Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wasza ulubiona książka?

książka ulubiona

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Raffaello666

Raffaello666

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 53 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 23 luty 2011 - 10:34

Bardzo mi przypadl do gustu zbior opowiadan "Songs of Dying Earth". Akcja dzieje sie w swiecie dobrze znanym z Umierajacej Ziemi autorstwa Jacka Vance'a, ale opowiadania napisali zupelnie inni autorzy.

Sami mistrzowie - jest Gaiman, George R.R. Martin, Robert Silverberg czy nawet Dan simmons
  • 0

#22 batiaryga

batiaryga

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów
Neutralna

Napisano 25 luty 2011 - 12:41

Dla mnie "Rudy Orm" Fransa Bengtssona. Powieść przygodowa, ale z masą różnych mądrych uwag i dużą dawką humoru.
  • 0

#23 monotema

monotema

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 25 luty 2011 - 06:01

Temat jak widzę padł, ale może ożyje? Nie mam ulubionej ksiązki, co jakiś czas mi się zmienia. Boleję nad tym, że nie potrafię czytać fantazy ani Science fiction, zwyczajnie brakuje mi wyobraźni. Udało mi się jakiś czas temu przeczytaać jedną część Sapkowskiego: Krew elfów. Nawet podobało mi się, ale chyba następnych bym nie zniosła.
  • 0

#24 1a1

1a1

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
Reputacja: 37
Dobra

Napisano 25 luty 2011 - 07:11

"Krew Elfów" od razu? Powinnaś zacząć od "Ostatniego Życzenia", byłoby dużo lżej. To tak jak zacząć oglądać film od połowy.... Albo jeszcze gorzej.
Brakuje Ci wyobraźni? Bo w dzisiejszych czasach nowi pisarze fantastyki wyrastają jak grzyby po deszczu i trza uważać, by nie trafić na syf. Bo fantastykę trza umieć pisać - autor musi umieć opisać stworzony świat i wszelkie rzeczy i zjawiska nieistniejące w realnym świecie. Dobrze żeś wybrała Sapkowskiego, ale źle, że zaczęłaś od "Krwi...". ;)
  • 0

#25 1a1

1a1

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
Dobra

Napisano 25 luty 2011 - 07:11

"Krew Elfów" od razu? Powinnaś zacząć od "Ostatniego Życzenia", byłoby dużo lżej. To tak jak zacząć oglądać film od połowy.... Albo jeszcze gorzej.
Brakuje Ci wyobraźni? Bo w dzisiejszych czasach nowi pisarze fantastyki wyrastają jak grzyby po deszczu i trza uważać, by nie trafić na syf. Bo fantastykę trza umieć pisać - autor musi umieć opisać stworzony świat i wszelkie rzeczy i zjawiska nieistniejące w realnym świecie. Dobrze żeś wybrała Sapkowskiego, ale źle, że zaczęłaś od "Krwi...". ;)
  • 0

#26 violet303

violet303

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Reputacja: 33
Dobra

Napisano 27 luty 2011 - 07:42

"droga milującego pokój wojownika" Dan Millman
ciężko ją zdobyć. A chcialam ją przeczytać po obejrzeniu filmu "sila spokoju"
polecam
  • 0

#27 monotema

monotema

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 01 marzec 2011 - 08:35

"Krew Elfów" od razu? Powinnaś zacząć od "Ostatniego Życzenia", byłoby dużo lżej. Dobrze żeś wybrała Sapkowskiego, ale źle, że zaczęłaś od "Krwi...". ;)

W zasadzie treść ma dla mnie małe znaczenie, a raczej sposób pisania, forma. U Sapkowskiego podobało mi się "zderzenie" dwóch różnych elementów: pradawnych czasów i współczesnego języka, ale wolę czytać klasyków - dziś Ulica Nadbrzeżna Stenbecka, ale lubie też książki współczesne, często sięgam do tych wydanych przez wydawnictwo Czarne.
  • 0

#28 1a1

1a1

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
Dobra

Napisano 01 marzec 2011 - 05:30

U Sapkowskiego podobało mi się "zderzenie" dwóch różnych elementów: pradawnych czasów i współczesnego języka

Masa książek fantastycznych jest tak pisana. A w cyklu inkwizytorskim Jacka Piekary występuje nawet słownictwo potoczne.

W zasadzie treść ma dla mnie małe znaczenie

Normalnie przeraziły mnie te słowa :eek:
  • 0

#29 monotema

monotema

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 07 marzec 2011 - 08:20

Np w "Tequili" K. Vargi - język, to jest siła powieści (choć trudno to powieścia nazwać). Zabawa przednia, choć akcja toczy się na pogrzebie rockmana. I nie wiem już, o czym w tej książce szło, ale wiem, jak to było opowiedziane :D
  • 0

#30 Raffaello666

Raffaello666

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 53 postów
Neutralna

Napisano 01 kwiecień 2011 - 11:08

Temat jak widzę padł, ale może ożyje? Nie mam ulubionej ksiązki, co jakiś czas mi się zmienia. Boleję nad tym, że nie potrafię czytać fantazy ani Science fiction, zwyczajnie brakuje mi wyobraźni. Udało mi się jakiś czas temu przeczytaać jedną część Sapkowskiego: Krew elfów. Nawet podobało mi się, ale chyba następnych bym nie zniosła.

Jesli spodoba ci sie Sapkowski koniecznie sprobuj "Siedem zwierzat Rejlegu" Pierumowa
  • 0

#31 lukaszz74

lukaszz74

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów
Reputacja: 13
Neutralna

Napisano 11 wrzesień 2011 - 06:45

Mi się podoba cykl Andrzeja Sapkowkiego ,, WIEDZMIN ''
  • 0

#32 Vetka

Vetka

VIP

• VIP
  • PipPipPip
  • 504 postów
Reputacja: 1501
Świetna

Napisano 12 wrzesień 2011 - 09:01

P.S. Kocham Cię! - Cecelia Ahern <3
  • 0

#33 Pietrek

Pietrek

Super pro elo koleś ;D

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 538 postów
Reputacja: 357
Bardzo dobra

Napisano 13 wrzesień 2011 - 07:34

"Miecz przeznaczenia" czyli wyżej wymieniony Wiedzmin. Pozdro :D
  • 0

#34 iro1980

iro1980

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17 kwiecień 2014 - 11:58

"Podwójnie urodzony" Witold Pyrkosz to moja ulubiona książka

• 0

#35 Fanny3

Fanny3

Member

• Members
  • PipPip
  • 23 postów
Neutralna

Napisano 17 luty 2015 - 02:17

"Miecz przeznaczenia" czyli wyżej wymieniony Wiedzmin. Pozdro :D

Cały cykl o wiedźminie to jeden z ulubionych czytałam 3 razy - choć ostatni raz ponad 10 lat temu ;-)

• 0

#36 j13x

j13x

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 02 sierpień 2018 - 07:00

0C5ZWAy.jpg

• 0