Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Patriotyzm, wczoraj i dziś

patriotyzm wczoraj

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Reputacja: 299
Bardzo dobra

Napisano 26 styczeń 2011 - 05:47

komunistą nie jestem, ale wydaje mi się, że za czasów komuny ludzie bardziej ze sobą żyli (no omijając donosicieli). Wiele osób mi mówiło, że wtedy było co prawda przerąbane, ale solidarność międzyludzka i pomoc wzajemna była na wyższym poziomie. Czasy kapitalizmu są czasami egoizmu i egocentryzmu. A siła kraju tkwi w kolektywizmie i bezinteresowności - wtedy robi się coś, bo się chce a nie bo się ma z tego pieniądze/korzyści. A jak się chce to efekty są o niebo lepsze. A teraz to widać non stop jakieś podziały i kłótnie.
  • 0

#22 Mana-sama

Mana-sama

Precylowiczka

• Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 1206 postów
Reputacja: 440
Bardzo dobra

Napisano 06 luty 2011 - 04:48

bo nic tak nie jednoczy ludzi jak wspólna niedola czy wróg
a dzisiaj jeden patrzy jak drugiemu dokopać
  • 0

#23 Ziomek161234

Ziomek161234

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 08 luty 2011 - 06:54

Moim zdaniem patriotyzm w polakach można ujrzeć jedynie w trudnych chwilach dla naszego kraju.(II wojna światowa, czas zaborów). Wtedy ludzie się jednoczą i są gotowi oddać życie za Polskę. Jednak gdy nie ma bezpośredniego zagrożenia, społeczeństwo nie pokazuje patriotyzmu.
  • 0

#24 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 09 luty 2011 - 11:10

tu to tylko sarkazmem można określić nasz stan patriotyzmu. Ludzie więcej biedy, kataklizmów. Módlmy się o to, bo wtedy potrafimy pokazywać patriotyzm i być dla siebie jak rodzina. Co wg mnie wykorzystuje się na co dzień, poprzez tworzenie różnych instytucji charytatywnych.
  • 0

#25 jagniecina1384532275

jagniecina1384532275

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 10 luty 2011 - 10:27

Już za czasów Piłsudskiego, a nawet Norwida miano zastrzeżenia do własnego narodu, opisując go niezbyt cenzuralnymi epitetami.
  • 0

#26 Guest_Luka Wars_*

Guest_Luka Wars_*
  • Guests

Napisano 10 luty 2011 - 01:41

Już za czasów Piłsudskiego, a nawet Norwida miano zastrzeżenia do własnego narodu, opisując go niezbyt cenzuralnymi epitetami.

O w żadnym przypadku się z Tobą nie zgodzę. Pewnie wiesz czym była konsolidacja państwowa obozu J. Piłsudskiego. A to, że marszałek miał bardzo bogate w wulgaryzmy wypowiedzi to inna bajka ;) Na marginesie bardzo ciekawa postać - wzbudza szacunek, a mało kto wie że był zwolennikiem autorytarnych rządów i w pewien sposób przypomina W. Putina.
  • 0

#27 centuś

centuś

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów
Reputacja: 18
Neutralna

Napisano 15 luty 2011 - 12:12

Zdecydowanie nie dorastamy do pięt naszym poprzednikom.
Ale tak na dobrą sprawę za co się bić,za ten rząd który podli naród,doprowadził społeczeństwo do ubóstwa.
wyprzedał cały majątek narodowy,afera goni aferę,a dług mamy taki że nigdy go nie spłacimy.
Jesteśmy obywatelami drugiej kategorii we własnym kraju.
W latach 80 za Solidarność człowiek był gotów do największych poświęceń.
Co z tego wynikło każdy widzi.Osobiście już mam tego dość.
Patriotyzmem jest żyć w tym chorym kraju.
  • 0

#28 Ziomek161234

Ziomek161234

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Neutralna

Napisano 20 luty 2011 - 07:55

Kiedyś George Bernard Shaw powiedział : "Patriotyzm to przekonanie o tym, że jakiś kraj jest lepszy od innych dlatego, że ja się w nim urodziłem." Wnioskując z tego zdania, w Polsce nie ma patriotów, ponieważ każdy uważa, że Polska jest gorsza od krajów Europy zachodniej lub Ameryki.
  • 0

#29 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 22 luty 2011 - 10:17

nie wiem czy gorsza. W Polsce jest tak, że uważamy się za patriotów również, ze Polska to elita mimo, że pośród siebie twierdzimy, że w Polsce jest syf. Jak to De Gol powiedział, w Polacy to taki naród, który ma fanatyczne przekonanie o patriotyzmie.
  • 0

