Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jaka to książka ?

jaka książka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 akel2

akel2

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 24 czerwiec 2013 - 07:56

Mam pytanie, otóż kilka lat temu czytałem książke z gatunku fantasy/science fiction, ale nie pamiętam dokładnie jej tytułu... Otóż główny bohater potrafił wykonywać coś w stylu teleportacji w kosmosie, co było niemożliwe dla ludzi z powieści, którzy mogli tego dokonywać tylko na Ziemii. Pamiętam także, że ów bohater został porzucony na rozbitym statku kosmicznym [który nazywał się chyba Nomad, albo Nomand, ale nie jestem pewien]. Gdy powrócił na planetę, miał wytatuowany na ciele olbrzymi tatuaż, który był widoczny, tylko wtedy, gdy tracił kontrolę nad sobą... więcej informacji o tej książce nie pamiętam, a w Internecie nic nie znalazłem, jeśli ktoś zna tą powieść i jej autora, z góry dzięki za pomoc !
  • 0

#2 brzyda

brzyda

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 26 czerwiec 2013 - 08:53

Też czytałem. Było to opowiadanie w miesięczniku "Fantastyka". Niestety, nie pamiętam autora ani tytułu (minęło już kilkadziesiąt lat) ale zdaję się, że Nomad to była nazwa statku kosmicznego bohatera tego opowiadania. Gdy sobie coś przypomnę to napiszę.
  • 0

#3 akel2

akel2

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Neutralna

Napisano 12 lipiec 2013 - 05:33

Najgorsze jest to, że czytałem tą książke jakieś trzy, cztery lata temu, a w miejscowej bibliotece wgląd w karty obejmuje dwa lata wstecz... Gdyby nie to, książka byłaby już namierzona...
  • 0

#4 fanagorn

fanagorn

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 13 lipiec 2013 - 09:33

"Gwiazdy moim przeznaczeniem" - pod takim tytułem ukazała się w Polsce. Niestety nie czytałem, ale zaintrygowany wygooglowałem:)))
  • 0

#5 akel2

akel2

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Neutralna

Napisano 21 lipiec 2013 - 11:03

Wielkie dzięki ! :D Duuużo czasu spędziłem na szukaniu, ale na ten tytuł nie natrafiłem... Jeszcze raz dzięki ! :D
  • 0

#6 brzyda

brzyda

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 09 wrzesień 2013 - 04:21

Już wszystko wiem. Tytuł - Gwiazdy moim przeznaczeniem. Autor - Alfred Bester. Bohater - Gully Foyle.
  • 0