Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Książki książki książki...

książki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#1 HoracyPL

HoracyPL

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Reputacja: 24
Dobra

Napisano 02 styczeń 2009 - 11:04

Wciąż siedzę w papierze. Może komuś ciężko nazwać to hobby, ale w moim przypadku tak jest. Tak samo jak wędkarz lubi zarzucić swojego robaczka do wody ;) tak samo ja lubię otworzyć jakąś książkę, której recenzja, tytuł, autor, bądź okładka zwróciły moją uwagę.
Z tym, że nie jest tak że nie widze nic poza książkami. Jeśli jakaś owa znudzi mi się po 50 stronach(co uważam za rozpoznanie) to albo ciagnę ją bo i tak zaraz skończę ;) albo odnoszę do biblioteki.
Ostatnio kiedy mówie komuś że czytam dużo fanstastyki spotykam się z ironicznym uśmiechem i przeważnie słyszę że faceci (szczegolnie mlodzi) siędzą tylko w niej. NIE!
Czytam bo bawi mnie swiat wymyslony, do ktorego moge wyskoczyc na kawe i zapomniec choc na godzine o problemach ktore towarzysza mi codzien.
Nie potrafie wymienić książek które kocham, ale szczególnie interesują mnie takich autorow jak PAULO COELHO, DAN BROWN, CHRISTOPHER PAOLINNI ;), JRR TOLKIEN i wiele wiele innych.
A co do poszczegolnych ksiazek to:
"Sztylet medyceuszy" - Cameron West
"Ojciec chrzestny" - Mario Puzo
etc.... :P

A wy co czytacie? Jaka ksiazka podobala wam sie najbardziej?
  • 1

#2 AB47

AB47

Naprawa elektroniki (tel)

• Precylek
  • PipPipPip
  • 830 postów
Reputacja: 1715
Świetna

Napisano 02 styczeń 2009 - 11:22

podobały mi się wszystkie książki Sapkowskiego <twórca wiedżmina> i J.K Rowling czyli Harry Potter
  • 0

#3 HoracyPL

HoracyPL

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Reputacja: 24
Dobra

Napisano 02 styczeń 2009 - 11:32

O tak, Sapkowskiego czytalem, a Harry'ego przerobilem kilka razy, wszystkie 7 czesci ;)
Zapomnialem dodac ze lubie tworczosci Stanisława Jerzego Leca.

A Tobie bo widze ze lubisz fantastyke polecam:
"Zakazana Magia"
"Smoczy Lot"
Obie ksiazki sa autorstwa: Angie Sage i jest to cykl książek o Septimusie Heapie, siódmym synu siódmego syna, obdarzonym nadzwyczaj magicznymi zdolnościami... ale ksiazki bardzo ciekawe i nieprzewidywalne. Szkoda tylko ze nie wypromowane dostacznie by zwrocono na nia wieksza uwage.
  • 0

#4 AB47

AB47

• Precylek
  • PipPipPip
  • 830 postów
Świetna

Napisano 02 styczeń 2009 - 11:33

dzięki
niezłe były też książki Dana Browna
Szczególnie podobała mi się "Anioły i demony"
  • 0

#5 Nana9525

Nana9525

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 15 postów
Reputacja: 113
Dobra

Napisano 02 styczeń 2009 - 03:04

Ja też lubie Harrego Pottera :D a tej Ksiązki Anioły i Demony jeszcze nie miałam zaszczytu przeczytać :(
  • 0

#6 Milsson

Milsson

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 100 postów
Reputacja: 115
Dobra

Napisano 02 styczeń 2009 - 03:56

Noo ja też lubię sobie poczytać :) wszystkie cztery książki autorstwa Dana Browna wszamałem w parę dni :) Może trochę dłużej, ale czytałem też trylogię "Władcy Pierścieni" i "Hobbit'a". Teraz jestem w trakcie piątej części Wiedźmińskiej Sagi.
Ooo jeszcze sobie przypomniałem o dwóch książkach autorstwa Jeff'a Lidnsay'a, a mianowicie "Demony Dobrego Dextera" i "Dekalog Dobrego Dextera". Naprawdę trzymają poziom, dość wyróżniająca się fabuła. Na ich podstawie nakręcono serial "Dexter".

Czytałem wiele innych książek, te wymienione wyżej najbardziej zapadły mi w pamięć.

