Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Co po gimnazjum?

gimnazjum

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 lepcio13

lepcio13

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 02 grudzień 2010 - 02:10

To mój ostatni rok w gimnazjum ale kompletnie nie wiem co wybrać po nim...
Chcę iść do technikum bo na studia nie będzie mi się chciało iść ...
Nie uczę się zbyt dobrze
Nienawidzę chemi i fizyki(miałem z tego zagrożenia w 2 klasie)
Myślałem nad technikum informatycznym ale nie wiem czy sobie poradzę...
Z infy mam 5 ,z matmy jestem nawet nawet w drugiej klasie wyciągnąłem 4 teraz chyba 3 będzie , angielski też na 3 ale też jestem w miarę z tym przedmiotem(W 1 semestrze w 2 klasie miałem 4)

Pomóżcie,z góry thanks
  • 0

#2 Asienia89

Asienia89

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów
Reputacja: 18
Neutralna

Napisano 04 grudzień 2010 - 11:33

Wiesz uważam, że oceny to nie wszystko. Powinieneś zastanowić się nad tym co najbardziej lubisz robić.
A co do studiów, to idź na nie, bo wiele stracisz :]
  • 0

#3 Davi

Davi

yy ;/

• VIP
  • PipPipPip
  • 1668 postów
Reputacja: 528
Bardzo dobra

Napisano 05 grudzień 2010 - 01:53

Wiesz uważam, że oceny to nie wszystko. Powinieneś zastanowić się nad tym co najbardziej lubisz robić.
A co do studiów, to idź na nie, bo wiele stracisz :]

Wyksztalcenie to nie wszystko ;]
Znam ludzi po technikum / szkole zawodowej co zarabiaja wiecej niz Ci po studiach ;)

Wiec studia sa tylko dodatkiem i daja Ci droge do wiedzy a czy ty z niej skorzystasz czy nie to juz inna bajka ;]
  • 0

#4 Asienia89

Asienia89

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów
Neutralna

Napisano 07 grudzień 2010 - 01:00

Nie do końca to miałam na myśli:) Po prostu uważam, że trzeba zasmakować studenckiego życia :]
  • 0

#5 przemardi

przemardi

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
Neutralna

Napisano 08 grudzień 2010 - 09:18

sądzisz że się dostaniesz do technikum informatycznego ? teraz każdy chce być informatykiem...
ja ci proponuje zawodówkę, później możesz sobie zrobić technika jeżeli ci się będzie chciało..
  • 0

#6 apeti

apeti

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 29 styczeń 2011 - 06:15

trudno cokolwiek pomyśleć,
rzeczywiście nie patrz na oceny, bardziej na to co Cię interesuje, bo po co masz do końca zycia robic cod co Cie w ogóle nie rusza...
technikum informatyczne - dlaczego nie?? ale więcej zapału i motywacji
  • 0

#7 zaqwsxxcde

zaqwsxxcde

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
Neutralna

Napisano 29 styczeń 2011 - 07:40

Ja na nie lubię chemii i matmy, ale dalej do szkoły myślę iść albo informatycznya albo gastronomik. Jedno i drugie mnie kręcie jestem aktualnie w 3 klasie.
  • 0

#8 AC.Italiano

AC.Italiano

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 131 postów
Neutralna

Napisano 30 styczeń 2011 - 10:07

Idź do technikum.
  • 0

#9 Guest_Luka Wars_*

Guest_Luka Wars_*
  • Guests

Napisano 31 styczeń 2011 - 05:03

Jeśli jesteś mało ambitny, to faktycznie technikum będzie lepszym wyborem. Nie będziesz czuł się mądrzej, ale też wyżyjesz za przyzwoitą pensję.
  • 0

#10 mrosporek1

mrosporek1

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1422 postów
Neutralna

Napisano 02 luty 2011 - 04:48

ja jestem w 4kl technikum inf
co do informatyki to raczej nie ma specjalnie zwiazanego z tym co w gimnazjum robiles a bd w tech robil
ocena z matmy to nie wszystko ja ledwo na 3 wyciagnalem w w 3kl gim ale wymagajaca babka byla i w sumie dzieki temu wmiare teraz mi idzie na rozszerzeniu
  • 0

#11 controlled

controlled

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPip
  • 18 postów
Neutralna

Napisano 10 luty 2011 - 04:33

Zacznijmy od tego co się robi na lekcjach informatyki w gimnazjum ... Jeżeli sam się czegoś nie nauczysz- nikt Cię tam nie nauczy. Wybierz to, w czym czujesz się pewnie, co sprawi Ci przyjemność. Bez sensu będzie wybranie czegoś, co wcale Cię nie kręci. Wybierz odpowiedni profil i wykonuj swój zawód z powołaniem. :) Zależy też w jakim regionie Polski mieszkasz.
  • 0

