Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Podwyższenie wieku emerytalnego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vetka

Vetka

VIP

• VIP
  • PipPipPip
  • 504 postów
Reputacja: 1502
Świetna

Napisano 29 marzec 2012 - 06:32

Koalicja PO-PSL zawarła kompromis ws. wydłużenia wieku emerytalnego. Dla obu płci ma on wynosić 67 lat; na emeryturę częściową będą mogły przejść kobiety w wieku 62 lat i mężczyźni w wieku 65 lat; emerytura częściowa będzie wynosiła 50 proc. wypracowanego uposażenia.

Fragment artykułu znajdującego się tutaj:

http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,Tusk-i-Pawlak-odslaniaja-szczegoly-porozumienia-ws-emerytow,wid,14372228,wiadomosc.html?ticaid=1e2db&_ticrsn=5

Jakie jest Wasze nastawienie drodzy Precylowicze do podwyższenia wieku emerytalnego? Czy gra jest warta świeczki? Co z tego, że obiecana nam zostanie większa emerytura, skoro możemy jej nie dożyć? Uważacie, że to dobry pomysł? Czekam na opinie :)
  • 1

#2 Diabeł

Diabeł

VIP

• VIP
  • PipPipPip
  • 501 postów
Reputacja: 1714
Świetna

Napisano 29 marzec 2012 - 08:11

Po skończeniu 65 lat (których zapewne nie dożyje) dostane tylko 50% a jak przepracuje dodatkowe dwa to dostane 100%- przecież to jest chore!
  • 0

#3 merkaba12

merkaba12

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
Reputacja: 85
Dobra

Napisano 08 kwiecień 2012 - 01:55

pracować na umowę zlecenie a dogadać się z pracodawca żeby zamiast na ZUS to nam wypłacał
RZĄD zabiera ponad 50% wypłaty.
podczas okupacji hitlerowskiej zabierał nam jedynie 33%.
a w średniowieczu to tylko 10% było zabierane dla państwa
  • 0

#4 waskos

waskos

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 4401 postów
Reputacja: 1900
Świetna

Napisano 10 kwiecień 2012 - 11:58

moje zdanie to
nie pracowac na etacie i zakładać własną działalność wtedy sam decydujesz kiedy chcesz przejsc na emeryture

Super pomysł:lol:! Przecież będąc na etacie możesz od jutra nie iść do pracy i będziesz na emeryturze. To żenujące, że ludzie nie mają pojęcia o czym piszą. Przecież bez względu na to czy pracujesz na etacie, czy masz działalność, to ZUS będzie Ci wypłacał emeryturę po osiągnięciu odpowiedniego wieku. Ja tym złodziejom płacę prawie 1000zł miesięcznie a emeryturę będę miał 1200.

pracować na umowę zlecenie a dogadać się z pracodawca żeby zamiast na ZUS to nam wypłacał
RZĄD zabiera ponad 50% wypłaty.(...)

Kolejny genialny pomysł. Przecież płacenie składki emerytalnej jest w tym chorym kraju obowiązkowe, powiedz który pracodawca pójdzie na taki układ, a jak ZUS Cię wymaca, że nie płacisz składek to się nie wygrzebiesz z długów do końca życia. Chory jest system i kolejne rządy SLD, PIS, PO, że nie chcą i boją się ruszyć tego durnego, pieniądzożernego kolosa jakim jest ZUS, ba Tusk nawet nie wzdrygnął się, kradnąc w imieniu Państwa nasze pieniądze z OFE. Reforma emerytalna jest niezbędna, ponieważ co raz dłużej żyjemy, potrzebne jest wydłużenie okresu składkowego. Tyle, że to co robi Tusk ze swoimi kundlami, nie można nazwać reformą! Normalnym ludziom wydłuża się okres składkowy (czytaj obowiązek pracy) 1.utrzymując jednocześnie chore przywileje policjantom, wojsku i SW, 2.wchodząc do doopy rolnikom (70zł miesięcznie, ja płacę jako działalność gospodarcza prawie 1000zł miesięcznie),3. płacąc składki a później emerytury z naszych podatków księżom. Reforma jest konieczna ale nie w chorym wydaniu Tuska. Zlikwidować ZUS powołąć w to miejsce małą instytucję zarządzającą składkami i wypłacającą emerytury, bez podniebnych pałaców, przywileje emerytalne utzrymać tylko ciężko pracującym, górnikom, hutnikom, odebraćchore przywileje psom, mundurowym, czarnuchom i gleborylcom, bo im się nie należą. Ot i cała moja filozofia na ten temat.
  • 0

