Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Podwyższenie wieku emerytalnego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Reputacja: 299
Bardzo dobra

Napisano 22 maj 2012 - 04:25

dla mnie jest to też jednak niedopatrzenie rządu - nie koniecznie tego co jest teraz. Gdyby zadbano wcześniej o nowo powstające rodziny i pracę dla młodych zmiany nie musiały by być takie nagłe nie mówiąc, ze drastyczne. Ludzie chcą mieć dzieci - jestem o tym przekonany, ale nie ma jak bytu zapewnić to ludzie z tym zwlekają. Panowie i tak mają przechlapane, bo dla nich by się nic nie zmieniło - 2 latka dużo czy mało?? kobiety zaoszczędzono by jednak, wystarczyłoby, że podwyższano by wiek emerytalny stopniowo. Jak dla mnie poszły posły senatory po prostej linii. U nas to i tak już jest modne, że rząd zawsze "wyżywał się" na emerytach - no w końcu ile im tego życia zostało. Państwo nie pomoże - państwo zabierze, bo co państwowe to niczyje - powiedzonko z zeszłych wieków. Można brać garściami, ale może tylko ten, który ma do tego bliżej. Ile przecież pracy trzeba by było na zreformowanie funduszy socjalnych dla młodych małżeństw, noworodków, przedszkola, żłobki, szkoły. Funkcjonuje jakoś tam wg mnie na glinianych nogach, ale póki całkiem nie runie nikomu nie będzie się chciało tym zajmować. Rząd sam sobie dół wykopał - do tego z umowami śmieciowymi - koniunktura nie pójdzie w górę póki to ścierwo istnieje w rynku pracy - bo kredytu taka osoba nie weźmie - państwo podatku z tego wielkiego nie ma. Wydaje mi się, że tkwi w tym pewien paradoks - w dobie kryzysu trzeba wydawać, bo pieniądz rodzi pieniądz. Pytanie tylko jak we wszystkim jak to robić.
A w Polsce jest coś takiego, że pracodawcom daje się mnóstwo a o pracownikach się zapomina. W Niemczech z tego co słyszałem, pracownik jest tą główną gałęzią, bo to on napędza gospodarkę - produkuje, wytwarza, odprowadzane są podatki na wszystkich obywateli, pieniądz się kręci, bo tu kupi tam sprzeda. W Polsce pracodawca ma władzę bierze dużo daje mało. Chyba tu też chodzi o mentalność. I dziwne, ze państwo zapewnia mu ulgi a mimo to i tak nie daje zarobić innym tylko idzie po najniższych kosztach. Chyba że te udogodnienia to czysta teoria co bym się nie zdziwił. Każdy w końcu na kogoś pracuje.
  • 0

#42 jolka1111

jolka1111

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 22 maj 2012 - 05:19

A może ludzie zaczną o siebie dbać, więcej się ruszać,a mniej oglądać TV i w wieku 65 i 67 lat będą żywotnymi emerytami.
  • 0

#43 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Reputacja: 53
Dobra

Napisano 23 maj 2012 - 10:35

Politykom łatwo mówić że pracować do 67 roku życia, oni mogą ile chcą robić bo siedzą w sejmie a taki prosty człowiek to ma gorzej w znalezieniu pracy w wieku 60 lat
  • -1

#44 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1800 postów
Reputacja: 1254
Świetna

Napisano 23 maj 2012 - 06:34

nie tylko prosty,wykształcony też nie znajdzie,zauważyłam pewną prawidłowość młodym ludziom przestaje zależeć na wypracowaniu jakichkolwiek lat składkowych
  • 0

#45 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 23 maj 2012 - 09:29

nie tylko prosty,wykształcony też nie znajdzie,zauważyłam pewną prawidłowość młodym ludziom przestaje zależeć na wypracowaniu jakichkolwiek lat składkowych

Gdyż się nie za bardzo da. Ludzie mogą mieć setki fakultetów - piękne papierki, a i tak nie zostaną przyjęci do pracy, bo brak im doświadczenia. Tylko nie ma innej możliwości nabywania tego, jak zatrudnić się. I koło się zamyka.
  • 0

#46 waskos

waskos

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 4401 postów
Reputacja: 1900
Świetna

Napisano 25 maj 2012 - 05:07

A może ludzie zaczną o siebie dbać, więcej się ruszać,a mniej oglądać TV i w wieku 65 i 67 lat będą żywotnymi emerytami.

