Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Co polecacie

polecacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysiek_pank

krzysiek_pank

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 2273 postów
Reputacja: 466
Bardzo dobra

Napisano 09 grudzień 2008 - 09:26

Hej. Mam zamiar kupić sobie plastikowy model czołgu skala 1:35 ale nie wiem jaka firma robi dobre repliki. Chodzi o wiernośc z oryginałem.
  • 0

#2 krzysiek_pank

krzysiek_pank

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 2273 postów
Reputacja: 466
Bardzo dobra

Napisano 27 grudzień 2008 - 08:24

refresh
  • 0

#3 M_L

M_L

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów
Reputacja: 21
Dobra

Napisano 29 grudzień 2008 - 03:04

W skali 1:35 to właściwie większość jest przynajmniej przyzwoita. To są dość drogie rzeczy, więc Chińczykom nie opłaca się robić tandety, bo nikt by tego nie kupił.
Wszystko zależy od tego, ile chcesz wydać. Najtańsza opcja to jakieś lekkie czołgi RPMu albo Mirage. Dobre na początek, można się zorientować co i jak. Jeśli interesuje cię radziecki sprzęt, to poszukaj Zvezdy. T34, T72, czy KV1 można spokojnie dostać w okolicach 50zł. W miarę niedrogie powinny być też modele Academy (aczkolwiek nie wiem jak to jest z ich jakością, zdaje się, że starsze egzemplarze były różne pod tym względem). Spokojnie też można polecić firmy Italeri, HobbyBoss, Dragon, Heller, Tamiya, czy Trumpeter. Wszyscy oni robią profesjonalne modele. Zresztą wejdź na stronę jakiegoś większego sklepu internetowego. Sprowadzają tam raczej porządne rzeczy, bo to drogie hobby i nikt przypadkowy nie szuka modeli w sieci. No i oczywiście fora modelarskie - prawdziwa kopalnia wiedzy. Z tym, że tam często piszą kompletni maniacy, dla których liczy się każda śrubka.

Warto też dodać, że jeśli zależy ci na maksymalnym realizmie, to i tak model prosto z pudełka, nawet najlepszy, pewnie nie wystarczy. Trzeba do tego dokupić jakieś akcesoria w rodzaju blaszek, elementów fototrawionych, żywicznych, jakieś dodatki w postaci kanistrów, worków, figurek. Albo nawet historie ze składaniem jednego czołgu z trzech różnych pudełek, bo jeden producent zrobił lufę za krótką, a drugi dał koła mocowane na 5 śrub zamiast na 7. ;)

Aha i jeszcze taka moja zupełnie prywatna uwaga. Dużo lepszy efekt można uzyskać odpowiednio malując nawet niezbyt dokładny model (byle czysto i starannie sklejony), niż klejąc drogi zestaw, ale dając ciała przy wykańczaniu go. Warto o tym pamiętać podczas zakupów.
  • 0

#4 grzro

grzro

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 20 luty 2009 - 05:40

Ja sklejam aktualnie rolls-royce phantom II i dla osób które zaczynają (czyli ja) jest bardzo fajny bo nie jest trudny ale są też momenty gdzie nie ma lekko:) w sam raz na początek
  • 0

#5 piterbe

piterbe

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 20 luty 2009 - 07:31

Witam
Na początek Italerii potem zdecydowanie Tamiya a najwyższa półka to Dragon, Traumpeter i ostanio Bronco ale wg mnie Dragon jest najlepszy zacznji jednak od czegoś tańszego np Italerii
Piotr
  • 0

#6 grwojo

grwojo

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 14 kwiecień 2010 - 02:33

Dragon dragon dragon i tylko on super jakość w miarę jasna instrukcja i bezproblemowe sklejanie. polecam.
grwojo
  • 0

#7 Sergiooo

Sergiooo

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2010 - 04:02

Dragon i Tamiya, ale na początek zacznij od czegoś tańszego(tak dla zapoznania się z tematem) zvezda,italeri
  • 0

#8 mroźnydziad

mroźnydziad

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 21 luty 2011 - 10:26

Na początek polecałbym coś z academy (bo są tanie, łatwo się skleja i całkiem przyjemnie). Np. M3 Stuart jest niezły na początek, nie jest duży, można spokojnie pomalować pędzlem. Rpm czy mirage to dla hardkorów :), jakość mierna, nie polecam na początek bo można się zniechęcić
  • 0

#9 Eskel86

Eskel86

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 23 kwiecień 2011 - 08:46

Witam. Trochę już w tej tematyce siedzę więc mam nadzieje że pomogę. Wspominasz o modelu zgodnym merytorycznie z rzeczywistymi. To jest największy problem modeli robionych nawet i przez Dragona czy Tamiye. Jest kilka świetnych ale i minimum 150zł trzeba zapłacić. Zdecydowanie najlepsze pod względem merytoryki są Panthery Dragona, zero stresów przy sklejaniu. Z Tamki polecam ich najnowsze produkty ISU-152 i BT-7 (świetne modele). King Tigery merytorycznie też są najlepsze ale aby wyglądały klasowo trzeba władować jakieś 300zł w dodatki. Wszelkie odmiany T-34 oraz SU z Dragona tez mogę polecić. Jeżeli chcesz wydać mniej to polecam Trumpetera, np. modele z serii KW, ładne wielkie kloce za 50-70zł, spasowanie bardzo dobre, merytoryka poprawna. Ale łatwiej będzie jak przy takich pytań po prostu podasz kwote jaka chcesz wydać i co Cię interesuje.
  • 0

#10 mroźnydziad

mroźnydziad

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 12 lipiec 2011 - 12:42

Wiadomo, Dragony i Tamiya to praktycznie samoskładalne modele, świetne spasowanie itd. Ale nie każdy ma na tyle pieniędzy, ja na pierwszy model jednak wybrałbym Academy albo nawet Italeri, jak coś nie wyjdzie to mniej żal wydanych pieniędzy i można poćwiczyć.
  • 0