Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jazda na światłach przez cały rok

bzdura jazda oczywiście światłach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 silent&miro

silent&miro

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 25 grudzień 2010 - 12:52

Co myślicie o jeździe na światłach przez cały rok?
Bo ja myśle że to jest bzdura.
  • 0

#2 tiho

tiho

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 25 grudzień 2010 - 04:26

Ja też myślę, że bzdura. Strata energii, niewielki wpływ na bezpieczeństwo. Ale moja wypowiedź dotyczy wyłącznie jazdy przy dobrej widoczności.
  • 0

#3 bajasz

bajasz

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 25 grudzień 2010 - 04:54

Witam.
A Ja akurat mam inne zdanie na ten temat.W niczym mi nie przeszkadza jazda na światłach ( a jezdzę 23 lata ).A wiele razy przy większych prędkościach nie widziałbym samochodu gdyby właśnie nie światła.
Podsumowując nawet w mieście samochody są bardziej widoczne no chyba że są to maluchy lub inne stare badziewia które jak mają zapalone światła nawet w nocy to i tak nie są widoczne.
Pozdrawiam.
  • 0

#4 silent&miro

silent&miro

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
Neutralna

Napisano 25 grudzień 2010 - 05:22

Ja tam widze samochody podczas jazdy, czy ze słońcem, czy w cieniu.
Nawet jadąc w nocy, wyjechał mi samochód z pobocza bez świateł 100 metrów przedemną, na wiejskiej drodze nie oświetlonej.
Bez większych problemów go zauważyłem.
A co dopiero w dzień przy doskonałej widoczności.
Żarówek to się spaliło już ze 12, połamały się plastikowe zaczepy przy obudowie żarówki od ciągłych wymian.
Tyle lat się jeździło bez świateł i było dobrze. Każdy jakoś widział, a teraz nagle już nikt nie widzi drugiego samochodu gdy tamten nie ma włączonych świateł.
  • 0

#5 Tomaso1973

Tomaso1973

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów
Reputacja: 28
Dobra

Napisano 25 grudzień 2010 - 05:38

Moim zdaniem przy dobrej widoczności można by było jeździć bez świateł , ale znowu jak pada deszcz i jest pochmurno no to wtedy na światłach.
I właśnie jeżeli nie było by obowiązku jeżdżenia na światłach to jak wymusić na kierowcach żeby włączyli światła w dzień kiedy jest pochmurno i jest słaba widoczność?
Podsumowując skłaniał bym się jednak do kierowania pojazdami na światłach.
  • 0

#6 silent&miro

silent&miro

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
Neutralna

Napisano 25 grudzień 2010 - 06:39

Kierowców nie trzeba zmuszać. Kiedyś nikt nikogo nie zmuszał, a jak było trzeba to się jeździło na światłach.
Oczywiście zawsze się trafił jakiś głąb co nie włączył, ale i teraz też takich pełno, chociaż jest obowiązek
  • 0

#7 sempay

sempay

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1372 postów
Reputacja: 944
Bardzo dobra

Napisano 26 grudzień 2010 - 01:52

Uważam, że wszyscy powinniśmy jeździć na światłach. W niczym to nie przeszkadza, a może pomóc. Szybsza utrata akumulatora, czy zużycie energii lub paliwa to bzdura. To prawda kiedyś nie było obowiązku, tylko, że kiedyś nie było tyle aut na drodze co obecnie, po drugie zauważmy, że jeździ z nami coraz więcej młodych kierowców, kobiet i tych mniej doświadczonych z mniejszych miejscowości.
  • 0

#8 waskos

waskos

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 4401 postów
Reputacja: 1900
Świetna

Napisano 26 grudzień 2010 - 02:31

Zgadzam się, że jazda z włączonymi światłami przez całą dobę ma sens. Nie wszystkie autka są koloru zółtego lub niebieskiego, są też szare, które się gubią na drodze, z włączonymi światłami są one lepiej widoczne z daleka. Nie ma jednak rozwiązania idealnego, w mieście w samochodzie z włączonymi światłami, słabo są widoczne kierunkowskazy. Z doświadczenia też powiem, że zgadzam się z moim kolegą Sempayem, nie zauważyłem szybszego zużycia akumulatora, paliwa czy żarówek w związku z włączonymi światłami
  • 0

#9 silent&miro

silent&miro

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
Neutralna

Napisano 26 grudzień 2010 - 05:22

Ja tam myślę że, samochody bym tak powiedział w kolorze otoczenia,czy to przy szarówce czy normalnym świetle
wcale nie są źle widoczne (może mała różnica jednak jest).
Często specjalnie się przyglądałem takim pojazdom na drodzie. (zdarzały się też bez świateł)
I taki pojazd jak dla mnie się zawsze odznacza od otoczenia, bo są różne refleksy od karoserji odbicia a w ruchu jak najbardziej.
Po co mi wiedzieć samochód z 2 czy z jednego kilometra, zanim on do mnie dojedzie gdzie będzie juz konieczność jakiej kolwiek reakcji to dawno go zauważe.
Z resztą z daleka często zauważe jego większą sylwetkę niż malutkie światła. (dzięki Bogu wzrok w tych latach mam jeszcze doskonały)
Jest co raz to więcej samochodów, i co raz to węcej dwutlenku węgla w atmosferze, dzięki też właśnie światom samochodów.
Wypalają się też lustra reflektorów przez co w nocy już nie świecom tak dobrze, a o zużyciu częstym żarówek to już nie wspomne (przynajmniej u mnie)
Dobre żarówki za tanie nie są
  • 0