#5 zuziik

zuziik

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 11 kwiecień 2012 - 08:20

a ja uważam że przechodzenie na emeryturę powinno byc uzależnione od ilości przepracowanych lat i większość zawodów nie powinna mieć żadnych przywilejów co do długości pracy
  • 0

#6 centuś

centuś

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów
Reputacja: 18
Neutralna

Napisano 12 kwiecień 2012 - 07:08

Pomysł całkowicie chory pracy brak dla młodych.Do czego w większości nadaje się człowiek w wieku 65 lat.
PSL za tą koalicję będzie miało umorzony dług.W tym chorym kraju głupota goni głupotę.
Ile jeszcze wytrzymamy eksperymentów na narodzie.
  • 0

#7 Boss91

Boss91

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 904 postów
Reputacja: 705
Bardzo dobra

Napisano 12 kwiecień 2012 - 09:34

Wisi mi to, nie mam zamiaru dożyć nawet 50-tki.

A system nie ma najmniejszego sensu bo żeby działał na każdego emeryta musi pracować ponad 1 osoba co oznacza mniej więcej tyle - społeczeństwo musi się powiększać.
Pomijając wiele kwestii typu - wychowanie kosztuje, itp.
Zakładając że mamy cały czas dodatni przyrost naturalny i załóżmy że co pokolenie liczba mieszkańców się podwaja - jak długo taki system może działać?
Po prostu głupota, ten system prędzej czy później padnie i możemy pracować kilkadziesiąt lat a jak przyjdzie co do czego państwo ogłosi bankructwo i emerytur nie będzie wcale.

Jest jedno proste rozwiązanie - niech każdy sam oszczędza na swoją emeryturę i tyle, niech sam inwestuje swoje oszczędności.
Tylko że przez ten chory system nie można tego zrobić bo musimy harować na obecnych emerytów i armię urzędników.
  • 0

#8 waskos

waskos

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 4401 postów
Reputacja: 1900
Świetna

Napisano 12 kwiecień 2012 - 12:35

Wisi mi to, nie mam zamiaru dożyć nawet 50-tki.

A system nie ma najmniejszego sensu bo żeby działał na każdego emeryta musi pracować ponad 1 osoba co oznacza mniej więcej tyle - społeczeństwo musi się powiększać.
Pomijając wiele kwestii typu - wychowanie kosztuje, itp.
Zakładając że mamy cały czas dodatni przyrost naturalny i załóżmy że co pokolenie liczba mieszkańców się podwaja - jak długo taki system może działać?
Po prostu głupota, ten system prędzej czy później padnie i możemy pracować kilkadziesiąt lat a jak przyjdzie co do czego państwo ogłosi bankructwo i emerytur nie będzie wcale.

Jest jedno proste rozwiązanie - niech każdy sam oszczędza na swoją emeryturę i tyle, niech sam inwestuje swoje oszczędności.
Tylko że przez ten chory system nie można tego zrobić bo musimy harować na obecnych emerytów i armię urzędników.

Po pierwsze, błąd w założeniu. Dziś Ci się wydaje, że nie chcesz dożyć 50, a jak zbliżysz się do tego wieku to co? Po drugie, moim zdaniem nie da się zabezpieczyć emerytur na zasadzie odkładania, czy nawet inwestowania konkretnej kwoty. System emerytalny niestety ale musi być oparty na składkach. Jest to brutalne ale inaczej się nie da, system emerytalny musi się opierać na tym, że jakaś część ludzi płaci składki i nie dożywa emerytur. Już to uzasadniam. Załóżmy, że będziemy żyć na emeryturze 13 lat czyli do 80tki co dziś jest już normalne a za 30 lat będzie jeszcze bardziej realne, bo żyjemy coraz dłużej. Kolejne założenie, to okres produkcyjny 47 lat. W ciągu 47 lat musisz sobie odłożyć kwotę na w miarę godne przeżycie. 13 lat x powiedzmy 2000zł daje 312000. Tę kwotę musisz uzbierać w ciągu 47 lat czyli miesięcznie musiałbyś odłożyć 554 zł to by jeszcze nie było tak źle ale musisz zapłacić podatek, NFZ NW i inne. A co będzie jak sobie pożyjesz np do 90tki? Nie możesz dokładnie przewidzieć ile lat będziesz żył. Pamiętając, że żyjemy w chorym i złodziejskim państwie, nie zakładam bynajmniej, że będzie coraz lepiej, więc obciążenie miesięczne to jakieś 1500zł. Reasumując, jest to realne co proponujesz ale w tym kraju raczej niemożliwe. Jeszcze raz chcę podkreślić, że jest to moje subiektywne zdanie, głos w dyskusji.
  • 0

