Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pytanie odnośnie "mięśnia piwnego"

mięśnia piwnego odnośnie pytanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 rapid800

rapid800

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 21 luty 2010 - 06:02

Witam.
Mam pewien problem - otóż mam 20kg nadwagi.
Czy są poza a6w i siłownią sposoby by przerobić tłuszcz na mięśnie?
Czasu na siłkę itp będę miał dopiero w kwietniu (jestem w klasie maturalnej i narazie myślę by szkolę skończyć).
I chciałem też spytać o jakieś ćwiczenia wzmacniające wytrzymałość fizyczną (głównie nogi)?
  • 0

#2 angel004

angel004

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 59 postów
Reputacja: 27
Dobra

Napisano 21 luty 2010 - 09:24

Jeśli chcesz stracić kilka kilogramów to podstawą jest jeść mniej niż spalasz kal w ciągu dnia, czyli dieta. Następnie powinieneś skupić się na ćwiczeniach aerobowych, typu jogging czy jazda na rowerku - by spalić najpierw tłuszczyk, a potem skup się na rzeźbie mięśni. Na mięśnie brzucha fajnie działa oprócz a6w też ABS :)
  • 0

#3 dario0007

dario0007

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Neutralna

Napisano 21 luty 2010 - 10:38

Hmm, moim zdaniem to siłownia to zły pomysł. Jeżeli uzbierało Ci się 20 kg to raczej dzieje się to od dłuższego czasu i zamiast siłowni,warto byłoby zmienić styl życia. To tak groźnie brzmi, ale tak na prawdę sprowadza się do trzech zasad, które sam stosuje i polecam:
1. Nie jedz po 18 i uwierz mi to naprawdę działa.
2. Dużo ruchu, ale regularnego: zaplanuj sobie 20 minut truchtu np. o 21:00.
3. Jak jesteś głodny w ciągu dnia i masz w zwyczaju coś chrupać miedzy posiłkami to zamiast przekąski napij się wody. Wypełni Ci żołądek i będziesz się czuł nasycony (ale bez przesady, jeść też trzeba)
  • 0

#4 rapid800

rapid800

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 91 postów
Neutralna

Napisano 22 luty 2010 - 05:36

Dzięki za rade ;)
  • 0

#5 kamilo4195

kamilo4195

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 52 postów
Neutralna

Napisano 23 luty 2010 - 10:35

A ja od siebie dodam....Na siłowni można też dużo stacić wagi... do tego suplementy diety typu kreatyna ..;) ale nie bierz czasami białka bo przytyjesz..:P Więc w kwietniu możesz skoczyć sobie na siłkę + w domku jakaś skakaneczka brzuszki pompki i spalisz wagę ...:) I ograniczaj się z posiłkami tzn. pij wodę etc. lekko strawne posiłki... A kreatyna powinna Ci tłuszcz zamienić w mięśnie..:P i pamiętaj przy kratynie dużo pij wody..:P I jeszcze słyszałem ,że gdy porcjujesz posiłki to bardziej się najesz a pozatym głód można zabjać wodą....:D Też kiedyś miałem nadwagę byłem nie aktywny ale zmieniłem to zeszłem do niedowagi ale teraz już jest norma..:P
  • 0

#6 ciseq

ciseq

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 498 postów
Neutralna

Napisano 28 luty 2010 - 11:20

1. Nie jedz po 18 i uwierz mi to naprawdę działa.
2. Dużo ruchu, ale regularnego: zaplanuj sobie 20 minut truchtu np. o 21:00.
3. Jak jesteś głodny w ciągu dnia i masz w zwyczaju coś chrupać miedzy posiłkami to zamiast przekąski napij się wody. Wypełni Ci żołądek i będziesz się czuł nasycony (ale bez przesady, jeść też trzeba)

