Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Bezpieczenstwo pobierania z Torrentow.

bezpieczenstwo pobierania torrentow

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 cruz201

cruz201

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 24 grudzień 2011 - 09:36

Witajcie.

Pisze do was z zapytaniem o bezpieczenstwo podczas pobierania z torrentow. Nie mam na mysli wirusow tylko wielkich obroncow prawa, a dokladniej policyjnych informatykow.
Posiadam pewna wiedze w dziedzinie komputerow lecz w przypadku torrentow tworzy sie martwy punkt. Czy podczas pobierania z torrentow istnieje duze niebezpieczenstwo konsekwencji karnych? Obecnie pobieram z takich serwisow jak wupload, rapid, sonic itp. Moglby ktos sie wypowiedziec na ten temat?

Z gory mowie, ze nie pomagaja mi w zaden sposob wypowiedzi typu "Spoko, mozesz sciagac bo ja i moi ziomkowie z blokow sciagaja i nie maja wjazdu chate od burdelu."
  • 0

#2 analfabeta11

analfabeta11

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
Reputacja: 101
Dobra

Napisano 25 grudzień 2011 - 11:00

Witam!
Obawiam się, że pobieranie z torrentów stało się ostatnio bardzo niebezpieczne. Do kilku moich kolegów przyszły wezwania do zapłaty kary. Jeden nie zapłacił i zrobiło się nieprzyjemnie. Policja go odwiedziła. Bynajmniej tak mówi ;) Mój wychowawca ostatnio "chwalił się", że do jego znajomego też to przysłali. Z tego co wiem, to kary oscylują w granicach 100-700zł jak się zapłaci od razu. Ogólnie to z tym wszystkim trochę śmierdząca sprawa jest. Rozsyłaniem tego zajmuje się jedna kancelaria prawna. Żeby rozsyłać takie pisma muszą mieć dostęp do logów danej osoby. Dostęp taki mają jedynie organy ścigania, więc nie wiem dokładnie co o tym sądzić. Radziłbym Ci unikać pobierania z torrentów. Na pocieszenie powiem Ci, że możesz do woli pobierać pliki z rs itp.
Jeżeli jest ktoś, kto zna się na tym bardziej, a ja popełniłem jakiś błąd to przepraszam i proszę o korektę ;)
  • 0