#9 Elixia

Elixia

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
Reputacja: 131
Dobra

Napisano 12 kwiecień 2012 - 11:00

Ech brak mi słów co się ostatnio w naszym kraju wyprawia, co nasz rząd wyprawia... Przecież niektórzy ludzie w tym wieku już się nie będą nadawać do pracy... Taka prawda, choroby, a co najważniejsze wiek powoduje już pewne braki. Wiadomo, że takie osoby nie będą już pracować równie wydajnie co młodzi..
  • 0

#10 BlinkDog

BlinkDog

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 85 postów
Neutralna

Napisano 13 kwiecień 2012 - 12:13

moje zdanie jest takie że trzeba uciekać z tego kraju jak najprędzej
  • 0

#11 Ramiko

Ramiko

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Reputacja: 101
Dobra

Napisano 22 kwiecień 2012 - 11:08

moje zdanie jest takie że trzeba uciekać z tego kraju jak najprędzej

Nie! To nie jest czas na ucieczkę. Powoli dochodzimy do czasu kiedy powinniśmy zacząć klepać kosy i stawiać je na sztorc. Ile jeszcze ten naród wytrzyma? Czy telewizja już ludzi całkowicie odmóżdżyła ? Czy ludzie nie widzą, że rządy ostatnich lat- nie ważne, czy czerwone czy prawicowe czy też "demokratyczne"- zarzynają nas i obdzierają ze skóry? Śmiejemy się z Korwina Mikke, ale czy nie jest prawdą, że "za okupanta podatki były trzykrotnie niższe niż teraz"? Lata nieudanych "reform" - edukacyjnej, z idiotycznym utworzeniem gimnazjów; służby zdrowia, gdzie w kolejce do lekarza ludzie czekają po kilka lat na operację jeśli nie stać ich by za nią zapłacić;wreszcie- emerytalna. Media krzyczą o tym, że w Norwegii chcą podnieść wiek emerytalny do 70. Ale jaki tam jest poziom opieki medycznej, szkolnictwa i opieki socjalnej- to już "morda w kubeł". Francja podniosła wiek emerytalny-tak ku**a- do 62 lat...Kiedyś popularne było hasło-"Telewizja kłamie". Kłamie, kłamała i będzie kłamać.
W 1976 roku- gdy partia podniosła ceny cukru i innych artykułów konsumpcyjnych doszło do fali strajków i protestów- "wydarzeń czerwcowych". A my mamy klapki na oczach i idziemy potulni jak owce . Niesiemy "demokrację" i wspieramy walkę o nią na Białorusi, a sami dusimy się tą "wolnością" . Nie wiem, czy kiedykolwiek ten naród się obudzi i przestanie myśleć jedynie w kontekście "chleba i igrzysk". Podejrzewam, że ja tego, podobnie jak i głodowej emerytury nie doczekam. Ostatnie 20 lat żeśmy zmarnowali dając się nachapać "kolesiom" partyjnym i kościelnym , włażąc w tyłek każdemu i nadstawiając własną dupę do bicia na nieswoich wojnach. Gdybyśmy tylko potrafili się mądrze rządzić...Pozostaje nadzieja, ze jeszcze się opamiętamy. Nadzieja umiera ostatnia.
  • 0

#12 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1800 postów
Reputacja: 1254
Świetna

Napisano 22 kwiecień 2012 - 05:06

chory system,chore pomysły ,szukają w ten sposób środków na świadczenia,jakoś trudno wyobrazic sobie w tym wieku pracującego kelnera,fryzjera czy pielęgniarkę przy łóżku chorego.No ale w naszym państwie wszystko jest możliwe,i niewiele potrafi mnie zaskoczyc,
  • 0

#13 Ramiko

Ramiko

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Dobra

Napisano 22 kwiecień 2012 - 05:46

chory system,chore pomysły ,szukają w ten sposób środków na świadczenia,jakoś trudno wyobrazic sobie w tym wieku pracującego kelnera,fryzjera czy pielęgniarkę przy łóżku chorego.No ale w naszym państwie wszystko jest możliwe,i niewiele potrafi mnie zaskoczyc,

