Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Podwyższenie wieku emerytalnego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ramiko

Ramiko

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Reputacja: 101
Dobra

Napisano 24 kwiecień 2012 - 09:06

To jest powalone,zgadzam się z Diabłem

"A to Polska właśnie"...Jak napisał Wyspiański.I my tu żyjemy, egzystujemy, jak zwał tak zwał.

To przerażające jak prawdziwe są dziś słowa Hłaski:

"Czy pani wie, co to jest – Polska? Jest to kraj, w którym zawsze klęka się przed pałką policjanta, lecz nigdy przed geniuszem.(…) Człowiek przyzna się do wszystkiego, lecz nigdy do samego siebie. Czy pani podziela moje zdanie, Spermensito? Czy pani wie, czysta dzieweczko, że istnieje na świecie taki kraj, w którym każdy z jego mieszkańców uważa się za zmarnowanego człowieka? Czy pani wie – o pieśni słodyczy! – że jest pod niebem taki kraj, w którym każdy kretyn mający ptasi móżdżek i zbyt słabe ręce do pchania taczek… – w którym każdy łajdak, zanim zdążył innym podstawić nogę i sam wpaść pyskiem w błoto – uważa się za człowieka skrzywdzonego przez historię? Czy pani wie, że jest taki kraj, w którym, gdy złodziej staje przed sądem i skazują go, on z braku argumentów krzyczy: „Jestem Polakiem” – Czy pani wie, że jest taki kraj, który powinien mieć w herbie – zamiast orła – rozwścieczonego indyka z tubą wazeliny w szponach, na tle dwu nahajek z bielonego klozetu z serduszkiem? Kraj, w którym słowo „polityka” od wieków równoznaczne jest ze słowem „oszustwo”? "...
Cóż można jeszcze dodać po tak dobitnej diagnozie naszego społeczeństwa? Chyba tylko jakiś dowcip. Tak na otarcie łez.:

Do nieba trafiają Bush,Łukaszenko i Kaczyński. Siedzą w poczekalni i płaczą, nagle przychodzi Jezus.
-Byłem złym człowiekiem, skorumpowałem cały kraj - płacze Bush
-Nie martw się teraz będzie lepiej, wszyscy będą bogatsi - pociesza Jezus.
-Ja doprowadziłem kraj do biedy,wszyscy głodowali. Jestem zły... -żali się Łukaszenko
-Nie martw się teraz władze obejmą ludzie którzy zaprowadzą porządek, a cały kraj będzie syty - pocieszył go Jezus.
Nagle Jezus spojrzał na płaczącego Kaczyńskiego, usiadł i zapłakał razem z nim.

• 0

#22 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Reputacja: 299
Bardzo dobra

Napisano 25 kwiecień 2012 - 03:28

zastanawia mnie jakoś usług oferowana przez staruszków.
  • 0

#23 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Reputacja: 53
Dobra

Napisano 25 kwiecień 2012 - 03:32

mnie też, przecież starsza osoba jest mniej wydajna od młodszej.:cool:
  • 0

#24 offensive16

offensive16

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
Reputacja: 58
Dobra

Napisano 25 kwiecień 2012 - 06:01

Debilizm, a za razem cwany pomysl na zaoszczedzenie kasy i zwiekszenie budzetu, bo istnieje duzy odsetek obywateli, ktorzy po prostu nie dozyja tego wieku.
  • 0

#25 Endru2

Endru2

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 76 postów
Reputacja: 17
Neutralna

Napisano 18 maj 2012 - 08:52

Uważam, że większość ludzi od 65-67 będzie na zasiłkach dla bezrobotnych, na zwolnieniach lekarskich, na rentach i tak dalej.
  • 0

#26 Ramiko

Ramiko

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Reputacja: 101
Dobra

Napisano 18 maj 2012 - 09:39

Uważam, że większość ludzi od 65-67 będzie na zasiłkach dla bezrobotnych, na zwolnieniach lekarskich, na rentach i tak dalej.

Nie będzie tak źle. Większość zwyczajnie nie dożyje łaskawej emerytury, a ci którym to się uda- po jej uzyskaniu długo nie pożyją. Nie da się przeżyć za 400 zł, a nie wielu będzie mieć jak nasz "miłościwie panujący" Donald- 2500 minimum "na rękę". Z czego ma być ta emerytura, jak po 55 r.ż nikt nas nie zatrudni bo będziemy za starzy by biegać, dźwigać czy stać 8 godzin...Pozostanie zdechnąć, albo kraść.
  • 0

#27 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Reputacja: 53
Dobra

Napisano 18 maj 2012 - 09:53

Słyszałem w radiu, że według statystyk 1/3 ludzi nie dożyje do 67 roku życia i nie będą musieli płacić emeryturę. Ale są cwaniaki
  • 0

