Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Horror, Fantasy, Sensacyjne co polecacie ?

fantasy horror polecacie sensacyjne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Raffaello666

Raffaello666

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 53 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 30 kwiecień 2011 - 04:16

Nieziemskie (Czasem nawet doslownie) jest "Eifelheim" - chyba jedyne SF ktore dzieje sie... w średniowieczu
  • 0

#22 Romantique

Romantique

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 53 postów
Reputacja: 68
Dobra

Napisano 22 maj 2011 - 01:29

Wszystkie książki Harlana Cobena - to wprawdzie kryminały, ale według mnie sensacyjne. :)
  • 0

#23 Akkarin80

Akkarin80

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów
Reputacja: 98
Dobra

Napisano 08 lipiec 2011 - 01:25

Clive Cussler i jego seria przygód o D. Pitta powinna przypaść do gustu miłośnikom sensacji i tajemnic.
  • 0

#24 Wulkaniczny

Wulkaniczny

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 3545 postów
Reputacja: 218
Bardzo dobra

Napisano 23 lipiec 2011 - 06:59

Polecam wszystkim solidne polskie fantasy poczynając od guru w tej tematyce Sapkowskiego i jego wiedźmina Geralta, czy dla lubiących historię i militaria trylogię husycką. Dla tych co lubią dobry humor spotkania z Kubą Wędrowyczem autorstwa A. Pilipiuka okażą się ciekawym doznaniem, a jeśli lubisz dreszcze i kryminały to Jacek Piekara i "inkwizytor jego ekscelecji biskupa Hesheszronu Mordimer Maderdin" będą tym czego szukasz.
Tutaj macie link do tematu z ebookami fantasy

• 0

#25 ella.sing

ella.sing

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 14 postów
Neutralna

Napisano 02 sierpień 2011 - 09:39

Z fantastyki polecam książki Anny Brzezińskiej, mi przypadły do gustu nawet bardziej niż książki Sapkowskiego. Z horrorów: Jakuba Małeckiego "Błędy" - właśnie kończę i jak dla mnie świetna lektura (jest to oczywiście bardzo subiektywna ocena) oraz "Dom na wyrębach" Stefana Dardy.
  • 0

#26 P310

P310

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Neutralna

Napisano 11 sierpień 2011 - 03:06

Bez wahania polecam większość książek Stephena Kinga. Na początek odradzam czytać lub chociaż sugerować się opisami z okładki, potrafią zniechęcić nawet do najlepszej książki. "Pod Kopułą" Kinga to moim zdaniem jego najlepsza książka do tej pory i osobiście moja ulubiona ex aequo z pewną inną. Wyobraźcie sobie małe miasteczko, społeczność gdzie każdy każdego zna. Na to miasteczko nagle spada niewidzialny klosz którego nie da się przekroczyć. Społeczność zostaje całkowicie zdana na siebie. A co się tam w środku dzieje to jest dopiero kosmos. To trzeba przeczytać. Jeśli chodzi o realizm to nie jest tak źle jak mogłoby się wydawać. Oczywiście jest motyw istot pozaziemskich ale należy to wybaczyć Stephenowi - w końcu musiał jakoś wyjaśnić nagłe pojawienie się niezniszczalnego klosza. To co się dzieje pod kopułą to po prostu majstersztyk. King plótł przez całą książkę tak skomplikowaną siatkę wydarzeń że na jednym oddechu doczytałem do końca żeby dowiedzieć się jak on to wszystko rozwiąże na końcu. Nie wiem jak jeszcze mógłbym zachęcić. Napewno zniechęci was rozmiar, jest dość gruba ale nie myślcie sobie że akcja dzieje się powoli. Nie brak jest przemocy, kłamstw, bójek, polityki. Nie chce zdradzać za wiele ale gwarantuje że nie będziecie żałować. Polecam. Pewnie mój opis też był zniechęcający jak te z okładki ale po prostu to zignorujcie :D

Poza tym jestem fanem książek Koontza i Mastertona, ale ten ostatni jakoś mnie zaczął zniechęcać. Niektóre książki czyta się bardzo przyjemnie (Święty Terror, Rytuał) ale niektóre są krótko mówiąc na niskim poziomie. Czasem Masterton sięga po motywy graniczące z kiczem, np. Wojownicy Nocy (czytałem tylko pierwszą część ale byłem bardzo niezadowolony, takie Power Rangers dla dorosłych). Ogólnie lubie motywy fantastyczne, ale u Mastertona denerwuje mnie to jak szybko bohaterowie akceptują fantastyczne wydarzenia i postacie. Oczywiście dużym plusem powieści Grahama Mastertona są dokładnie opisane sceny erotyczne w prawie każdej ksiażce :D

Ostatnio czytam jedynie kryminały i szpiegowskie (wszystkie powieści Mastertona i Kinga (poza Rolandem) z biblioteki przeczytałem). Ale moja prawdziwa pasja to horrory.
  • 0

#27 mate7777

mate7777

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
Reputacja: 29
Dobra

Napisano 15 sierpień 2011 - 08:42

To ja moge polecić:
Horrory:
-Stephen king
-Masterton
-Lumpey

Fantastyka:
-Sapkowski
-Pilipiuk
-Piekara
-Komuda
  • 0

#28 RichieP

RichieP

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 1350 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 16 sierpień 2011 - 02:24

Wiedzmin - Sapkowski
Lśnienie - King
  • 0

#29 Wulkaniczny

Wulkaniczny

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 3545 postów
Reputacja: 218
Bardzo dobra

Napisano 27 sierpień 2011 - 03:12

Jak już wszyscy zauważyliście jeśli chodzi o Fantasy to Czytamy Polską Fantastykę poczynając od znanego każdemu "Wiedźmina" A. Sapkowskiego poprzez trochę kontrowersyjnego "Jakuba Wędrowycza" A. Pillipiuka do innej (czy lepszej?) rzeczywistości dla każdego "Inkwizotora" J. Piekary! Oprócz tego mamy historyczne opowieści j. Komudy, nietuzinkowego J. Dukaja, delikatną E. Białołęcką, mitycznego miksa możemy też znaleźć u "Kłamcy" J. Ćwieka. Chyba, że lubicie pogranicza, wtedy "Owen Yeates" EuGeniusza Dębskiego powiniem wam sprawić odrobinę radochy, lub pogranicza anielsko-demoniczne u M.J. Kossakowskiej będą waszymi ulubionymi książkami?
Mógł bym tak długo, ale wybór jest duży, na początek polecam kupić dowolną antologię i sprawdzić który styl pisania wam odpowiada.

Pozdrawiam

• 0