67 letnia tancerka, nauczycielka (i to nie tylko WF), wychowawca w domu poprawczym, wychowawca w zakładzie karnym...To dopiero początek. Przecież podniesienie wieku emerytalnego nic nie da obywatelowi, podobnie jak obniżenie wieku obowiązku szkolnego.Nie będziemy mieć większej emerytury. Jedynie nasze państwo będzie nas dłużej okradać. Podnoszenie akcyzy za paliwo, opłaty viatol dla wszystkich kierowców to nasza rzeczywistość i najbliższa przyszłość. I na co idą te pieniądze? Na budowę dróg, oświatę i służbę zdrowia? Skąd! Na tablety dla posłów, na podwyżki ich diet, na milionowe premie dla prezesów państwowych spółek i karierowiczów wszelkiej maści.
PSL "wywalczył" możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę ale z mniejszymi świadczeniami? Śmiech na sali. Za 400 zł emerytury na pewno się utrzymamy... Ponoć nie stać nas na utrzymywanie "przywilejów" pracowniczych. To może by wreszcie skończyć z poselskimi emeryturami? Zlikwidować szpitale MSW i nikomu niepotrzebny senat? Stać nas na utrzymywanie setek posłów z ich biurami ale nie stać nas na wyposażenie szpitali. Gdyby nie Owsiak i coroczna zrzutka narodu to byśmy mieli 50% umieralność noworodków- jak za króla Ćwieczka.
Może by tak ograniczyć liczbę posłów o połowę i wprowadzić model Szwajcarski? Tam za bycie posłem nie otrzymuje się pieniędzy. Nikt dupy nie wozi limuzynami i nie zatrudnia w biurze bliższej i dalszej rodziny z pociotkami. Mam nieodparte wrażenie, że gdyby zlikwidować przywileje poselskie to nasze "reformy" były by bardziej przemyślane. Gdyby poseł musiał czekać rok na operację łękotki, woził się własnym autem płacąc za paliwo z własnej kieszeni i posyłał dzieci do szkoły w naszym kraju a nie w USA, to sytuacja w służbie zdrowia, oświacie i infrastrukturze była by o niebo lepsza.
A my jak na razie pozwalamy władzy na wszystko. 100% wzrost cen paliwa, gazu, prądu, akcyzy na papierosy, alkohol, podręczniki do szkól. Nie mam pojęcia co jest z tym pokoleniem nie tak. Ktoś nam wmówił, że "tak trzeba", że to dla "naszego dobra" , że "naszym wnukom będzie się żyć lepiej". A to wszytko gówno prawda. Będziemy wegetować jak bydło, oddając 99 % "elitom". Ojczyznę trzeba kochać i szanować, ale każdego dnia staje się to co raz trudniejsze.
  • 1

#14 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Reputacja: 299
Bardzo dobra

Napisano 23 kwiecień 2012 - 09:57

Rząd poszedł trochę po łatwiźnie, zamiast skupić się na socjalce dla młodych, to zawsze emerytów się wykorzystuje w trudnych sytuacjach finansowych, bo to i tak do piachu pójdą. Taka forma wdzięczności za przepracowanie wielu lat. Polityka rodzinna u nas ubolewa. Zrobiliby coś, by młodzi chętnie zakładali rodziny. W Wielkiej Brytanii mnóstwo Polek leży na porodówkach, z tego co mówili w Polonia24. Pewnie można by było uniknąć tego, gdyby zachęcić Polaków do powrotu, a nie, że połowa jest za granicą. To jest pewnie ten efekt "aby sobie, walić społeczeństwo". Może trzeba by było zlikwidować umowy śmieciowe, nieco zmniejszyć podatek, by pracodawcy chętniej przyjmowali do pracy, lepiej mniejsze składki, ale płacić "hurtowo", niż w ogóle. Wyszłoby na to samo, a może i więcej by wpadało do skarbu państwa. Coraz bardziej twierdzę, i pewnie nie tylko ja, że w tym kraju na prawdę nie ma przyszłości. Polska to wspaniała "zielona wyspa", tylko że kosztem obywateli. U nas praktykuje się niewolnictwo prawie że. Odwali człowiek pańszczyznę, i ma za to ochłapy. Chyba mnie już nic w tym kraju nie zaskoczy, ustawy uchwala się za plecami obywateli, twierdząc, ze to dla naszego dobra. Mentalnie panuje u nas PRL, załatw coś w urzędzie to szału można dostać (niech jeszcze przy wejściu mówią w urzędach słynne "czego chce?!"). Nie wiem czemu nie zrobili czystki ze starymi komuchami. Znam takie przypadki, że starym zagorzałym partyjniakom żyje się dzisiaj lepiej, bo mają dojścia. W Niemczech po wojnie dawno się rozprawiono z nazistami. Kto należał do partii nie miał prawa być na wysokim stanowisku. W rządzie nie powinno być nikogo starszego, bo my udajemy demokrację tak na prawdę. Staży komuniści bawiący się w demokratów. Ciekawe ile czasu będzie trzeba, by mentalność w Polsce się zmieniła. Jeden drugiego podpierdziela i co rządowe to niczyje czyli można brać. A kiedy będzie "stanowimy społeczeństwo i co rządowe to nasze wspólne i musimy o to dbać". PRLowskich przyzwyczajeń uczymy się od starszych - rodziców, znajomych i to nam tkwi jak zaraza. Mój znajomy - Hiszpan mówił mi, że Polacy są dziwni (pewnie sami tą dziwność widzimy) zakompleksieni, egoistyczni - jak wściekłe psy rzucamy się sobie do gardeł.
  • 0