PS. Zapomniałem dodać, że uwielbiam książki traktujące o polskiej historii. Moim faworytem są "Krzyżacy" - dość ciężka i długa lektura, ale mnie niemiłosiernie wciągnęła :)
  • 0

#7 moonflower

moonflower

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 59 postów
Reputacja: 179
Bardzo dobra

Napisano 09 styczeń 2009 - 12:19

Harry Garncarz mnie jakoś nudził [taka odskocznia dla dzieciaków]...ale fantastyke czytam jak najbardziej. Ostatnio upodobałam sobie polską i polecam Toy Wars Ziemiańskiego. Czytałam kilka razy i za każdym razem płakałam ze śmiechu, chociaż tak jak w Achaji jest w niej trochę filozoficznego bełkotu. A jak ktoś lubi złośliwą inteligencje bohaterów to polecam Kłamcę Ćwieka...ah ten psotnik Loki...
  • -1

#8 pa_ti

pa_ti

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
Reputacja: 110
Dobra

Napisano 10 styczeń 2009 - 08:52

Strawiłam Tolkiena, Lema, Rowling, Sapka i wielu innych, ale i tak najciekawszy Żelazny oraz Świat Czarownic
  • 0

#9 AB47

AB47

• Precylek
  • PipPipPip
  • 830 postów
Świetna

Napisano 10 styczeń 2009 - 08:54

teraz czytam Strażnika Testamentu Erica Van Lustbadera
niezła książka
polecam
  • 0

#10 to--sz

to--sz

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 15 styczeń 2009 - 01:45

Z polskich dorzuciłbym jeszcze Pipiluka, ostatnio zacząłem Oko jelenia, ciekawie sie zaczyna. Z zagranicznych to Pratchett sam cisnie sie na usta
  • 0

#11 fuente

fuente

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 50 postów
Reputacja: 52
Dobra

Napisano 15 styczeń 2009 - 02:16

Wszytkie powieści Coelho, przede wszystkim Alchemik i Brida. Cudowne mądre, filozoficzne książki, ale z pewnościa nie są to książki na doła ;)
  • 0

#12 krzysztofkhn

krzysztofkhn

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów
Reputacja: 41
Dobra

Napisano 15 styczeń 2009 - 03:31

Kocham papier.
Może to będzie nowy temat, spróbujmy !
Dajcie, proszę o adresy bibliotek z możliwością ściągani książek. Z wyłączeniem klasyki.
Pozdrawiam.
Kh
  • 0

#13 Almar

Almar

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Neutralna

Napisano 15 styczeń 2009 - 04:05

Też lubię trochę poczytać. Ostatnio bardziej się koncentruję na sci-fi i fantasy. Teraz skończyłem cykl Canavan Trudi p. t. "Trylogia Czarnego Maga". Trochę mnie rozczarował. Zapewne przez te pohlebne opinie, które znalazłem w internecie. Jednak nie był to stracony czas.
  • 0

#14 marcin3721

marcin3721

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
Reputacja: 16
Neutralna

Napisano 15 styczeń 2009 - 04:25

Coehlo? Rowling? - dno, krzykkliwe nazwiska...

Preferuję DOSTOJEWSKIEGO, Lovecrafta, Poego, Pratcheta , Dostojewskiego, Dukaja, Ziemiańskiego, Piekarę, Huxleya itd.

Jestem bibliofilem, książko żęrcą i książko dewiantem
  • 0

#15 corrado73

corrado73

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 7 postów
Neutralna

Napisano 28 styczeń 2009 - 02:22

Kocham papier.
Może to będzie nowy temat, spróbujmy !
Dajcie, proszę o adresy bibliotek z możliwością ściągani książek. Z wyłączeniem klasyki.
Pozdrawiam.
Kh

Kochasz papier a chcesz ściągać książki?? :P Czy to sie nie wyklucza?
  • 0

#16 1970

1970

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 28 styczeń 2009 - 05:19

a ja lubię Prachetta, którego cały czas znajduje coś nowego i sobie poczytam. Przeczytałem Sapkowskiego. Tak własciwie to czytam to co mi pod rekę wejdzie. Masłowska ale bez entuzjazmu. Lubię Gombrowicza do ktorego nieraz porówniją Masłowską ale dla mnie to nie do porównania. Shuty Sławomir zwrócił moją uwage ale na krótko. Katrzyna Byzia bez rewelacji moze być. Witkacy "porzegnanie jesieni" to lubię. Kuczok, Podsiadło. Czasem czytam wiecej czasem nmniej - w zalerznosci od czasu i nastawienia do życia.
  • 0

#17 mateo1214

mateo1214

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
Reputacja: 907
Bardzo dobra

Napisano 28 styczeń 2009 - 05:20

Sapkowski Master
  • 0

#18 mateo1214

mateo1214

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
Bardzo dobra

Napisano 28 styczeń 2009 - 05:21

A cos z prania pieniędzy w pdf?
  • 0

#19 mateo1214

mateo1214

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
Bardzo dobra

Napisano 28 styczeń 2009 - 05:29

Szukam ksiazek o praniu kasy ma ktos cos?
  • 0

#20 dastro

dastro

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 30 styczeń 2009 - 11:12

Wszystkim, którzy lubią czytać, polecam książki Dostojewskiego.
Jego powieści czyta się dosłownie jednym tchem, szczególnie polecam "Bracia Karamazow" i "Idiota". Trudno się od nich oderwać!
Ci, którzy zetknęli się tylko ze Zbrodnią*i karą, mają lekko wypaczony obraz twórczości Fiodora, bo na prawdę*pisał książki do czytania, a nie psychologiczne elaboraty.
  • 0