Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kartka roamingowa Simx

kartka roamingowa simx

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 alkmina

alkmina

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 10 luty 2012 - 03:56

Otwieram nowy temat, bo jakoś moje pytanie nie do końca pasuje do innych... Ostatnio natknęłam się na taką opcje roamingową jak Simx. Ogólnie jest to karta typu pre-paid, która ma bardzo korzystne stawki za połączenia wykonywane z zagranicy (czyli opłaca się z niej korzystać na wakacjach, wyjazdach służbowych itp.). Wydaje mi się, że opcja jest o tyle dobra, że po pierwsze jest tania, a po drugie na doładowania, więc ciężko przegiąć w rozmowach, jak przy abonamencie. Ciekawa jestem, czy ktoś z Was miał okazję korzystać z tego Simx'a albo coś słyszał na ten temat? Ja jestem przyzwyczajona do telefonów albo na abonament, albo na kartę, więc troche to dla mnie nowość, ale na wakacje kusi...

P.S. Oczywiście nie "kartka", jak w temacie,m tylko "karta" :D
  • 0

#2 thangatar

thangatar

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 67 postów
Reputacja: 15
Neutralna

Napisano 13 luty 2012 - 10:01

Ja kupiłem simX jak jechałem do Egiptu - mega mi się to opłacało, bo normalnie bym płacił fortunę za rozmowy :P No i dokładnie jest tak, jak mówisz - raz, że tanio, dwa, że nie nastukasz sobie nie wiadomo jakiego rachunku, bo w najgorszym wypadku skończą Ci się środki na karcie :P A czy taka nowość...? Ja znam parę osób, które z tego korzystają na wyjazdach, więc akurat w moich kręgach simX to popularna opcja.
  • 0

#3 alkmina

alkmina

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Neutralna

Napisano 16 luty 2012 - 11:17

No widzisz, ja akurat nigdy o tym Simx'ie nie slyszałam... :) A to faktycznie jest tak, że ta karta ma polski numer stacjonarny? A miałeś okazję korzystać z Simx'a gdzieś oprócz Egiptu? Jestem ciekawa, czy w każdym kraju to dziala :)
  • 0

#4 thangatar

thangatar

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 67 postów
Neutralna

Napisano 17 luty 2012 - 01:24

No, karta ma 2 numery - polski stacjonarny i brytyjski, oba działają jednocześnie, tzn. niezależnie, który wybierze Twój rozmówca, to się do Ciebie dodzwoni ;) Jest to o tyle fajne, że dzwoniąc na stacjonarny, masz stawki jak na telefony stacjonarne (wiem, masło maślane :P ). Używałem jeszcze karty simX w Czechach i na Ukrainie, ale to weekendowo. Ogólnie simX działa chyba we wszystkich krajach, a przynajmniej w sporej większości, pewnie na stronie jest lista...
  • 0

#5 alkmina

alkmina

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Neutralna

Napisano 21 luty 2012 - 01:58

Hmmm, ciekawe, czy Simx działa też bez problemu np. w Tajlandii albo Kenii, albo na Mauritiusie... Ale to juz tylko taka moja ciekawość, bo na razie się w żadne z tych rajskich miejsc nie wybieram ;( Ciekawa sprawa z tym numerem stacjonarnym, bo wszyscy jeszcze ciągle mają takie telefony w domach, a czasem bardziej opłaca się z nich korzystać, niż z komórki ;) Ktoś coś ciekawego jeszcze w temacie wie? Są jakieś jeszcze karty tego typu, jak Simx?
  • 0

#6 thangatar

thangatar

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 67 postów
Neutralna

Napisano 27 luty 2012 - 03:35

Jak ja byłem na wyjeździe i korzystałem z simX, to np. do rodziców dzwoniłem na domowy i oni do mnie tez z domowego dzwonili - zadowoleni z takiej mozliwości, bo komórki mają, ale telefon stacjonarny nadal w uzytku ;)
  • 0

#7 Non_User

Non_User

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
Neutralna

Napisano 06 marzec 2012 - 10:01

ja tam w roamingu korzystam z Heyah, za minutę płacę tylko 1zł, a z kraju za granicę 59gr :)
  • 0

#8 alkmina

alkmina

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Neutralna

Napisano 07 marzec 2012 - 04:03

Ale to bez umowy? Bo ja mam abonament w innej sieci i specjalnie nie będe przechodzić :P A interesuje mnie tylko pre-paid, jak Simx. Nie sadzę, żeby możliwe były tak niskie stawki bez żadnych zobowiązań, ale chciałbym się mylić... A to do wszystkich krajów taka stawka? :>
  • 0

#9 Non_User

Non_User

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
Neutralna

Napisano 09 marzec 2012 - 06:32

no tak tak, bez umowy.. w prepaidzie :) zresztą co Ci będę dużo pisał, zobacz tu:
http://www.heyah.pl/na-karte/taniej-za-granice
no i o roamingu słów kilka :)
http://www.heyah.pl/na-karte/tanio-w-roamingu-z-ue

• 0

#10 alkmina

alkmina

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Neutralna

Napisano 12 marzec 2012 - 11:52

Ej, ale Ty piszesz, że Z kraju ZA granicę płacisz 59 gr - a jak jesteś poza Polską, to ile płacisz do Polski? Bo oto się rozchodzi, o telefon na wyjeździe. Trochę mi net muli i ciężko mi się te strony otwierają niestety :/ Ale ogólnie to jest oferta tylko w UE? Łeee, to ja zostane przy Simx'ie, bo ja jednak planuję wakacje poza Europą.
  • 0