Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kursy z PUP

kursy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Serotonina

Serotonina

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
Reputacja: 80
Dobra

Napisano 23 luty 2013 - 05:10

Witam
Zastanawiam się nad podjęciem Kursów z urzędu pracy. Problem w tym że tak na prawdę nie wiem jakie kursy byłyby mi najbardziej przydatne. Rzecz biorąc mógłbym się podjąć każdej pracy. A jeżeli owe kursy są finansowane z dotacji UE, warto skorzystać z takiej okazji i podjąć jakieś działania w tym kierunku, wybierając jakiś dobry kurs który może przydać się do znalezienia jakiejś dobrej pracy.
Moje pytanie brzmi jakie kursy są waszym zdaniem najlepsze, które najbardziej się mogą przydać?
Rozmyślałem nad kursem PR lub na wózek widłowy, nawet obsługi kasy fiskalnej, cokolwiek żeby mieć coś dobrego w tych papierach i móc to wykorzystać do znalezienia pracy.
  • 0

#2 Ichimaru Gin

Ichimaru Gin

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 25 luty 2013 - 06:19

Wydaje mi się, że aby podjąć taką decyzje najrozsądniej byłoby przejrzeć oferty pracy w okolicy. Bo co z tego, że np. zdobędziesz uprawnienia na wózek widłowy skoro w twojej okolicy nie będziesz mógł znaleźć pracy? Co do PR to bym się za to nie brał, bo taki kurs Ci raczej wiele nie da (choć może być inaczej). Z kasą fiskalną jest tak samo jak z wózkiem widłowym, zależy czy będzie praca. Ja jednak, gdybym miał wybierać między tymi trzema kursami (pod warunkiem, że znalazł bym prace) to wybierałbym między wózkiem widłowym a kasą fiskalną, gdyż w PR po kursie z UP raczej pracy nie dostaniesz. Za wózek pewnie byś więcej zarabiał więc musisz najpierw sobie tą sytuacje przeanalizować. I pomyśleć też o tym gdzie sam byś chciał pracować, bo jednak też wiele zależy od twojego wkładu. ;)
  • 0

#3 lazormajor

lazormajor

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 50 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 01 marzec 2013 - 12:45

Dokładnie, według mnie kurs PR odpada w pierwszej kolejności. Żeby znaleźć pracę w tej branży trzeba mieć solidne zaplecze, edukacje w tym kierunku i kilkuletnie doświadczenie (wiem, bo sama szukałam). Wydaje mi się, że dużo lepsze są takie kursy, które dają Ci jakąś porządną umiejętność czyli np. taki na wózki widłowe. Sporo jest ogłoszeń na stanowiska, które wymagają posiadania takiego kursu. Warto się dokształcać i inwestować w siebie, ale równie ważna jest jasna ścieżka. Jeżeli uszczkniesz wszystkiego po trochu ciężko będzie Ci znaleźć pracę w jednej branży. Brat mojej kumpeli przez długi czas był bezrobotny, szukał pracy jako kierowca tirów. W końcu wziął się za siebie, zrobił kurs języka niemieckiego i od razu znalazł pracę jako kierowca w transporcie międzynarodowym. Życie powodzenia!
  • 0

#4 Samuel_L_Jackson

Samuel_L_Jackson

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 39 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23 wrzesień 2014 - 10:27

Kursy z PUP'u moim skromnym zdaniem są warte tyle co nic. A do tego organizowane są raz na ruski rok. Nie lepiej odłożyć ten grosz i zrobić sobie kurs na własną rękę? 

• 0