#15 Ramiko

Ramiko

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Dobra

Napisano 23 kwiecień 2012 - 11:34

Rząd poszedł trochę po łatwiźnie, zamiast skupić się na socjalce dla młodych, to zawsze emerytów się wykorzystuje w trudnych sytuacjach finansowych, bo to i tak do piachu pójdą. Taka forma wdzięczności za przepracowanie wielu lat. Polityka rodzinna u nas ubolewa.

Polityki prorodzinnej u nas nie ma. Polikwidowano ulgi, bo "państwa na nie nie stać". Zamiast postawić na edukację- zamyka się szkoły. Na miejsce w żłobku czy w przedszkolu nie ma co liczyć, a na płacenie minimum 500 zł miesięcznie za przedszkole ludzi nie stać. Stworzono na nowo gimnazja, zapominając, że przez 80 lat czas nie stał w miejscu i powrót do tradycji nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Nigdy nie było takiej patologii wśród młodzieży jak od czasu powstania gimnazjów. Ale przecież "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"...
Polska "zielona wyspa" to kit wciskany nam przez rząd, ponieważ Polacy napędzają koniunkturę nie tworząc nowych miejsc pracy a wydając pieniądze. Kupujemy na potęgę zadłużając się do całkowitego zubożenia. Naród zachłysnął się konsumpcją, a produkcja leży. Przez ostatnie lata pod naszymi wspaniałymi rządami diabli wzięli nasz przemysł wydobywczy- kopalnie pozamykano jako nierentowne. Te same kopalnie, wykupione za bezcen otwierane są teraz ponownie...Hutnictwo leży, stocznie- padły, oświata- leży i kwiczy . Poziom uczelni zdewaluowano do poziomu co najwyżej szkoły średniej, powodując to,że teraz na "stanowisko" "konserwatora powierzchni płaskich" (sprzątaczki) aplikują magistrzy...Jeszcze 80 lat temu gdy ktoś miał maturę- był kimś. Teraz mając kilka fakultetów jest się nikim. Przez 20 lat nie potrafiono otworzyć drogi do zawodów prawniczych, nie potrafiono zreformować służb mundurowych. Zamiast ułatwiać prowadzenie firm, upraszczać przepisy budowlane, zmniejszać liczbę urzędników- tworzy się nowe, nikomu nie potrzebne resorty, w których na stanowiskach siedzą "krewni i znajomi" pobierający milionowe premie.
Czy to nie zakrawa na kpinę, że wybudowana za III rzeszy "Hitler-Strasse" wytrzymała 80 lat (i pewnie wytrzyma drugie tyle), a my przez 20 nie dorobiliśmy się autostrad? I my chcemy budować elektrownie atomowe? Śmiech na sali. Budujmy, uruchamiajmy! Będziemy już nie "zieloną wyspą", a "drugą Japonią"...Inwestujemy w technologie które jak na razie nas przerastają, a nie potrafimy wybudować infrastruktury kolejowej...Ale za to chwalebnie walczymy i giniemy na frontach parę tysięcy kilometrów od naszych granic.Czy naprawdę zamiast wyposażyć porządnie w sprzęt policję, straż pożarną , służbę zdrowia musimy wydawać pieniądze i posyłać żołnierzy na nie nasze wojny? Co nam dała wojna w Iraku? Co mamy z udziału w wojnie w Afganistanie? Honor i poległych...Ku**a mać! Amerykanie rozkręcają wojnami swój przemysł, niosąc wszystkim, którzy chcą tego lub nie "amerykański styl życia". My zamiast starać się o jak najlepsze stosunki z sąsiadami -włazimy przez 20 lat bez mydła "wielkiemu bratu". Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak dobrych relacji z Niemcami- prawda!, ale też nigdy nie byliśmy w tak złych stosunkach z Litwą, Ukrainą, Białorusią, Rosją...Naszą polityką zagraniczną nie kierują specjaliści...kierują partyjni kolesie.
Jeśli czegoś nie zrobimy za 20 lat Polska będzie krajem nędzy społecznej. Krajem z gettami, dzielnicami biedoty i slamsami. Zapatrzyliśmy się na kapitalizm, ale niestety czerpiemy z najgorszych-amerykańskich wzorców. Zamiast postawić tak jak Norwegowie- na oświatę, na edukację, na stwarzanie warunków godnego życia obywatelom- my tworzymy państwo nędzy i przepaści społecznej. Już dwa razy społeczeństwo zostało w "majestacie prawa" przez państwo okradzione- pierwszy raz przy okazji denominacji, drugi raz za Olszewskiego (słynne "Rząd wie...") . Teraz jesteśmy łupieni po raz kolejny. Ciekawe, ile jeszcze wytrzymamy. Ciekawe co "przeleje czarę"
  • 0

