukowicy, kłącze perzu
Pić jak wyżej

Alergia wypryskowa - swędząca po 50g.
ziele serdecznika, ziele fiołka trójbarwnego, ziele dziurawca, ziele nostrzyka, ziele skrzypu polnego, ziele rdestu ptasiego, kwiatostan kocanki, liść pokrzywy, koszyczki rumianku, kłącze perzu, korzeń mniszka lekarskiego
Pić jak wyżej

Migrena alergiczna po 50g.
ziele świetlika, ziele nostrzyka, ziele dziurawca, liść podbiału, kłącze perzu, ziele krwawnika, ziele bylicy pospolitej, ziele fiołka trójbarwnego, liść pokrzywy,
ziele skrzypu polnego, ziele przetacznika leśnego
Pić 3x dziennie po szklance, 20 minut przed posiłkiem.

należy pamiętać że po wypiciu każdego zestawu ziół trzeba zrobić przerwę na 7 dni i zacząć pic taki sam zestaw, po skończeniu drugiego zestawu przerwać
na dni 12 i wypić trzeci jako porcję profilaktyczną

autor Andrzej Cz. Klimuszko

Ps.

Dobrym środkiem który blokuje wydzielanie histaminy jest picie herbatki z pokrzywy. Kilka razy dziennie, nie słodzić.

• 0

#60 barber234

barber234

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 38 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23 wrzesień 2016 - 01:15

Na razie się ratuję hitaxą fast, w aptee mi babeczka poleciła i jakoś mi się przyjeło, nie jestem po tym senny i czuję się ok, a najważniejsze ze katar przechodzi :) staram się mieć pod ręką, bo nigdy nei wiadomo kiedy sięm oże przydać

• 0