#10 waskos

waskos

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 4401 postów
Świetna

Napisano 27 grudzień 2010 - 08:05

Ja tam myślę że, samochody bym tak powiedział w kolorze otoczenia,czy to przy szarówce czy normalnym świetle
wcale nie są źle widoczne (może mała różnica jednak jest).
Często specjalnie się przyglądałem takim pojazdom na drodzie. (zdarzały się też bez świateł)
I taki pojazd jak dla mnie się zawsze odznacza od otoczenia, bo są różne refleksy od karoserji odbicia a w ruchu jak najbardziej.
Po co mi wiedzieć samochód z 2 czy z jednego kilometra, zanim on do mnie dojedzie gdzie będzie juz konieczność jakiej kolwiek reakcji to dawno go zauważe.
Z resztą z daleka często zauważe jego większą sylwetkę niż malutkie światła. (dzięki Bogu wzrok w tych latach mam jeszcze doskonały)
Jest co raz to więcej samochodów, i co raz to węcej dwutlenku węgla w atmosferze, dzięki też właśnie światom samochodów.
Wypalają się też lustra reflektorów przez co w nocy już nie świecom tak dobrze, a o zużyciu częstym żarówek to już nie wspomne (przynajmniej u mnie)
Dobre żarówki za tanie nie są

A toś mnie rozbawił :D
  • 0

#11 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1602 postów
Reputacja: 1716
Świetna

Napisano 27 grudzień 2010 - 08:18

Moim skromnym zdaniem taki przepis powinien być wprowadzony w przypadku produkcji pojazdów samochodowych z fabrycznie zaaplikowanymi światłami do jazdy dziennej. Światła mijania mają inne zastosowanie i czasami jest to denerwujące, jak co trzeci pojazd w ciągu dnia ma ustawione reflektory "w górę" lub żarówki niskiej jakości powodujące olśnienie.
  • 0

#12 kristtofer733

kristtofer733

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2010 - 08:29

powinno być tak jak kiedyś w okresie jesieni i wiosny obowiązkowo a latem przy złej widoczności
  • 0

#13 Gorthin

Gorthin

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Neutralna

Napisano 29 grudzień 2010 - 11:52

Jak najbardziej popieram. Nie ma z tym problemów. Koszta żadne, a na pewno w wielu sytuacjach pomaga.
  • 0

#14 81bafek

81bafek

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 31 grudzień 2010 - 10:20

jazda z włączonymi światłami ma sens i niema to żadnego wpływu na zużycie paliwa ani akumulatora podczas jazdy prąd jest pobierany z alternatora
  • 0

#15 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1602 postów
Reputacja: 1716
Świetna

Napisano 01 styczeń 2011 - 03:46

żadnego wpływu na zużycie paliwa ani akumulatora podczas jazdy prąd jest pobierany z alternatora

Przeczysz sam sobie. Czym jest napędzany alternator?
  • 0

#16 carbonix

carbonix

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 61 postów
Neutralna

Napisano 02 styczeń 2011 - 09:15

moim zdaniem dobrze że jest taki przepis, przynajmniej widać samochody z daleka, przydaje sie to szczególnie przy wyprzedzaniu
  • 0

#17 waskos

waskos

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 4401 postów
Świetna

Napisano 03 styczeń 2011 - 12:44

Moim skromnym zdaniem taki przepis powinien być wprowadzony w przypadku produkcji pojazdów samochodowych z fabrycznie zaaplikowanymi światłami do jazdy dziennej. Światła mijania mają inne zastosowanie i czasami jest to denerwujące, jak co trzeci pojazd w ciągu dnia ma ustawione reflektory "w górę" lub żarówki niskiej jakości powodujące olśnienie.

To prawda, ale są dopuszczane do użytku dodatkowe światła dzienne Led. Można je kupić w większości sklepów motoryzacyjnych.
  • 0

#18 Tuna91

Tuna91

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 631 postów
Reputacja: 11
Neutralna

Napisano 03 styczeń 2011 - 10:41

uwazam obowiazek jezdzenia na swiatlach powinien byc w zlych warunkach atmosferyczncyh, podczas deszczu, gdy niebo jest pokryte cale chmurami, oczywiscie w zimie, jak i w nocy. Jazda w normalny dzien gdy swieci normalne slonce na swiatlach wedlug mnie calkowicie nie ma sensu
  • 0

#19 szwederowo

szwederowo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Neutralna

Napisano 08 styczeń 2011 - 12:35

światła zwiększają trochę spalanie niestety dlatego tez ekolodzy nie są zbytnio za tymi światłami

jazda z włączonymi światłami ma sens i niema to żadnego wpływu na zużycie paliwa ani akumulatora podczas jazdy prąd jest pobierany z alternatora

alternator produkuje prąd poprzez obroty silnika i z alternatora idzie prąd do akumulatora ładując go tak więc akumulator daje prąd żarówkom a nie alternator
  • 0

#20 zbigCZ

zbigCZ

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 11 styczeń 2011 - 10:48

Światła w dzień to powinna być dowolność nie pomagają większości ale w szczególnych przypadkach trzeba by było wiedzieć kiedy je włączyć. I tu kłania się szkolenie kierowców do jazdy niestety u nas szkoli się tylko do zdania egzaminu.
  • 0