#12 gnago

gnago

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 52 postów
Reputacja: 28
Dobra

Napisano 13 luty 2011 - 11:15

A co sadzisz o mechanotronice? Na czasie .
Skonczysz wyjedziesz do np: Francji zaliczysz bezrobocie i fundowane szkolenie na serwisanta robotów przemyslowych (nasze to kpina) - kuupa kasy
rodzice zafunduje szkolenie i licencje part 66 na mechanika lotniczego - to samo
  • 0

#13 aki12093487

aki12093487

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 24 postów
Reputacja: 30
Dobra

Napisano 20 luty 2011 - 01:46

Zastanów się, co lubisz najbardziej. Jeśli jest pasja, to i robota zawsze się znajdzie.
  • 0

#14 Allisterr

Allisterr

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
Neutralna

Napisano 23 luty 2011 - 07:35

Ja kończyłem technikum ekonomiczne i muszę przyznać, że rynek pracy jest dość szeroki. Jeżeli interesuje Cię ten kierunek to polecam. Technikum informatyczne to też dobra opcja, ale wydaje mi się, że po takim technikum lepiej jeszcze iść na studia i zdobyć wyższe wykształcenie.
  • 0

#15 Ketag1

Ketag1

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2039 postów
Reputacja: 19
Neutralna

Napisano 28 marzec 2011 - 02:02

Jestem po liceum ogolnoksztalcacym i jesli jeszcze raz mial bym mozliwosc wyboru to zdecydowanie wybral bym technikum. W technikum ma sie mozliwosc zdobycia pierwszego doswiadczenia w pracy ( praktyki ) i zdania egzaminu zawodowego co daje mozliwosc pracy w danym zawodzie, a po liceum to ma sie tylko wiedze teoretyczna
  • 0

#16 lepcio13

lepcio13

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 04 kwiecień 2011 - 06:19

Ktoś napisał że w technikum informatycznym robi się zdecydowanie co innego niż na infie w gimnazjum(wcale w to nie wątpię bo my praktycznie nic nie robimy-trochę Office teraz algorytmy ),ale mógłby ktoś napisać co konkretnie robi się w technikum informatycznym?
Jakie są praktyki?/Gdzie -szkoły?/Serwisy komputerowe?
I jakie są przedmioty..........
  • 0

#17 RadzikowskiRadzik

RadzikowskiRadzik

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
Reputacja: 66
Dobra

Napisano 29 maj 2011 - 04:52

Ja po gimnazjum wybieram się do technikum, konkretnie, Technik Elektronik. Nigdy nie babrałem się w elektronice i nie przepadam za tym, ale lubię się z tym pobawić. Na samym początku miałem wybrać Klasę Sportową, jednak po rozmowie ze starszymi kolegami zrezygnowałem. Zobaczymy po pierwszym półroczu jaki ze mnie elektronik. :)
  • 0

#18 kraszian

kraszian

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 8 postów
Neutralna

Napisano 29 maj 2011 - 06:03

lepcio, ja w pierwszej klasie mam programowanie strukturalne i obiektowe czyli na początku algorytmy a potem pisanie programów językiem Pascal, technologia informacyjna - office, teraz trochę htmla, oprogramowanie biurowe to ruzbudowane tech. inf. i ostatni przedmiot zawodowy to systemy operacyjne i sieci komputerowe sama nazwa mówi za siebie więc opisywać jej nie będę.
  • 0

#19 Sebol20

Sebol20

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2827 postów
Reputacja: 590
Bardzo dobra

Napisano 29 maj 2011 - 07:58

Ja też w przyszłym roku wybieram się do technikum informatycznego. Chciałbym wiedzieć od uczniów takich szkół: czy jest ciężko pojąć te wszystkie języki programowanka, html-y itp? Ile macie lekcji informatyki w tygodniu ?
  • 0

#20 skullcollector1

skullcollector1

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów
Reputacja: 16
Neutralna

Napisano 29 maj 2011 - 11:34

Ja na waszym miejscu, poszedlbym do renomowanego liceum i uczyl sie matematyki oraz fizyki. Potem, wybralbym sie na studia inzynierskie, np. z budownictwa. Z takim zawodem, to mozna, za przeproszeniem sr*c na tych wszystkich lekarzy i prawnikow.

Przydalby sie jeszcze jezyk obcy, w stopniu bieglym. Moze byc angielski.

To jest przyszlosc, a informatyk... zarabia grosze. Radzacy sobie, przecietny nauczyciel w malej miejscowosci zgarnia miesiecznie wiecej od niego.
  • 0