Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Realna Polityka - codzienna dyskusja wyborców

codzienna dyskusja parlament polityka polska realna sejm wyborców

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Reputacja: 150
Bardzo dobra

Napisano 20 listopad 2012 - 10:59

Witam, przedstawiam państwu specjalny temat w którym otwarcie i na gorąco dyskutujemy o tym co dzieje się na Polskiej scenie politycznej. Jestem za partiami Prawo i Sprawiedliwość a także Solidarna Polska. A więc na pierwszy ogień, 5 lat rządów D. Tuska:

Użytkownik vremenia edytował ten post 20 listopad 2012 - 11:14

• 0

#2 Mana-sama

Mana-sama

Precylowiczka

• Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 1206 postów
Reputacja: 440
Bardzo dobra

Napisano 20 listopad 2012 - 11:24

polityka to zło
  • 0

#3 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Bardzo dobra

Napisano 20 listopad 2012 - 11:29

Jest dobra, tylko wszystko należy robić zgodnie z sumieniem, dobrem ogółu. A nie własnych korzyści.
  • 0

#4 ძг რმტ

ძг რმტ

Mów mi Wuju

• VIP
  • PipPipPip
  • 181 postów
Reputacja: 425
Bardzo dobra

Napisano 20 listopad 2012 - 11:36

Tak więc... temat uważam za trafiony pomysł gdyż zapewne będzie tu dużo dyskusji gdyż w tej sferze życia jaką zajmuje polityka prawie każdy ma coś do powiedzenie. Co do filmiku jest to "debilny" pomysł (nie obrażając nikogo) ponieważ temat ten ma być obiektywnym odzwierciedlenie tego co myśli dany user a nie subiektywną oceną partii z którą sympatyzuje (oczernianie innych i wogóle) a więc gratulacje pomysłu ale bez tego rodzaju filmików które wnoszą tylko zamęt i temat do rozmów typy (a w filmików mówią tak a tak nie jest...a wcale że nie bo tak jest).
  • 0

#5 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Bardzo dobra

Napisano 21 listopad 2012 - 12:23

Potrzebne są materiały. Najlepiej gdyby każdy partyjnie się zdefiniował przy pierwszym poście.
  • 0

#6 ძг რმტ

ძг რმტ

Mów mi Wuju

• VIP
  • PipPipPip
  • 181 postów
Bardzo dobra

Napisano 21 listopad 2012 - 12:35

Nie wiem jak Ty ale ja tego nie potrafię, mogę z każdej co najwyżej wyciągnąć parę punktów ale z jedną sympatyzować to niebardzo...
  • 0

#7 Mana-sama

Mana-sama

Precylowiczka

• Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 1206 postów
Bardzo dobra

Napisano 21 listopad 2012 - 12:53

Potrzebne są materiały. Najlepiej gdyby każdy partyjnie się zdefiniował przy pierwszym poście.

jestem bezpartyjna
i co teraz?
  • 0

#8 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Bardzo dobra

Napisano 21 listopad 2012 - 01:42

Dobrze, niech więc każdy kto wie za kim jest opisał się. W takim razie co chcielibyście abyśmy poruszyli? Mnie denerwują coroczne podwyżki, to już stało się jak święto, tylko pierwszy i już do góry wszystko! dlaczego nie utrzymuje się lub nie tanieje? zawsze tylko wyżej...
  • 0

#9 ძг რმტ

ძг რმტ

Mów mi Wuju

• VIP
  • PipPipPip
  • 181 postów
Bardzo dobra

Napisano 21 listopad 2012 - 10:14

Czym są spowodowane podwyżki...w większości jest to kwestia rosnących cen paliw gdyż od nich jest zależna ogromna część rynku i nie chodzi tu tylko o paliwa płynne ale również kopalne. Zwiększenie cen paliw płynnych odpowiada za zwiększenie kosztów transportu a w wielu przypadkach i kosztów produkcji danego dobra konsumpcyjnego. Zwiększenie cen paliw kopalnych odpowiada za zwiększenie stawek za ogrzewanie a także energię elektryczną w której zbyt małą rolę jak na dane czasy odgrywa energia odnawialna lecz to powoli już się zmienia.
Mnie nie denerwują te rzeczy bo do tego był czas już się przyzwyczaić i nie trwa to rok ani dwa tylko już kilka kadencji rządu.

