Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Bycie mamą

bycie mamą

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 niebieskooka

niebieskooka

Super Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 514 postów
Reputacja: 168
Bardzo dobra

Napisano 06 listopad 2012 - 10:42

Zapewne każda z Was kiedyś bedzie mamą a może już niektóre z Was maja pociechy...Jak to jest u Was? Jaką mamą jesteście albo jaką chciałbyście być? Czy bycie mamą to trudna rola ?
Zapraszam do dyskusji:)
  • 0

#2 patiola

patiola

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 15
Neutralna

Napisano 07 listopad 2012 - 08:22

Witam,
Ja jestem mamą od 8 lat i niebawem będę mamą ponownie:). Jaką mamą jestem? to pytanie trzeba by skierować do mojej córki, ale oceniając siebie samą, myślę, że mam zbyt mało cierpliwości. Staram się traktować moje dziecko jak osobę, partnera, człowieka, a nie po prostu dziecko. Nie jestem nadopiekuńcza, staram się zachęcać córkę do pokonywania trudności i wychodzenia z opresji samodzielnie. Nie chronię jej przed całym złem tego świata, ale staram się, żeby zawsze wiedziała, że jestem obok i ją wspieram. Nie wiem co na to psycholodzy, ale intuicja jeszcze nigdy mnie nie zawiodła i mam nadzieję, że wychowam mądrego człowieka:)
A jaka chciałabym być? Cierpliwa i jeszcze raz cierpliwa i tyle:)
Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych rodziców:)
  • 1

#3 Darcia K

Darcia K

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 21 postów
Reputacja: 59
Dobra

Napisano 05 grudzień 2012 - 09:23

A ja zagnę autora tematu i powiem, że nigdy w życiu nie chciałabym zostać mamą ;)
Już nawet nie chodzi o to, że nie przepadam za dziećmi, bo to się da zmienić. Dla mnie jest to po prostu zadanie zbyt trudne do wykonania, wymagające za dużej ilości poświęceń - moja natura, natura egoistki, negatywnie jest nastawiona do takich rzeczy. Mój stan zdrowia również mnie nie zachęca do zachodzenia w ciążę.
Niedługo zostanę natomiast ciocią i tu już powiem, chciałabym, żeby mój siostrzeniec wiedział, że ma we mnie oparcie. Zawsze będzie mógł do mnie przyjść, porozmawiać, zwrócić się o radę, nigdy go nie odtrącę, jeżeli nie będę w stanie sama mu pomóc, to mu tę pomoc załatwię. Myślę, że taką samą mamą chciałabym być.
  • 1

#4 rjude91

rjude91

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2012 - 11:36

Ja nia bede za okolo 6 miesiecy i juz sie nie moge doczekac choc nie ukrywam,ze panicznie boje sie porodu.
  • 0

#5 niebieskooka

niebieskooka

Super Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 514 postów
Bardzo dobra

Napisano 28 grudzień 2012 - 09:30

nie ma sie czego bać:) urodziłam 2 córeczki i powiem Ci że bardzo dobrze to wspominam:) ale tez na poczatku bałam sie wiec chyba to normalne ze Ty tez odczuwasz strach. Myśl pozytywnie a jezeli bedziesz miała jakieś pytania to słuze pomoca:)
  • 0

#6 ortseam

ortseam

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Neutralna

Napisano 29 grudzień 2012 - 01:07

Być może mam tutaj mały głos bo jestem facetem, lecz po własnej obserwacji rola mamusi jest naprawdę ciężka. Oczywiście zależy też dużo od charakteru mamusi:) Cierpliwość odgrywa znaczną rolę w wychowywaniu dziecka, ale też i sumienność w wykonywaniu różnych działan jednymi z nich są też kary, oczywiście jeźeli dziecko jest juz troszke starsze. Ja osobiście nie lubię dzieci lecz córeczka jest traktowana wyjątkowo:) Także przychodzi to "uczucie" i będziesz wiedziała co robić, jak postępywać, jak się zachować:);)
  • 0

#7 mildret

mildret

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów
Neutralna

Napisano 10 styczeń 2013 - 08:55

ja nie jestem mamą,ale również przeraża mnie ciąża ten ból, rozstępy, rozcinanie krocza, wyciekanie jakiś płynów skąd tylko można, wiem że do ciąży trzeba się przygotować jeśli się planuje... a przynajmniej starać się... ale i tak się boje
  • 0

#8 Pinakoladaa

Pinakoladaa

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Neutralna

Napisano 13 styczeń 2013 - 07:45

Nie ma czego się, bać, chociaż porodu sama jeszcze nie doświadczyłam. Jestem dopiero w 4 miesiącu. Ciąża moja była planowana, dlatego kilka miesięcy przed zajściem w ciąże brałam już kwas foliowy, obecnie wspomagam się odpowiednimi suplementami diety, wiele moich znajomych nie stosowało niczego przed zajściem w ciąże, ale ja dużo konsultowałam się z lekarzem i to on kazał zażywać mi kwas jeszcze przed poczęciem
  • 0

#9 niebieskooka

niebieskooka

Super Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 514 postów
Bardzo dobra

