Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Prawo jazdy - porady , ciekawostki

ciekawostki jazdy porady prawo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#41 Sajen

Sajen

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 06 wrzesień 2009 - 05:01

Mam małe pytanko do was...;)Ciekawy jestem czy znajdzie się tutaj jakaś osoba,która pomoże mi w znalezieniu jakiś materiałoów lub prezentacji do lepszego przygotowania się na egzaminatora na prawo jazdy?;)Nigdzie czegoś takiego nie mogę znależć stąd moje pytanie do was:cool:jestem strasznie zdeterminowany i potrzebuje pomocy:rolleyes:
  • 0

#42 orzechman

orzechman

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
Neutralna

Napisano 06 wrzesień 2009 - 05:23

najlepiej to nie denerwuj się
  • 0

#43 Sajen

Sajen

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 06 wrzesień 2009 - 05:34

No tak tylko że jeżeli chodzi o internet to nic takiego w nim nie znajde jak materialy do przygotowania się na egzaminatora bądż testy które były przeprowadzone w tym roku:( przeszukałem już chyba wszystko w necie i nic:cool:
  • 0

#44 Boixos

Boixos

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
Neutralna

Napisano 23 październik 2009 - 09:10

mam pytanie odnośnie egzaminów na kat C, czy po trzykrotnym oblaniu egzaminatorzy wysyłają na dodatkowe godziny do szkółek, bo słyszałem już różne wersje na ten temat. I czy ktoś może wie, jak wygląda ten cały kurs kwalifikacji wstępnej już?
  • 0

#45 AmiLc91

AmiLc91

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 03 grudzień 2009 - 09:35

KAżdy się spieszy teraz robić prawo jazdy bo idzie w górę po nowym roku ma kosztować koło 3000 tak słyszałam :D a czy to prawda to nie wiem :D w to akurat nie wierzę:D z tego też bardzo dużo oblewa jak ktoś się spieszy ułatwienia na praktycznym jest takie że na placu pokazujesz dwie rzeczy jedną z pod maski a drugą to coś ze świateł na teoretycznym macie 18 pytań i 25 minut na rozwiązanie nadal mogą być nawet 3 odpowiedzi prawidłowe także radzę bardzo dużo rozwiązywać testów i tym sposobem dojdziecie do wprawy robienia ich w ciągu 1,5 minuty. tak jak np ja tutaj się nie chcę chwalić xD Pozdrawiam wszystkich a kolega zrobił tutaj w wieku 20 lat i dobrze po co tak wcześniej niż 18 :D trzeba mieć dowód nie wolno teraz pokazywać paszportów.
  • 0

#46 Boixos

Boixos

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
Neutralna

Napisano 26 grudzień 2009 - 07:56

cena pójdzie w górę, ponieważ zostanie wprowadzony VAT na kursy :)
  • 0

#47 Michu_BdG

Michu_BdG

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 postów
Neutralna

Napisano 11 marzec 2010 - 10:06

Witam!

Nie wiecie może od jakiego roku życia można robić prawo jazdy kategorii b? Nie mogę np. w wieku 17 lat zacząć robić prawko i jak będę miał 18 lat odebrać je ?:mad:

Zalezy jesli rodzice wydadza zgode to mozesz zrobic w wieku 16 lat ale nie wiem czy bedziesz mogł normalnie jezdzic

---------- Aktualizacja postu o 21:32 ---------- Pierwotny post napisany o 21:29 ----------

KAżdy się spieszy teraz robić prawo jazdy bo idzie w górę po nowym roku ma kosztować koło 3000 tak słyszałam :D a czy to prawda to nie wiem :D w to akurat nie wierzę:D z tego też bardzo dużo oblewa jak ktoś się spieszy ułatwienia na praktycznym jest takie że na placu pokazujesz dwie rzeczy jedną z pod maski a drugą to coś ze świateł na teoretycznym macie 18 pytań i 25 minut na rozwiązanie nadal mogą być nawet 3 odpowiedzi prawidłowe także radzę bardzo dużo rozwiązywać testów i tym sposobem dojdziecie do wprawy robienia ich w ciągu 1,5 minuty. tak jak np ja tutaj się nie chcę chwalić xD Pozdrawiam wszystkich a kolega zrobił tutaj w wieku 20 lat i dobrze po co tak wcześniej niż 18 :D trzeba mieć dowód nie wolno teraz pokazywać paszportów.