Natomiast co mnie denerwuje to właśnie takie roztrząsanie spraw ważnych dla państwa ale nie na tyle żeby media poświęcały im tyle uwagi. Wiadomo tyczy się to Smoleńska. Stało się i się nie odstanie. Komisje pracują sobie, nie sobie pracują jak dojadą do jakichś pewnych wniosków proszę bardzo zrobić reportaż i do TV ale na jaką cholerę mącić ludziom w głowach dzień w dzień gdzie jest sens i gdzie logika.
Druga sprawa polska policja...jaka jest taka jest ale jest, więc po co nam straż miejska. Jeśli gminy mają za dużo pieniędzy na moim koncie nie ma limitów co do wpłat. Moim skromnym zdaniem jest to urząd który nie ma racji bytu w naszym kraju bo i po co jeśli "załatwił" sobie tyle praw że teraz stoi ponad nim. Strażnikami zostają osoby bez jakiejkolwiek wiedzy na temat kodeksu karnego z którego strasznie próbują egzekwować sankcje. I na koniec Strażomiejskie fotoradary no parodia zresztą w internecie można znaleźć wiele filmików o nich.
Myślę, że chociaż w jakiejś małej części przybliżyłem wizję polityki w naszym kraju według mnie...
  • 1

#10 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Bardzo dobra

Napisano 21 listopad 2012 - 02:21

Ale nie godzę się z tym, od nowego roku zawsze wyżej. Nie przyzwyczaję się, mają potanieć! absurd. Zamykają fabryki, nawet Grafen rzucili w kąt, Tusk wespół z Pawlakiem. Więc jak mamy się bogacić jako kraj? jest gorzej niż w PRL, wtedy była praca chociaż.
  • 0

#11 BODEKI

BODEKI

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 29 grudzień 2012 - 08:46

I z przedmówcą się zgadzam w 100% ,obecnie to państwo jest tak chore jak kiedyś już było {SEJMOKRACJA} każdy rządzi sam sobie!
Prokuratorzy,Policjanci, Sędziowie,Prawnicy,Geodeci są przestępcami sami łamią prawo bezkarnie bo jest taki bajzel że chyba przydał by się ktoś taki jak Piłsudski i ustanowił prawo oparte na prywatnym osądzie każdego z wyżej wymienionych ale z osobistą odpowiedzialnością materialną -jedno ale ,nikt tego bałaganu nie chce ruszyć bo będzie wrogiem systemu i zostanie zgnojony np.za niewinność.:zniesmaczony:
  • 0

#12 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Bardzo dobra

Napisano 29 grudzień 2012 - 09:42

Ja dziś myślałem że przydał by się nam taki Chegevarra :green: który zrobiłby rewolucję!
  • 0

#13 ToJam

ToJam

Precylowy Weteran

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 455 postów
Reputacja: 330
Bardzo dobra

Napisano 01 luty 2013 - 10:53

Ja dziś myślałem że przydał by się nam taki Chegevarra :green: który zrobiłby rewolucję!

Pod warunkiem, że miałby otwarty umysł jak Janusz Palikot czy Anna Grodzka.
  • 0

#14 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Bardzo dobra

Napisano 01 luty 2013 - 10:14

Nie nie! wolę Pawłowicz, babę z jajami!
  • -1

#15 ToJam

ToJam

Precylowy Weteran

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 455 postów
Reputacja: 330
Bardzo dobra

Napisano 09 luty 2013 - 03:49

Nie nie! wolę Pawłowicz, babę z jajami!

Co do tej Pani poseł sprowadziła pożytek rodziny do posiadania dzieci, a sama ich niema. Czysta hipokryzja.
  • 0

#16 Mana-sama

Mana-sama

Precylowiczka

• Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 1206 postów
Bardzo dobra

Napisano 10 luty 2013 - 03:29

Wolność słowa w wydaniu pani poseł Pawłowicz jest odrażająco śmieszna, a to powoływanie się na wartości rodzinne to chory żart.
  • 0

#17 vremenia

vremenia

Trial Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 640 postów
Bardzo dobra

Napisano 24 luty 2013 - 05:36

Dla ciebie tak, ponieważ jak myślę masz brak wyczucia dobrego smaku i nie uznajesz wartości.
  • 0