Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy opłaca się iść do szkoły wojskowej?

opłaca szkoły wojskowej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 legendarno-elitarny

legendarno-elitarny

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 21 grudzień 2011 - 08:19

-No więc po pierwsze, czy opłaca się do takiej szkoły dążyć?
-Jestem w gimnazjum (3 klasa) i szukam jakiejś szkoły wojskowej. Czy na terenie woj. mazowieckiego taką znajdę?
-No i ostatnie pytanie. Jak się dostać do takiej szkoły?
  • 0

#2 kaska87

kaska87

Precylowiczka

• Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 603 postów
Reputacja: 656
Bardzo dobra

Napisano 23 grudzień 2011 - 12:23

To zależy co chcesz robić w zyciu. Ludzie z mojego rocznika poszli do liceum wojskowego i żaden ze znajomych w wojsku nie jest.
Mój chłopak chciał się koniecznie dostać do wojska nawet testy zdawał zaraz po maturze, ale poszły mu kiepsko. Dzisiaj jest automatykiem, kończy politechnikę i stwierdził, że nie wie co go podkusiło do takich bezsensownych pomysłów.
Ja uważam że niżej upaść nie można, w życiu nie chciałabym żeby ktoś decydował za mnie i kazał myśleć pod szablon, a niestety takie są realia wojska. Kumpel z roku jest wojskowym, był w Afganistanie i tylko dzięki temu że studiuje wymigał się ostatnio od wyjazdu. Zatem dobrze to przemyśl.
A liceum wojskowe jest w Bełchatowie. w mazowieckim też na pewno coś się znajdzie no w Płocku albo w Mińsku Mazowieckim.
  • 0

#3 fuks18

fuks18

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Reputacja: 22
Dobra

Napisano 27 grudzień 2011 - 03:23

Dęblin jeszcze zostaje. ale najlepiej skończ liceum albo jakieś dobre technikum i potem myśl o wojsku. I jeszcze jedna dobra rada. to co widzisz na filmach czy zdjęciach z wojska albo jak ktoś starszy opowiada Ci jak to śmiesznie było w wojsku to nie do końca jest prawda. Mundur nie jest od tego żeby wyrywać na niego panny tylko po to żeby w nim się pocić, ćwiczyć, męczyć i ciężko pracować. Praca w wojsku to na prawdę ciężka harówka za marne pieniądze. a na dodatek coraz mniej ludzi szanuje wojskowych. Niestety...
  • 0

#4 mac428

mac428

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 06 styczeń 2012 - 12:59

Z tego co wiem to liceum czy inne szkoły wojskowe nie bardzo różnią się od zwykłego liceum, masz co prawda jakieś zalążki wojska ale to nic poważnego. Natomiast potem masz do wyboru szkoły podoficerskie albo oficerskie (Wawa, Wrocek, Gdynia i Dęblin). Chociaż istnieje duże prawdopodobieństwo, że zanim dojdziesz do wybierania między tymi szołami to zostanie tylko Wawa (z oficerskich), a w Wawie jest AON i WAT. Na Wacie różnie przedewszytkim trzeba się uczyć i masz 2 razy więcej godzin niż na normalnych studiach. A potem możesz trafić wszędzie. Popytaj się ludzi najlepiej znajomych jak to jest, nawet Ojca jak to było jak On był bo pewnie za bardzo to od tego czasu wosjko za bardzo się nie zmieniło. Ewentualnie pooglądaj na yt, choć to nie do końca prawda co tam jest. :D Aaa żeby się dostać do takiej szkoły to muszisz zdać w miare dobrze mature, w zależności od szkoły są różne progi i zdać jakieś testy sprawnościowe.
  • 0

#5 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 07 styczeń 2012 - 01:16

1.Tam nie ma opier.alania się więc musisz być porządny.
2.Udzielili już inni odpowiedzi.
3.Nauka, nauka i jeszcze raz nauka.
  • 0