Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy jest sposób na uniknięcie mandatu za złe parkowanie z innego miasta?

innego mandatu miasta parkowanie uniknięcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamans

kamans

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Reputacja: 18
Neutralna

Napisano 15 grudzień 2012 - 11:18

Pożyczyłem bratu samochód, a on pojechał nim do innego miasta i tam dostał mandat za złe parkowanie. Czy jest jakiś sposób by uniknąć płacenia za takie wykroczenie?
  • 0

#2 cross099

cross099

Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 2028 postów
Reputacja: 682
Bardzo dobra

Napisano 15 grudzień 2012 - 09:24

Sam nie musisz za to płacić. Powiedz tylko jak ten mandat został wystawiony? Na rejestrację czy policja go złapała na gorącym uczynku? Chcesz żebyś to ty nie płacił czy ogólnie. Bo jeśli tylko ty a twojego brata złapała policja na gorącym uczynku to nie ma problemu a jeśli nie to po prostu można to udowodnić. Zdjęć czy to ty jechałeś i zaparkowałeś nie ma.
  • 0

#3 zibi22

zibi22

Cheated

• VIP
  • PipPipPip
  • 4061 postów
Reputacja: 2531
Świetna

Napisano 23 grudzień 2012 - 12:47

Sam nie musisz za to płacić. Powiedz tylko jak ten mandat został wystawiony? Na rejestrację czy policja go złapała na gorącym uczynku? Chcesz żebyś to ty nie płacił czy ogólnie. Bo jeśli tylko ty a twojego brata złapała policja na gorącym uczynku to nie ma problemu a jeśli nie to po prostu można to udowodnić. Zdjęć czy to ty jechałeś i zaparkowałeś nie ma.

Ty to poważnie mówisz?
  • 0

#4 xjaponczykx

xjaponczykx

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 9 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 30 grudzień 2012 - 10:03

Jak nie chcesz zapłacić Twoja wola, jednak mandat i tak zostanie ściągnięty albo przez komornika lub z podatku jeżeli masz odliczenia.
Jeszcze dopłacisz % za każdy dzień zwłok. Jeżeli brat nie potrafi zaparkować samochodu należy Mu odebrać prawo jazdy żeby nie narażał rodziny na zbędne koszta :lol:
  • 0

#5 promotorka

promotorka

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Neutralna

Napisano 05 styczeń 2013 - 03:36

Nie unikniesz kary, nawet jak będziesz kręcić, że ktoś inny zaparkował, zabrał Ci auto i nie byłeś świadomy to:
1. od razu będzie widać, że kręcisz i jesteś winny Ty lub inna osoba, o której wiesz, że zaparkowała to auto;
2. widełki mandatu powędrują w górę i zamiast zapłacić 100 zł, zapłacisz może 200 zł?

Lepiej wyjaśnić jak najszybciej i zapłacić, niż później być ciąganym przez policję/komornika, a w najgorszym przypadku sąd. Wtedy mogą Ci jeszcze dowalić koszty prowadzenia Twojej/brata sprawy.
  • 0

#6 behemotekk

behemotekk

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 12 styczeń 2013 - 11:12

Mandat za parkowanie jest wystawiany na auto nie na użytkownika (brak punktów za to chyba jest). Ja dostałem mandat za parkowanie w Katowicach stojąc jak kilkanaście innych aut na parkingu. Niestety obca rejestracja zrobiła swoje. Tylko ja miałem za wycieraczką powitalny bilecik. Ponieważ stałem na parkingu i nie rozumiałem wykroczenia pojechałem na komendę w Katowicach wyjaśnić sprawę. Na miejscu niemiły policjant - sprowadzono tego, który wystawił mi mandat, wyjaśnił - że mam za długie auto i wystawało na ulicę a inne się mieściły. Jasne Octavia kombi to długie auto. Nie dało się z nim dyskutować, że inni też wystawali a wjeżdżanie na chodnik utrudniłoby poruszanie się pieszym. Mandat zapłaciłem ale Katowice omijam.
  • 0

#7 Railgun

Railgun

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 postów
Reputacja: 64
Dobra

Napisano 13 styczeń 2013 - 01:29

Najwyżej przeprowadzka za granicę na okres potrzebny do jego przedawnienia (3 lata od jego uprawomocnienia się).
  • 0

#8 krononi

krononi

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Neutralna

Napisano 09 luty 2013 - 04:59

Pójdź z pismem do straży miejskiej lub policji o zniżenie kwoty mandatu lub anulowanie nawet. Napisz, że masz ciężką sytuację, stałeś tylko chwile lub inne dobre uzasadnienie. Praktycznie zawsze działa
  • 0

#9 XRumerTest

XRumerTest

Świeżak

• Świeżak
  • PipPipPip
  • 327 postów
Neutralna

Napisano 09 styczeń 2018 - 05:07

Hello. And Bye.
  • 0