Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Modele z drewna

drewna modele

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 spiacakaroca

spiacakaroca

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 29 lipiec 2009 - 04:07

Próbuje swoich sił w budowie modelów drewnianych , dopiero zaczynam wiec nie mam żadnej fachowej wiedzy . Kiedyś w Internecie widziałem model Arki Noego , bardzo bym chciał zbudować podobny . Czy mógłby ktoś mi doradzić jak sie do tego zabrać ? Jak zdobyć projekt ( ten biblijny znam ) , jak się łączy poszczególne elementy. jakie kleje były by odpowiednie . Za wszystkie podpowiedzi był bym wdzięczny.
  • 0

#2 przemo14521

przemo14521

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Neutralna

Napisano 15 listopad 2009 - 05:25

wiec tak, na pewno musisz sobie poszukać do niego planów a z tych planów odczytać jak najlepiej to wszystko posklejać ale to później, najpierw musisz sobie załatwić trochę drewna (nie wiem jakie będzie użyte do konstrukcji ale pewnie sosnowe lub balsowe) uprzedzam! balsy jest teraz mało i nie jest tania, po drugie załatw sobie klej, polecam vicol najlepszy do klejenia drewna, po trzecie zaopatrz sie w nitrocelon, będzie Ci on również potrzebny aby zakonserwować drewno by nie wsiąkało wody, UWAGA uważaj żebyś nie celonował gdy klej schnie bo już wtedy nie wyschnie ;) celonuj bodajże 3 lub 4 razy (być może w planach będzie pisać, że zamiast nitrocelonu masz użyć jakiegoś lakieru lub impregnatu, też możesz to zastosować) PAMIĘTAJ celon jest gęsty więc musisz go trochę rozrobić z rozpuszczalnikiem nitro ;] na pewno też nie obejdzie sie bez papieru do szlifowania oraz czegoś do cięcia drewna ;P aha jeszcze jedno, żeby wygiąć drewno włóż je pod ciepła wodę i lekko naginaj :)

P.S.
celonowanie-pokrywanie drewna nitrocelonem
nitrocelon-mieszanka celonu i rozpuszczalnika nitro

Powodzenia ;]
  • 0

#3 przemo14521

przemo14521

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Neutralna

Napisano 15 listopad 2009 - 05:32

sory nie doczytałem, że Ty tych planów nie masz i nie wiesz gdzie szukać :D "Szukajcie a znajdziecie" ;) na pewno pomocne będą Google niestety nie wiem gdzie takie plany można znaleźć ;/

P.S.
Jeśli Ci pomogłem przyznaj pkt. reputacji ;)
  • -1

#4 karrerra

karrerra

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 20
Dobra

Napisano 22 listopad 2009 - 04:24

Na początku najlepiej zacząć od gotowego drewnianego modelu. Będzie on posiadał instrukcje oraz części z odpowiedniego drewna. Nie są to może tanie rzeczy, ale przynajmniej masz pewność, że jest to przygotowane fachowo. Jak zrobisz choćby najprostszy i najmniejszy model, będziesz wiedział na co uważać, jak obchodzić się z drewnem i co Ci będzie potrzebne.
Modele możesz kupić w sklepach internetowych oraz na allegro.
  • 0

#5 Panpawlik

Panpawlik

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 16 styczeń 2011 - 05:49

Sam się bawię w modelarstwo okrętowe i ponad vikol przekladam np Super Wood f-my Bison,ktory w przeciwieństwie do vikolu jest mocniejszy i szybciej schnie.Vikol jest dobry do prac introligatorskich.Można też używać klejów nitrocelulozowych,które bardzo szybko schną lecz niestety posiadają silny zapach w czasie używania i schnięcia.Do drobnych detali to można używać klejów typu "Kropelka" lub "Super Glu"
  • 0

#6 Miet42

Miet42

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 16 luty 2011 - 01:56

Jest takie modelarskie forum "KOGA" na którym znajdziesz wiele ciekawych informacji dotyczących budowy modeli.

link ; Start - Koga Portal

Dla zaczynających przygodę z modelarstwem polecamy budowę papierowo- fornirowej dżonki. Nie jest skomplikowana a po starannym wykonaniu prezentuje się BARDZO DOBRZE !!! Jest wiele tematów w których znajdziesz odpowiedzi na pytania a i koledzy chętnie pomogą. Polecam
  • 0