#16 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 23 kwiecień 2012 - 01:59

co racja to racja. A najbardziej dziwi mnie i przeraża obojętność Polaków na to co się dzieje. Plują nam w twarz a my mówimy, że to deszcz pada. Gdzie indziej pewnie dawno by coś z tym zrobili. Jedynie na acta Polacy mocno się oburzyli, ale dlaczego nie na to, że do garnka nie ma za wiele co włożyć - chyba sprawa ogromnej wagi. Internet ważniejszy niż godne życie? Mają chyba na nas sposób i zawsze się w to dajemy nabrać. Dajcie łącze, obywatel nie będzie sprawiał problemu a my będziemy dalej bez ich wiedzy tworzyć głupie ustawy, bardziej wkręcające obywateli w nędze. Może takie było założenie UE - pozwólmy Polsce wstąpić do nas, będziemy mieli tanie siły robocze. Polityka premiera polega tylko na podlizywaniu się zachodowi, pewnie ma w tym ogromne zyski - może będzie chciał pracować po swojej kadencji w NATO albo parlamencie europejskim. Ciągle też ten sam schemat - jak jest jakaś ważna sprawa dotycząca obywateli, to puszcza się w mediach kaczkę dziennikarską, albo wywyższa się jakieś dramatyczne zdarzenie, by odwrócić uwagę Polaków. Im dłużej będzie się to nagłaśniać tym lepiej, bo wtedy ma się czas na uchwalenie ustawy i tu nagle(!!!) - podwyższenie wieku emerytalnego, podatków, zniesienie ulg wszelakich. Jakiś imbecylizm - siłą polskiej gospodarki powinno być to, że nie jesteśmy w strefie euro. Inwestycje w naszym kraju powinny przyciągać zagranicznych inwestorów, to tworzyłoby więcej miejsc pracy. A tu cisza. Jak już mamy być niewolnikami to we własnym kraju. Jak kiedyś powiedziałem Niemce ile wynosi najniższa krajowa w Euro w Polsce to aż oczy wytrzeszczyła. Jesteśmy w UE a zarabiamy o ponad połowę mniej niż w innych krajach. Kryzys gospodarczy a Niemcy mają w planach rozbudowę kraju, 15, miliona wolnych miejsc pracy; kraje skandynawskie to wzór państwa opiekuńczego. Słyszałem, ze w Danii bezrobotnym pomaga się za wszelką cenę znaleźć pracę - nie że dostanie te 500 zł zasiłku, inwestują w człowieka, bo to zysk przecież dla państwa z jego podatków później. Sorry ale oni mają przecież Euro!!! Powinni bardziej odczuć kryzys niż my. Aż się nóż w kieszeni sam otwiera jak się o tym pomyśli. Zacznijmy oczekiwać od rządu konkretów i współpracy a nie tylko przyglądamy się temu cyrkowi, każdy powinien być rozliczany ostro ze swoich obietnic wyborczych.
  • 1

#17 Ramiko

Ramiko

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Dobra

Napisano 23 kwiecień 2012 - 05:11

co racja to racja. A najbardziej dziwi mnie i przeraża obojętność Polaków na to co się dzieje. Plują nam w twarz a my mówimy, że to deszcz pada. Gdzie indziej pewnie dawno by coś z tym zrobili. Jedynie na acta Polacy mocno się oburzyli, ale dlaczego nie na to, że do garnka nie ma za wiele co włożyć - chyba sprawa ogromnej wagi. Internet ważniejszy niż godne życie? Mają chyba na nas sposób i zawsze się w to dajemy nabrać. Dajcie łącze, obywatel nie będzie sprawiał problemu a my będziemy dalej bez ich wiedzy tworzyć głupie ustawy, bardziej wkręcające obywateli w nędze.

