Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Prawo jazdy - porady , ciekawostki

ciekawostki jazdy porady prawo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 siejuczek

siejuczek

Świeża Użytkowniczka

• Świeża Użytkowniczka
  • Pip
  • 8 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 19 kwiecień 2008 - 03:12

Witam!

Nie wiecie może od jakiego roku życia można robić prawo jazdy kategorii b? Nie mogę np. w wieku 17 lat zacząć robić prawko i jak będę miał 18 lat odebrać je ?:mad:
  • 0

#2 Focarlo

Focarlo

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPip
  • 27 postów
Reputacja: 13
Neutralna

Napisano 27 kwiecień 2008 - 10:22

Można zacząć kurs 3 miesiące przed 18-tymi urodzinami. Wtedy zanim zrobisz kurs i zdasz egzamin będziesz miała już 18;)
Przypominam ze od września maja sie zmienić zasady zdawania egzaminu. Do teoretycznego dochodzi więcej pytań. W tym nie wszystkie będą jawna. Co do praktycznego to nie wiem czy coś sie zmienia ale chyba nie.
Pozdrawiam:)
  • 0

#3 Master_PiT

Master_PiT

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
Neutralna

Napisano 29 kwiecień 2008 - 12:27

siemka, z kumpem niedawno zapisalismy sie na prawko,ja mam miesiac do 18 on ma 4 i bez problemu, z tym ze po prostu musi sobie rozlozyc jazdy inaczej aby jak najdluzej jezdzic np co 2tygodnie 2-3h.
Dodam jeszcze taką ciekawostkę bo możesz o tym nie wiedzieć, aby zdawać egzamin wymagane jest ukończenie 18lat, potrzebny jest dokument tożsamości taki jak np dowód osobisty,ale może być paszport wówczas możesz 1dzień po urodzinach zdawać(wiadomo na dowód trzeba troche poczekać 2-4tygodni)
  • 0

#4 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1602 postów
Reputacja: 1716
Świetna

Napisano 29 kwiecień 2008 - 02:14

Musisz mieć 18 lat w dniu egzaminu - to jest warunek konieczny.
  • 0

#5 Master_PiT

Master_PiT

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
Neutralna

Napisano 29 kwiecień 2008 - 04:35

zboj poprawka przynajmniej 1dzien po ukonczeniu 18, w dzien urodzin nie mozna przystepowac do egzaminu

//Drobny szczegół, ale zgadza się. Miałem na myśli, że w dniu egzaminu musisz mieć ukończone, czyli na następny możesz zdawać...
  • 0

#6 Zodiac

Zodiac

Hurdy Gurdy Man

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 195 postów
Reputacja: 106
Dobra

Napisano 10 maj 2008 - 01:57

Witam!

Nie wiecie może od jakiego roku życia można robić prawo jazdy kategorii b? Nie mogę np. w wieku 17 lat zacząć robić prawko i jak będę miał 18 lat odebrać je ?:mad:

Az tak Ci sie spieszy? :] Ja tam zrobiłem w wieku 20 lat, bo pierw musiałem zarobić na nie :)
  • 0

#7 16andrew16

16andrew16

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 50 postów
Neutralna

Napisano 22 sierpień 2008 - 03:16

ja cos slyszalem ze mzoesz zrobic prawko od 16 lat... ale jak zdasz to do 18 roku zycia musisz jezdzic samochodem z kierowca ktory ma prawko dluzej niz 3 lata i ten samochod musi miec tak samo jak w "elce" czyli pasazer obok musi miec dodatkowy hamulec, sprzeglo i dodatkowe lusterka :)
  • 0

#8 samurai_R6

samurai_R6

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 24 sierpień 2008 - 03:53

z tego co ja się orientuje to podana granica wiekowa 18 lat dotyczy jedynie kategorii B.
Zawsze zostaje Ci zrobienie prawka kategorii B1; kupienie Mini (bo chyba tylko ten łapie się do granicy dopuszczalnej masy samochodu)
  • 0

#9 usakk

usakk

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 30 sierpień 2008 - 04:52

tak sie wam spieszy wydac pieniadze tatusia ??? a moze sobie najpierw zarobic na samochod i prawko ?
  • -1

#10 kaziu099

kaziu099

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
Reputacja: 18
Neutralna

Napisano 31 sierpień 2008 - 03:16

tak sie wam spieszy wydac pieniadze tatusia ??? a moze sobie najpierw zarobic na samochod i prawko ?