#30 Guest_Luka Wars_*

Guest_Luka Wars_*
  • Guests

Napisano 22 luty 2011 - 03:35

@Antykomer, chyba chodziło ci o de Gaulle :) Jeśli tak to akurat cytaty tego człowieka najmniej powinny nas obchodzić. Gość, który nagminnie wykorzystywał francuską konstytucję. Co on może wiedzieć o patriotyzmie skoro swój kraj ostro dymał?
  • 0

#31 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 23 luty 2011 - 11:02

jakiś czas temu ukazała się o nim książka. Człowiek ten dość dużo czasu spędzał w Polsce - kurcze już zapomniałem czy on szkolił żołnierzy czy służył jako sanitariusz. Pisał właśnie wiele spostrzeżeń o Polakach dla swojej matki.

http://www.youtube.com/watch?v=VvawZOnC-iI

• 0

#32 Guest_Luka Wars_*

Guest_Luka Wars_*
  • Guests

Napisano 23 luty 2011 - 03:51

No tak. O nim piszę. Tworząc konstytucję Francji otworzył sobie furtkę do wydawania rozporządzeń bez żadnej kontroli i bardzo nadużywał tego prawa. Człowiek, który nadużywał swojej władzy we Francji ma pouczać Polaków jakimi są patriotami. Dla mnie jego mowy to zwykła demagogia, zupełnie jak z niedoszłym ''profesorem'', Bartoszewskim.
  • 0

#33 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 24 luty 2011 - 10:11

w sumie mi tu nie chodzi o pouczanie Polaków, stwierdziłem tylko, ze o patriotyzmie Polaków dobrze jest powiedzieć od strony obcokrajowcy, bo siedząc w swoich smrodach nie widzi się pewnych rzeczy. I ja może jednak zgodziłbym się z tym, ze w Polsce króluje taki obsesyjny patriotyzm. W sumie ciężko o tym gadać, skoro dla każdego Polaka patriotyzm oznacza niby to samo a jednak co innego. Patriotyzm wychodzi u Polaków wg mnie za granicą. Żaden nam tubylec nie podskoczy a pytany czy pomoże mi w pracy, powie, że nie unosząc się dumą - anty do obcych do swoich jak wilk. Polska to piękny kraj tylko ludzie bywają jacyś nie tacy
  • 0

#34 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Reputacja: 479
Bardzo dobra

Napisano 06 marzec 2011 - 08:02

Patriotyzm, jako milosc do ojczyzny.
Co to jest ojczyzna?
Domy, budynki, ulice?
Nie, ojczyzna to ludzie.
Przestepcy tez ludzie:
mordercy, zboczency, oszuci, fanatycy, psychiczne chozy itd. itp.
Wiec jacy ludzie?
Ludzie okreslani jako dobrzy?
Ale dobrych ludzi jest pelno wszedzie, tak w tym jak i innym kraju.
Tak samo jak sukinsynow jest wszedzie pelno, tak w tym jak i innym kraju.

Bytow nie mnozyc, fikcji nie tworzyc.....

Nie zamykac sie wsrod czterech scian.
Nie zawezac horyzontow myslowych
Rozwijac sie jak spirala.
  • 0

#35 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 23 lipiec 2011 - 12:29

Patriatyzm hmm jestem patriotą ale uważam że nie każdy chciałby bronić ojczyzny.
  • 1

#36 umn

umn

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów
Neutralna

Napisano 23 lipiec 2011 - 04:53

temat jak z rozprawki w gimnazjum ;o
  • 0

#37 xsior

xsior

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 532 postów
Reputacja: 379
Bardzo dobra

Napisano 23 lipiec 2011 - 05:23

Patriatyzm hmm jestem patriotą ale uważam że nie każdy chciałby bronić ojczyzny.

w zupełności się z Tobą zgadzam.
  • 0

#38 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 23 lipiec 2011 - 05:42

w zupełności się z Tobą zgadzam.

Jest mi bardzo miło że mnie popierasz :) Takie posty to ja lubię :)
  • 0

#39 xsior

xsior

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 532 postów
Reputacja: 379
Bardzo dobra

Napisano 01 październik 2011 - 07:14

Patriotyzm wymarł w 99%, a dinozaury w 100%.Prawdziwi patryjoci już dawno wymarli.
  • 0

#40 lisek12241

lisek12241

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 10 październik 2011 - 09:10

Nie zgadzam się, że patriotyzm umarł. Prawdziwych patriotów nie brakuje mimo, iż tego nie widać i często narzekamy na swój kraj ale Józef Piłsudski kiedyś powiedział ,,Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę". Także nasi politycy wypaczają nam na opinie ten temat bo niestety ich nazwać patriotami nie można. Na koniec mam pytanie kto powiedział te słowa ,,patriotyzm to nasz obowiązek'' (istnieje możliwość, że mogłem przeinaczyć).
  • 0