Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak uśmierzyć ból zęba?

uśmierzyć zęba

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 Pietrek

Pietrek

Super pro elo koleś ;D

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 538 postów
Reputacja: 357
Bardzo dobra

Napisano 14 grudzień 2011 - 09:19

Chyba raczej dentysta, a wczesniej jakies srodki przeciwbólowe ;/
  • 0

#42 centuś

centuś

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów
Reputacja: 18
Neutralna

Napisano 15 grudzień 2011 - 01:45

Moją metodą ból znika w 5 sekund,ale skutkuje tylko kilka razy potem organizm się uodparnia.
Zdobądź papierosa(jeżeli nie palisz)podpal aby powstał intensywny żar.
Na ten żar nasyp cukru,wydzielający się dym wciągnij nosem przeciwną dziurką do bolącego zęba.
Po wciągnięciu 5 sekund i ból znika.
  • 0

#43 zazzo

zazzo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 15 grudzień 2011 - 01:53

Jeżeli nie chcesz iść do dentysty spróbuj z miętową gumą do żucia powinna pomóc . I staraj się nie łapać w to miejsce powietrza . :)
  • 0

#44 RK24

RK24

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 22 grudzień 2011 - 05:51

Mi bardzo pomagało jak brałem do ust łyk chłodnej wody. Ból praktycznie całkowicie ustępował, ale tylko na około 1-2 min, więc za chwilę trzeba była wypluwać wodę i robić kolejny "łyk" :)
  • 0

#45 Bombelman

Bombelman

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 29 grudzień 2011 - 07:54

Ten 1 sposób wątpliwy ale 2 sam sprawdziłem i działa :)
  • 0

#46 EnergyLinks

EnergyLinks

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1292 postów
Reputacja: 62
Dobra

Napisano 11 styczeń 2012 - 07:34

W Dr House kiedyś była scena gdzie House już nie mógł wytrzymać bólu nogi, więc połamał sobie palce u ręki. Poskutkowało. Noga go nie bolała xD ale za to dłoń tak. Działa to na zasadzie że nasz mózg ma tylko jedną "bramkę" przez którą wpuszcza ból. Wybiera mocniejsze i intensywniejsze odczucie. Więc jeżeli boli np. ząb to uderz się piszczelem o szafkę a wtedy będzie Cię bolał tylko piszczel a nie ząb. xD
Kiedyś to sprawdziłem. Za pierwszym razem nie wyszło bo bolało to i to, ale wpadłem już w szał przez ten ból zęba i jak uderzyłem porządnie to przestało boleć. hahaha
Może to i głupie ale jeżeli kogoś boli już któryś dzień a do dentysty za nic nie chce iść a leki również nie pomagają to trzeba się łapać wszystkich możliwych środków.

Pozdro xD
  • 0

#47 Elixia

Elixia

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
Reputacja: 131
Dobra

Napisano 11 styczeń 2012 - 09:21

Ja tam bym się takich metod nie brała. :P Na prawdę to może się okazać niezbyt dobrym pomysłem... Potem Cię już nie będzie ząb bolał tylko w to co się uderzysz.. A jak już się zdecydujesz użyć takich drastycznych metod to uważaj żeby się porządnie nie uszkodzić bo to naprawdę nie jest sztuką w dzisiejszych czasach. Pozdrawiam :)
  • 0

#48 EnergyLinks

EnergyLinks

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1292 postów
Reputacja: 62
Dobra

Napisano 11 styczeń 2012 - 10:22

Hehe oczywiście autor tematu niech nie bierze tego sobie do serca i niech nie kopie noga w ścianę bo to idiotyczne by było.
Ja kiedyś z czystej ciekawości (no może trochę mi już odbijało przez ten ból zęba) sprawdziłem czy to działa. Absolutnie nie nakłaniam nikogo do testowania tej metody :P
  • 0

#49 Elixia

Elixia

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
Reputacja: 131
Dobra

Napisano 11 styczeń 2012 - 11:07

Zgadzam się że jak coś strasznie boli to naprawdę można już wariować. :P Gorzej jeszcze jak nic nie pomaga. Wtedy to już naprawdę okropnie jest ale zdecydowanie tej metody bym nie zastosowała;P
  • 0

#50 HardCoreSex

HardCoreSex

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
Reputacja: 17
Neutralna

Napisano 15 styczeń 2012 - 11:20

Znam to! Raz mnie tak bolał ząb że normalnie nie można tego opisać .. Biegałem po całym domu z bólu kilka dni aż przestał - chyba umarł bo już od 4 miesięcy nie boli :P
I nic nie pomagało . Chyba najlepiej to się nawalić w trupa ..
  • 0

#51 artusss

artusss

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 22 styczeń 2012 - 03:51

Dodam jeszcze parę sposobów:
ucisk nerwu odpowednio do bolącego zęba tj,. w kącie szczęki po tej stronie co boli (dolna)
górna pod kością policzkową uciskamy mocno do bólu . po minucie puszczamy a ból zelżeje.

Potwierdzam i dodam z akupresury:
ucisnąć malżowinę ucha około 1cm od dołu - łatwo znaleźć bo ból zelżeje albo przechodzi dość szybko.
Na dłużej można zaaplikować sobie w to miejsce klips, a nawet spinacz biurowy.

Do podtrucia, gdy nie ma prochów, alkoholi i innych ;)
można użyć smołę na waciku ze spalonej na tależyku gazety - sposób bułgarów.
Właściwe wszystko co może zatruć nerw, choćby proch strzelniczy lub siarka z zapałki.

Najważniejsza jest ocena, czy warto zatruwać, czy nadaje się do leczenia i czy wytrzymam do tego czasu...
  • 0

#52 Krespo

Krespo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 97 postów
Reputacja: 22
Dobra

Napisano 10 luty 2012 - 11:40

Będe to powtarzać:)! "Solpadeine"!! pomaga!:) jest tani :) i znieczula ze łohohohoho;P powinien być na receptę ale jakimś cudem nie jest:D
  • 0

#53 waskos

waskos

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 4401 postów
Reputacja: 1900
Świetna

Napisano 11 luty 2012 - 06:54

Pyralgina też pomaga na jakiś czas, żaden jednak lek nie zastąpi wizuty u stomatologa
  • 0

#54 kamixt

kamixt

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 11 kwiecień 2013 - 08:20

W aptece kupiłem Plomb-r do wypełniania dziury w zębie. Na ból super pomocny i zakleiłem uszkodzenie, więc ząb dobrze się trzyma. Jakby ktoś chciał zobaczyć, to wygląda tak http://www.facebook.com/PlombR?fref=ts
  • 0

#55 kaska87

kaska87

Precylowiczka

• Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 603 postów
Reputacja: 656
Bardzo dobra

Napisano 13 kwiecień 2013 - 12:25

Tak mi się skojarzyło, że trzepnięcie się młotkiem w kolano uśmierza ból zęba. Wtedy boli kolano a nie ząb;)

A na ból zęba doraźnie wieczorem biorę apap noc, albo ibuprom.
Ósemki leczyłam ibupromem max+ neo angin i jakoś dawało radę, ale nic nie zastąpi wizyty u dentysty.
  • 0

#56 Guest_addhadddgeycbwbfcs_*

Guest_addhadddgeycbwbfcs_*
  • Guests

Napisano 25 czerwiec 2013 - 01:42

Dzięki mi też się przyda!
  • 0

#57 monika6699

monika6699

Świeżak

• Świeżak
  • Pip