Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak się usamodzielnić?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 agnieszka729

agnieszka729

Member

• Members
  • PipPip
  • 20 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 24 marzec 2015 - 03:50

Mam problem, ponieważ mam 24 lata, zarabiam,pracuję uczciwie i ciągle nie stać mnie nawet na wynajem, co u mówić o kredycie. Nie chcę mieszkać z chłopakiem na siłe tylko po to, żeby wyprowadzić się od rodziców. Chcę przejść na swoje SAMA. Czy ktoś ma podobny problem? Jak sobie radzicie, to do osób, które juz mieszkają same.

Dla zainteresowanych tematem ciekawy blog przy okazji https://juznaswoim.wordpress.com/.

• 0

#2 MrQ

MrQ

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
Reputacja: 408
Bardzo dobra

Napisano 06 kwiecień 2015 - 04:48

Pierwsze czy wiesz jaka masz zdolnosc kredytowa?

Ja od tego zaczalem. Bylem w lepszej sytuacji bo bylem juz po slubie i zabralem kredyt z doplatami dla mlodych tak zwana rodzina na swoim. Panstwo spalaca ponad polowe moich odsetek, i tak przez 8 lat. Np. rate mam 1400zl bez doplat mialbym 2200zl

Sprawdzajac zdolnosc udaj sie do kilku bankow, i kredyt powinno sie brac w walucie w ktorej sie zarabia.

Drugie umowa o prace, bez stałej czy dlugiego kontraktu kredyt to marzenie.

Trzecie wynajem nie jest drogi. Jeśli jestes sama to male mieszkanie tanio wychodzi. Przy wiekszym lepiej mieć kogos kto dołozy do rachunku lub bedziecie placic na zmiane co drugi miesiac.

Co do kredytu i wynajmu, w mniejszych miejscowosciach jest taniej. Tylko trzeba doliczyc ewentualne koszty dojazdu.

• 0