90% tych którzy protestowali przeciw ACTA nie robili tego z powodu obawy przed ograniczeniem wolności, czy wszechobecną inwigilacją. To nie oko "Wielkiego Brata" tak poruszyło masy.To był strach, że jak wejdzie ACTA - przyjdzie zapłacić, czy odpowiedzieć przed "organami ścigania" za wszystkie te pościągane pliki, programy ,filmy i muzykę.To nie było "budzenie się społeczeństwa obywatelskiego". Możemy nie mieć co żreć, byle by można było pograć w nowe gry za free. Chleba nie trzeba, igrzyska wystarczą. Ciekawe, czy gdyby ceny gier, muzyki, filmów kształtowały się na poziomie 20- 30 zł za sztukę sprawa ACTA odbiła by się takim echem w społeczeństwie...Nie wiem, ale wiem jedno- rząd zamiótł całą sprawę pod dywan. ACTA na chwilę wstrząsnęło politykami, zobaczyli, że przesadzili próbując odebrać narodowi jedyną rozrywkę jaka mu jeszcze została. Czy jednak coś to zmieniło? Czy pozbyliśmy się kłamliwych polityków? Nie, skąd. Pokajali się. postukali w piersi, poopowiadali,że "oni też ściągają z sieci"...Ten spektakl był żałosny, ale społeczeństwo jak dziecko we mgle pozwoliło wziąć się za rączkę i poprowadzić dalej...
Nikt po wyborach nie rozliczył ani poprzedniej, ani obecnej ekipy. Wygląda, na to, że można nam wmówić wszystko, obiecać cuda na kiju, krainę wiecznej szczęśliwości i patatające jednorożce. Zawsze znajdą się tacy, którzy to "kupią". Trzeba tylko rzucić parę dobrych haseł, to program partyjny, plan naprawy kraju , sensowny pomysł na reformy okazują się niepotrzebne. Kto by tak sobie takimi pierdołami głowę zawracał. Wystarczy naobiecywać- i tak nikt z tego nie rozliczy, a za cztery lata zapomną. Już raz obiecano nam po sto milionów...I gwiazdkę z nieba... Przypomina się stary kawał z czasów PZPR-u , kiedy to mówiono:" Jak Partia mówi,że czegoś nie da, to nie da, a jak obiecała że da, to OBIECAŁA".
Dajemy się od lat nabierać na obiecanki tym, którzy chcą tylko się nachapać. Sienkiewiczowska wizja Polski jako płaszcza szarpanego przez magnatów , byle by jak najwięcej dla siebie oderwać- jest stale sprawdzającym się proroctwem, obrazem wszystkich naszych rządów przez ostatnie 40 lat. Nie ma nikogo, kto by chciał zrobić coś dla tego nieszczęsnego kraju. Tylko prywata, afery i złodziejstwo. Teczki, korupcja i agent "Tomek"...Same zastępcze tematy, byle by zamydlić oczy narodowi, zafalandyzować rzeczywistość. My potrafimy pięknie przemawiać nad grobami i łączyć się w obliczu tragedii. Na chwilę. Bo jak mówił Piłsudski:" "Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy".
Majowy "cud" wejścia do Unii wychodzi nam wszystkim bokiem. Za chwilę będziemy płacić za przywileje greckich urzędników i opłacać włoskie emerytury. Nie ma u nas nikogo, kto przeciwstawił by się unii jak słowacki minister finansów, który stwierdził,że "Nie pozwoli by Słowacy płacili za wielokrotnie wyższe od słowackich emerytury Greków". A co zrobili nasi politycy? Skakali jak pieski by tylko wpuścić ich na "pokoje" strefy euro...Przecież wystarczy okraść emerytów, policjantów , nauczycieli, celników...Oni się nie będą burzyć, nie mają siły przebicia takiej jak górnicy. Z ich kieszeni można kraść ile się da. Porównałeś Niemiecką średnią krajową do naszej? Porównaj ich zarobki i ceny w sklepach, do naszych...Ceny mamy europejskie, a zarobki?
Na starość będziemy wegetować obserwując bogatych emerytów z Niemiec czy Grecji. Już przerażająca liczba ludzi co miesiąc staje przed wyborem- leki czy opłaty, leki czy jedzenie. Ale przecież rząd wie...Rząd finansuje Urzędy Pracy w których "zimują" tysiące nikomu niepotrzebnych urzędników, specjalistów od "poszukiwania pracy" dla rodziny i znajomych.
Po co mamy brać przykład z krajów skandynawskich? Przecież trzeba by się wtedy wykazać rzeczywistymi działaniami a nie obiecankami.
Młody Norweg idzie do przedszkola, w którym na jedno dziecko przypada dwóch opiekunów, gdzie angielski jest na poziomie konwersacji i uczy się go jak drugiego ojczystego języka. W szkole podstawowej zajęcia kończą się o 14.30 i nikt nie myśli o tym, ze nie stać go na podręczniki . W gimnazjum na zajęciach każde dziecko ma swój komputer, swoją kuchenkę (uczą się gotować) i nikt nie wymaga by cokolwiek przynosili na zajęcia z domu. Pracownia muzyczna oferuje instrument dla każdego dziecka...Bo w edukację się tam inwestuje. Bo jeśli ktoś tam traci pracę- dostaje kilka możliwości przekwalifikowania i to nie są kursy umiejętności niepotrzebnych na rynku pracy, ale umiejętności potrzebnych, na które jest zapotrzebowanie. A u nas? Albo nie ma możliwości zrobienia kursu, albo są to idiotyczne kursy zarządzania, obsługi komputera, sekretarek...Po co? Przecież nic taki kurs nie daje? Nie ma żadnej koordynacji pomiędzy edukacją a zapotrzebowaniem rynku pracy.
Dziś po raz kolejny podwyższono ceny przejazdu autostradami. A cóż nam obiecywano? Tanie i dobre autostrady...Ta...jak zwykle na obietnicach się skończyło.
Ciekawe, czy ktoś będzie to pamiętał przy kolejnej kampanii...Wątpię.
  • 0