A może tatuś sam proponuje i chce dać pieniądze na kurs? Może tatuś da swój samochód, albo kupi jakiś mały na początek. Dzięki temu dużo łatwiej jest w życiu, i nie raz w pracy bardzo pomocne jest mieć prawo jazdy chociażby na kategorię B
  • -1

#11 shiftyp

shiftyp

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 01 wrzesień 2008 - 01:32

a moze ktos wie kiedy byla ostatnia aktualizacja testow na kategorie b to znaczy kiedy sie ostatnio zmienily testy?
  • 0

#12 shiftyp

shiftyp

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 01 wrzesień 2008 - 01:34

a moze a moze ktos wie kiedy byla ostatnio aktualizacja testow na kategorie b to znaczy kiedy sie zmienily pytania ostatnio
  • 0

#13 Spider89

Spider89

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 08 wrzesień 2008 - 12:15

Przedostatnia aktualizacja była 17.04.2007, ostatnia 28.03 br.
  • 0

#14 GiMo

GiMo

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 10 wrzesień 2008 - 03:28

30 lipca zdawałem teorie i miałem testy normalne tzn żadnych nowych pytań.. ale po ściągnięciu kilku programów do ćwiczenia testów znalazłem parenaście pytań których nie widziałem na oczy, więc polecam poszukać po necie kilku programów z testami :)
  • 0

#15 Pietrek1990

Pietrek1990

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Neutralna

Napisano 03 październik 2008 - 04:28

Wszystkich pytań na kategorie B jest 490.
Na kategorie A dodatkowe 60.
1 października miałem egzamin A+B:D
POZYTYWNIE :D
  • 0

#16 Przemek22tex

Przemek22tex

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 09 październik 2008 - 10:28

Dla was to powinni zrobić od wieku minimum 20lat i to jeszcze od początku na kursach wpajać w łeb obrazki z najgorszych wypadków drogowych.Bo teraz ci młodzi właśnie tylko odbiorą prawko i zaraz w rowach lądują.
  • 0

#17 Padrick22

Padrick22

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
Neutralna

Napisano 09 październik 2008 - 03:47

Ale nie wszyscy młodzi tak jeżdżą, zauważ. Są tacy co jeżdżą bardzo rozważnie i nie są to wcale niespotykane wyjątki. A poza tym to podobno od nowego roku ma byc 1500 pytań na egzamin... Dobrze, że zdam jeszcze w tym roku :D
  • 0

#18 martabielsk

martabielsk

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 40 postów
Neutralna

Napisano 16 październik 2008 - 09:00

Niedlugo maja zrobic od 21 lat :( mozliwe ze od stycznia ;/
  • 0

#19 roberto610

roberto610

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
Reputacja: 85
Dobra

Napisano 16 październik 2008 - 09:15

Musisz mieć 18 lat w dniu egzaminu - to jest warunek konieczny.

chyba właśnie nie musi, musi to mieć dowód osobisty (który też można wyrobić w wieku 17 lat) chyba że to dotyczy jazd... ale radzę się pytać co jakiś czas o to na forach bo przepisy się co chwilkę zmieniają :| :confused::P:P:P
  • 0

#20 bubusmax

bubusmax

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 17 październik 2008 - 08:38

Z tego co ja wiem to na kategorię A mozna bedzie zdawać od 24 bodajże roku życia, co dla mnie jest totalnie beznadziejne. Co z tego ile masz lat, liczy się rozum w głowie i wyobraźnia. A prawda jest taka, ze uczysz się jeździć dopiero po tym jak odbierzesz prawo jazdy. Na kursie nauczysz sie posługiwania się pojazdem, uczysz się jeździć, poznajesz kulture na drodze dopiero jak dostaniesz dokumencik ;)

A co do samego egzaminu, przynajmniej u mnie bylo tak, i u moich znajomych, ze nie dostawało się prawa jazdy za znajomośc przepisów - ba, sama egzaminatorka powiedziała mi, że przepisów nie znam ni w ch* ni w ząb - ale prowadzę jakbym jeździł autem od nastu lat. Mimo tego zdałem.
Ogólnie na zdanie egzaminu składa sie wiele czynników, od pogody zaczynając a koncząć na humorze egzaminatorki/a. Czasem się potrafią uczepić byle czego, jak u mnie doczepila się, że zapaliłem silnik z jedną nogą poza autem - a że miałem zły dzień to jej cięcie odpowiedziałem - okazała się jednak człowiekiem i dała spokój ;)
  • 0