Masz racje kolego pamietam przed pierwszym tez pełno testow rozwiazywalem i na pamiec odpowiedzi wykulem a teraz wychodzi na to ze trzecie podejscie do praktycznego mnie czeka :(

---------- Aktualizacja postu o 21:34 ---------- Pierwotny post napisany o 21:32 ----------

No tak tylko że jeżeli chodzi o internet to nic takiego w nim nie znajde jak materialy do przygotowania się na egzaminatora bądż testy które były przeprowadzone w tym roku:( przeszukałem już chyba wszystko w necie i nic:cool:

jeśli chodzi ci o teorie to wejdz na Strona firmowa WORD Bydgoszcz - Aktualno?ci i na "marginesie" po prawej bedziesz mial znak stopu ktory zmienia sie z napisem testy on-line tam ci wyskoczy i mozesz rozwiazywac do woli :D

---------- Aktualizacja postu o 22:06 ---------- Pierwotny post napisany o 21:34 ----------

A tak przy okazji mam pytanie bo niedawno bylo ze przy robieniu prawa jazdy na powyzej 3,5t trzeba zrobic kurs plus jakies dodatkowe 300h na torze... Jak jest z kategoria C???
  • 0

#48 bettle

bettle

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów
Neutralna

Napisano 12 marzec 2010 - 12:08

A ja mam nieco inne pytanie, ile razy zdawaliście na prawo jazdy?? I kiedy zdawaliście prawko?? BO tak się zastanawiam , czy teraz, jak nastąpiły zmiany w egzaminach na prawo jazdy myślicie, że lepiej jest lepiej teraz, czy było lepiej wcześniej zdać prawo jazdy??
Bo ja np zdawałam prawko po starych zasadach i powiem szczerze, że wydaje mi się, że mimo tego, że wiele osób uważa, że teraz się zdaje trudniej to zdający mają lepsze przygotowanie do tego, żeby prowadzić samochód.
A co wy o tym myślicie ??
  • 0

#49 andrzej27071979

andrzej27071979

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 12 marzec 2010 - 05:49

Ja zdałem za pierwszym, już dobre 10 lat temu. Ale jestem za tym żeby wprowadzić prawo jazdy od 21 lat.
  • 0

#50 Boixos

Boixos

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
Neutralna

Napisano 15 marzec 2010 - 11:08

Zdałem w 2006 za pierwszym razem, na ciężarowe w zeszłym roku :) ale dopiero za trzecim. Myślę, że teraz będzie lepiej, tzn. większy odsiew tych, co naprawdę nie nadają się na kierowców.
  • 0

#51 Guest_Luka Wars_*

Guest_Luka Wars_*
  • Guests

Napisano 27 lipiec 2010 - 06:47

W marcu, za pierwszym razem. I powiem szczerze, że gdybym był egzaminatorem spaliłbym siebie na stosie. Egzamin nie trudno znać, najważniejsze nie ulec stresowi.
  • 0

#52 Korges

Korges

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Neutralna

Napisano 27 lipiec 2010 - 08:16

Najlepiej jest po prostu ćwiczyć. Joga dla stresujących się, także bardzo się przyda xd
  • 0

#53 kwadrat_89

kwadrat_89

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 04 październik 2010 - 10:39

W kwietniu 2008 (dokładniej w prima aprilis:D) Za drugim razem:D
  • 0

#54 sickor

sickor

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 29 listopad 2010 - 05:52

W dniu egzaminu na prawo jazdy kategorii B musisz mieć skończone 18 lat czyli najwcześniej dzień po urodzinach.
  • 0

#55 sinloozak

sinloozak

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2010 - 05:53

Możesz też zacząć w wieku 16 lat jak chcesz zdawać na B1 :)
  • 0

#56 cilala_007

cilala_007

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2010 - 11:31

Kategoria B1 ma ograniczone prawa. Można używać pojazdów samochodowych nie przekraczającej chyba 500 kg masy całkowitej.
  • 0

#57 Panks55

Panks55

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 30 grudzień 2010 - 09:10

Polecam zachować spokój na zdawaniu egzaminu, jeżeli egzaminator widzi że jeździmy spokojnie bez gwałtownych róchów to nawet zacznie się bawić tel kom. xD
  • 0

#58 orzech009

orzech009

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 501 postów
Neutralna

Napisano 26 luty 2011 - 08:15

Ja tez polecam nie stresować sie i uwaga!!! Uważajcie bo egzaminator trzyma nogę na hamulcu gdy przy ruszaniu na skrzyżowaniu ;/ TZN ja tak miałem
  • 0

#59 sinloozak

sinloozak

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 28 luty 2011 - 08:53

1. Prawo jazdy kat. B1 uprawnia do prowadzenia pojazdu samochodowego o masie własnej nie przekraczającej 550 kg. Jest to jakieś tam ograniczenie, ale człowiek jest już niezależny od 16 roku życia.
2. Na egzaminie jazda musi być dynamiczna a nie ciągnącasię jak "flaki z olejem".
3. Egzaminator na pewno trzymał nogę na pedale hamulca bo bał się z Tobą jeździć :) Znam taki przypadek, gdzie świeżo upieczony egzaminator po tygodniu dostał zapalenia mięśnia w nodze bo ciągle wisiała mu nad pedałem.
4. CO do prawa jazdy to radzę się spieszyć gdyż w 2012 zostanie wprowadzona w życie USTAWA o Kierujących Pojazdami :)
Pozdrawiam
  • 0

#60 richi89

richi89

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
Neutralna

Napisano 16 marzec 2011 - 09:10

ja również zdałem o dziwo za 1 razem a prawko mam już dobre 3 lata. Ogólnie nie spodziewałem się tego, podchodziłem z uprzedzeniem ile ludzi oblewa w moim mieście, ale się udało!:D
  • 0