#18 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 24 kwiecień 2012 - 03:26

wychodzi bałagan, że aż sił zaczyna brakować. UE nam pokaże niedługo pewnie na co ją stać. Nauczyliśmy się póki co od niej brać - a będzie trzeba oddawać. W jednym z reportaży było na temat ochrony środowiska w Polsce - jesteśmy 100 lat za murzynami, bo co z tego, że stoją kosze do segregacji i recyklingu jak i tak to wszystko idzie w jeden kubeł. Dowalą nam takie kary że będziemy kwiczeć i będziemy może jeszcze współdzielić los Grecji. Bierzemy od Unii, a zapomnieliśmy, ze mamy wobec niej również dużo zobowiązań prawnych. U nas wszystko robi się od dupy strony. Chcą kupować szybkie koleje a tory i w ogóle środki transportu są w opłakanym stanie. Ciekawe co by było, gdyby za spóźnienie wszyscy pasażerowie składali pozew zbiorowy. Byśmy chyba dorożkami jeździli - pewnie i tak by szybciej było :D A mamy do tego prawo - problem chyba też w tym, ze my nie znamy swoich praw obywatelskich, boimy się sądów, mimo, ze to my jesteśmy poszkodowani. Ja bym chętnie robił na takie opóźnienia skargi, bo to jest robienie z ludzi idiotów. Nie do pomyślenia w cywilizowanym świecie. Może gdyby pewne instytucje regularnie dostawały kary czy były kontrolowane to by się coś zmieniło. Bałagan spowodowany mentalnością - u nas aby na ostatnią chwilę i aby na odpier...., do tego jak nikt nie patrzy to tak zostawmy. Reporterzy muszą u nas bić niezłą kasę, bo jak do telewizji sprawy nie pokażesz, to nic nie załatwisz. Też chyba Polskie powiedzenie wszechczasów brzmiałoby "JAKOŚ TO BĘDZIE".
Co do autostrad to jest paradoks taki, płaci się na bramkach za przejazd za coś co jest budowane z naszych podatków:D Za moje pieniądze postawione a on jeszcze każą płacić. UE przyczepiła się już tego u nas, bo pobiera się za duże opłaty. Wyszło, że nie tylko płaci się, by poprawiać nawierzchnię ale również dla urzędników. To co oni na to, gdzie się dało zmniejszono opłatę, ale za to ma się w planach postawić więcej bramek.
  • 0

#19 Ramiko

Ramiko

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Dobra

Napisano 24 kwiecień 2012 - 07:33

Na burdel, korupcję i prywatę w naszym kraju można by narzekać latami. To "temat rzeka". Wracając jednak do istoty tematu, czyli podwyższenia wieku emerytalnego-przeszukując zasoby internetu znalazłem bardzo ciekawą myśl: "67 letni żołnierz musi mieć niezwykłą zdolność bojową :D Nawet podczas obrony Japonii w 1945 kiedy chciano powołać ponad połowę kobiet, rekrutowano mężczyzn zaledwie do 60 lat."

Można oczywiście w tonie tej wypowiedzi doszukiwać się sarkazmu, czy jadu ironii, ja jednak śmiem twierdzić,że w sumie to piękna idea- starcy umierający nie w domu, a w "boju", "na posterunku"...
Dla zobrazowania tej zbożnej i słusznej ze wszech miar idei wstawiam te fotografie- popatrzcie i przyzwyczajajcie się, za kilka lat to będzie standardowy obraz w naszym pięknym kraju, nad którym wschodzi "Słońce Peru".

Dołączona grafika
Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

#20 DadajlamaxD

DadajlamaxD

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Neutralna

Napisano 24 kwiecień 2012 - 07:58