Napisano 13 styczeń 2013 - 11:37

Nie ma czego się, bać, chociaż porodu sama jeszcze nie doświadczyłam. Jestem dopiero w 4 miesiącu. Ciąża moja była planowana, dlatego kilka miesięcy przed zajściem w ciąże brałam już kwas foliowy, obecnie wspomagam się odpowiednimi suplementami diety, wiele moich znajomych nie stosowało niczego przed zajściem w ciąże, ale ja dużo konsultowałam się z lekarzem i to on kazał zażywać mi kwas jeszcze przed poczęciem

mam nadzieję że jak urodzisz to dowiemy sie:) i dobrze że się nie boisz. Trzymam kciuki żebys była najlepszą mamą:)
  • 0

#10 mildret

mildret

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów
Neutralna

Napisano 17 styczeń 2013 - 08:37

ja własnie się boję, moj facet zresztą też się boi tylko że on o to że nigdy się nie zdecyduje;) ale ja chce mieć dziecko tylko jeszcze nie teraz.. a co znaczy że wspomagasz się odpowiednimi suplementami diety?
  • 0

#11 Pinakoladaa

Pinakoladaa

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Neutralna

Napisano 17 styczeń 2013 - 09:08

mam nadzieję że jak urodzisz to dowiemy się:) i dobrze że się nie boisz. Trzymam kciuki żebys była najlepszą mamą:)

na pewno się pochwale. Już nie mogę się doczekać. I bardzo dziękuje, miło słyszeć tak miłe słowa od obcych ludzi:)

---------- Post added at 21:08 ---------- Previous post was at 21:04 ----------

ja własnie się boję, moj facet zresztą też się boi tylko że on o to że nigdy się nie zdecyduje;) ale ja chce mieć dziecko tylko jeszcze nie teraz.. a co znaczy że wspomagasz się odpowiednimi suplementami diety?

Obecnie zażywam LadeeVit, taki suplement zawiera w sobie witaminki, minerały i kwas omega3, wyniki mam w porządku, żadnych nie doborów więc na razie go nie zmieniam. A co do twoich obaw hmmm nie wiem w jakim jesteś wieku, ale wydaje mi się że na każdego przychodzi pora i może ty potrzebujesz trochę więcej czasu:) Głowa do góry na pewno doczekacie się swojego własnego dzidziusia:O), ale oboje musicie tego bardzo chcieć, choć nie powiem bo znam osoby, które sobie wpadły i pojawienie się w ich życiu dziecka to była najlepsza rzecz jak mogla im się przytrafić:)
  • 0

#12 mildret

mildret

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów
Neutralna

Napisano 19 styczeń 2013 - 12:19

ooo moja znajoma też bierze ladeevit więc to chyba znane witaminki... chociaż mi za bardzo nic nie mówią ;) takkk kiedyś doczekam się własnego :D
a czy można przedawkować takie witaminy?
  • 0

#13 Pinakoladaa

Pinakoladaa

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Neutralna

Napisano 19 styczeń 2013 - 03:33

Wszystko można przedawkować, ale mówię tu bardziej o skrajnościach kiedy kobieta łyka je przy każdej okazji. Jednak lepiej takie rzeczy konsultować z lekarzem
  • 0

#14 mildret

mildret

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów
Neutralna

Napisano 19 styczeń 2013 - 11:08

aaaa tak masz rację, chociaż szczerze mówiąc późnej matki mają jeszcze większego szajbusa... co może być dla takich maleństw straszne... No ale cóż.. a tak z praktyczniejszej strony... czy takie tabletki można przekrajać? albo rozpuszczać w wodzie?
  • 0

#15 Pinakoladaa

Pinakoladaa

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Neutralna

Napisano 22 styczeń 2013 - 05:26

Nie sadze, przynajmniej nie wszystkie, te które posiadają osłonkę lub są jak galaretka takie śliskie no to ich raczej nie
  • 0

#16 mildret

mildret

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów
Neutralna

Napisano 24 styczeń 2013 - 07:30

szkoda, myślę że chyba było by łatwiej. powinni coś takiego wymyślić. ostatnio słyszałam że jakieś witaminy są z miętą i imbirem. przecież to straszne... można wymiotować dalej niż widzieć słyszałyście o tym?
  • 0

#17 Pinakoladaa

Pinakoladaa

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Neutralna

Napisano 24 styczeń 2013 - 07:36

Dla mnie połknięcie tabletek to też straszny problem, a w czasie ciąży zwłaszcza, a jeśli któraś miała jakiś silniejszy zapach to już ogóle była masakra,
  • 0

#18 mildret

mildret

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów
Neutralna

Napisano 25 styczeń 2013 - 09:59

czy jeśli kobieta często wymiotuje będąc w ciąży powinna brać więcej witamin.. np 2 tabletki zamiast jednej bo w końcu ją zwraca
  • 0

#19 andarynka

andarynka

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów
Neutralna

Napisano 26 styczeń 2013 - 03:37

Nie sadze, przynajmniej nie wszystkie, te które posiadają osłonkę lub są jak galaretka takie śliskie no to ich raczej nie

spytaj farmaceutki ona ci powie czy przekrajać.

---------- Post added at 15:37 ---------- Previous post was at 15:36 ----------

czy jeśli kobieta często wymiotuje będąc w ciąży powinna brać więcej witamin.. np 2 tabletki zamiast jednej bo w końcu ją zwraca

zdecydowanie nie. Bierz tabletkę o takiej porze kiedy wymioty ustają.
  • 0

#20 Pinakoladaa

Pinakoladaa

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Neutralna

Napisano 26 styczeń 2013 - 09:01

No tak, ale żelatynowej tabletki przecież nie przepołowię bo mi się rozleje, pyzatym one maja osłonkę
  • 0