#28 Boss91

Boss91

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 904 postów
Reputacja: 705
Bardzo dobra

Napisano 18 maj 2012 - 10:08

Po pierwsze, błąd w założeniu. Dziś Ci się wydaje, że nie chcesz dożyć 50, a jak zbliżysz się do tego wieku to co? Po drugie, moim zdaniem nie da się zabezpieczyć emerytur na zasadzie odkładania, czy nawet inwestowania konkretnej kwoty. System emerytalny niestety ale musi być oparty na składkach. Jest to brutalne ale inaczej się nie da, system emerytalny musi się opierać na tym, że jakaś część ludzi płaci składki i nie dożywa emerytur. Już to uzasadniam. Załóżmy, że będziemy żyć na emeryturze 13 lat czyli do 80tki co dziś jest już normalne a za 30 lat będzie jeszcze bardziej realne, bo żyjemy coraz dłużej. Kolejne założenie, to okres produkcyjny 47 lat. W ciągu 47 lat musisz sobie odłożyć kwotę na w miarę godne przeżycie. 13 lat x powiedzmy 2000zł daje 312000. Tę kwotę musisz uzbierać w ciągu 47 lat czyli miesięcznie musiałbyś odłożyć 554 zł to by jeszcze nie było tak źle ale musisz zapłacić podatek, NFZ NW i inne. A co będzie jak sobie pożyjesz np do 90tki? Nie możesz dokładnie przewidzieć ile lat będziesz żył. Pamiętając, że żyjemy w chorym i złodziejskim państwie, nie zakładam bynajmniej, że będzie coraz lepiej, więc obciążenie miesięczne to jakieś 1500zł. Reasumując, jest to realne co proponujesz ale w tym kraju raczej niemożliwe. Jeszcze raz chcę podkreślić, że jest to moje subiektywne zdanie, głos w dyskusji.

Przy moim trybie życia 50 lat?
Niezły dowcip, takie cuda się nie zdarzają.

Według mnie system tak czy inaczej sensu nie ma bo prędzej czy później naprawdę zabraknie pieniędzy na emerytury (zakładając oczywiście że nagle ludziom nie zmieni się światopogląd i nie wrócą do rozmnażania się na potęgę).
Ratunkiem dla systemu będą imigranci, Azjatów nigdy nie zabraknie ale czy chcę by cały system mojego kraju opierał się na imigrantach?

Ale to nie moje zmartwienie, ja nie zakładam rodziny i niczym się nie przejmuję, co ma być to będzie a ja sobie poradzę.
  • 0

#29 tdryz88

tdryz88

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 18 maj 2012 - 02:27

Co da rozmnażanie na potęgę? Ile osób obecnie nie ma pracy. Mam tu na myśli młodych, np. do 28. roku życia. Z jakimi problemami muszą się zmagać rodzice by wysłać dziecko do przedszkola. Liczba urodzeń gwałtownie wzrośnie w najbliższy czasie tylko wtedy, gdy wybuchnie wojna lub padnie system energetyczny. W końcu ludzie oderwą się od komputerów, telewizorów i zajmą się przyjemniejszymi rzeczami;P. Tylko co te dzieci będą robiły, gdy dorosną? Mamy niż, ponieważ 2 mln młodych wywiało za granicę. Teraz sobie pomyślcie sobie o ile przez to spadła liczba narodzeń nowych obywateli. W kraju jest ok 1 mln urzędników (zatrudnieni na etat i umowy "śmieciowe"). System tego nie wytrzymuje. Ile wtopimy w Euro 2012. Lekką ręką na samych stadionach przepłaciliśmy grubo ponad 1,5 mld złotych, a gdzie drogi. Jaki szał cenowy rozpoczął się, gdy okazało się, że przyznano nam tą imprezę i trzeba wybudować w 5 lat więcej niż zbudowano od 89 r. Kobietom podniesie się wiek o 7 latek, facetom o 2. Ile osób nie dożyje (przedmówcy pisali o 1/3). Ci którzy dożyją i tak długo nie pociągnął. Jednym słowem temat rzeka.
  • 0

#30 ToJam

ToJam

Precylowy Weteran

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 455 postów
Reputacja: 330
Bardzo dobra

Napisano 18 maj 2012 - 06:50

Najpierw to niech się zajmą mundurowymi, którzy tak szybko mogą przechodzić na emeryturę, podniosą śmieszne składki dla ubezpieczonych w KRUS`ie, zniosą maksymalną kwotę, powyżej której składka na ubezpieczenie społeczne nie jest pobierana i wprowadzą, że od każdej umowy pobierana jest także składka na powszechne ubezpieczenie społeczne, to podwyższenie wieku emerytalnego nic nie da. Bo jak się daje od umowy zlecenia pobrać składkę emerytalną, to i da się pobrać składkę na powszechne ubezpieczenie społeczne.
  • 0