Dołączę się do kolegi, bo sam próbuje pozbyć się brzuszka. Co do ruchu to racja, ale 20 min to za mało. Rozumiem, jesteś zastany, mało ruchu itd. to na początek pobiegaj te 20 min, ale tak żeby końcowym efektem było min. 40 min biegu nie musi to być sprint, tempo z nogi na nogę, też będzie dobre ważny czas. Z jedzeniem po 18 to się nie zgodzę, bo nie jeden dietetyk mi mówił, że liczy się aby nie jeść później niż 3 godziny przed snem i nic super kalorycznego.
Co do diety, to podstawa. Tutaj polecam sposób tzw. na Małysza, częste a małe posiłki, żeby w ciągu dnia było ich 5-7. Tj. wstajesz rano śniadanko godzina 7 potem tak za 2-3 godzinki jakiś mały lunch i ogólnie rzecz polega na tym, aby przerwa między posiłkami nie wynosiła mnie niż 2 i nie więcej jak 4 godziny. Organizm nie będzie chciał odkładać "tkanki zapasowej" bo przyzwyczai się do regularnych porcji energetycznych.

Na początek zacznij od biegania nawet wolnego, jak troszkę się rozruszasz to dorzuć dodatkowo ćwiczenia na brzuch. Nie muszą być to wcale skomplikowane rzeczy typu A6W czy ABS, zwykłe brzuszki albo wznosy wyprostowanych nóg też pomogą. Tylko regularnie będziesz musiał zacząć ćwiczyć i dbać o żywienie.

pozdro
  • 0

#7 MaryGave

MaryGave

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Neutralna

Napisano 24 marzec 2010 - 08:34

Wiem ze trudno sie pozbyc miesnia piwnego skad ? sam probowalem cwiczylem na silowni biegalem itp troche roznicy bylo ale tylko troche rece spuchly a brzuch ani troche nie zszedl od dwoch miesiecy na bank przytylem i to duzo bo nic nie robie poza ogladaniem telewizji i przesiadaniem przed kompem bo mam reke w gipsie
  • 0

#8 ribery133

ribery133

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 65 postów
Neutralna

Napisano 26 marzec 2010 - 02:23

Ja tez mam mięsień piwny i poprostu ograniczylem picie piwka i nie jem wieczorami. Pozatym zaczalem grac w pilke amatorsko i brzuszek spada jak talala:)
  • 0

#9 xxxpopek

xxxpopek

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 02 kwiecień 2010 - 12:57

Witam niestety nie da się zamienić tłuszczu w mięśnie , tłuszcz trzeba spalić , a mięsnie zbudować, A6W nie jest dobrym pomysłem dla Ciebie, ponieważ przy pomocy A6W rzeźbisz mięśnie u Ciebie nie będzie tego widać bo masz na brzuchu tłuszcz i jest to bardzo ciężki trening. Ogranicz węglowodany, jasne pieczywo całkowicie wyeliminuj, tylko razowe,nie jedz na noc węglowodanów, napoje gazowane słodzone także wyeliminuj, cukier również, wszystkie słodycze. Jedz dużo białka, pomaga ono przyspieszyć przemianę materii i jest podstawowym budulcem. Pij duzo wody niegazowanej, duzo ruchu, rowerek, spacery, marsze, trening siłowy jak najbardziej tak, biegi radziłbym narazie przy nadwadze 20 kg odpuścić ,ponieważ możesz sobie popsuć stawy, kolana mogą Cię w przyszłości boleć, kreatynę narazie tez odpuść nie jest Ci teraz potrzebna, życzę powodzenia.
  • 0

#10 daro462

daro462

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
Neutralna

Napisano 17 kwiecień 2010 - 01:09

ja biegam i mniej jem i piwa nie pije..... hehehe
  • 0

#11 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 28 maj 2011 - 12:03

Jeśli chodzi o ćwiczenia nogi to pograj z kumplami w piłkę nożną lub pobiegaj ;)
  • 0

#12 twojszeff

twojszeff

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
Neutralna

Napisano 09 czerwiec 2011 - 04:16

ćwiczyć ,biegać,zmienić diete
  • 0

#13 Kamilla36

Kamilla36

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 25 grudzień 2018 - 08:24

Przy takiej nadwadze warto już coś z nią zrobić. Na stronie: https://pastigliedim...rante-radicale/ znajdziesz bardzo ciekawy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jeśli połączysz go z ruchem, nabierzesz wysportowanego ciała, czym będziesz przykuwał wzrok i zainteresowanie kobiet.

• 0