Chyba tylko po to by sprawniej po lekarzach biegać. POpaprańcy się już zatroszczą, by Polacy na emeryturze długo nie pożyli ze względu na brak środków do życia.
  • 0

#47 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 27 maj 2012 - 02:26

Już wykańczają. Ilu jest przecież emerytów, gdzie ma najniższą emeryturę i za to coś zjeść, opłaty i leki przede wszystkim.
  • 0

#48 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Reputacja: 150
Bardzo dobra

Napisano 28 listopad 2012 - 01:04

Jedna wielka obłuda, i chamstwo w państwie!
  • 1

#49 daniel002d

daniel002d

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 17 styczeń 2013 - 11:54

Tu rządzi ekonomia, a nie polityka. Niestety wiek trzeba podnieść...
  • 0

#50 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Bardzo dobra

Napisano 17 styczeń 2013 - 04:55

Co bo PO'wcy tak twierdzą! śmiech :lol:
  • 0

#51 Kcurek

Kcurek

Wielki pomocnik :)

• Banned
  • PipPipPip
  • 3255 postów
Reputacja: 1840
Świetna

Napisano 18 styczeń 2013 - 11:36

Nie no, z tego, co słyszałem, mądrzejsi od nich twierdzą, że to ekonomia zmusiła do tego kroku. Najprostszy przykład - popatrz na piramidę wiekową w Polsce. Coraz popularniejsze są modele rodziny 2+1 i jeszcze gorszy, 2+0, co powoduje, że społeczeństwo w Polsce staje się starzejące.
PS Jakby co - za podwyżką nie jestem, bo ona na dłuższą metę chyba jednak nic nie da, według mnie nie w tym kierunku powinny iść zmiany.
  • 0

#52 ToJam

ToJam

Precylowy Weteran

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 455 postów
Reputacja: 330
Bardzo dobra

Napisano 18 styczeń 2013 - 04:09

Najpierw to powinni objąć ubezpieczeniem społecznym wszelkie umowy zlecenia, o dzieło itp., oraz zlikwidować wcześniejsze emerytury dla mundurowych, górników itp.
  • 0

#53 Farciarz

Farciarz

Seven Pounds

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 731 postów
Reputacja: 232
Bardzo dobra

Napisano 27 styczeń 2013 - 06:39

Najpierw to powinni objąć ubezpieczeniem społecznym wszelkie umowy zlecenia, o dzieło itp., oraz zlikwidować wcześniejsze emerytury dla mundurowych, górników itp.

najpierw trzeba rozliczyć wszystkich złodziei w rządzie żeby następny wiedział co ich czeka za takie rządzenie.

wystarczy ograniczyć wydatki, podatek obniżyć do 15%, nie wpierdzielać się do gospodarki(wolny rynek) i gospodarka ruszy z kopyta, a bezrobocie będzie opisane tylko w podręcznikach do historii czy tam WOS-u. Z podniesieniem wieku emerytalnego jest tak, że przedłuży ono tylko czas naszego bankructwa(to tak jak np. Tusk "kazał" iść na studia bo to praca zawsze będzie po nich i godne wynagrodzenie, a tu co? młodzież została wpompowana na studia dzienne, bezrobocie nie wzrosło drastycznie, a teraz jest tak samo z wiekiem emerytalnym). Zresztą można sobie tak pisać latami.... ludzi mądrych jest %-towo znacznie mniej niż głupich i to powoduje, że co by się nie pisało to i tak to po społeczeństwie spływa. To co się dzieje teraz już było opisywane przez "tych mądrych" z 10 lat temu ale tak to nikogo niczego nie nauczyło. Lepiej się zaszczepić na świńską grypę, a politycy niech sobie wypłacą po 50 tysięcy żeby żyło się lepiej... wszystkim.

Użytkownik Farciarz edytował ten post 27 styczeń 2013 - 06:42

• 0

#54 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Bardzo dobra

Napisano 24 luty 2013 - 05:38

Na całe szczęście cieszę się z tego, że gdy Prawo i Sprawiedliwość lub Solidarna Polska obejmie władzę, od razu zniesie chore 67.
  • 0

#55 ToJam

ToJam

Precylowy Weteran

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 455 postów
Reputacja: 330
Bardzo dobra

Napisano 27 kwiecień 2013 - 09:07

Na całe szczęście cieszę się z tego, że gdy Prawo i Sprawiedliwość lub Solidarna Polska obejmie władzę, od razu zniesie chore 67.

I podniosą składkę emerytalną.
  • 0

#56 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Reputacja: 53
Dobra

Napisano 18 październik 2014 - 09:48

Każdy tak może powiedzieć żeby tylko dorwać się do władzy. A co zrobią to się zobaczy po wyborach.

• 0