#31 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1800 postów
Reputacja: 1254
Świetna

Napisano 18 maj 2012 - 06:59

chory system,chore założenia,jakoś nie 'widzę pielęgniarki po sześćdziesiątce,nie mówiąc o fryzjerce,kosmetyczce,wymianiam damskie zawody póki co,koszmar
  • -1

#32 boryssoff

boryssoff

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 18 maj 2012 - 07:50

Sprawa emerytur dostarczyła kilka ciekawych wątków do dyskusji:
1) "Bendem pałować" - świetna karykatura Bolka: tutaj link
http://lubczasopismo.salon24.pl/Smolensk.Raport.S.24/post/418400,internauci-drwia-z-walesy-bendem-palowac
2) Posłanka Pomaska, któa w 3 tygodnie po urodzeniu dziecka, uważa, że ważniejsza od niego jest lojalność wobec Tuska
  • 0

#33 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Reputacja: 479
Bardzo dobra

Napisano 19 maj 2012 - 05:51

Ludzie dajac wladze idiota maja wspoludzial w tworzonym syfie......
Kolejnego udanego glosowania i nastepnego biadolenia zyczy:
secutor
  • 1

#34 sempay

sempay

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1372 postów
Reputacja: 944
Bardzo dobra

Napisano 19 maj 2012 - 08:59

Mnie tylko ciekawi w jaki sposób ludzie teraz żyją dłużej? Osobiście uważam, że jest raczej odwrotnie.
  • 0

#35 waskos

waskos

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 4401 postów
Reputacja: 1900
Świetna

Napisano 20 maj 2012 - 02:43

Sempay, przecież nie chodzi w Polsce o to, by emeryci żyli dostatnio i zwiedzali świat. Póki jesteś w wieku składkowym, masz płacić podatki i składki do ZUS-u na tych nienażartych idiotów polityków i inne badziewie, jak dożywasz emerytury to twój błąd i żyj sobie za karę za 400zł. Panie Tusk aleś pan nas wpuścił w maliny, życzę panu i całej ten powalonej ekipie PO, żebyście musieli przeżyć miesiąc za 400zł. wszystkiego najgorszego panu życzę Panie Tusk, Gowin i inne przygłupy!
  • 0

#36 dawiola

dawiola

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 20 maj 2012 - 08:08

Mieszkam obecnie za granicą i nie zawsze jestem na bieżąco, czy ktoś się może orientuje z jakich roczników będzie ludzi obowiązywać nowa ustawa
  • 0

#37 Boss91

Boss91

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 904 postów
Bardzo dobra

Napisano 20 maj 2012 - 08:40

Mnie tylko ciekawi w jaki sposób ludzie teraz żyją dłużej? Osobiście uważam, że jest raczej odwrotnie.

To jest akurat fakt, postęp medycyny itd.
Kiedyś średnia długość życia to było 40 lat.
  • 0

#38 tdryz88

tdryz88

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 20 maj 2012 - 11:16

Grajcz to wynika ze statystyki. Kiedyś umierało mnóstwo noworodków i małych dzieci. Dlatego średnia życia wyglądała tak, a nie inaczej. Dolicz do tego liczne wojny, gdzie żołnierze mieszczą się w przedziale naście-trzydzieści parę i masz taki wynik. Gdy ktoś nie zginął na wojnie to zazwyczaj dociągał co najmniej do 60 i dłużej. Przy tej służbie zdrowia, soli technicznej, suszu jajecznym, konserwantach i rybach 5 lat po terminie za kilkadziesiąt lat średni nie będzie taka wspaniała.
  • 0

#39 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1800 postów
Reputacja: 1254
Świetna

Napisano 20 maj 2012 - 08:03

Mieszkam obecnie za granicą i nie zawsze jestem na bieżąco, czy ktoś się może orientuje z jakich roczników będzie ludzi obowiązywać nowa ustawa

ta ustawa obowiązuje już ,od teraz,została podpisana ,tylko znowelizowana np,roczniki które nabyły prawo do emrytury 60lat kobiety i 65 mężczyżni to po kilka miesięcy,muszą pracować dłużej także jak nie musisz ,tp lepiej nie wracaj
  • 0

#40 Boss91

Boss91

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 904 postów
Bardzo dobra

Napisano 20 maj 2012 - 09:34

Dla odmiany rośnie śmiertelność z wypadków po alkoholu.
Co długi weekend, co rok - statystyki w górę.

Naród Polski nie potrzebuje wojen żeby się wybijać a dzieci też umiemy zabijać np. upuszczając je.:D

Selekcja naturalna.
  • 0